New Posts New Posts RSS Feed - Fizio - prijava
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Fizio - prijava

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Hemlockelfdancer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hemlockelfdancer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2012 at 07:57
Ja bih rekla da to više psiha utjece na nemogucnost trcanja jer djevojke možda jednostavno ne vole tu aktivnost, što ja u potpunosti shvacam:)
Kod mene traume oko trcanja vuku korijene iz osnovne škole jer sam imala profesora TZK koji se ponašao kao da smo u vojsci i doslovce bi svaki put polovica razreda povracala nakon trcanja i njegovih satova:) Kako vecina ljudi koji se bave fitnessom ili žele poraditi na svome zdravlju trce, ja sam sebe isto tako forsirala, mada bi mi mrak pao na oci cim bi došla na stazu. Buduci da sam se godinama bavila plesom, nije bio problem u nicemu drugom osim u mojoj glavi. Nakon 10 min trcanja pod prisilom i bez volje, jednostavno bih odustala jer sam se loše osjecala. Nakon što sam prestala raditi ono što ne volim, sve je postalo puno bolje:) Kasnije sam probala malo eksperimentirati da vidim da li mi možda nešto drugo odgovara ( jer jogging mi nikako ne paše) i evo zasad savršeno odgovara izmjenjivanje trcanja i preskakanja užeta(10 min trcim, 10 skacem). To je jedini nacin na koji mogu podnijeti trcanje još uvijek:)

E da, pocetnici vrlo cesto znaju imati i problema sa disanjem, tj. ne znaju kako disati pravilno tijekom trcanja pa i to može biti jedan od problema:)
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2012 at 08:03
Originally posted by Hemlockelfdancer Hemlockelfdancer wrote:



E da, pocetnici vrlo cesto znaju imati i problema sa disanjem, tj. ne znaju kako disati pravilno tijekom trcanja pa i to može biti jedan od problema:)

ovo je definitivno istina... kao što moja frendica kaže: "zvucimo kao astmaticari u 90-ima" LOL
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2012 at 09:10
Originally posted by Hemlockelfdancer Hemlockelfdancer wrote:

 Nakon 10 min trcanja pod prisilom i bez volje, jednostavno bih odustala jer sam se loše osjecala.

ti pricaš o 10 minuta, ja pricam o 50 i 200 metara i  105 kg  kg tjelesne mase.


Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
fizio27 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Rujan 2012
Location: Zg
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fizio27 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2012 at 11:04
uff... LOL
ajmo redom...

prebacila sam fotke na drugi site, valjda se tu vide?


što se tice badmintona - prihvacam! dobivam placu 15og, može 16og odmah, što se mene tice, kilaža i sposobnosti se nemaju šta dotad puno promjeniti, jel tako Smile Handshake

Illy i Phoenix, ja sam samo htjela objasniti kakvu razliku JA vidim u tim aktivnostima, niti znam da studirate to, niti je moj odgovor imao veze s time da ja sad vas pokušavam nauciti nešto,tako da se ne nadjete uvrijedjeni..
Trcanje na 60% svog vlastitog tempa. Postotak sam uzela kao primjer, što znaci, ako si u kondiciji, mojih 60% ce bit tvojih 30, recimo LOL
ok, za šprint sam pogriješila, htjela sam reci da su sve te aktivnosti kondicjski zahtjevne i na kraju rekla i dalje kažem: ne mogu trcati..

Back to Top
fizio27 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Rujan 2012
Location: Zg
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fizio27 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2012 at 23:15
preeesretna....
jucer imala dan odmora i trebala danas trenkat i radi posla sam mislila da necu stici i na kraju sam u pauzi od 30 minuta odradila 4 kruga: 50 cucnjeva, 40 trbušnjaka, 30 sklekova, istuškala se i back 2 work Approve

jelovnik je zasada ok, bez junka, prženog, pohanog, bijelog kruha, šecera, krumpira, bez UH iza 17h, skužila sam da mi to paše... imala sam 2 izleta u sweetyland LOL buhtla i kolumbooooo...i to je to zasada...
music ON & work on


Back to Top
jeulz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Travanj 2012
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 171
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jeulz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2012 at 02:12
niti ja ti nebi dao 105kg, ali da podhitno treba poraditi na tome nema sumnje :D

sretno!
Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2012 at 11:53
nenene, 
nemojte to radit, izgleda ko da imas toliko kila jer imat toliko kila i .
to da ne izgledas tako je jedna od najgorih stvari koje netko tko ima visak kilograma moze cut
iako naravno nama s viskom kilograma itekako lijepo zvuci
kad si debeli, onda se uvijek da nekako obuc da to ne dode toliko do izrazaja 
i kad ti ljudi stalno procjenjuju kilazu na neki manji broj od onog koji je, onda ti to imponira, jer j***m mu sunce ne izgledam tako debelo ko sto jesam
i to je uzasno
jer na taj nacin samo lazemo sami sebe, a i druge 
znam, jer been there, done that :)

