New Posts New Posts RSS Feed - Dobar jutar  :) ispocetka
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dobar jutar :) ispocetka

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
gili 37 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gili 37 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dobar jutar :) ispocetka
    Posted: 28 Srpanj 2013 at 08:56
Jutrekoooo,
ovo ispocetka je zato jer mi nestao podforum novih FIT-ovaca Unhappy .

Za one koji me tamo nisu pratili / citali , od pocetka lipnja sam krenula sa promjenom u prehrani i vjezbanju. U mjesec i pol skinula 3-4 kg , 3 % BF i 18 cm u obimu ( u teretanici kako ju ja zovem iz milja nas jednom mjesecno mjere ) .

Bila na moru 10 dana pa sam samo plivala i setala, a sta se tice prehrane zeznula sam ju pokojim sladoledom i nessicom Smile tako da kad sam se vratila kg su bili isti kao kad sam otisla.

U pon sam se vratila svom programu vjezbanja 3x tjedno i prehrani i danas kad sam se izvagala vazem isto kao i prije 7 dana tj., kao i kad sam otisla na more, 65 kg.

Pretpostavljam da je vrijeme za nesto mijenjati..., zato sada ovdje molim za pomoc.
Sta dalje raditi Embarrassed.
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 12:18
Kao što svima kažemo:
Daj primjer treninga (plus vrijeme i intenzitet)
Daj 1-3 primjera dnevnih jelovnika
Te naravno napiši što je konkretan cilj (ciljana-kilaža, koji dio tijela najviše te nervira, što želiš poboljšat, što misliš da ti je dobro, nešto tako, naravno budi i iskrena prema sebi pa si daj taj cilj za ostvarit u 2-3-6mj pa cemo dalje)

Eto toliko za sada, pa citamo što pišeš :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
gili 37 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gili 37 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 13:30

Pa ovako je pocelo :

Teretanica u kojoj ima 10 razlicitih sprava a izmedu svake je stanica. To je neki tip kruznog treninga jer se na svakoj spravi i stanici ostaje 30 sek. Rade se svi misici..., na svakoj stanici se drukcije jumpa ..., boks, preskakanje uzeta, jumpin jackovi, sprint na mjestu, cucnjevi, a na spravama svaki put drugi misic. Uradim dva kruga za 30 min i poslije istezanje 15-tak minuta za , kako su rekli, vretenaste misice :).
Na dan mjerenja sam imala 68 kg doma, a kod njih 69,5 kg pa si ja vodim evidenciju od 68 jer mi je tako lakse pratiti pomake Wink . Mjerili su i BF ( valjda se tak zove) i on je bio 35%.
Mjere su bile sljedece: Prsa 94 cm
                                    Struk 77 cm
                                    Trbuh 89 cm
                                    Bokovi 104 cm
                                    Bedro 62 cm
                                    Ruka 31 cm
Nije bas bajno i tu se vidi da su slabe tocke bokovi, bedra i malo ruke. Konfekcijski mi je 40. 

Sada na mjerenju je to izgledalo ovako:

                                                          06.07.2013.
                                    Prsa                            92
                                    Struk                           74 
                                    Trbuh                           84
                                    Bokovi                        103
                                    Bedra                           61
                                    Ruka                            30,5

Najbolje sam se osjecala sa 58-59 kg kad bi dosla iz sezone Big smile ali to nije bilo dugog vijeka jer nisam pazila i to je ionako otislo ful ful nezdravo i naravno da se nije moglo zadrzati.

Tijelo mi dobro podnasa 62 kg i to mi zna biti kilaza koja se lako odrzava, to ne znaci da nebi voljela imati manje ,no ja natukla to sta sam natukla i ne budem rekla da ne znam kako jer jaaako dobro znam kako Angry.

Voljela bi doci na konfekcijski 36 - 38, a rekli su mi da je to odprilike 4-8 kg i kad bi to uspjela do Bozica ( cca 6 mj od pocetka vjezbanja i promjene prehrane ) bilo bi to vauuuuu !!!


