New Posts New Posts RSS Feed - FITovci, POMAGAJTE novoj potencijalnoj FITOVKI! :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

FITovci, POMAGAJTE novoj potencijalnoj FITOVKI! :)

 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 12:04
Uh, to su ta nepotrebna živciranja LOL Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
headhunterz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 207
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote headhunterz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 15:05
Dominik, Martina i Marko - drugovi i drugarica, nema živciranja <3 Hug
24/7
Back to Top
crnjv0107 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Listopad 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crnjv0107 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 15:16
Drga Gym_girl ,
 
nova sam na ovom forumu i još pregledavam topice ( koliko stignem) .... Naime, gledala sam malo post "crvenjakuše" i jednako se tako mogu pozvati na intoleranciju na odredjene namirnice....
 
Ne znam uopce obracam li se dobroj osobi, pa da ne davim odmah, mogu li se tebi obratiti za neka pitanja vezana uz treninge, prehranu i reakciju tijela??
 
Thx ;)
Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 19:08
Evo me ljudovi, nakon jednog dugo kratkog dana.

Prvo da se pohvalim, kupila sam sladilo od Stevije, i upravo pijem caj sa njim (ovisnica sam o slatkom kaj cu).

Puno mislim na vas, na vaše savjete, na vaše jelovnike, na kompletno sve vezano za ovaj (za mene ipak nov), nacin života. I svaki put me obuzima radost, da znam da nisam sama, da uvijek nekoga mogu pitati za savjet, ali baš kao što je Mett rekao, sa dozom rezerve i korigirati prema sebi.

Što se tice jelovnika, moram priznati da me nekada cak i uhvati strah od jela (sada puno manje nego ranije), za koji znam da je nerealan, glup i besmislen, ali ga uvijek nastojim otjerati pozitivnim afirmacijama, i dolaženjem na ovaj forum, gdje citam kako se sve ljudi snalaze i hrane.

Što se prehrane obicno tice, pocetnik sam i amater ali ipak smatram da se donekle zdravo hranim (na mom se tjednom meniju nalazi i više nego dovoljno voca, povrca, mesa (vecinom piletine i ribe), mlijeka, mlijecnih proizvoda (poput posnog sira i malomasnog jogurta), jaja i slicnih namirnica). Zaista se trudim uvesti raznolikost u svoj jelovnik, ali mi je kao studentici to ponekad problematicno zbog rasporeda predavanja, mada se zaista trudim (sve ostalo su ionako izlike).

Moram priznati da sam danas pomiješala Herbalife shake sa bananom i jako dugo sam bila sita, na moju veliku radost i cudjenje. No, onda se opet u meni javlja onaj drugi glas koji govori: "Danas neceš trenirati, pazi malo na kalorije i hranu", da bi se na kraju dana ipak navela na jogging (kardio je bolje nego ništa).

No da ne duljim, trudim se i prilažem svoj današnji jelovnik (dosada) cisto kao dokaz:
Dorucak: Herbalife proteinski shake sa 300 ml malomasnog mlijeka (1.5%) i jednom velikom bananom, dvije šalice crne turske kave sa malo malomasnog mlijeka, zasladjene fruktozom
Zajutrak: Jedan mali jogurt light (0.9 m.m.) i mala jabuka
Rucak: Domaca bistra pileca juha sa okruglicama od bezglutenskog brašna (1 tanjur), tri pileca file-a pecena na maslinovom ulju, blitva kao prilog i crni caj sa ekstraktom vanilije zasladjen stevijom.

Sada još gledam kaj bi za veceru. Znam da danas ne blistam sa medjuobrocima, ali eto...

Otvorena sam za savjete

Što se Herbalife-a tice, ja ga zaista volim, ne zato što omogucuje brzo mršavljenje ili kaj ja znam, nego mi stvarno paše. No moram priznati da bih još više voljela, kada bih se mogla pravilno hraniti i oblikovati bez njega (jedan od mojih strahova da necu moci).

Eto pisah Vam roman, ali morala sam si dati mentalnog oduška prije trcanja, a i živo me zanimaju Vaši komentari!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 19:39
e vidis to je sad vec koliko toliko dobar jelovnik. Sad jos navecer neke proteine+masti+ povrce i to je to vidim ja da tebe pati to koliko smiješ pojest, jesi li prekrdašila s kcal i slicno, a vidim da jedeš cisto pa je moje logicno pitanje na ovo- zašto ne pocneš mjeriti hranu da znaš koliko kcal si unjela u sebe i koliko cega (proteina, masti i Uh). Onda ceš znati imat ces kontrolu i neces morat razmisljati jel li puno, je li malo, jesam li uzela previse Uh, premalo proteina i ostala pitanja koja te muce
cookies are for pussies
Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 19:50
Iskreno?

