New Posts New Posts RSS Feed - Helloo :))
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Helloo :))

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Mala_g1512 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mala_g1512 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Helloo :))
    Posted: 30 Listopad 2013 at 22:22
Ciao ljudi!
Trebalo bi mi par savijeta... Odlucila sam se napokon pokrenut ali ne znam od kuda da krenem. Uglavnom moja prica ide ovako: Imam 23god i 75kg visoka sam 163cm, glavni problem kod mene je taj sto radim i jednostavno se ne sjetim jesti, kada dodem kuci s posla cak ni ne pojedem puno. Ono sto ja zelim je skinut tih 15kg i definirat se. Metabolizam mi je grozno spor sto i shvacam jer nema sta preradit a i ovo sto mu dam talozi. 

Ukratko to bi bilo to. Nadam se da ce mi netko moci stogod reci... 

Hvalaaaaaa Heart
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 08:43
Mislim da bi za pocetak bilo dobro da napišeš jelovnike za 2-3 dana okvirno, što pojedeš od ujutro do navecer i kako ti izgleda dan....
Ako se ne sjetiš jest - lako se navije neki alarm da te podsjeti
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 08:57
Dobrodošla! Reci mi kojim poslom se baviš.... imaš li na umu kakve aktivnosti bi mogla prakticirati?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 09:52
Originally posted by Mala_g1512 Mala_g1512 wrote:

Metabolizam mi je grozno spor sto i shvacam jer nema sta preradit a i ovo sto mu dam talozi. 


ne znam baš baš ništa ništa nejedeš cijeli dan i onda navecer jedeš malo? šta to malo? opiši jedan svoj dan..
cookies are for pussies
Back to Top
Mala_g1512 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mala_g1512 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2013 at 21:34
Evo me! 

Uglavnom inace sam kozmeticarka, u nekoj pauzi koju uhvatim pojedem kroasan i jogurt, a ujutro ne jedem nista nikada osim sto popijem kavu, i to popijem barem 4 kave dnevno -.-'' tako da se zavaram dok sam na poslu. Sada se evo par dana kao ''pazim'' pa oko 10 pojedem narancu, popijem jogurt, a navecer se najcese napijem jogurta. Ne znam kakav od prilike jelovnik da vam kazem jer sam stvarno nigdje po tom pitanju. Da vam ne pricam o metabolizmu, ako smijem reci ni na wc ne odem po 4 dana... vise mi je dosta toga... 
Back to Top
NikiSplico View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NikiSplico Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2013 at 07:50
Hm dorucak je majka prehrane!!!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2013 at 08:06
Draga draga joj joj...ovo pod hitno moramo promjeniti :) Sa ovime si samo kopaš grob bukvalno...

Reci mi što te natjeralo da ovako mizarno jedeš? Zbog cega? 

Draga nisi mi rekla dali planiraš neke aktivnosti raditi? 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Mala_g1512 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mala_g1512 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2013 at 00:09
Sto me natjeralo? Hmm... ljenost vjerojatno...ja uzasno brzo zivim pod time mislim, dizanje iz kreveta, i sibam iz kuce i vracam se kasno i opet u krevet... i tako jakooo dugo vec. Pa ono sto sam ja planirala makar sat vremena dnevno si izdvojiti i prije ili nakon sljake otici u jednu teretanicu blizu makar malo na traku i biciklu, iako bi ja svakako voljela nadopuniti to jos nekim vjezbama, ali ono sto mi je najbitnije unormalit si prehranu, jer ovo mi je stvarno vec postala muka. Hvata me umor, cesto mi se bez razloga ruke pocnu trest, tesko se budim ujutro... i sto je najgore vec i sama znam od kuda to sve ide ali nikako da se pokrenem. A zelim to.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2013 at 01:28
Dali shvacaš da vec pocinje djelovati taj nedostatak hrane tvome tijel..umor je medju prvim naznakama..tresu ti se ruke...dokle misliš tako ?

To mi se svidja..izdvojiti sat vremena za neku teretanicu...ili makar za pocetak da konzultiraš tamo sa nekim iskusnim...ako ne ...za pocetak pogledaj par vježbi za cijelo tijelo..pardon "programa" za cijelo tijelo .. sa svojom težinom da se malo ufuraš..ako u teretanu ideš radi trake za trcanje nemoj :) 

Eh sada draga..pojacaj tu prehranu! :) Ubaci UH-a Proteina...Masti... imaš puno primjera jelovnika malo procunjaj...pa pojacaj hranu..kreni od onoga da osjecaš sitost....i kada osjetiš glad jedi....ali promjeni ishranu..ne zaboravi povrce paziti da imaš u svakom obroku..vode pij puno :) Javi kako si složila :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2013 at 15:47
Mala, otkad jedeš tako?

