New Posts New Posts RSS Feed - FITovci, POMAGAJTE novoj potencijalnoj FITOVKI! :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

FITovci, POMAGAJTE novoj potencijalnoj FITOVKI! :)

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: FITovci, POMAGAJTE novoj potencijalnoj FITOVKI! :)
    Posted: 20 Listopad 2013 at 15:59
Dragi Fitovci!

Par dana sam surfala po ovom portalu, i nakraju se odvažila (bilo je i vrijeme više) registrirati, i moliti Vas dobre duše za pomoc :)! Visoka sam 163, teška 53-56 (Vaga me nije vidjela vec mjesec dana kada je bilo 55 i pol). No, da skratim, želim biti zdrava i fit (osjecati se dobro u svojoj koži). Takodjer bih voljela izdefinirati trbušne mišice, pretvoriti masti u mišice, podici stražnjicu itd... Treniram 3 puta tjedno u teretani, one dane koje ne treniram vecinom joggiram, ili hodam minimalno sat vremena. Pijem dovoljno vode (cak i do 3 l), baš sam Vodopija :). Jedino mi je stvar sa prehranom, koju korigiram koliko toliko (imam intoleranciju na gluten, pa dosta toga nesmijem, a da vam pravo kažem nisam ni ljubitelj kruha), voljela bih dobiti još savjeta koji bi mi pomogli da ostvarim znatan napredak! Hvala svim Vama dobrim dušama koje puca endorfin ali i onima koji su se fino napapali pa su happy :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 16:11
Dobrodošla Smile

A da malo posjetiš vagu pa da vidimo jesi li stvarno unutar ovog raspona? Big smile


Ajmo ovako, pocetak je ovdje uvijek isti:

1. cca 3 dana primjera jelovnika (po mogucnosti 3 dana zaredom)
2. Opis treninga


Nece bit problem? Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 16:14
Dorucak - kajgana od dva jaja, žlica posnog sira i dva rižina krekera uz dvije šalice crne turske kave zasladjene fruktozom
Zajutrak - zelena jabuka
Rucak - pohani oslic (skoro u potpunosti maknuto pohano), mahune i krumpir, jedan cvrsti jogurt
Užina - 4 prazna rižina krekera i 4 sa pekmezom plus dvije caše sojinog mlijeka i jedna caša svježeg mlijeka
Vecera - Herbalife proteinski shake (300 ml svježeg mlijeka i 2 i pol žlice shake-a), caj od narance zasladjen fruktozom, caj od mente zasladjen fruktozom
Kasnije prekrdašila sa još pekmeza i mandarinama ;)

Unesena optimalna kolicina vode
Nema trcanja, ali hodanje (oko sat i pol do dva sata)

Dorucak - Herbalife proteinski shake sa svježim malomasnim mlijekom i dvije šalice turske kave sa cimetom i sojinim mlijekom, zasladjene fruktozom
Zajutrak - banana i svježe cijedjeni vocni sok (2 kruške, 3 manje jabuke, limun, naranca)
Rucak - Dva pileca file-a na maslinovom ulju, dvije velike žlice posnog sira i salata od svježeg povrca (zelena kristal salata, jedna rajcica, pola svježeg krastavca i mrkva)
Užina - 3 rižina krekera sa domacim pekmezom od šljive, dvije šalice sojinog mlijeka, 4 obicna krekera
Vecera - jedan rižin kreker sa vege paštetom, tri rižina krekera premazana posnim sirom sa malomasnim jogurtom sa strane
Caj zasladjen fruktozom za laku noc (kombinacija zelenog caja sa ekstraktom metvice i obicne metvice)

Odradjen trening! I to pošteno! :)
Hodanje - otprilike još sat vremena
Unesena optimalna kolicina vode!

Dorucak - proteinski Herbalife shake (sa 300 ml malomasnog mlijeka) i dvije šalice turske kave sa cimetom zasladjene sa fruktozom
Zajutrak - 4 rižina kolacica, Dukatos i sok od svježe cijedjenog soka (2 mrkve, 2 grejp, 2 jabuke)
Užina - dvije manje jabuke
Rucak - bezglutenska tjestenina od pira sa umakom od rajcice i tunjevinom, salata od pola svježeg krastavca i roibos caj od karamele
Vecera - 7 rižinih kolacica i 2 roibos caja od karamele zasladjena fruktozom

Unesena optimalna kolicina vode!
Odradjen kardio trening u trajanju od sat vremena!
Sat i pol do dva sata šetnje.

Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 16:15
Nadam se da nije bed jer je roman u pitanju :) Uglavnom to tako kod mene izgleda, plan vježbanja (kad nije kardio) je slagao trener i ostavljen je u teretani (na sigurnom) ali ga mogu napisati sutra :)
Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 16:17
I još bih samo voljela napomenuti, vidim da dosta ljudi ovdje ne cijeni Herbalife proizvode (dijelom je krivica malo viša cijena i preagresivan marketing, te pokušaj distribucija putem nekompetentnih pojedinaca), no meni je shake fenomenalan, i jako dobro reagiram na njega. Naravno, otvorenih sam nazora, i ako mi se svidi nešto drugo (jeftinije) svakako cu to uzeti u obzir pa bih voljela savjet i po tom pitanju, no svakako želim prvo probati! :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 16:19
Opa, brza si, svaka cast, to si negdje u pripremi imala ili dobro prašiš po tipkovnici LOL

Trening može sutra Wink

Daj mi reci, koliko vec dugo treniraš i jedeš ovako? Vidiš li kakve promjene od pocetka?

