New Posts New Posts RSS Feed - Prekomjerena tezina + dijabetes
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prekomjerena tezina + dijabetes

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
tasha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Srpanj 2009
Location: Algeria
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prekomjerena tezina + dijabetes
    Posted: 01 Srpanj 2009 at 09:40

 imam 22 godine i 30 kg previse...sad sam dobila nalaze krvi..imam visoku masnocu i povisen secer..tzv.preddijabetes stanje..sto znaci da ako se ne pokrenem da cu dobit secer....

ima tko kakav savjet..kako da krenem..pocnem...jer sam uzasno troma zbog kila...ali volim plivat a nemam bas vremena za tretanu jer radim i studiram....

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2009 at 10:48
Ovako pošto jer stanje dosta ozbiljno nadam seda shvacaš koliko je važno da poslušaš ovaj savjet!

Ovako sve ti se treba temeljiti na tome da paziš koliko provociraš inzulin! znaci hrana što nižeg GI-a, bez junka, bez slatkiša, sokova i slicno!

to je prvo i osnovno, poceti mjenjati nacin prehrane - tj života! vjerujem da ce ti biti teško jer nije tih 30 kg došlo iz zraka ali.. moraš ako želiš ostati zdrava!

ako trebaš kakav savjet slobodno s ejavi
Back to Top
tasha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Srpanj 2009
Location: Algeria
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2009 at 11:05

 neznam zasto mi je nestalo ono s foruma..

moram se stvarno drzat svih pravila jer ne zelim obolit od dijabetesa...

a daj mi reci sta nikkao ne smijem jest..osim slatkisa...mislim na hranu...

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2009 at 11:45
neznam kakav ti je engleski ali ovo je jedna odlicna stranica a i ima dio baš za tebe!

Diabetes i GI kontrola

U biti trebaš izbjegavati krumpir, rižu, tjesteninu, bijeli kruh i slicno... temeljiti unos ugljikohidrata na zobenima (ne musli i te gluposti) te integralnom kruhu (imaju neke pekare poseban za šeceraše kao.. meni je dobar baš)

povrca smiješ koliko hoceš a voca malkoc manje ali ne trebaš se previše ustrucavati, evo tu ti piše od svake vrste namirnica koje su sa niskim glikemijskim indeksom

Namirnice niskog GI-a po tipu
Back to Top
tasha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Srpanj 2009
Location: Algeria
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2009 at 11:46

 e,hvala ti puno....

e da mi je jos to izdrzati sve....

a valjda budem...

Back to Top
tasha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Srpanj 2009
Location: Algeria
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2009 at 11:49

 e..ako sam dobro shvatila trebala bi jest hranu  recimo  s GI manjim od 55?

 

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2009 at 12:02
a ono.. gledaj... nece te ubiti baš ako se desi ponekad.. ali u biti temelji prehranu na onome što sma ti rekao! i, morat ceš izdržati ;) ako dobiješ dijabetes nece biti izbora.. ne držiš se, padneš u komu.. i skracuješ si život konstantno.. nbije tkao teško kad se navikneš, teška je promjena prva ;)
Back to Top
tasha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Srpanj 2009
Location: Algeria
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2009 at 12:05

 da...kad si naviknut cijeli zivot tako...

ja jedam kad sam nervozna i zivcana....

i to je greska...

a valjda cu kroz godinu dana skinut te kile...:)

 

Back to Top
tasha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Srpanj 2009
Location: Algeria
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2009 at 12:06

 vidis..trebao bi mi netko da me stalno tako potice...;)

 

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2009 at 12:06
Originally posted by tasha tasha wrote:

 da...kad si naviknut cijeli zivot tako...


ja jedam kad sam nervozna i zivcana....


i to je greska...


a valjda cu kroz godinu dana skinut te kile...:)


 



ocito ne shvacaš ali tebi nisu glvna briga kile i navikne se covjek za pola godine, ne treba toi cijeli život!

p.s jedina dobra stvar je što ako budeš pazila ovako.. otici ce i kile!
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2009 at 12:16
  Imaš pravo illy. Kad bi se svi hranili kao dijabeticari, izgledali bi puno bolje i bili zdraviji.
Back to Top
tasha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Srpanj 2009
Location: Algeria
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2009 at 12:16

 a znam da mi nisu kile glavni problem...ali me i one optercuju....

ma budem ja to izdrzala...kad se radi o zdravlju i o tako osjetljivoj stvari..onda se tu nema sta....

kazu da se secer snizava ako mi jedes dnevno dvije zlicice cimeta s pola jogurta...pa probat cu i to...a i nije lose...:)

a i pocela sam vozit sobno biciklo i plivat i hodat dosta tako da se nadam da ce to bit ok...:)

Back to Top
tasha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Srpanj 2009
Location: Algeria
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2009 at 12:19

 vidis kako cijeli zivot muku mucim s kilama i nista me ne otirjzni kao nalaz....to mi je i trebalo...inace se nikad nebi ni pokrenula....cijeli zivot sam na djetema..probala sam svasta ali sve je to uzalud...vrati se i duplo....

zato sam odustala od dijete i odlucila promjeniti nacin zivota pocevsi s prehranom pa i vise kretanja....:)

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2009 at 12:25
samo tako.. eto dpbila si savjete, drži se toga i aktivnosti i bit ce dobro.. ako t ejoš nešto zanima u vezi treninga ili prehrane pitaj samo
Back to Top
tasha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Srpanj 2009
Location: Algeria
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2009 at 12:30
 da..budem...racunaj na to...;)
Back to Top
tasha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Srpanj 2009
Location: Algeria
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tasha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2009 at 12:32

 e,samo jos jedno pitanje..kad vec vidim da se razumijes u to sve...

ja idem na plivanje..ali...znam plivat samo "zenski" i zanima me dal to ima kakvog uspjeha???

bad mi je ucit kraul jer sve zaprskam okolo...;)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.