New Posts New Posts RSS Feed - Konacno je vrijeme za promjene, mršanjeeeee....
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Konacno je vrijeme za promjene, mršanjeeeee....

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
malinoa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malinoa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Konacno je vrijeme za promjene, mršanjeeeee....
    Posted: 26 Lipanj 2013 at 23:04

Gle ovako, ja se mucim vec dvije godine da smršam. Te ovo, te ono, te ovako, te onako. Ili ja imam cudan organizam ili o fakat sporo ide. Prvo da, jela sam slatkiše, imam posao na kojem 10h na dan samo sjedim, nemam vremena jesti po 5x na dan...i kako cemo dalje? Vježbala jesam, pridrzavala se hrane koliko toliko, 9mjeseci, ja sam samo 5kg skinula i više nista, ni makac kg. Ne izgledam ja loše, a imam puuuuno kg, noge su mi skoro u mišicima, ledja prilicno izdrzljiva, ali trbuh ni makac, ni makac. Pomagajte. Trebam s nekim iskusnim pricati i da me ''prati'' kroz sve to, mislim da bi samo uz takvo što mogla uspjeti. Hajde, pomooooc.
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2013 at 07:45
Dobrodosao na forum. Smijem li znati cime se bavis?
Back to Top
malinoa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malinoa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2013 at 10:48
Naravno, ekonomija - financije i racunovodstvo... Znaci full sjedenje, ubijanje, bar po mene, zato se trudim kasnije iako je jako malo vremena slobodna provesti aktivnije. I krajnje je vrijeme, zbilja moram napraviti veliki preokret.
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2013 at 11:16
Trajanje distrakcije za potrebe medjuobroka na poslu:
Jedenje paprike - 49s
Jedenje jabuke - 53s
Grickanje badema - 1s po bademu
Posni sir - 3 minute
Shake - 30s
Mrkva - 41s
Breskva - 37s
...
Svi mi imamo ultravazne poslove i svi sjedimo 12 sati na poslu. Tvoj je izbor ne jesti na poslu a ne posljedica posla. U zabludi si ako miis da je itko napravio karijeru na temelju toga sto nije izdvojio 5 minuta na poslu za par brzih obroka...
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2013 at 11:59
Pa moraš imat neki lunch brake?
Ne moraš u tih 10 sati jest ni 5 puta. Pojedeš prije posla, na poslu kad ogladniš spremi si neki dobar i obilan obrok doma, npr. smiksaj si doma posnog, jogurta, voca, zobenih u neki smoothie, uzmi orašaste sa sobom itd. Bar jedan pošteni obrok da imaš u tih 10 sati, ali da se najedeš i zasitiš od njega, ne sad pojest žlicu posnog i breskvu
I opet - brojiš li kalorije? Izracunala BMR i TDEE?
Uz deficit mora ic dolje, nema druge.
Back to Top
malinoa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malinoa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2013 at 23:05
Sve to stoji ljudi, ne trazim ja izgovor, samo jednostavno nekada ne mogu stici, nekada ne mogu, i tako se navikla,... trudim se s vocem i povrcem, kruh ne jedem uopce, jednostavno nisam ljubitelj mesa, ne jedem peceno, al s vremena na vrijeme moram slatko,... Baš spor metabolizam.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2013 at 00:22
Dobrodošla malinoa Wink

I inace, moram pocet s ovim - kako volim kad se ljudi odmah hvataju kruha, a ja sa kruhom smršavim, održavam se i nabijam masu Tongue Ok, ja sam ja, ali mnogi se tako bezveze skroz odricu kruha, pogotovo cjelovitih verzija....osnove, osnove...

