New Posts New Posts RSS Feed - pomoc mi je potrebna hitno! :(
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pomoc mi je potrebna hitno! :(

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: pomoc mi je potrebna hitno! :(
    Posted: 16 Veljaca 2013 at 14:56
zdravo!....evo ovako ....prije 2 godine bio sam debeljuco imao sam oko 178 cm 85 kila...nakon dvije godine....sa djetama i sve i vježbanjem3 puta tjedno 2 puta u tjednu sklekovi 1 sa utezima bicepsi tricepsi...i 6 puta u tjednu vježbanje trbušnjaka po 30 minuta....sa utezima...sada mi je visina 183 a težina sramota me rec 59 kila....znam da je to veliki problem treba mi pomoc naime moja prehrana je ...najcešce u 10 ustajanje 100 g žitarica u mljeku obicnih sa 2 posto šecera....onda nakon sat vremena opet 100 g tih žitarica ...nakon sat vremena neki tj rucak kaki bude nakon toga ja sam gotov sa prehranom....znaci od 10 do 1-2 popodne ja nejedem više nekada još znam 2 jabuke pojest a vježbam u zadnje vrjeme se osjecam jako slabo a bojim se ne udebljat i nikako da se nateram da jedem više nažderem se do 2 sata maximum i onda ništa....zna se cesto desit ako je neki sendvic u pitanju neta masnije ili kolac ako pojedem taj ejdan komad onda imam gižnju savjest pa samo jedan obrok dodam pa vježbam i onda ne jedem znaci samo na 2 obroka tokom dana..psiha me ubija da cu se udebljat...i ne mogu si pomoci...hitno mi je potrebna pomoc...hrana mi je posala samo broj više ne uzimam razliku izmedju pizze i obicnog kruha...sve namirnice maltene gledam po kalorijama opsjednut sam snjima BDI mi je ne uhranjen....ne znam od prilike to što sam vam nabrojao 1500 kalorija tokom dana u sebe utrpam...pa vježbam....pijem 5 kava samo da glad ne osjecam...strašno se mucim a kile samo padaju dole pomozite mi molim vas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2013 at 15:02
koliko ti godina imas? 1500kcal? i cudis se sto mrsavis? ja toliko nejedem ni kad sam na definiciji, a niza sam od tebe 20 cm
Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2013 at 15:04
sorry ali sa 85 na 178cm nisi debeljuco,po toj samoj tvrdnji vidim da je problem vise psiholoske prirode iako mozda grijesim,183 na 59 kg je vec zdravstveni problem po meni,ovo brojanje kalorija i korenje samog sebe kad nesto pojedes je jako lose,trebao bi pocet jest ako mozes,na silu,uzmi nekakve vitamine koji poticu apetit,b vitamini poticu apetit,pa eto mozes uzeti b komplex,posavjetuj se sa doktorom
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2013 at 15:06
imam 18 godina...bio sam buco prije strašno....i sada sam pao na 59 kila sa 183 cm...jedem taj cornflakes stalno jel se bojim drugo jesti nešta masno pizza kolaci....a vježbam strašne vježbe sklekova abnormalno radim i trbušnjaka....malo sa utezima....a kažem ti 3 obroka tokom dana...ali 100 g od prilike ujutro cim se probudim.... onda pol sata sat vremena poslje opet tolko kornfleksa i eventualno gledam da nije neki masni rucak....ako je onda opet tog cornfleaksa i završim dan sa jelom znaci od 10 od prilike do 1 jedem u 3 sada sve pojedem kolko mogu i onda pijuckam kavu kada se osjecam gladan...i kile mi padaju ne normalno dole...i imam nekad vrtoglavice slabo se osjecam...a bojim se jesti nešta da se ne udebljam a oduvjek sam želio definiciju imat...imao sam 85 kila :( sada 59!!!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2013 at 15:08
ma znam prijatelju staršno se osjecam..vjeruj mi jako dobro znam sve....jako dobro i više nego što bi trebao prijateljima sam davao savjete za hranu vježbe jako se dobro razumijem..i pomogao sam im u mršavljenju..i ko je htio kila dobit i dan danas mi zahvaljuju...ali sebi ne mogu pomocci bojim se u debljati imao sam komplexe ko mladji...i šta da vam kažem :(
Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2013 at 15:14
mi te ovdje ne mozemo nagovoriti ili uvjeriti da radis krivo,kao sto radi krivo i osob koja previse jede,ili pije,znaci kod doktora posavjetovat se,to je jedini nacin i prvi pravi korak,trebas se bojat debljanja,nemoras bit debel da bi imao kile,mozes bit i masivan,znaci zdrave kile zdravom hranom,na kraju nikad i nemoras ustat gladan od stola,mozes jest koliko ti tijelu trebaali treba jesti pravu hranu
Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2013 at 15:15
btw weedemeer jesi to ti?

