New Posts New Posts RSS Feed - Jelovnik za definiciju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jelovnik za definiciju

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Jelovnik za definiciju
    Posted: 01 Studeni 2012 at 16:56
Jelovnik cca. 3000kcal

Dorucak-Whey mjerica i pol,100g intergralnog kruha(kruh nadrobim u vodi sa wheyem),banana,jabuka
Medjuobrok-200 g posnog sira,30 g badema ili oraha
Rucak-100g integralne riže,300g mesa(piletina,junetina,puretina,tuna,dagnje ili racici),300g povrca(paradajz,paprika,zelje)
PWM-Whey mjerica,dextroza 50g,banana
Vecera-200g posnog sira,300 g povrca,5 jaja

Da li je jelovnik ok ili bi trebalo nešto korigirati,naravno kolicine ce nešto varirati iz dana u dan zavisi o intenzitetu i vrsti treninga,isto tako mogu navecer umijesto jaja uzeti meso ili obrnuto,umijesti orašastog u medjuobroku ubaciti voce...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2012 at 18:36
cek, kolko si ti visok i koliko imas kila?
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2012 at 19:03
198 cm visok i 93 kg težak(zasad),planiram još koju kilu gore pa onda na defku...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2012 at 21:19
aha, znaci ovo gore je jelovnik koji trenutno koristis za masu? nije mi bilo jasno kako 3000kcal za definiciju
sto se tice ovog gore jelovnika ja samo za dorucak ne bi jela kruh i bananu zajedno, mislim da je to previse UH s obzirom na proteine. Da li je trening poslije dorucka?
Ostalo- za meduobrok bi dodala neki UH, ostalo mi je ok. Pokusaj da ti D, R i V budu priblizno isto kcal i podjednako nutritivno rasporedeni

Edited by avangarde - 01 Studeni 2012 at 21:20
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2012 at 22:02
Covjek ide na još dodatnih kg, trebaju mu UH.
Ali, kruh ujutro ti je navika s vodom ili?

Ako nije, to izbaci jer ne vidim što ce ti tu kruh ujutro.
Radije stavi malo zobenih u tu vodu s wheyom i vocem, nego kruh... Wink
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2012 at 08:52
Ne ovo gore je jelovnik za definiciju zato što cu imati LI cardio ujutro(potrošnja cca. 300kcal),pošto idem pješice u školu 2x30 minuta hoda(isto potrošnja od skoro 300kcal na moju težinu) i još pješice u teretanu 2x20 minuta i trening cca. bude trajao 1,5 sat(aerobni i anaerobni) tako da se bude potrošilo...Ovaj kruh što uzimam ima cak nešto bolje karakteristike od zobenih(više proteina i nešto manje ugljikohidrata i masti) a potšo je integralni mislim da mi dodje na isto a i finiji mi je za jesto u smjesi(whey+voda) nego zobene...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2012 at 12:52
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Ne ovo gore je jelovnik za definiciju zato što cu imati LI cardio ujutro(potrošnja cca. 300kcal),pošto idem pješice u školu 2x30 minuta hoda(isto potrošnja od skoro 300kcal na moju težinu) i još pješice u teretanu 2x20 minuta i trening cca. bude trajao 1,5 sat(aerobni i anaerobni) tako da se bude potrošilo...Ovaj kruh što uzimam ima cak nešto bolje karakteristike od zobenih(više proteina i nešto manje ugljikohidrata i masti) a potšo je integralni mislim da mi dodje na isto a i finiji mi je za jesto u smjesi(whey+voda) nego zobene...



vidiš zoki da sam dobro skužila - 3000 tis kcal za definiciju..hm hm..koliko godina imas?
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2012 at 13:25
18
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2012 at 14:49
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

18



Znaci za održavanje ti je potrebno cca 3200kcal. Dakle, ako hoceš masu, a cini mi se da bi trebao bar još par kg gore. ja bi rekla 5 kg onda trebaš uzimati više od održavanja. Ti si sad krenuo na masu ili vec duze vrijeme jedes ovako 3000kcal? ako da, kako ti ide? mislim jesi dobio s ovakvim jelovnikom šta na masi i jesi se pri tome zamastio pa želiš na definiciju poslije ili? nije mi jasan redoslijed ?
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2012 at 17:45
Ne,jedem oko 3600-3700 kcal dnevno,krenuo sam prije 2 mjeseca na masu sa nekih 85 kg,zamastio se nisam previše,nešto se dobilo na trbuhu i u licu(gdje prakticki jedino i dobivam salo,na ostalim dijelovima tijela skoro ništa) ali vecina ljudi koji me poznaju kažu da sad izgledam bolje nego sa onih 85 kg...hehe
Ovu masu planiram raditi još do kraja 12 mjeseca pa onda na definiciju...
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2012 at 18:21
Naravno da izgledaš bolje sa 93kg na 198cm, nego sa 85...Big smile 
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2012 at 19:24
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Ne,jedem oko 3600-3700 kcal dnevno,krenuo sam prije 2 mjeseca na masu sa nekih 85 kg,zamastio se nisam previše,nešto se dobilo na trbuhu i u licu(gdje prakticki jedino i dobivam salo,na ostalim dijelovima tijela skoro ništa) ali vecina ljudi koji me poznaju kažu da sad izgledam bolje nego sa onih 85 kg...heheOvu masu planiram raditi još do kraja 12 mjeseca pa onda na definiciju...



ok, sad mi je sve jasno znaci, kad budeš na defku išao onda trebaš ici 20% kcal ispod održavanja, dakle, za tebe bi to bilo cca 2600 kcal. Ja bi pocela s 2700 kcal pa si onda smanjivala kad mast prestane padati.
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2012 at 21:21
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

Naravno da izgledaš bolje sa 93kg na 198cm, nego sa 85...Big smile 


bitan je omjer masti i misica u tijelu a ne kilaza.
joj kad bi to zene jedanput shvatile lol
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2012 at 21:34
Originally posted by mr-triple-double mr-triple-double wrote:

Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

Naravno da izgledaš bolje sa 93kg na 198cm, nego sa 85...Big smile 


bitan je omjer masti i misica u tijelu a ne kilaza.
joj kad bi to zene jedanput shvatile lol


ja sam vec ponudila da mjenjam 56 kg s 22%bf sa 60 kg i 18%bf
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2012 at 07:34
Originally posted by mr-triple-double mr-triple-double wrote:

Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

Naravno da izgledaš bolje sa 93kg na 198cm, nego sa 85...Big smile 


bitan je omjer masti i misica u tijelu a ne kilaza.
joj kad bi to zene jedanput shvatile lol

frend je 198cm...i imao je prije 84kg...i da je ne znam koliko mišica imao, bio je premršav za svoju visinu Tongue
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2012 at 13:20
Da li imate još koju primjedbu u vezi jelovnika,što bi još bilo dobro dodati,nešto maknuti?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.