New Posts New Posts RSS Feed - gubljenje sala
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

gubljenje sala

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
milord29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote milord29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: gubljenje sala
    Posted: 08 Rujan 2013 at 00:10
pozdrav,
novi sam na forumu i imam par pitanja.
kao što su mi rekli otvaram novu temu sa nadom da cete mi pomoci. Visok sam 194cm. Prije dok sam trenirao rukomet sam bio ajmo reci bez nekih problema sa težinom i salom ali nakon prestanka u potpunosti sam se zapustio te poceo jesti junk food i ostale gluposti te naravno ništa radio. Nedavno sam rekao dosta glupostima te odlucio krenuti sa pravilnom prehranom i vježabnjem. Kad sam zapoceo imao sam 106kg i sada sam nakon 3tjedna i 5 dana na 101kg

Primjer jelovnika:
dan 1.
dorucak: zobene pahuljice 50g+1dcl vode i 1dcl mm mlijeka+mjerica wheya
medjuobrok: neko voce
rucak: 200g piletine+ kuhani krumpir+ salata ( zelena+rajcica )
medjuobrok: 80g tunjevine+ 100g posnog sira
vecera: whey
dan2.
dorucak:uvijek isti
medjuobrok: voce
rucak: junetina 150-200g + integralna tjestenina 80g+salata
medjuobrok: posni sir
vecera:whey
dan 3.
dorucak: 4 prepecenca i dijetna marmelada
medjuobrok: voce
rucak: riba+blitva ili špinat+salata
medjuobrok: 150g piletine
vecera: whey

od napitaka samo voda. alkohol sam izbacio

znaci svaki dan minimalno 30min trcanja i svaki drugi dan skekovi 4x20 trbušni 10x30 i cucnjevi 3x15. to za pocetak dok mi se tijelo ne navikne,poslje naravno povecanje svih vježbi i ubacivanje zgibova. vježbam  oko 18.30-19.00h.

molim vaše prijedloge i izmjene



Edited by milord29 - 08 Rujan 2013 at 00:26
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 00:58
E tako Smile Thanx na odgovorima, sve si pokrio ;)

Ooook, opet isti problem, pretvarate me u papigu :) Premalo jedeš, što sam i mislila.


Jesi ti svjestan da se ti tu vrtiš oko 1000 kcal? Što je premalo i za prosjecnu curu, a kamoli za nekog s takvim mjerama :)


Ovaj jelovnik treba obavezno podebljat, i to sa svime pomalo. S obzirom da si prije jeo kako si jeo, imao si dosta prostora za pocet polako i postepeno. Ti moraš prijeci 2000 kcal, cak bih rekla i do 2500. Nije ni cudo da si izgubio toliko na tolikom deficitu - sigurno si više od 1000 kcal u minusu, što ti nece donijet ništa dobroga - gubljenje težine ce ti se brzo usporit, a onda totalno stat. Mjesta za rezanje baš i nemaš. I šta onda?


Zašto whey za veceru svaki dan? Nemaš mogucnosti ili volje spremiti si i pojesti nešto konkretno?

Ima tu mjesta i za još kvalitetnih uh-a (škrobnih i vlaknastih), za još proteina i za još zdravih masti, pogotovo u veceri.


Možeš li to sebi malo posložit tako? Smile Trebaš postepeno dizat kcal iz što kvalitetnijih izvora - imat ceš više energije za treninge, cuvat ceš mišicnu masu i sacuvat metabolizam što je više moguce, što ce ti i omogucit da ne udariš u zid prebrzo i ne napraviš zbrku u tijelu koja ce te samo pripremit za vracanje svih izgubljenih kg-a nazad


.








"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
milord29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote milord29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 10:32
iskreno neda mi se raditi ništa za veceru :) lakše mi je izmiksati samo whey.
znaci pomalo dizati kalorije do nekih 2000-2500? dali su treninzi uredu ili treba šta mjenjati?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 10:37
Nije potrebno svaki dan trcati.... ubaci ga cešce ....ali neke dane zamjeni sa hodanjem....ovo sklekovi vježbe sa tijelom uredu...ali ne moraš toliko forsirati sve ako imaš izbalansiranu prehranu..slušaj šta ti gymka je napisala gore u vezi prehrane...
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
milord29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote milord29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 10:48
ok ali nije mi jasno gdje bi trebao povecati unos kalorija? mislim da bi možda mogao ujutro za dorucak da dodam cijelu bananu sa zobenima i možda za veceru sa piletinom ili necim slicnim?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 10:49
Volim iskrenost :) ali ne podržavam lijenost Tongue

Onda ga bar pomiješaj sa posnim...pa dodaj nešto orašasto uz to, bar to ako neceš ništa konkretno. Iako ti je to idealno vrijeme za nakrcat se povrca uz proteine i nabit nešto kvalitetnih kcal iz masti Wink

Da, postepeno, da naglo ne skociš u kilaži. Odredi si neki približan omjer, vidi da li ceš uravnoteženo ili se poigrat s UH-ima i mastima - samo pazi da nisi prenisko. S obzirom da si jeo svašta prije bilo bi dobro malo nadzirat UH-e, pa pojacat masti - ali ne ic prenisko sa UH-ima, mislim da ti 200g nebi bilo previše za pocetak, pogotovo ako inteziviraš te treninge. Lako režeš.