nije bed ako jesi
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2013 at 15:22
ne razumijem weedemeer? haha....ma znam da ne možete vjerum mi ni doktor mi nebi pomogao....ne znam nemam podrške baš neke kod vježbanja...znam sve razumijem al eto kad si ne mogu pmoci...moglo bi se reci da od doktora znam više hahaha...iskreno kolko se razumijem u vrjednosti hrane...i vježbanja štagod te zanima ali ne razumijem zašto je u meni problem...zašto ne mogu shvatit da sa normalnim vježbanjem kaki imam i da prehranu normalnu imam da cu se zdravo udebljat bez sala tj imat cu sala svatko mora imat cak i ja ovakav žgobljav..ali necu biti bumbar nego zdravo zategnut jer radim vježbe abnormalne za stomak utezima jedino stomak mi je jebeno zategnut to je i zbog mršavosi ali je iszedinisan jak..a ruke atrfofirale mišici ma joj strahota prijatelju strahota daj Bože zdravog razuma glupim ljudima ko što sam ja :(
Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2013 at 15:30
Originally posted by adatar adatar wrote:

sorry ali sa 85 na 178cm nisi debeljuco
Sorry ali moraš biti žešce vidovit da to tako naslijepo kažeš!
Jedini parametri koje imaš su tt i tv, nemaš pojma o udjelu tj % masnoca u tijelu odnosno kompoziciji, ovakve pretpostavke su neozbiljne. Slicno je da se napiše da netko ima npr 160 i 80 kg. Generalna pretpostavka bi bila da se radi o iznimno pretilom covjeku no dok ga ne vidiš nemaš blagog pojma kakav je, a može izgledati kao ifbb pro tako da...mislim da znaš što želim reci.

Metastaza ima nekakav poremecaj u prehrani, vrlo nezdrav pristup svemu tome i kao da se treningom kažnjava radi hrane koju je pojeo ,a koliko vidim to što jede može biti i bolje.
Metastaza...skini si nekakav program, npr Diet organizer, unesi svoje podatke, unsi dnevnu kolicinu vježbanja, i svoje ciljeve te hranu koju konzumiraš, ondje ce ti se ispisati koliko ti je hrane i koliko kojih makronutrijenata potrebno da bi te ciljeve postigao.
Taj program koristi dosta ljudi, ja sam ga davno koristio i bio sam zadovoljan. Možda nebi bilo loše posjetiti psihologa  ili otici na nutricionisticko savjetovanje.
Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2013 at 15:33
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

ne razumijem weedemeer? haha....ma znam da ne možete vjerum mi ni doktor mi nebi pomogao....ne znam nemam podrške baš neke kod vježbanja...znam sve razumijem al eto kad si ne mogu pmoci...moglo bi se reci da od doktora znam više hahaha...iskreno kolko se razumijem u vrjednosti hrane...i vježbanja štagod te zanima ali ne razumijem zašto je u meni problem...zašto ne mogu shvatit da sa normalnim vježbanjem kaki imam i da prehranu normalnu imam da cu se zdravo udebljat bez sala tj imat cu sala svatko mora imat cak i ja ovakav žgobljav..ali necu biti bumbar nego zdravo zategnut jer radim vježbe abnormalne za stomak utezima jedino stomak mi je jebeno zategnut to je i zbog mršavosi ali je iszedinisan jak..a ruke atrfofirale mišici ma joj strahota prijatelju strahota daj Bože zdravog razuma glupim ljudima ko što sam ja :(


pa iako bolje znas od doktora,ipak odi pa vidi sta ce ti rec,eto i sam priznajes da radis krivo
Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2013 at 15:34
Originally posted by rioso rioso wrote:


Originally posted by adatar adatar wrote:

sorry ali sa 85 na 178cm nisi debeljuco
Sorry ali moraš biti žešce vidovit da to tako naslijepo kažeš! Jedini parametri koje imaš su tt i tv, nemaš pojma o udjelu tj % masnoca u tijelu odnosno kompoziciji, ovakve pretpostavke su neozbiljne. Slicno je da se napiše da netko ima npr 160 i 80 kg. Generalna pretpostavka bi bila da se radi o iznimno pretilom covjeku no dok ga ne vidiš nemaš blagog pojma kakav je, a može izgledati kao ifbb pro tako da...mislim da znaš što želim reci. Metastaza ima nekakav poremecaj u prehrani, vrlo nezdrav pristup svemu tome i kao da se treningom kažnjava radi hrane koju je pojeo ,a koliko vidim to što jede može biti i bolje. Metastaza...skini si nekakav program, npr Diet organizer, unesi svoje podatke, unsi dnevnu kolicinu vježbanja, i svoje ciljeve te hranu koju konzumiraš, ondje ce ti se ispisati koliko ti je hrane i koliko kojih makronutrijenata potrebno da bi te ciljeve postigao. Taj program koristi dosta ljudi, ja sam ga davno koristio i bio sam zadovoljan. Možda nebi bilo loše posjetiti psihologa  ili otici na nutricionisticko savjetovanje.


nemoram biti nimalo vidovit da znam o cemu se ovdje radi,imao je 85kg an 178 a sad 50ak na 184,vec zamisljam sav taj njegov bodyfat,stvar je u tome da ni tad a nisad nije bio debel,ta njegova debljina je samo u glavi
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2013 at 15:36
to si upravu razmišljao sam i ja posjeti....da nemam pojma o tome..govorim u vezi kalorija o hrani...isprobaj me :D? koju tekuinu god popiješ ...šta god staviš u usta recu ti broj kalorija koje si pojeo...mah nije ni bitno kada to ne shvacam....mnogim ljudima sam pomogao ko što sam vec naveo...ali sebi ne mogu....moja idealna težina je 79....na 183 cm...sa 18 godina....a sada je 59....20 kila bi trebao se udebljat ja to prijatelju ne mogu si zamislit imam osjecaj da cu ko bumbar izgledat...znam da bi od 2300-2600 kalorija sa mojim vježbanjem trebao unositi..u sebe....ali ja tu brojku ne mogu zamislit morat cu neki savjet upravu si...tražio sam tako nešta..ali ne svidjša mi se ni jedan jel imaš neki link da mi pošalješ? kaki si ti imao kalkulator?
Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2013 at 15:39
mislim da je problem upravo u kalkulatoru,izbaci ga,i onog u glavi,samo jedi,mozes i masnu hranu,ti si podhranjen,to je stetno za tebe,tvoje kosti,organe i opcenito
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2013 at 15:42
e to vidim da si razumio :) upravo to....pokušat cu :) volio bi neku si složiti za neku definicju neku prehranu...a ne od 24 sata ja iskoristim 3 sata za jelo....znaci svaki dan 21 sat bes ikakve energije u tjelu .....
Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2013 at 15:46
jesam ja ali ti jos nisi,izbaci kalkulator,idi bez programa i samo jedi,grickaj u medjuvremenu i opet jedi
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2013 at 15:50
haha,,,,udebljat cu se ko svinja!! šalu na stranu....moram ...jer postaje sada ozbiljno....vidim netko je spomenio nisam bio debel sa 85...na 178 cm...mislim da jer krivo razumio imao sam 16 godina...tada....mislim mogu poakzat slike...biosam buco....to može svatko potvrdit..tko me zna.....samsam et....bolej da sam i onaki osto nego sada šta radim od sebe :(
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.