New Posts New Posts RSS Feed - Vježbanje i prehrana u svrhu mršavljenja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vježbanje i prehrana u svrhu mršavljenja

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
hrvojefx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrvojefx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vježbanje i prehrana u svrhu mršavljenja
    Posted: 17 Travanj 2013 at 14:53
Pozdrav

Htio bi sa vama podijeliti nacin na koji trenutno funkcioniram u svrhu mršavljenja te bi vas molio za savjet ukoliko negdje griješim.

Od prvog ovog mjeseca sam krenuo opet u teretanu (opet jer sam prije trenirao godinu dana pa sad nakon 2 godine sam poceo opet)

Treniram 6 puta tjedno pon-sub oko sat i pol do dva

Treniram po programu koji mi je trener napravio npr. 30 min aerobni trening
te s obzirom koji dio tjela se taj dan radi oko 7 sprava po 5 serija po 15 ponavljanja.

E sad što se tice treninga mislim da sam tu ok pokriven.

Što se prehrane tice citajuci malo po forumima raspitivajuci se kod osobnih trenera uspio sam uvesti 5 obroka dnevno u svoju rutinu.

ONO ŠTO SAM IZBACIO:
KRUH
SLATKIŠE
CIPSE I GRICKALICE
POHANO MESO
BILJNO ULJE
PECENI KRUPMIR
FAST FOOD
PIZZA
CEVAPI
I SLICNO

Trenutno mi dan izgleda ovako: Dorucak (8:00) Tanjur Fitness žitarica s mlijekom.
Medjuobrok (11:00h) jabuka, dva kivija ili jabuka, banana ili jabuka i šaka badema
Rucak (13:00h): uglavnom što je taj dan na meniju ali bez kruha ako se jede meso onda nemasno, pileca prsa, grah, cufte, sve to s puno salate od priloga dolazi u obzir pire krumpir i integralna riža, petkom lignje s blitvom i kuhanim krumpirom- svo jelo pripremam na maslinovom ulju.

Poslje posla oko pola šest je vrijeme treninga stoga poslje rucka ne jedem do treninga jer sam negdje procitao da se 3 sata prije treninga ne jede da se ne vježba punim želucem stoga sljedeci obrok je uvijek poslje treninga oko 20:00h i to mjerica 3whey proteina s 3 dcl mlijeka.

Vecera (oko 9:00h)
to zna biti jedna pileca prsa sa zelenom salatom, ili neki put caša jogurta sa šakom badema ili dvije nestle fitness plocice ili tuna sa salatom i sl

Kada sam se vagao pocetkom mjeseca kada sam poceo ponovo vježbati imao sa 123kg visok sam 193cm
Cilj je smršavjeti na optimalnu težinu te nakon toga izdefinirati tijelo.

prije 3 godine sam imao 138kg pa sam intezivnim vježbanjem u teretani i izgladnjivanjem izgubio 38 kila i spao na 100kg što nikako nije bilo dobro i sada sam u dvije godine uspio povratiti 23 kile stoga ovaj put želim vježbanje i prehranu uspostaviti na najbolji i zdrav nacin stoga bi htio od vas fitovaca cuti mišljenje i savjete na gore navedene cinjenice hvala na podršci
Back to Top
dorian214340 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dorian214340 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 15:33
Svaka cast za takvu prehranu, jedino bi te htio savjetovati da ne prestanes koristiti kruh, nego samo bijelo brašno. I uz takvu prehranu preporucio bih ti ''Whey protein - protein mlijecne sirutke'' za dobivanje mišicne mase Wink


Edited by dorian214340 - 17 Travanj 2013 at 15:33
Back to Top
fitmama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Travanj 2013
Location: dalmacija-Split
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitmama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 15:49
sretno :)

trudim se :)
insanity 1.day-19.04
Back to Top
hrvojefx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrvojefx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 16:10
ej dorian hvala ti na savjetu whey protein mljecne sirutke i koristim poslje treninga
Back to Top
hrvojefx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrvojefx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 16:11
hvala fit mama
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 18:50
Prvo ti želim dobrodošlicu

Ja zbilja nisam ekspert ali redovito vježbam, ucim i citam koliko stignem no nije mi jasan koncept tvojih treninga, odnosno mislim da se može trening složiti puno bolje i efikasnije uz manje utrošenog vremena.
Nadam se da ce tu uskociti i pomoci ti iskusniji fitovci i treneri.

Što se tice prehrane imam nekoliko manjih zamjerki:
1. Fitnes žitarice bi bilo dobro da izbaciš i koristiš zobene.
Fitnes žitarice su pune šecera i naslov im služi samo za marketing.
Uz zobene u dorucak moraš ubaciti proteina, dakle ili zobene + whey + voda (može i mlijeko), ili zobene + svježi sir + mlijeko (ili jogurt)...
možeš ubaciti i voce u ove kombinacije po želji:)) zbog okusa.
U svakom slucaju trudi se da ti obroci budu izbalansirani, da u svakom obroku imaš zastupljene proteine, ugljikohidrate i masti.

2. Voce nije medjuobrok.
Voce + orašasti plodovi, voce + posni sir... i slicne kombinacije

3. Vecera mi se cini nekako oskudna, obrok nakon treninga ti treba biti najobilniji - znaci kvalitetni izvor proteina (meso, riba) + UH + povrce

Evo nadam se da sam barem malo pomogla.

