New Posts New Posts RSS Feed - Fizio - prijava
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Fizio - prijava

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
fizio27 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Rujan 2012
Location: Zg
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fizio27 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Fizio - prijava
    Posted: 24 Rujan 2012 at 11:55
Nadam se da ce natjecanja biti, jer sam dosada u svojoj najextranabrijanoj fazi LOL
Mjere tocne cu postaviti navecer, jer sada ne stignem radi posla, fotkanje cu obaviti isto navecer..
Da napomenem da bi htjela trenirati bez trenera. I da, trening nije nikad bio problem, ljudi se iznenade kad vide što mogu i koliko u odnosu na to što pojedem (gadno zvuci, a i izgleda, kad ti se oci otvore nakon nekog vremena). Imam nabijenih kilograma (nemam šta za rec u svoju obranu - usta se nisu zatvarala), ali isto tako imam dosta iskustva u treningu, tako da sam se razveselila cim sam procitala ovu temu! Smile
Cilj mi je: poceti s mršavljenjem i u ovom razdoblju isprobati maksimalni broj razlicitih treninga, što znaci da se ne bi zabila samo u teretanu i ne bi samo trcala, znaci želim probat sve, sve, sve šta mi padne napamet, samo da se radi i da se dogadja.
Ako moj cilj nije opravdan, slobodno neka mi netko to kaže, bez daljnjeg!

Do navecer, liep pozdrav!Big smile
Back to Top
fizio27 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Rujan 2012
Location: Zg
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fizio27 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2012 at 13:51
Molim moderatore da premjeste temu u "transformiraj se", mislim da je tamo prikladnije, nakon ovih mjera, naime, malo sam se preracunala za pothvat Big smile
Mislila sam da imam barem 10kg manje, jer se dosta dugo nisam mjerila i sada, evo ga:

visina: 173cm
težina: 105.3 kg  ou jea...
grudi: 108cm
struk: 94cm
trbuh (na najvecem dijelu): 116cm
bokovi: 123cm
bedro: 76


zadnji put (pocetak 2011.) kad sam se ovako mjerila,  su mjere bile:

težina: 74
grudi: 100
struk: 75
trbuh: 88
bokovi: 105
bedro: 68
i to mi i je cilj!!

fotke stavljam predvecer, nisam našla fotic, pa cu probat mobom, 
uglavnom, prestrašno razocarana mjerama, ali sad još više motivirana, ne može to ovakoShocked
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2012 at 14:22
o pa dobro si ti to natukla u 1-2 god .
Hmm, nemoj shvatit to krivo, ali nije mi jasno kak možeš ostat tak neugodno iznenadjena sa kg i mjerama, pa 30 kg viška od tada nije nešto što bi trebalo teško zamijetiti.
Posebno kaj si iz takve "zdravstvene" struke kojoj je cilj neka skladnost pokreta i funkcionalnost tijela. Ocito si nisi htjela priznati problem :)
Najbitnije da si odlucila progledati , vec si pol puta napravila :) Sad nemoj slucajno nazad.
Back to Top
fizio27 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Rujan 2012
Location: Zg
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fizio27 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2012 at 15:05
hehe, ma ne, nisam ja neugodno iznenadjena time što sam se udebljala, i znam da je prešlo sve mjere, i to onog trena kad sam opet malo promjenila domenu i ušla u sport - trebala sam napravit intervenciju: ulazak na teren 50m i natrag...kad sam se vratila, pa ja nisam mogla disat sljedecih 5 minuta...
ali tada se nisam ni mjerila iz razloga kojeg spominješ - nisam si htjela priznat, kao sve ja to mogu...
i mogu ja i sa tim kilama bez problema napravit je*** stretching, funkcionalni trening i trening u teretani i aerobic, step, fat burn, plesat, badminton, al da me netko pošalje trcat...........pa sveukupno ne mogu odjoggirat nekim laganim tempom ni 200m...
uglavnom, kad sam rekla razocarana, milsila sam da imam bar 10kg manje, i kad sam vidjela troznamenskatu brojku, to je ono u što nisam mogla povjerovat....a i redom svi ljudi koji me vide mi daju 10-15kg manje, oduvijek, jer sam stalno u aktivnosti, ali ocito cu jako morat poradit i na cardiu, ali najviše ne prehrani, to je ono što je problem, trening nikad..
Nema nazad, imam toliko dobre robe od prije i nema šanse da kupujem novu :D
mogu samo stat u tu i bok!
danas bicikl vani intervalno 60min + doma naravno trbuh i ledja pod obavezno i tancanje za kraj, jel :)