Sad jelovnik, kako radim u smjenama i u razlicitim vremenima necu pisati sate jer to jos moram uhodati. Ali u naj naj scenariju da radim popodne od 15 to bi izgledalo ovako:
7:30  kava
8:30  trening                       g              kcal     UH     P       M
9:30  dorucak  - zobene     30            120     20     4,2    2,1
                          jogurt     300            120     15     12     2,7
                          jaje                           167       1    13      11
                          banana   150            150     34      1       0
11:30 meduob.- posni sir  200            145        8    24      6
14:00 rucak     - piletina    120            173        0    25      4
                          riza           90             331      71    6,5     1
                          zelena
                          salata     200(?)         28         4      2       0
                          ulje            5               47         0      0      5
21:00 vecera   - jaje                           167       1    13      11
                         zelena
                         salata     200(?)         28         4      2        0
                         ulje            5               47         0      0       5

suma                                               1523       158  100,7  47,8

Kad bi radila ujutro onda bi to izgledalo odprilike ovako : Kava i dorucak odmah posle budenja i posao, na poslu neki gablec ,rucak odmah po dolasku s posla, trening sat-dva posle jela, posle treninga meduobrok i vecera sat-dva prije spavanja.

Gym_girl i Avangarde su me vodile u mojim pocetcima i bila sam vise nego zadovoljna, upozorile su me da ce doci do zastoja i evo ga Angry .

Gore naveden primjer prehrane je bio prije pomoci djevojaka, poslije sam uz izracune BMR i TDEE slozila jelovnike sa 1350 - 1450 kcal, UH cca 140 g/dan, proteina cca 120 g/ dan i masti cca 30 g/dan.

Po njihovom naputku i citajuci ove stranice slozila sam meni koje su odobrile i pokazao se dobrim..., do sada.

Trening kako sam napisala je jos uvijek 3x tjedno i nije klasicna teretana. Meni odgovara zbog vremena, blizine i trenera koji daju sve od sebe.

Ako se nekome da citati sve evo vam link di mozete vidjeti sta sam stvarala u ovih 45 dana Wink

https://www.fitness.com.hr/forum/dobar-jutar_topic7676_page1.html

A sta se tice konkretnog cilja.., kako sam gradje kruske znaci da je sav problem ispod pupka Cry,
vremenski nisam ogranicena ali ipak nebi sad bas htjela stagnirati dva mjeseca ak me razumijete.., zato trazim misljenje i pomoc.

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 14:18
gili, welcome back Wink

Prvo, ovo sa nestajanjem podforuma zna bit praksa ovdje, ne znam zašto, ali srecom ne traje dugo tako da ništa nebi trebalo bit izgubljeno - a i vidim da si ga izvukla odnekud Smile

Cuj, nemoj odmah skakat na promjene. Pricekaj još jedan tjedan, moguce je da je ta "stagnacija" radi ponovog uvodjenja treninga, nakon plivanja i šetanja, drukcije je, a i vaga ne prica cijelu pricu, to vec znamo, ne ;). Super je što si se uspjela održati na istoj kilaži, neka tih 10-ak dana budu kao jedna pauzica od dijete, a sad samo nastavi sa starim programom još koji tjedan. Ako se tada ništa ne pomakne, onda cemo smišljat što dalje ;) U svakom slucaju, do Božica možeš cuda napravit Wink





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
gili 37 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gili 37 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 14:40
Jeeeee hvala. Izvukla ga jer nije nestao sa neta nego samo ovdje :)
Ok, jos tjedan dana ...., glavno da nejde gore.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 15:09
Nebi trebalo ici gore, cak i da ode nešto malo, to nebi bio nužno loš znak Wink

Ajde, probaj pa cemo vidit.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mohsinj677 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2013
Location: pakistan
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mohsinj677 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 14:18
  Big smile This post is so great and nice  LOL

 Bila na moru 10 dana pa sam samo plivala i setala, a sta se tice prehrane zeznula sam ju pokojim sladoledom i nessicom Smile tako da kad sam se vratila kg su bili isti kao kad sam otisla.
spanishprograms     www.spanishprograms.com
Back to Top
gili 37 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gili 37 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2013 at 10:27
Evo nakon 2 tjedna ja 1 kg laksa Wink .
Centimetre javim za koji dan jer ne mogu naci metar.., ali ekipica koja me nije vidjela mjesec dana kaze da mi se vidi da sam se stanjila.
Neko bi pomislio da ce mi ove vrucine iza nas malo pomoci i istopiti me vise LOL.
Gym_girl nisam nista mjenjala, sve po starom prehrana i vjezbanje.
Jel da i dalje nastavljam po istom programu?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2013 at 10:31
Nastavi
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2013 at 14:38

