New Posts New Posts RSS Feed - Focus T25, mršavljenje i prehrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Focus T25, mršavljenje i prehrana

 Post Reply Post Reply
Author
Melcy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Melcy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Focus T25, mršavljenje i prehrana
    Posted: 08 Sijecanj 2014 at 14:42
Bok svima!

Vec tjedan dana vježbam  Focus T25, znaci izvodim alpha vježbe po odgovarajucem kalendaru. Htjela bih smršaviti cca 5kg i ucvrstiti se, pa me zanima kako da se hranim uz tu tjelovježbu? Šecere, slatko, grickalice i sokove sam izbacila totalno iz prehrane, sladim kavu i cajeve samo s medom, prehrana mi se bazira pretežito na proteinima i povrcu. I ako bi netko bio tako dobar da mi objasni šta i koliko da jedem prije treninga, a šta poslije. I da li bi imalo kakvog smisla da kupim whey proteine i to dodam prehrani? Citala sam i nešto da se whey pije  odmah nakon treninga sa groždjanim šecerom, ali kako se ja ne razumijem previše u to, neznam dal mi je potrebno pošto samo te vježbe izvodim..LOL
Imam 63kg, 170cm i 22god.
BMR- 1469, a TDEE- 2277 (kad sam izracunavala stavila sam nivo aktivnosti umjeren obzirom da se vježbe izvode 5x tjedno, jel to ok izracunato? Confused)
Eto to je to od mene, unaprijed hvala svima koji ce mi pomoci! Tongue
Nista nije nemoguce. Za ono "nemoguce" samo je potrebno malo vise vremena!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 15:56
pozdrav i dobrodosla izvodis li i vjezbe s utezima? Ok je izracunato iako kaluklatori mogu pogrijesiti jer tdee kao sto vidis ovisi o bmr tj bazalnom metabolizmu, a on pak ovisi o tome kako si se prije hranila, jesi li bila u deficitu, zasto si jela samo proteine i povrce a UH ne itd. Procitaj ovo za pocetak pa javi je li sto jasnije. https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Kalorije.aspx

od ovih svojih kcal tdee-a bi sada trebal oduzeti 20% da bi mrsavila, znaci oko 1700-1800kcal ti treba da mrsavis. Te kcal onda trebas rasporedit na ugljikohidrate, masti i proteine- npr. 100g P na dan, 50 g M i 200g UH.
Što se tice wheya, možes ga uzeti pa ga koristiti kao zamjenu za proteine iz mesa npr. iako je svakako preporucljivija normalna hrana bogata proteinima. Sto se tice uzimanja wheya iza vjezbanja to ima nekog smisla ako vjezbas s utezima
cookies are for pussies
Back to Top
Melcy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Melcy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 19:59
Ma to sam ja sad smanjila UH (kruh, tjesteninu) otkad vježbam..  Inace sam jela sve donekle umjereno (znalo se pretjerat s pizzom, hambicima navecer, zato i je 5kg viška  Cry).
Sad u alphi ništa s utezima, ali sam vidjela da su u betti vježbe sa njima.. Znaci mogu dodati whey, ništa loše se ne može dogoditi?  Evo napisat cu što sad otprilike pojedem kroz cijeli dan pa mi slobodno recite ako nešto nije ok..

Ujutro vježbam na prazan želudac, 
dorucak 2 kuhana jaja i tuna,
rucak  puretina/piletina i svježi sir, salata,
vecera posni sir, kruh (Dukan), dimcek.
 medjuobroke nemam a ako sam gladna pojedem posni sir, dimcek, lješnjake/bademe(šaku) ili složim neki  vocni/povrtni smoothie.

Prisiljavam se popiti barem 1,5l vode, znam da je ona jako važna ali ja jednostavno uopce nisam žedna..
Nista nije nemoguce. Za ono "nemoguce" samo je potrebno malo vise vremena!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 23:48
izbacivanje uh iz prehrane je krivi potez- prvo zato što su uh nutrijenti koji daju energiju, drugo zato što ce se vjerovatno dogoditi da kad ih ponovo vratiš u prehranu (a kad tad hoceš jer nitko ne želi živjeti od proteina ) ce ti izazvati vracanje kilaže ili još vece debljanje.
Od wheya se ništa loše ne može desiti. Ono što ti trebaš je ne izbacivanje jedne cijele skupine nutrijenata iz prehrane nego pravilan raspored svih nutrijenata i odredjivanje svog BMR-a i TDEE-a kako bi znala koliko cega unosiš i koliko kcal unosiš na dan kako bi bila u deficitu i mršavila. Kad kažem ukljuciti UH onda mislim na kvalitetne uh poput razenog kruha, zobenih, krumpira, integralne rize, heljde, lece, graha i da ne nabrajam dalje. Ovo sve sto si navela je ok za namirnice iz skupine proteina ali UH nema nigdje, a i koliko vidim masti su isto slabe. Opaska ovdje, i proteini ukoliko se unose više nego je potrebno tijelu mogu završiti u masnim naslagama, zato pametno dalje.
Evo jedan clanak gdje je sve pojašnjeno pa procitaj
https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Izgubite-5kg-masti-u-5-tjedana.aspx
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 23:56
aha, vidim sad da si izracunala tdee, ok je to s umjerenim vježbanjem. Od tog trebaš oduzet 20% i s tim kcal iznosom trebaš kreniti, znaci trebaš unosit oko 1800kcal. Te kcal trebaš rasporediti na gramažu UH, P i masti. Koliko dugo ovako vec jedeš? moguce je da si usporila metabolizam i da ovo nije tdee koji trebas pratit nego da ti treba manje hrane
cookies are for pussies
Back to Top
Melcy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Melcy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2014 at 00:17
Sad od nove godine, znaci danas osmi dan.. Ubacit cu onda natrag u prehranu dobre UH Smile.  Hvala ti na savjetima i clanku avangarde, proucit cu ga ujutro..
Nista nije nemoguce. Za ono "nemoguce" samo je potrebno malo vise vremena!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.