dosta price, djenja!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2012 at 12:56
Sretno :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2012 at 14:50
Originally posted by fizio27 fizio27 wrote:

mogu ja i sa tim kilama bez problema napravit je*** stretching, funkcionalni trening i trening u teretani i aerobic, step, fat burn, plesat, badminton, al da me netko pošalje trcat...........pa sveukupno ne mogu odjoggirat nekim laganim tempom ni 200m...

sorry, ali ovo nikako nema smisla, kakav to funkcionalni trening možeš i badminton  step i neznam što a da ne možeš potrcati? :S

p.s kako radiš kao fizioterapeutkinja ledja i trbuh?
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2012 at 15:18
Ima smisla jer neke ljude trcanje psihicki "ubija" i ne mogu. A ovako je okruženje drugacije.
LiveStrong
Back to Top
Nickylii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 371
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nickylii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2012 at 18:19
Istina, moguce je.

Mogu svašta, odradit neki dobar funkcionalni trening, al trcanje - katastrofa.
Policija trenira strogocu - da ne bude sve kako ja hocu!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2012 at 19:57
Originally posted by zika zika wrote:

Ima smisla jer neke ljude trcanje psihicki "ubija" i ne mogu. A ovako je okruženje drugacije.

 "i to onog trena kad sam opet malo promjenila domenu i ušla u sport - trebala sam napravit intervenciju: ulazak na teren 50m i natrag...kad sam se vratila, pa ja nisam mogla disat sljedecih 5 minuta..."


Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
fizio27 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Rujan 2012
Location: Zg
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fizio27 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Listopad 2012 at 11:36
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by zika zika wrote:

Ima smisla jer neke ljude trcanje psihicki "ubija" i ne mogu. A ovako je okruženje drugacije.

 "i to onog trena kad sam opet malo promjenila domenu i ušla u sport - trebala sam napravit intervenciju: ulazak na teren 50m i natrag...kad sam se vratila, pa ja nisam mogla disat sljedecih 5 minuta..."


evo me!

hvala, Zika i Nickylii Smile inace, i kad sam imala staru kilažu, nisam mogla (ok, ni htjela) trcat...

da, to se odnosilo na moj šok koliko mi je to bilo teško napraviti, jer sam tu shvatila da je vrag odnio šalu.. Isto tako smatram da sa pulsa 60 odmah odeš u šprint nije nikome samo tako, možda vrhunskim sportašima koji su u specificnom sportu gdje je izdržljivost nO 1. Šprint i trcanje na svojih 60% nije isto, ne znam koliko ceš se složiti sa mnom?
Šprint, trcanje na 60%, biciklizam intervalno (7 min srednji tempo, 4 min jaci tempo npr.), aerobic, funkcionalni trening, ples - nisu motoricki iste aktivnosti , ali su aerobne. Sve nabrojane imaju kontinuitet, sve su cardio aktivnosti, a opet su razlicite i po sustavu treninga i po iskoristivosti plucnog i mišicnog kapaciteta. Za mene osobno je sve moguce - osim trcanja... LOL Moj stav je:  ako netko može kvalitetno (bez vecih stanki aKKA umora i efikasno) napraviti trening u kojem je 80% trcanja, bilo šprinteva, bilo srednjeg inteziteta - taj ima veeeeeliku kondicijsku predispoziciju za druge aktivnosti.
Suma sumarum: ne mogu se pohvaliti da sam kondicijski spremna :)
Ako gledamo kondicijsku spremnost, badminton je sport koji je prije svega eksplozivna aktivnost - što opet znaci da nisi na 100% cijelo vrijeme - puno trzaja, kratkih šprinteva, promjena smjera, koji se ponavljaju sa stankama..
Ples je opet aktivnost za sebe - cijelo tijelo u aktivnosti, sa puno razlicitih pokreta, motoricki - najzahtjevnije, jer kombinira sve: agilnost, koordinaciju, preciznost......tek malo kasnije dolazi izdržljivost itd. Wink
Možemo otvoriti poseban topik o vrstama aktivnosti, vrlo rado cu visit tamo LOL

