New Posts New Posts RSS Feed - FITovci, POMAGAJTE novoj potencijalnoj FITOVKI! :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

FITovci, POMAGAJTE novoj potencijalnoj FITOVKI! :)

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 16:53
Tri sata mi je optimalna pauza izmedju sve i jednog obroka. :)

Mlijeko obožavam (pogotovo sojino), ali trudim se da ne konzumiram previše.

Što se povrca tice, svaki dan pojedem nešto od povrca (dali salatu, kuhano povrce, špinat smiksan u blenderu, papriku sa posnim sirom ili što vec) :)

Trebao bi mi zapravo savjet za laganu ali ukusnu veceru, ona me najviše muci jer sam totalni gladuš navecer :) (stvar navike)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 17:04
Za pauzu te pitam radi potrebe za obrokom izmedju Smile Tu dosta voca znaš nakrcat i Uh-a opcenito, ako imaš problem sa trbuhom, to bi mogao biti jedan od razloga :)

Super za povrce, vidim da ga imaš u rucku uglavnom - e sad ga još dodaj u laganu veceru ;)

Znaci - za veceru možeš stvarno puno toga iskoristiti. Zapravo sve što pojedeš za rucak može ti poslužiti i kao vecera. Ako želiš, možeš jesti i UH-e, uz neki izvor proteina + povrce ili izbaciti UH-e za taj obrok pa ih zamijeniti mastima (orašastima, sjemenkama, uljima...). Meso/jaja/ribe/posni sirevi.......ma svašta..kažem ti - zaviri malo u teme pod Nutricionizam, brzo ceš steci sliku Smile

Bitno da kolicine svega prilagodiš sebi, odnosno da pratiš kako ti tijelo reagira pa mijenjaš po potrebi....smanjiš/povecaš...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 17:13
Znaci da jedem manje voca? Nece biti problem, spremna sam se odreci cega god treba da bi izgledala onako kako želim.

Baciti cu pogled na temu nutricionizam, jer me isto tako zanima gdje bih mogla kupiti zdrave bezglutenske žitarice koje nisu isuviše kaloricne :)

Vecera mi je zasada davala najviše problema, jer nisam bila sigurna što jesti. Primjerice, negdje za jaja piše da su super, drugdje da ih se jede samo ujutro. E sad meni je važno da se navecer zasitim, i to je u principu jedini obrok koji mi je malko problematican. Prvo jer obožavam papati navecer, a drugo, ne znam tocno što bih trebala jesti. No baciti cu pogled na temu koju si mi predložila.

Inace, najveca mi je želja izdefinirati trbuh i maknuti naslage sa struka. Dali je potrebno smanjiti još nešto osim voca? Samo piši, ja sam kao spužva i glina ujednom :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 17:20
Malo smanji, da ;) Ja sam uvijek za više povrca nego voca :)

Jaja samo ujutro? Pusti te Story savjete Big smile Slobodno ih jedi, na sve nacine...meni je to cesta vecera Wink

Ma sve možeš jesti, nakrcaj se proteina, povrca i nešto masti pa da vidiš kako ceš biti sita i zadovoljna Big smile

Maknut ce se naslage, malo pomalo, na pocetku ce ici najlakše tako da samo ti lijepo treniraj i pazi da je vecina obroka sredjena - kad vidiš da sve stoji, mijenjaš sitnicu po sitnicu....

Za sada, malo smanji voce i popravi vecericu Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 17:26
Hehe super savjeti :)

Hvala ti još jednom puuno!

Znaci vecera tipa dva jaja (kajgana), dva rižina kolacica i jogurt bi bila ok ili previše? Sorry ako te gnjavim :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 17:59
Ma nema na cemu Smile

Sve treba gledati u odnosu na cijeli dan i na ono što naše tijelo može istolerirati. Teško je jedan obrok izdvojiti iz cijelog konteksta. No, u nekoj suštini, bilo bi ok tako za pocetak - vec bi to bila jedna lijepa promjena u odnosu na prije. U svakom slucaju, pokušaj tako i probaj još nešto zeleno ubaciti sa strane Wink

S vremenom ceš i sama vidjeti kuda ideš pa si korigirati u skladu s time! Samo opušteno, to nikad ne mogu naglasiti previše Smile I da se malo udebljaš uvijek možeš smanjiti, bar ceš znati da ti je previše trenutno...ili ako stojiš na mjestu duže vremena, ista stvar... sve je to jedan feedback, ne promašaj. Tako da si samo složi tih par stvarcica i prati promjene!
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2013 at 18:14
Ovo je definitivno velika stvar za mene, tim više što sam se zaista odlucila promijeniti cijeli stil života, ne samo nacin prehrane i tjelovježbu, vec kao što ste ti i Mett pisali, presložiti kockice u glavi

E sad, baci oko na moj današnji meni i kaži mi misliš li da je bolje (suzdržavam se od voca koliko god mogu, ali moram na dnevnoj bazi unijeti nešto slatko - bilo domaci nešecereni pekmez - jedna žlicica, bilo što, jer sam bez toga kao riba na suhom)