Ne zezaj se jer ceš pocet štekat sve više. Lijenost? Nemoj da te ta lijenost stoji zdravlja.

Reorganiziraj se i posveti sebi malo vremena, moraš hitno mijenjati nacin na koji se hraniš.  Legni malo kasnije pa obroke spremi navecer za drugi dan ili se ustani pol sata/sat prije. Ako te brine koliko ceš spavati ako se ustaneš ranije ili legneš kasnije......nemoj da te brine, sat vremena spavanja duže te sigurno nece spasiti od problema u koje ovako srljaš.




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mala_g1512 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mala_g1512 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2013 at 20:44
@Gym_girl: Joj ma sigurno vec nekih godinu dana, a sta da kazem grozno :) Ma ne brine me sto se spavanja tice, nego znam da mi se to desava radi toga sto organizmu ne dajem apsolutno nista. A sto se organizacije tice moram se organizirat, iako sam pomalo vec pocela jer ne mogu vise ovako. Sto se teretane tice, nije radi trake za trcanje, nego se prvo moram ufurat u hodanje da bi mogla trcat... sad but true, Iznenadila sam se danas, inace kroz moju ulicu ima hrpa stepki i pocela sam se tjerat auto pustit skroz na dnu pa se evo vec 4 dana pentram uzbrdo i po tim stepenicama. Pred 4 dana nisam mogla disat samo na nos a sada je vec to nekako lakse (ako je to ok :) ). Danas ujutro sam pojela narancu i popila sam jogurt, to sam uspjela usputno iz kuce izvuc prije posla, a sto se rucka tice narucila sam si salatu sa puretinom... Sto se povrca tice nije meni povrce problem, njega jako volim jest, problem mi je jedino taj dio gdje samu sebe moram naviknut da jedem nesto normalno napokon. :) i vode pijem puno, prirodne cajeve si uglavnom ujutro skuham umjesto kave, (kavu sam skroz izbacila inace bi ih znala do cak 6 dnevno popiti, pa sam ju zamjenila cajem) i mogu reci da se vec nekako bolje osjecam...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2013 at 21:29
Uh, dosta ti posla imaš Smile Ali polako......korak po korak.

Gledaj, nije normalno da se sa 23 godine osjecaš ovako, trebala biš bit puna energije! A vjeruj mi postajat ce sve gore i gore ako ovako nastaviš...

Slaba si...pa vidi, tebi su i stepenice problem.....loše, jako loše. Kažem ti, kreni malo pomalo...evo vec si danas napravila jedan pomak - narucila si salatu s puretinom. Ok. Jesi jela još što danas kasnije?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mala_g1512 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mala_g1512 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2013 at 21:41
Sada sam stigla kuci pa cu nesto pojest, mislila sam posni sir i tunu. Racunala sam si malo TDEE pa cu si pocet slagat po danima sto cu jesti. sutra pocinjem sa ranijim dizanjem i poceti cu brojati sto jedem, lakse ce mi biti tako. I htjela sam pitati ima li itko od vas iskustva sa kokosovim uljem 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2013 at 21:44
Može, super Wink Ako imaš bilo što od povrca, salate...slobodno dodaj uz to, i stavi žlicu maslinovog u tunu, ako nije ona u ulju Smile

Racunaj da ce ti ta brojka, TDEE, sada biti vjerojatno previše....tako da taj broj uzmi sa rezervom, odnosno smanji ga za 200-njak kcal......u biti, ne moraš se ni previše zamarati, samo ubacuj hranu malo pomalo, obrok po obrok.

Ja nemam, ali vec ce se netko naci :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mala_g1512 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mala_g1512 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2013 at 21:47
Ja iscjedim svo ono ulje muka mi je od toga :) Hvala puno stvarno ste mi od pomoci :) 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2013 at 21:57
Zato ti je bolje kupiti tunicu u vodi pa sama ubaciti maslinovo, od toga ti sigurno nece biti muka Wink

Nema problema, samo pitaj Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.