A i ovo spor metabolizam precesto cujem :)

Hmmm ništa od nabrajanja, može primjer barem 3 jelovnika?...ajmo, jucer, danas, sutra Smile

I koliko kg na koju visinu?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2013 at 08:09
Zato Gymka moja što su toliko Nasr.li za taj kruh da to nije normalno,najjaca mi je ona...ako jedeš bijeli kruh nece ti se vidjeti trbušni zid....dodje mi da se uhvatim za glavu :(

Dobro došla Smile
Malinoa vjerovatno si negdje procitala o kruhu da ne valja ili cula...to je mit draga,kao što ih imaš svuda svugdje,gdje ljudi pokušaju na temelj toga okretati lovu,ne brini se za kruh....mada je istina da postoji dobar i lošiji...rekao bih da u pekarama je vecinom ovo drugo lošiji kemija,tko zna što svega nema.....najbolji bi bio izbor sama da ga radiš...ah sada pitanje koliko vremena novaca imaš...ne birni se možeš papati kruh,bijeli osudjuju jer nije bogat vlaknima,bogat solju itd da ne nabrajam...ali sve to možeš nadomjestiti sa povrcem kao što si navela gore...ne osvrci se na mitove,na ne dokazane materijale...jer ceš se puno toga odreci , a ne moraš...:)

A ostalo ti je Gymka rekla napiši pa cemo ti pomoci :D

Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2013 at 10:34
Ode mett u drugu krajnost LOL

Ok, ne baš krajnost, ne govoriš bezveze ali teško je ovako generalizirati, i za i protiv. Opcenito je to pitanje ugljikohidrata, koji su zadnjih ne znam koliko godina ono što su prije toga bile masti. Sad jedemo masti, a izbjegavamo uh-e - ja samo cekam dan kad cemo i proteine podemonit Smile

Ja smatram da je najveci problem tu upravo taj opceniti pristup. Sve je dobro za svih i sve je loše za svih. Svaki savjet bi za nekoga bio savršen, za drugog promašaj i bespotrebno odricanje.  Neki ce se morati odrec svih žitarica jer im jednostavno smetaju, neki ce cvasti na njima. Netko ce jesti "zdravo i cjelovito" godinama i muciti se sa formom, a netko ce jesti bijeli kruh, dopustit si pokoji gušt tu i tamo i izgledat bolje. Što samo govori da nije zdravo i cjelovito nužno bolji izbor ako i dalje ne vodimo brigu o energiji, treningu i td.

Kažeš, pisalo je da se nece vidjeti trbušni zid ako se jede bijeli kruh? LOL Ma di si to procitao molim te LOL

Ljudi moji, ma da jedete ne znam što i da imate volje i vremena trenirati satima ko budale, vidjeli ste što bi vam se sve vidjelo, još ako vam je genetika naklonjena......ali je vecina nas takva da cemo si radje uskratit hranu nego se pomaknut malo ili malo više. Nekad sam i ja mislila da je hrana bitnija, sad sam sve više na strani treninga i stanja u glavi. Naravno, rijetki su oni koji treningom mogu potrošiti sve ono što pojedu pa je bolje hranu smatrati važnijom Wink ali samo kažem - da imamo volje sve to istrošiti ja mislim da mnogima nebi bilo toliko važno da li je bijeli ili raženi kruh - sa strane forme. A možda i zdravlja s obzirom da nažalost odlaze i oni koji su godinama birali samo najbolje.....pa sad ti vidi.


I što je najbolje - masa ljudi se odrice kruha ali gdja. milka se ne vadi iz usta Tongue 

100 g kruha - oko 240 kcal
100 g cokolade - oko 500 kcal

Da, kruh je zlo LOL

Wink









"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
malinoa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malinoa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2013 at 11:04
Gle, meni kruh i pšenicno organizmu ne paše, ne osjecam se dobro od toga, i ne konzumiram, pa sam navela da ujendo n ito ne uzimam. A imam trbuh, i vjerujem da je to od slatkiša, jer svo tijelo moje je dobro, cak što više bavljenjem plesom i sportom prije noge su mi ok, imaju mišice cak, ruke su tricepsima s naslagama, ali trbuh,... pokušavam to trcanjem, ali osjecam da mi treba još nešto, aktivnije. Meni uopce nije problem biti na vocu i povrcu,... zbunjena sam.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2013 at 11:07
Ma nema problema, sve jasno, vjeruj mi, manje je takvih od onih koji ga izbacuju bezveze, zato i govorimo Wink

Može vrlo lako bit od slatkiša problem sa trbuhom, pogotovo ako baš pretjeruješ.