Znaci današnji meni (ZASAD)

Dorucak - proteinski Herbalife shake sa 300 ml malomasnog mlijeka (1,5%) i dvije šalice crne turske kave zasladjene fruktozom sa malo malomasnog mlijeka
Zajutrak - zelena jabuka
Rucak - pljeskavica sa roštilja, svježi zeleni krastavci, zelje, cašica jogurta light (0,9 m.m.)
Užina - jedna polovica svježe crvene paprike, 5 praznih rižinih kolacica, 150 grama Meggle posnog sira
Medjuobrok - jedan rižin kreker sa žlicicom domaceg nezasladjenog pekmeza od šljiva i šalica svježeg malomasnog mlijeka (1,5%)

Za sat vremena idem na trening, a kad se vratim, napisati cu ti onaj plan vježbanja. Od obroka sam još samo mislila ubaciti proteinski shake Whey koji bi probala u teretani nakon treninga :). Dali je ovo ok? Previše? Premalo? Taman?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2013 at 23:52
pozdrav i dobrodosla
ja bih fruktozu zamjenila stevijom (tekucom ili u prahu, puno bolji izbor nego fruktoza koja je secer kak god okrenes ). Jabuku bih pojela odmah s doruckom tj sa ovim sheakeom, mozda cak i bananu mjesto jabuke.
Rucak- pljeskavica od kojeg mesa i koliko grama?
Uzina- mozes dodati i 10ak badema uz ovo
Meduobrok- ovo ide prije teretane ili?
Da, mozes normalno whey + banana poslije treninga. Kad je trening? Di je vecera?

Edited by avangarde - 21 Listopad 2013 at 23:53
cookies are for pussies
Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 02:03
Ajoj sad sam baš zeznula

Vecera je trebala biti samo Herbalife proteinski shake sa malomasnim mlijekom

Tako je i bilo, ali želudac kruli li ga kruli

I eto sada sam još pojela: 5 rižina krekera (2 prazna, 2 sa vege paštetom iz Bio&Bio ducana, jedan od njih je imao dvije šnite zimske i jedan premazan domacim pekmezom od šljive bez šecera)još sam uz sve to popila i dvije šalice malomasnog mlijeka.

A baš sam bila ponosna na sebe

Izgleda da mi zaista fali ugljikohidrata (kao što rece mett) :(

Nadam se da cu to uspjeti popraviti.

Btw, trening je odradjen danas, samo nisam sigurna koliko sam ga zeznula sa ovim kasnonocnim grickanjem
Back to Top
headhunterz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 207
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote headhunterz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 03:32
oprosti, ali u kojem ti zdravom svijetu živiš da ideš bacati novce na paštete iz bio bio ducana i jos uzimas Herbalife, moj lijepi savjet ti je da si pojednostavis zivot i ostavis ovako nepotrebnog bacanja novca, misli sta hoces, ali ovo je samo pokazatelj koliko zivis u zabludi i dezinformacijama...internet i svakavi izvori podataka su dvosjekli mac u danasnje doba...drž se ovoga sto nadješ na forumu i što ti ovi ljudi pomažu, ponavljam, pojednostavi si te ne budi "picka" u glavi kad je u pitanju hrana, gledaj na nju ponavljam i opet i opet samo kao na gorivo, ako zelis napraviti lijepo tijelo od sebe, a ne tu kukat jesam pojela nisam pojela, malo sam jezik pooštrio, ali daj se trzni u realnost i navikni se na gladne dane, jednostavno ne postoji carobna pilula od koje si sita ko kad se najedes i pita, evo ti i rima, aj živila :)
24/7
Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 05:57
Hvala ti na savjetima, i jesam ovdje zato da konacno "filtriram" informacije i proberem one prave. U današnje doba nažalost dolazimo do velikog broja informacija, i za pocetnike (i amatere poput mene) ne možemo sa sigurnošcu od prve znati što bi se trebalo, a što ne. Zato i postoje ljudi poput Vas, i ovaj forum, da se raspitamo.

Što se tice Bio&bio ducana, ne smatram to bacanjem novaca, vjerojatno se i mogu naci zamjenske stvari po manjoj cijeni, ali svatko od nas se katkad voli pocastiti necime što mu paše. Što se tice mog kukanja, imaš apsolutno pravo, nema kukanja, treba se prebaciti na trud i rad, i izbaciti kukanje od kojeg ionako nema smisla. Mada sam i dalje uvjerenja da uz pravi plan prehrane NE SMIJEŠ biti gladan, niti se osjecati zakinuto, jer ga neceš provoditi dugorocno, nego par tjedana (u najboljem slucaju mjeseci) i onda ponovno slijedi povratak starom.

Dobrodošla je svaka rima dok pozitivne konotacije ima! ;) :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 10:07
Slažem se sa Markanom...