Nemam ni volje, ni snage ni živaca za mjerenje. A i znam da mi se to nece zauvijek dati raditi, pa ono...

Guilty :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 20:00
zauvijek mislis do kraja zivota ? ja mjerim sve zadnje 3 godine pa mi se nista strašno nije dogodilo onda nemoj ocekivati da ti netko kaže je li puno ili malo jer nitko nece mjeriti mjesto tebe. Mi ti možemo samo odokativno reci da je to malo hrane ali opet ne možemo znati koliko grama nutrijenata si unijela niti znati sto treba ispravljati kad zapnes. Na pocetku ce deficit napravit svoje i definitivno ces smrsaviti ali sta kad dode do zastoja? kako ces znati sta raditi kad nisi vodila evidenciju sto si do sada radila i kako si jela? just saying nista ne ide na slijepo

Edited by avangarde - 22 Listopad 2013 at 20:01
cookies are for pussies
Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 20:36
Zavijek mislim do kraja života



Ah sad, vjerojatno je i pitanje vremena kada cu i ja krenuti sa mjerenjem, ali eto. Ne znam ni odakle bih pocela. Da kupim vagu bih vjerojatno bio dobar start.

Stvar je u tome da još nisam shvatila ni kaj sve moram jesti, a kamoli da to još mjerim. Ali sada kada malo razmislim, nije to loša ideja :)

P.s. - može li primjer tih proteina-masti-povrca koji bi bili ok za veceru? :P
Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 20:53
Biješe li ono tvoj recept o onoj palacinkici sa cijelim jajetom, dva bjelanjka i posnim sirom sa posipom (cimet ili kakao, ili neki drugi) po želji? Može li takva vecerica?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2013 at 10:29
Originally posted by Crvenjakuša Crvenjakuša wrote:

Iskreno?

Nemam ni volje, ni snage ni živaca za mjerenje. A i znam da mi se to nece zauvijek dati raditi, pa ono...

Guilty :)

Big smile Misliš da vec nakon nekog vremena neceš popamtiti kako te porcije koje ti trebaju izgledaju otprilike? Wink Ja sad vec u gram znam nekad procijenit sve što vidim :)

Gledaj....znam da je to vecini pomalo tlaka ali mislim da niste ni svjesni koliko vam to otvori vidike u vezi toga koliko uopce jedete u odnosu na ono koliko vam treba.

Kada ja danas vidim koliko sam nekad pašte/riže znala pojest Shocked ni ne znajuci da je to 3-4 puta više od onog što bi trebalo bit u tanjuru! Samo se jelo, bez ikakvog pojma o energiji koju u sebe unosim....i naravno, + 10 kg gore u kratkom roku Wink A onda sam napravila suprotno sranje pa izgubila tih 10 kg, opet ne mjereci ništa - pa sam jela premalo.

Olakšaj si ovako:

- nadji si neku posudicu koja ce ti biti po mjeri onoga koliko možeš pojesti (za ono što smiješ jesti - dakle, rižu, helju, proso....bla bla...) - kada jednom izvažeš, uvijek ceš po toj posudici znat mjeru

- što se mesa tice, ako zaledjuješ - izmjeri si prije zaledjivanja, posloži u one vrecice kolicinu koja ti treba i svaki put ceš znati koliko ti je unutra, bez vaganja - tako ti ja radim, uvijek imam vrecica po 150-200g u zamrzivacu.

- zapamti da ti žlica ulja ima 15g, malena oko 5g......bademi su ti uglavnom oko 1g po komadu (ako nisu oni gigantski) pa njih možeš samo izbrojat.....za ostale orašaste/sjemenke i tako to - isto si nadji neku posudicu di ceš tocno znat koliko cega ima...


Ovo su ti neke okvirne smjernice kojih se sad mogu sjetit - uostalom, kažem ti, i nakon nekog vremena pracenja svega toga, vec ceš i od oka zna procijenit koliko je cega di...

Nemoj bit tako iskljuciva u vezi onih stvari koje ti mogu jako pomoc, znam da je "in" govorit kako je to tlaka i kako se samo opsjednuti time bave ali pusti ti te površne price - napravi prvi korak i kupi vagu Wink


Inace, vidim da pomalo ulaziš u sve ovo, da mi razmišljaš dobro Clap Ti mali strahovi i dileme oko hrane ce nestat ...kad? Kad kupiš vagu i malo se pozabaviš otkrivanjem koliko ti tijelo traži Wink Onda ceš uvijek znat di si taj dan i koliko još možeš a da ne pretjeraš......ili da ne propustiš jedan obrok iz straha, a imala si mjesta za njega.


Zašto si nešto konkretnije ne ubaciš u dorucak? Nešto od ovih žitarica koje možeš?