na linku su moje fotke, nisam se skinula 


jedna je mutna, ova s boka, samookidala sam s mobom, pa je lošije ta ispala, ali da okvirno vidite u komu-cemu je problem..
Danas je dens dej Smile
120min of pure sweat... prvo zagrijavanje kroz specificne pokrete, balet, lagani stretch, pilates da se malo osvjestimo i onda samo i samo koreografija......i to ono, ako netko pogriješi poziciju dlanom, samo ide replay.......pa joošš... Big smile

e, da, vježbe za trbuh ledja su svaki put drugacije.. recimo: stotica pilates, pa kombinacija ravnih trbušnjaka sa promjenom pozicije nogu: noge na podu - koljena u zraku pod 90, pa ravne noge u zdraku pod 90 (sve po 30 ponavljanja), okret: plivanje na trbuhu, pa ledjnjaci s izoliranim donjim dijelom tijela, okret, pa križanje laktova i koljena i opet okret: kruženje softice iznad glave i iza ledja...
Back to Top
Nickylii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 371
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nickylii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Listopad 2012 at 15:29
Ja ti ne vidim slike :S
Kaže mi ovako

Nažalost, ta stranica nije pronadjena.


Policija trenira strogocu - da ne bude sve kako ja hocu!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Listopad 2012 at 20:28
Originally posted by fizio27 fizio27 wrote:



Šprint, trcanje na 60%, biciklizam intervalno (7 min srednji tempo, 4 min jaci tempo npr.), aerobic, funkcionalni trening, ples - nisu motoricki iste aktivnosti , ali su aerobne. Sve nabrojane imaju kontinuitet, sve su cardio aktivnosti,



Fizio,pa kak šprint može bit aerobna aktivnost???Nebi bio bad da to ne ideš boldati i u italic metati.Big smile

Kad spominješ trcanje na 60% , trcanje na 60% cega?  od HRmax pretpostavljam jer to donekle možemo procjeniti (iako još uvijek s velikom mogucnošcu odstupanja) , ne znam kakvo je to onda trcanje kad žustri hod mi je do nekih 75% HRmax i još uvijek ne trcim.....

I još me zanima kaj je to funkcionalni trening? Kakav je to onda nefunkcionalni? :)



Edited by The Phoenix - 03 Listopad 2012 at 23:11
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Listopad 2012 at 21:44
Originally posted by fizio27 fizio27 wrote:

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by zika zika wrote:

Ima smisla jer neke ljude trcanje psihicki "ubija" i ne mogu. A ovako je okruženje drugacije.

 "i to onog trena kad sam opet malo promjenila domenu i ušla u sport - trebala sam napravit intervenciju: ulazak na teren 50m i natrag...kad sam se vratila, pa ja nisam mogla disat sljedecih 5 minuta..."


evo me!

hvala, Zika i Nickylii Smile inace, i kad sam imala staru kilažu, nisam mogla (ok, ni htjela) trcat...