Tko garantira da je zdravo to što kupuješ pod nazivom bio,bio :) I što to se smatra danas zdravom prehranom? :)

Puno toga kompliciramo...a tako je zapravo jednostavno, Znaš draga tko kaže da mi na forumu ne griješimo? Netko ce ti reci nešto što tijelu tvome ne paše...i tebi...a njemu savršeno leži...i on ce biti uvjeren da je to okej, i tumaciti ce to kao da je dobro za sve..ali nije....ne kažem da ne trebaš slušati forum , forumaše... ali ne možeš držati se svake rijeci....bitno je da ti znaš što je dobro za tebe...ne znam pogotovo danas što se može sa sigurnošcu truditi da je zdravo konzumirano :)

Govorim ti iz nekog iskustva , tj koliko ja znam...neki se možda nece složiti ali nismo svi isto mišljenici...to što piše Bio Bio na kruhu ne znaci da je zdraviji i bolji od obicnog bijelog kruha u pekari...Samo ime nekog produkta poznatijeg koliko puta su testirali i pokazalo se da "Seru" o njihovoj kvaliteti , koja nije ni približno takva kakvu su naveli...

Mi cemo ti pomoci zbilja hocemo...samo ne moj sve uzimati si kao 100 postotno , da je tako.... jer ne postoji pravilo za sve...

Vecian nas ti može dati osnovicu. taj pocetni kick...ali ti moraš sama zaci dublje :)

Ovisi draga....kako ti tijelo traži...možeš ti sastaviti plan prehrane dan prije...a što znaš što ti tijelo traži sutra? :) Dobro ja sam na masi...pa i kada ne mogu trudim se jace pojesti..ali imam taj dan petak....koji koristim za opuštanje...baš onako kako mi tijelo traži...i vjeruj mi iznenadiš se ... Nekada bih više pojeo...nekada manje..samo slušaš što tijelo traži ništa komplicirano...

Ne želim da zakljuciš kako en trebaš praviti plan prehrane..da je to glupost...bio bih licemjeran kada bih ti to rekao..mada ja niti imam neke posebne planove haha...Želim ti reci da nisi uvijek gladna...kada misliš da jesi...vecinu se to desi u glavi..a tijelesne potrebe se zanemare :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 10:35
Mett, di vidiš Markana ovdje? Tongue

Anyway, slažem se i ja...sa headhunterzom Wink

Crvenjakuša - gladna si jer forsiraš te tekucine, jedeš više manje isto, bježiš od onog što voliš i na premalo si UH-a iz dana u dan. Nije ni cudo da ti tijelo traži nešto slatko, pati Smile

Ja bih na tvom mjestu ispila taj Herbalife do kraja i to ga cak pustila za obrok nakon treninga, a onda se posvetila normalnim obrocima, koji ce te više zasititi i naucit te kako treba pravilno jest. Herbalife je brzo rješenje koje vecinu onih koji ga piju niti malo ne nauci kako se treba hraniti da bi izgledali i osjecali se dobro. A to je bit svega.

Da ti pojedeš jedan normalan dorucak, ubaciš malo više proteina, povrca opcenito, nešto zdravih masti - nema šanse da biš bila tako gladna.

Jesi malo pogledala primjere naših jelovnika, imaš li vec okvirnu sliku kako bi se trebalo jesti otprilike?





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 10:37
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Mett, di vidiš Markana ovdje? Tongue

Anyway, slažem se i ja...sa headhunterzom Wink

Crvenjakuša - gladna si jer forsiraš te tekucine, jedeš više manje isto, bježiš od onog što voliš i na premalo si UH-a iz dana u dan. Nije ni cudo da ti tijelo traži nešto slatko, pati Smile

Ja bih na tvom mjestu ispila taj Herbalife do kraja i to ga cak pustila za obrok nakon treninga, a onda se posvetila normalnim obrocima, koji ce te više zasititi i naucit te kako treba pravilno jest. Herbalife je brzo rješenje koje vecinu onih koji ga piju niti malo ne nauci kako se treba hraniti da bi izgledali i osjecali se dobro. A to je bit svega.

Da ti pojedeš jedan normalan dorucak, ubaciš malo više proteina, povrca opcenito, nešto zdravih masti - nema šanse da biš bila tako gladna.

Jesi malo pogledala primjere naših jelovnika, imaš li vec okvirnu sliku kako bi se trebalo jesti otprilike?







Ma joj nemam naviku Head pisati , pa napišem Markan zna on hahah...uglavnom slažem se sa Headom :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 10:40

Aaaaaa joj da hehehhe, zaboravih Smile ali ipak, da ne bunimo ljude Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 10:47
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Aaaaaa joj da hehehhe, zaboravih Smile ali ipak, da ne bunimo ljude Big smile

Znaš koliko puta tvoje ime napišem...i onda se naživciram ako sam više puta napisao onda tražim da ispravim da ljudi znaju o kome pricam haha
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.