New Posts New Posts RSS Feed - povecanje mase
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

povecanje mase

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: povecanje mase
    Posted: 05 Studeni 2012 at 21:25
da li kreatini pomažu povecanju masi? meni ne treba puno,nekih 6,7 kila...
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2012 at 21:53
nema potrebe za dodacima ako je prehrana sredjena, moraš racunati da ti za cistih 6-7 kilograma mišica može trebati i do godinu dana ako želiš i definiciju uz to
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2012 at 15:34

prehrana je stvarno skroz sredjena...omjeri kalcija,proteina,vlakana i vitamina su mi u dnevnoj razini... 

ja sam novi više manje u svemu ovome pa ak mi može netko LAICKI  objasnit kaj je zapravo definicija? ja sam cuo dosta razlicitih stvarno objašnjenja pa mi nije skroz jasno baš...

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2012 at 15:46
definicija - smanjenje masnog tkiva...aka mršavljenje 
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2012 at 15:54

fala! :)

pa to ne želim,ne treba mi..nakon što dobijem tih 7,8 kg koliko želim kako da ostanem na tome da ne idem na više?

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2012 at 16:38
pa onda si odrediš broj kcal koji ti trebaju za održavanje....znaci, nešto izmedju onoga što si jeo dok si na masi i onog broja koji ti treba kako bi mršavio 
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2012 at 17:32
fala puno Smile
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2012 at 20:25
i za toliko misica dobit, ce ti trebat par godina... hehe
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2012 at 20:55
a bože moj...kak ide ide,bitna je vježba :)
Back to Top
Bojann27 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bojann27 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2012 at 16:12
A koliko imas godina,ako si jos mlad doci ce to na svoje i misicna masa i kilogrami samo vjezbaj.
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2012 at 21:47

sad cu 17..i nema bez vježbe...2 dana teretana pa kardio pa 2 dana teretana ..

inace ovako mi izgleda vecina dnevnih jelovnika:

ranije ujutro (škola) : ciste zobene sa vodom i caša mlijeka (inace sojinog zbog alergije na ovo) i nakon toga voce

oko 10 sati nekakav manji sendvic sa purecom ili pilecom salamom i voce

oko 13.00 puretina,piletina ili teleci i juneci file sa krumpirom i vrlo cesto špinatom (jer ga obožavam) ili riba sa krumpirom i blitvom i cesto razna rižota sa ribom i piletinom sa malo masnoce

oko 16.30 (nakon teretane) voce i 2 proteinske plocice

oko 20.00 tunjevina (ili nešto što je za rucak bilo) 

inace,tokom dana popijem oko litru sojinog mlijeka (kak sam reko radi alergije) koje ima 1.3 % m.m i pojedem oko 4,5 vocki (banane,zelene jabuke,groždje,mandarine...)


Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2012 at 17:42
Prehrana ti je skromna... Kreatin je dodatak prehrani i jedan od suplemenata koji dokazano rade i povecavaju radne performance.
Dakle, izvuci ceš ponavljanje više i možda imati intenzivniji trening(placebo je jaka stvar). No nebitno što, oboje intenzitet ili volumen vode ka povecanju mišicne mase.

Kako je izgradnja mišica energetski proces koji prema nekim autorima za 1kg sinteze mišica zahtjeva i do 20 000kcal(ovisno o stažu u teretani). E sad, ako jedeš kao vrabac, teško ceš ostvariti znacajniji prirast mišica.

Nekako se uvijek istice da je za pocetnika moguc dobitak 1-2kg mišica mjesecno. Ovisno o tvom stažu ceš napraviti kalorijski suvišak, varirat volumen i intenzitet izvodjenja vježbi i uživat u novom tijelu. Ljeto je daleko, ako kreneš na vrijeme, jako lijepi pomaci se mogu napraviti.

Ali, daj tijelu energije.
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2012 at 18:14
da skratimo,zapravo mi kao pocetniku kreatin i ne treba? i još jedna stvar,kada dodjem do težine i izgleda tijela koji želim kako da ostanem na tome da ne idem 'dalje' ?
Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2012 at 08:09
Originally posted by zipoe zipoe wrote:

da skratimo,zapravo mi kao pocetniku kreatin i ne treba? i još jedna stvar,kada dodjem do težine i izgleda tijela koji želim kako da ostanem na tome da ne idem 'dalje' ?


Kreatin ne zna jesi li ti pocetnik ili napredni vježbac, ali ljudi obicno ocekuju nekakvo cudo pa se razocaraju. Najbolje rezultate ceš postici prehranom i treningom.

kada postigneš ono što želiš? ajde recimo da se i to dogodi, jednostavno ceš jesti koliko ti je potrebno za održavanje te kileže i to je to.

Al bez brige, nitko se nije prenabildao prirodnim putem, uvijek može više mišica i manje sala.

Organiziraj si prehranu, ako ti je lakše složi jelovnik ili okvirno što moraš pojesti na dnevnoj bazi i treniraj dovoljno žestoko.
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2012 at 15:55

tocno to kaj veliš ne želim se prenabildat...bez uvrede bilo kome al to mi je jednostavno ružno

i organiziro sam si prehranu (kak sam napiso) da imam zadovoljen omjer kalcija,proteina,valakana i vitamina. 

Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2012 at 20:14
Originally posted by zipoe zipoe wrote:

tocno to kaj veliš ne želim se prenabildat...bez uvrede bilo kome al to mi je jednostavno ružno

i organiziro sam si prehranu (kak sam napiso) da imam zadovoljen omjer kalcija,proteina,valakana i vitamina. 



Ne mozes si nabildati ako mislis na colemana i na ostale profi bb oni su na steroidima i na ostalih hiljadu cuda da bi imali onakve misice. Ono sto vecina je zeli tijelo tipa Lazar Anglelov ili zyzz a to se postize kroz dobrih 5-6 godina u teretani + naklonjena genetika. Neces se tako lako "nabildati" vjeruj mi. A sto tice defke vjerovatno ce ti na kraju trebati, jer ces na masi pokupiti salo pa ces to kasnije skidati da bi imao onako lijepo izvajano tijelo koje 90 % muškaraca želi sa samo 5% ih u tome uspije.
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.