da, to se odnosilo na moj šok koliko mi je to bilo teško napraviti, jer sam tu shvatila da je vrag odnio šalu.. Isto tako smatram da sa pulsa 60 odmah odeš u šprint nije nikome samo tako, možda vrhunskim sportašima koji su u specificnom sportu gdje je izdržljivost nO 1. Šprint i trcanje na svojih 60% nije isto, ne znam koliko ceš se složiti sa mnom?
Šprint, trcanje na 60%, biciklizam intervalno (7 min srednji tempo, 4 min jaci tempo npr.), aerobic, funkcionalni trening, ples - nisu motoricki iste aktivnosti , ali su aerobne. Sve nabrojane imaju kontinuitet, sve su cardio aktivnosti, a opet su razlicite i po sustavu treninga i po iskoristivosti plucnog i mišicnog kapaciteta. Za mene osobno je sve moguce - osim trcanja... LOL Moj stav je:  ako netko može kvalitetno (bez vecih stanki aKKA umora i efikasno) napraviti trening u kojem je 80% trcanja, bilo šprinteva, bilo srednjeg inteziteta - taj ima veeeeeliku kondicijsku predispoziciju za druge aktivnosti.
Suma sumarum: ne mogu se pohvaliti da sam kondicijski spremna :)
Ako gledamo kondicijsku spremnost, badminton je sport koji je prije svega eksplozivna aktivnost - što opet znaci da nisi na 100% cijelo vrijeme - puno trzaja, kratkih šprinteva, promjena smjera, koji se ponavljaju sa stankama..
Ples je opet aktivnost za sebe - cijelo tijelo u aktivnosti, sa puno razlicitih pokreta, motoricki - najzahtjevnije, jer kombinira sve: agilnost, koordinaciju, preciznost......tek malo kasnije dolazi izdržljivost itd. Wink
Možemo otvoriti poseban topik o vrstama aktivnosti, vrlo rado cu visit tamo LOL


Jel ti shvacaš da ja studiram( a bome i Phoenix- na stranu što smo treneri ) to što ti meni/nama objašnjavaš Tongue

Sad da ne ulazimo u podjele tipa motoricke sposobnosti i znanja, aerobno i anerobno (jer vidim da ima nejasnoca) cisto nije normalno da možeš plesati, raditi aerobic i step bilo kakvim normalnim intenzitetom, a onda se umoriti od 50 m sprinta  ili 200 laganog jogginga. To pokazuje da bilo kakvu intenzivniju aktivnost tvoj organizam ne može podnijeti. Na tome treba raditi, jer je stanje alarmantno. No dobra strana je što to dolazi od viška kila i drasticno ce se povecati izdržljivost sa padanjem kila.


Edited by Iluvatar - 03 Listopad 2012 at 21:45
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Listopad 2012 at 23:17
Ja se slazem s kolegom Ilyem, tesko da mozes ove nabrojane aktivnosti raditi nekim intenzitetom kad se ne mozes dovoljno brzo oporaviti nakon nekog sprinta recimo, posebno badminton di se natrcim ko konj i uspusem. Mozda je percipirani napor visok zbog nedostatka izdrzljivosti , a zapravo intenzitet rada i ne toliko realno visok.
Da ne kompliciramo mislim da bi trebala Iluvatara ili mene izazvat u badmintonu da nam zacepis gubicu ak popusimo Tongue
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Listopad 2012 at 23:48
a ja bi se opet složil sa fizio... nemam pojma o cemu pricate sa strucne strane, ali znam da sam svako proljece/ljeto igrala badminton bez problema.. a kad bi me netko natjerao da trcim.. pffff.. 
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2012 at 00:06
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

a ja bi se opet složil sa fizio... nemam pojma o cemu pricate sa strucne strane, ali znam da sam svako proljece/ljeto igrala badminton bez problema.. a kad bi me netko natjerao da trcim.. pffff.. 

molim da se obrati pažnja na to da ne pricamo o trcanju kao trcanju nego o trcanju odedjenih gore navedenih dionica koje ( i oporavak od cijih) ovom slucaju ( a i inace) služe kao pokazatelj razina treniranosti.


Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.