Ali i dalje ne vidim jelovnike pa sam i ja zbunjena Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
malinoa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malinoa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2013 at 12:33
O biti ce biti, ali veceras ja to Vama sve prezentiram.
Pa i ne baš, ali su cesti :/
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2013 at 16:24
http://www.muska-posla.com/apps/forums/topics/show/8911680 Evo ti citaj Gymka pa se smij kao i ja.:D ..i ljudi vjeruju takoj gluposti...pocetnici koji pocinju...stvar je previše toga ima na internetu....previše zabulda...i što hocu reci kao osoba koja je tek stupila u odluci da ce uciti nešto,o tjelovježbi prehrani...naidje na takve gluposti...i onda se ljudi odricu ne znam kruha,jer deblja Disapprove Drugo je slucaj ako ne možeš ako ti ne odgovara kruh kao što je Malinoa navela

I mislim da je to veliki problem današnjice...ljudi su totalno dizorjentirani,kako na koji nacin da se hrani panika...prvenstveno sam ja bio sluga tome, dok nisam skužio neke stvari
Protein gram 4 kalorije  UH 4 kalorije po gramu masti 9 kalorija po gramu.... Jel kužiš Malinoa kalorija je ta koja te deblja...ne kruh ne cokolada...Kalorija je mjera za energiju u hrani...i svaku energiju koju nisi potrošila odlazi u višak....Smile

Pa nemoj se cuditi draga da ne podemone proteine...cilj im je zaraditi..:))
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2013 at 16:30
Ha,ha...Gymka...citaš mi misli.
I moj zakljucak je isti...svi bi radije gladovali nego malo mrdnuli guzicu!Nevjerojatno.Ja sam ipak onaj tip koji ce pojesti,ali i odraditi.Ne sad bilo šta,ali jedem i peceni krompir,i pljeskavicu (ps to je bilo danas za rucak),ali ne jedem cokoladu, (možda malo u onoj plocici iz plodina-kokos mi je zakon,a i banana)ne jedem haribo gumene,cips,ne pijem više nikakve sokove,samo vodu,ponekad crno vino ili pivo.Gledam da JEDEM!Smatram da je to najbitnije.Uvijek biti sit i pun energije.Uvijek imam uz sebe ili žitnu plocicu,ili neku vocku i vodu.Bez toga ne idem nigdje.Cim osjetim glad,klopnem nešto malo i idem dalje.To sa prehranom je kod svake osobe drugacije-individualno.Glupo je svoditi prehranu na jedan nivo za sve ljude.Isto kao i vježbanje.Po meni najbitnije je jesti cesto i redovito,kretati se,a ako se ne može zbog posla,onda sa vježbom nadoknaditi,ali ne pretjerivati.45min intenzivno svaki drugi dan.Piti što više vode i jesti puno voca i povrca,ribe...uglavnom svi vec znamo koje zdrave hrane.Vidio sam tipa neki dan na plaži.Tijelo kao stijena,ali ne prenabildano,onak taman.Pitam ga koliko cesto vježbaš...kaže tri puta na tjedan po 45 minuta :-) ali od svoje 18 godine,e sad pitam ja njega koliko imaš godina, a on meni 40...ja sam skoro pao dole kad mi je to rekao.Mislio sam da ima možda 30.Šta radi dobra forma a!
Back to Top
malinoa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malinoa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2013 at 16:34
Hoceš reci da je bolje jednu milku pojesti a ne dvije Oj što rece i osta živ ;-) Zezam malo, ali se def.s tobom slažem u tome što si rekao, jer mislim da ne možemo po nekom receptu, da je bitnije upoznati tijelo sam, i onda polako, e vidiš ja npr znam što mi ne paše + slatkiši :P ali fali još nešto.
Kada je vidim koliko i kada drugi ljudi jedu meni fakat nije jasno, kako održavaju, ali razlicitosti...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2013 at 16:46
Slušati tijelo i gledati ga pažljivo kako napreduje :) Najbolje sami znamo kako nam što paše,nauciti o sebi i biti ce uvijek rezultata :)

Fittyp- pa covjece nema te :D !!
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.