Treninzi....a cuj...koliko ti je lagano ove sklekove radit? Ako sve ovo odradiš bez ikakvih problema onda ti taj trening i nije baš neki izazov - osim te cinjenice da si tek krenuo pa je i to nešto. Koliko ti traje taj trening, radiš kružno?

Imaš bilo kakvu opremu doma što bi moglo poslužit kao neko opterecenje?

I svaki dan trcanja ti je previše, pitanje je koliko ceš izdržat taj tempo, dosadit ce ti, a i bit ce sve manje efekata od toga. Bar da onda mijenjaš taj kardio...malo brzog hodanja, malo bicikle ako imaš mogucnosti....i tako to...ali moraš cuvat mišicnu masu, inace ništa nisi napravio.






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 10:53
Originally posted by milord29 milord29 wrote:

ok ali nije mi jasno gdje bi trebao povecati unos kalorija? mislim da bi možda mogao ujutro za dorucak da dodam cijelu bananu sa zobenima i možda za veceru sa piletinom ili necim slicnim?

To ti je homework Big smile

Imaš kalkulatore, tablice kalorija, naše primjere jelovnika.....pa se malo poigraj, a mi cemo onda ispravljat ako bude trebalo ;)

Sve je vec ispisano na ovom forumu, samo se treba malo potrudit ;)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 10:53
I što si postigao stime da si dodao 1 bananu za dorucak? :) Povecaj unos hrane u svakom obroku....Nisam racunao koliko tocno cega jedeš...ali vidio sam Gymkin post...1000 kalorija pff 

Mijenjaj di stigneš pojacaj dorucak rucak...vecera obavezno....ako vec ne možeš bez wheya ubaci masnoce u njega...mada ima puno kvalitetnijih namirnica proteinskih kao što je kazein da se probavlja tokom noci a sa masnocama bih ga još dodatno usporio što bih bilo bolje i prihvatljivije...ostavi se za trenutak wheya...i izbalansiraj si prehranu...
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
milord29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote milord29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 11:03
dali je ok ubaciti kao medjuobrok 50g badema ili možda pureca prsa sa 4 dvopeka? pogledat cu naravno za vaše jelovnike iako sam se navikao na ovo što sada jedam pa cu pokušati samo povecati dnevni unos kalorija ali postepeno.
pitala si me za sklekove i nije mi baš jednostavno,kad budem osjestio da radim sa lakocom cu povecati broj serija i ponavljanja.sa ovim trenutno samo uvodim tijelo u fazu vježbanja.


Edited by milord29 - 08 Rujan 2013 at 11:05
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 11:08
Kada ti postane laka za izvodjenje....radi drugacije varijante sklekova....probaj i nešto staviti na ledja pa raditi....kombiniraj vježbe sa težinom imaš ih stvarno mnogo i možeš se jako lijepo izgraditi

Prvo se domogni kalkulatora svega što ti je draga Gymka lijepo napisala izracunaj unos....pa preko toga još od svojih 1000 kcal dodaj hrane do toga unosa :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 11:09
Ok je, ubaci ih uz bilo koji proteinski obrok.

Ma možeš ti jesti kako jedeš, samo malo nadopuni - da ti proteini ne zjape prazni. Imaš još mjesta za UH-e, za masti pogotovo i za nešto proteina.

Kažem ti, posluži se malo našim primjerima pa ceš skužit te kombinacije.

Može, bolje povecaj broj serija, malo smanji pauze....i dodavaj neko opterecenje, odnosno ne idi na povecanje broja ponavljanja unedogled nego malo poradi na intezitetu u obliku veceg opterecenja - imaš na netu puno primjera kako intezivirat te bodyweight vježbice.

Možeš i na fitnessangelse škicnut malo ako te zanima takav oblik treninga.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 11:13
Sad vidim da sam se ja ubacio u razgovor prepuštam ti slucaj Hug
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 11:15
Ubacio? Ma mett! Ne kaki LOL

Ubacuj se cešce, prsti mi trnu LOL
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 11:17
LOL morati ceš neku mekšu tipkovnicu kupiti :D 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 11:26

Big smile ne, morat cu na godišnji Cool

E da, milorde....vidim da si dodao ova pureca prsa i dvopek :) A cuj...nije idealno :) Ali nece ni svijet propast...sve je to put prema boljim navikama. Bolje i to nego bit u deficitu u kakvom si sad.  Pojedi, samo neka bude bar 150g tih prsa onda, da bar neke proteine nakrcaš...ako ih uopce ima u tome Big smile Inace, za jedan proteini+masti obrok možeš i malo masnijeg sira dodat pa maknut dvopek ;)

Inace, malo bolje od tih dvopeka je uzet integralne/ražene krekere....wasa su ok, a ima ih i ostalih...


Edited by Gym_girl - 08 Rujan 2013 at 11:27
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
milord29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote milord29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2013 at 11:30
sada sam racunao i dodje mi da pojedem nekih 1500kcal. Zaboravio sam napomenuti da uz svaku salatu stavim po 4-5 cajnih žlicica maslinovog ulja. Znaci još nekih 500kcal moram povecati obroke,a i imam ideju kako to ostvariti.
Druga stvar koja me zanima koliko bi po vama trebalo se prdiržavati svega toga i treninga da se neki rezultati pocnu vidjeti?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.