Odlicno, keep on ;)

Jesi ti zadovoljna slikom u ogledalu? :) Jedeš dovoljno, nisi gladna? Papaš povrce? Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2013 at 15:20
ClapHeart
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
gili 37 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gili 37 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2013 at 15:38
Ma zadovoljna sam i cak si mislim da smo se ogledalo i ja poceli voljeti..., bit ce tu jos nesto ;) .
Papam non stop, mozda ne povrca koliko bi voljela jer mami susa opustosila vrt. Uglavnom nisam gladna i dajem sve od sebe da su namirnice kvalitetne.
Ali neda mi se bas ni nakuhavati dok je ovako vruce. Jedva cekam hladnije vrijeme jer ce sigurno biti ugodnije vjezbati a i smisljati razne kombinacije klopice :) .
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2013 at 18:38
Ma super prva recenica je muzika za moje uši
bravo, samo tako dalje nastavi
Back to Top
gili 37 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gili 37 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 08:47
Da prijavim rezultate jucerasnjeg mjerenja i vaganja u teretanici ...
                                    10.06.     06.07.    21.08.
                Prsa             94 cm         92       90         -4    
                Struk            77              74       71         -6
                Trbuh            89              84       82         -7
                 Bokovi        104              103    101       -3
                 Bedra            62              61      59        -3
                 Ruka             31              30,5    30        -1

Ovaj mjesec samo minus 1 kg i minus 1 %BFCry , ali....ali centimetri idu i ogledalo kaze niceee Wink.
Sad sam na 64 kg i 30 % BF , mislim da mi je ovo prvi put da se veselim Bozicu i proslavi Nove Godine ( znam da je jos daleko ali to mi uvijek brzo i prebzo dodje ) gdje ce me zabolit kaj cu obuci ( sa mislju od 01.01. si na dijeti i sl. ) i gdje cu na proslavu sa smjeskom a ne sa grcom u zelucu.

Ja zadovoljna, ako mislite da su rezultati mogli biti bolji, a sigurno jesu, svaki vas savjet je dobro dosao. Neznam dali da se poigram sa kakvom drukcijom prehranom ( jos je uvijek sve po starom 4-5 obroka, 1350-1500 kcal/dan ), dodam mozda doma koju vjezbu...?

                   
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 08:51
Hej gili svaka cast! Jako mi je drago rezultati su vidljivi i to jako dobro! :)

Neka te ne muce kile niti se opterecuj njima :) Ovo drugo je važnije što si napisala da centimetri idu i da ogledalo kaže nice.... To znaci da su rezultati tu! :)

Clap Samo nastavi...bilo bi dobro da dodaš koju izbaciš....malo da promjeniš trening da se tijelo ne navuce na isto :) 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 13:03
Draga moja, ne brini o brzini, sve ide sa pravih mjesta Wink Meni ovo super izgleda i uvjerena sam da ceš do Božica bit ponosna na sebe i super zadovoljna, iako vec i sada možeš i moraš bit!

Zapamti jedno - samo se vidi takvom kakva želiš bit, vec sad - što god ti ogledalo kaže, ti vidi ono što želiš vidjet, volja da poduzimaš prave korake ce doci sama od sebe, bez prisile, vjeruj mi Wink Bez pritiska, bez negativnosti, bez kompleksa.....easy...

Shvati da je tjelesna kompozicija iznad svega - vaga prica samo dio price i nemoj to samo prihvatit kao informaciju i pustit van...ne, stvarno to shvati kao nešto najozbiljnije. Dokle god se centrimetri i ogledalo vesele, na pravom si putu! Treniraš, i vaga u tom slucaju zna bit malo varljiva Smile


Možda i ima mjesta za neke preinake, ako želiš ubrzati proces...ali mislim da ti je ovakav polagani pristup najbolji, imaš vremena ako ti je zima cilj. Sve dok ne stagniraš, dobro je.

A ako baš želiš, možeš nam napisati par dnevnih jelovnika pa da probamo vidjeti gdje ima mjesta za neku laganu  intervenciju ;)




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.