vjeruj mi prvi korak si vec napravila, postala si svjesna situacije, i znas da nema vise zajebavanja :) kako se samo fino izrazavam

sad poslusaj sto ti ljudi imaju za rec, i sama sam u tvojoj struci, i nase znanje i njihovo znanje nije usporedivo na isti inacin, niti imamo svi istu motoricku inteligenciju

u svakom slucaju kreci se sto vise, radi sto vise 
i nemoj odgadat trcanje
stisni zube i izdrzi
ja nikad nisam mogla trcat, nikad. ono zvucim ko kako slavonka kaze asmaticar u 90, odtrcim ako 2 minute, imam osjecaj da cu past u nesvjest i odustanem :D
i onda sam si zadala za cilj da istrcim 6 minuta, kao sto je bilo zadano u testovima na tjelesnom, i lagani tempo, i prvo sam uspjela 4 minute, dakle podbacila sam
onda sam vec drugi dan uspjela 6 minuta
sad nakon 8 mjeseci, mogu istrcat srednjim intenzitetom 40 minuta 
sto je za mene podhvat i pol :)
samo treba krenut, nemogu i necu izbaci iz rijecnika
i zamisljaj kako ces biti vitka dok trcis i da vidis kako se moze :D

sto se tice prehrane, imas tu na forumu vec dosta primjera
nema potrebe da izbacis uh nakon 18
pogotovo ako si nakon 18 odradila trening
samo nek to ne budu slozeni uh 
i izbaci slatko, nemoj se zavaravat pojela sam samo jednu cokoladicu, jer to ti je slippery slope, krenes s jednim naci ces se 5 dana kasnije opet na startu. a cemu? jer si se osjecala na 2 minute dobro dok si jela cokoladicu ?

u svakom slucaju nemoj odustat
meni je jako puno pomoglo to sto sam se slikala u donjem rublju (i zgrozila se :P ) 
izmjerila centimetre, ali detaljno i kile
i svakih mjesec dana to ponovim na isti datum
da vidis kad rezultat postanu vidljivi koja je to motivacija, kad centimetri krenu, divota jedna :D
takoder savjetujem, ako imas neku biljeznicu da si unutra vodis dnevnik, sto si jela, koliko si pojela i kakav si trening taj dan odradila
pa mozes nakon 3 mjeseca usporedit i napredak u prehrani i treningu :)

a sad kad sam napisala i previse te pozdravljam i zelim ti dobrodoslicu :)
Back to Top
fizio27 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Rujan 2012
Location: Zg
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fizio27 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2012 at 16:52
ooo, još jedna teta fizio Handshake
ma vezano za komentare za izgled, to mi nije nikad bilo mjerilo (zato sam se za fotke obukla LOL ), nego: kad cu ja moc špagu kao i prije 2 godine, trenkat 6x tjedno + moj fizikalni rad, e - to ce mi znacit da sam došla do onoga što sam ciljala  - just 2 b able 2 do what eeeever I want!Smile
sad me nije bilo 5-6 dana, ali citam i vezano za prehranu i da dobijem još koju ideju za iskombinirat treninge, dapace, tudja iskustva ista ili slicna mojima, puno znace..
uff... 40 minuta trcanja....sad ce me puno njih popljuvat - meni je to dosadno Ouch
ali našla sam situaciju koju cu iskoristit, tj. bice koje cu iskoristit Big smile moj pubertetski pas mi tako i tako stalno bježi za curkama, e , sad cemo skupa bježat po nasipu LOL pa cu vidjet koliko ide, to cu sutra, pa javim kako je prošao moj pothvat...brijem da ce prije toga bit i nabrijavanja violina i rockya i kojecegaLOL
prehrana mi se bitno razlikuje od prije i ono što me najviše veseli i dalje motovira jer što imam više energije nego prije, to mi je super...ono, radim do 20:30 i onda na trening 21 - 23:30, nakon toga whey, tuš i laku noc!
iako mi nije trening uvijek u isto vrijeme, ovo je samo ples, ovo drugo je i ujutro i popodne, ovsii kako stignem, al zasad je 4-5x tjedno.
nisam ponovila mjerenje, planirala sam baš ovako kako si napisala, svakih mjesec dana, tako da trenutno imam 16 dana do slijedeceg mjerenja i trudim se iskoristit svaki dan i u trošenju i u pravilnijoj prehrani...
do sljušanja Wink

Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2012 at 22:33
probaj nakon treninga pojest jos nesto, ne samo whey, to je protein, a nakon treninga mozes slobodno i slozene uh, tako da daj si oduska :D

you can do it :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.