Samo budi uporan i ne odustaj, rezultati ce doci
Želim ti srecu u ostvarivanju svojih ciljeva
Back to Top
hrvojefx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrvojefx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 09:11
Što se treninga tice slušam trenera ali uglavnom koncept je 20 min aerobno

i onda 5-7 vježbi na spravama po recimo 5 serija gdje svakim ponavljenjem povecavam težinu i onda recimo još 10 min bicikl i trbušnjaci ili nekaj.

Fitness žitarice nisam to znao za njih preci cu onda na zobene.

Za dorucak cu onda popiti još i cašu jogurta ili sl.

Za medjuobrok nikada nije samo voce uvijek su tu i bademi ili posni sir kako kažeš itd

Vecera ti se cini oskunda a ja mislio da kroz dan puno pojedem jer naravno kada odjednom mjenjaš životne navike onda se cini puno kada jedeš 5 puta dnevno

Hvala ti puno na ovim savjetima i da biti cu uporan jer znam da ce do rezultata doci.

:)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 09:56
AKo covjek ima trenera neka ga sluša i radi prema uputama, jer cemu trener ako ce sumnjati u njegov rad i slusati ljude po forumu jer time moze samo narusiti odnos s trenerom i pocet raditi sa sumnjom, a ne potpuno predan zadanom radu sto ne moze biti dobro.
 Moze poceti samo brljaviti i ubacivati nepotrebne stvari i totalno izokrenuti trenerov plan rada koji bi ovaj trebao imati i zeznuti stvari. Rezultati ce pokazati dal je ok ili ne to sto radi.
Da se moze drugacije, sigurno moze, ima stvari koje ne zvuce idealno na prvu, no ovdje se ipak radi o covjeku s prekomjernom tezinom, tako da bilo kakav rad ce u pocecima dati rezultate, a nesto intenzivnije bi vrlo lako moglo biti kontraproduktivno i opasno.......Ima vremena za mjenjati nacin treninga, tek se ufurava, a posto je odabrao trenra neka mu da sansu i radi kako kaze.


Edited by The Phoenix - 18 Travanj 2013 at 09:57
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 15:06
Imaš pravo @Phoenix slažem se što se trenera tice.
Nisam mislila ništa loše.
Back to Top
hrvojefx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrvojefx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 15:41
Da uglavnom dati cu treneru šansu i slušati ga cilj mi je bio bolje se informirati o prehrani

Recimo današnji jelovnik

Dorucak žitarice s mlijekom

medjuobrok: banana 2 kiwija i šaka badema

Rucak dva krmenadla sa restanim krumpirom (vrlo malo) bez kruha

Trening mi je oko pola šest u 5 popijem 15 ml l carnitina poslje treninga 3dcl mlijeka sa mjericom whey proteina

i kada dodjem doma vecerica ce mi biti naprimjer mjesana salata sa maslinovim uljem i octom pileca prsa pecena isto na maslinovom ulju


Danas je jedino malo ovaj restani krumpir bio prekršaj bar mislim ali ok što vi mislite
Back to Top
hrvojefx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrvojefx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 15:42
A jedem navecer veceru jer sa,m procitao da je tako najzdravije i da na taj nacin isto ubrzavam metabolizam inace nisam vecerao
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 15:49
I trebaš jesti veceru tim više što navecer treniraš:)
jelovnik se cini sasvim ok, ja bi samo dodala malo proteina u dorucak
Back to Top
hrvojefx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrvojefx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 16:27
hvala scarpetta bumo vidli nakon 3 mjeseca valjda neke rezultate :)
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 18:07
biti ce sigurno samo se moraš držati plana
Back to Top
biciklistica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote biciklistica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 18:35
Slozila bih se sa Scarpettom ovo oko fitness žitarica. To što se nešto zove fitnes je obicno zbog marketinga i bolje prodaje, a s fitnesom nema veze. To je hrpa smeca punog šecera i aditiva.

SVakako predlažem svima da kupuju samo jednu vrstu žitarica, one najobicnije. Kod mene ih ima na tržnici, na štandu koji prodaje zdravu klopu. IMa ih i po bio bio ducanima, a cak sam vidjela i u Konzumu, ali ne u onom djelu gdje drže "zdravu hranu", nego medju cornfleksima, pakira ih BOŽJAKOVINA DUGO SELO. Koštaju manje od 10 kn pola kile. U to me nemadodanog šecera, a uopce nije loše.

Sve ovo s dodacima cokolade, voca i kojekakvi "fitness" sranja su , oprostite na vokabularu, sranja. I obicno su skuplja


Edited by biciklistica - 18 Travanj 2013 at 18:36
Back to Top
ssaakkaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ssaakkaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2013 at 20:39
da budem iskren, ja sam smršavio 10 kg u 4 mjeseca, izbacio sam slatkiše i sokove, ponekad sam znao pojesti i pizzu i cevape i najesti se kruha i kobasice... jedini ljek za mršavljenje je trening. Bez njega nema ništa. J sam se nekad i prejedao ali sam zato sve to u teretani odradio. Ako se mene pita može se normalno jesti i mršaviti, samo onda u teretani dati sve od sebe... Naravno prvo treba definirati ono "normalno" hehe
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.