To što si navela ti može biti vecera ali to može biti i puno toga ostalog - odaberi nešto od izvora proteina, zelenog lisnatog povrca i masti (ulja, orašastih, sjemenki, cijelih jaja, masnijih ribica...). Sve što ti je rucak, može ti biti i vecera, jedino UH-e zamijeniš mastima ako to želiš, ali i ne moraš ako su ti kcal i ostalo na mjestu Wink




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2013 at 10:31
Originally posted by crnjv0107 crnjv0107 wrote:

Drga Gym_girl ,
 
nova sam na ovom forumu i još pregledavam topice ( koliko stignem) .... Naime, gledala sam malo post "crvenjakuše" i jednako se tako mogu pozvati na intoleranciju na odredjene namirnice....
 
Ne znam uopce obracam li se dobroj osobi, pa da ne davim odmah, mogu li se tebi obratiti za neka pitanja vezana uz treninge, prehranu i reakciju tijela??
 
Thx ;)


Draga, otvori svoju temu pa cemo ti svi pomoci Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2013 at 10:46
Originally posted by Crvenjakuša Crvenjakuša wrote:

Biješe li ono tvoj recept o onoj palacinkici sa cijelim jajetom, dva bjelanjka i posnim sirom sa posipom (cimet ili kakao, ili neki drugi) po želji? Može li takva vecerica?

može to, a moze i jaja, malo prsuta i posnog + hrpa povrca..ovisi jesi li za slatku veceru ili slanu
cookies are for pussies
Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2013 at 21:14
Ja ti idem, kako da se pravilno izrazim, baby stepsima... Malo po malo. I sa rekreacijom i sa prehranom sam tako pocela.

Isprva nisam zapalila u teretanu nego sam dva tjedna šetala po kvartu, pa onda tjedan dana joggirala, pa se tek onda odlucila u teretanu.

Isto je i sa prehranom, prvo sam izbacila vecinu namirnica koje sadrže gluten, prvenstveno kruh (sa kojim se jako mucim da ga nadjem, one iskompresirane fete iz Dm-a i Mullera su mi odvratne, ali sreca je u nesreci da nisam i neki kruholjubac), pa onda bijeli šecer, pa malo po malo.

Medjutim vidim da iz dana u dan imam sve više obaveza (kaj se tice faksa) i bojim se da se necu stici dovoljno kretati. U teretani sam min tri do cetiri puta tjedno, na dnevnoj bazi dosta hodam (kad god mi se pruži prilika), uspinjem se stepenicama do 13. kata svaki dan min. jednom ili dvaput. Strah me samo, što kada nebudem imala vremena za to? Kaj ce mi se desiti sa kilama? Konstrukcijom?

Trenutno sam jako zadovoljna promjenama koje vidim, ali i zabrinuta zbog stagnacije o kojoj svi govore. Brinem, brinem, samo brinem. Everyday I'm worrying

Što se vaganja tice, mislim da je to logican slijed, samo dok još malo stanem na noge. Hvala ti puno na savjetima za malo jacim doruckom jer me drži sitim duže no što bih ocekivala. Takodjer i hvala na savjetima za steviju.

Kako se postupno rješavam straha od hrane, postati cu ovdje današnji meni, pa vi ocijenite :) PO Vašem slobodnom mišljenju:

Dorucak - Herbalife proteinski shake (2 mjerice) sa 300 ml malomasnog svježeg mlijeka (1,5% m.m.), pomiješan sa jednom velikom bananom i pola žlicice cimeta, takodjer popijene dvije šalice crne turske kave sa malo mlijeka, zasladjene stevijom
Zajutrak (nakon treninga) - dvije velike jušne žlice posnog sira Posneta u polovici zelene paprike i sok od dva svježe cijedjena grejpa
Rucak - dva jaja, 4 šampinjona srednje velicine, (dodane dvije žlicice posnog sira) peceno sa lukom i cešnjakom na maslinovom ulju, posipano sa malo naribane gaude, jedan rižin kolacic, mala šalica (250 ml) kefira i pola svježeg krastavca na salatu
Užina - jedna mala jabuka

Šalica svježeg mlijeka (1,5% m.m.)

I sad se premišljam dali bi posni za veceru....
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2013 at 22:34
sad samo pojedi jos neko meso/ribu s povrcem i kojim orasasti i sve je za 5 popravljas jelovnik, bravo
cookies are for pussies
Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2013 at 22:51
Sad sam upravo završila sa vecerom!

Palacinkice po tvom receptu Avangarde, samo sam ja stavila dva bjelanjka i jedan žumanjak, pomiješala 4 žlicice posnog, cimet i steviju, i ODUŠEVILA SE!

Nemogu vjerovati koliko je to fino!!! Hvalaaaaaa :D
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2013 at 22:55
eto vidis koliko malo covjeku treba za zadovoljstvo
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.