Imaš li neku ciljanu kilažu ili kilaža toliko i nije problem? Cak i ne bih rekla da je....samo kompozicija tijela. Koja ce se samim treningom i promjenom prehrane mijenjat, bez previše kompliciranja na pocetku.

Ovako ti dani inace izgledaju otprilike?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 16:23
Originally posted by Crvenjakuša Crvenjakuša wrote:

I još bih samo voljela napomenuti, vidim da dosta ljudi ovdje ne cijeni Herbalife proizvode (dijelom je krivica malo viša cijena i preagresivan marketing, te pokušaj distribucija putem nekompetentnih pojedinaca), no meni je shake fenomenalan, i jako dobro reagiram na njega. Naravno, otvorenih sam nazora, i ako mi se svidi nešto drugo (jeftinije) svakako cu to uzeti u obzir pa bih voljela savjet i po tom pitanju, no svakako želim prvo probati! :)

Smile krivicu si i sama djelomicno navela Smile

Ja osobno nisam apsolutno kontra samo sam kontra zavaravanja ljudi. Zato nikad ni ne bih mogla biti dio tog tima jer bi automatski ljudima tražila bolje, jefitnije, a isto efikasne metode Wink

Shake, ko shake, dobro biš reagirala i na obican whey u kombinaciji s necim, da ga se malo uravnoteži Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 16:24
U pripremi, sama si vodim evidenciju o svemu što unesem :)

Ovako jedem i treniram otprilike 3 tjedna :)

Vidim velike promjene u kompletnom psihofizickom stanju (bolje spavam, odmornija sam, opuštenija, sretnija, samopouzdanija). Nekako me to saznanje da brinem o sebi svakodnevnom puni energijom (kao punjac i mobitel recimo)

Kilaža bi mi bila ok da je 50-52 ali ne opterecujem se toliko kilama. Cilj mi jest imati izdefiniran trbuh i podici stražnjicu koja je navijek ko Plivadon i koje niti nema. I opcenito ucvrstiti cijelo tijelo :)

Tako mi dani izgledaju, više manje :)
Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 16:27
U teretani u koju sam uclanjena postoji mogucnost da se proba jedan proteinski shake, vjerujem da je Whey(mislim da cu to sutra poslije treninga. Znam da nije dobro, no nekako sam skepticna prema svim ostalim shakeovima jer Herbalife nisu cisti protein vec i sadrže ostale nutrijente koji cine jedan cjeloviti zamjenski obrok. No, ja sam laik i amater i ponavljam da sam još podosta neupucena u sve, probati cu i druge stvari pa onda suditi :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 16:28
Tako treba, bravo, vidi se ko je ozbiljan Wink I super za navedene promjene, no vidiš li kakve promjene što se forme tice?


Plivadon LOL Što radiš za donji dio tijela?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 16:30
Vidim, vec mi se ocrtavaju mišica na listovima i bedrima, i kao da su mi malo tvrdji trbušni mišici. Radim vježbe za noge (sprave me ne traži da nabrojim, jer kao što sam vec rekla, popis je u teretani :P), puno hodam i kardio (od trcanja, uspinjanja uzbrdo, stepera, bicikla i orbitreka.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 16:31
Originally posted by Crvenjakuša Crvenjakuša wrote:

U teretani u koju sam uclanjena postoji mogucnost da se proba jedan proteinski shake, vjerujem da je Whey(mislim da cu to sutra poslije treninga. Znam da nije dobro, no nekako sam skepticna prema svim ostalim shakeovima jer Herbalife nisu cisti protein vec i sadrže ostale nutrijente koji cine jedan cjeloviti zamjenski obrok. No, ja sam laik i amater i ponavljam da sam još podosta neupucena u sve, probati cu i druge stvari pa onda suditi :)


Ti uz whey uvijek možeš nešto dodati da ga uravnotežiš - i to puno kvalitetnije i zdravije od onog što je u H. Smile

Nakon treninga to može biti banana recimo, a za obroke nešto od složenih ugljikohidrata/ zdravih masti......ima mali milion kombinacija...ako vec nisi, skoci u temu "Pokažite što jedete" na Nutricionizmu pa vidi što se sve može sa wheyem Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 16:33
Hvala ti na savjetima! Budem svakako!

Možeš li mi molim te dati komentar, što opcenito misliš o mom planu prehrane? Još sam pocetnik, pa je svaki savjet dobrodošao :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 16:40
Originally posted by Crvenjakuša Crvenjakuša wrote:

Vidim, vec mi se ocrtavaju mišica na listovima i bedrima, i kao da su mi malo tvrdji trbušni mišici. Radim vježbe za noge (sprave me ne traži da nabrojim, jer kao što sam vec rekla, popis je u teretani :P), puno hodam i kardio (od trcanja, uspinjanja uzbrdo, stepera, bicikla i orbitreka.

Ovo je super, trening odradjuje svoje na pocetku Smile

Zato ti i kažem, ne bih htjela puno komplicirati sad oko prehrane jer je ocito da si neke promjene tek uvela i da ocito funkcioniraju. Svejedno sad cu ti malo detaljnije pogledat, minuticu Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Crvenjakuša View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Crvenjakuša Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 16:46
Hvala ti! :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 16:48



Originally posted by Crvenjakuša Crvenjakuša wrote:

Dorucak - kajgana od dva jaja, žlica posnog sira i dva rižina krekera uz dvije šalice crne turske kave zasladjene fruktozom
Zajutrak - zelena jabuka
Rucak - pohani oslic (skoro u potpunosti maknuto pohano), mahune i krumpir, jedan cvrsti jogurt
Užina - 4 prazna rižina krekera i 4 sa pekmezom plus dvije caše sojinog mlijeka i jedna caša svježeg mlijeka
Vecera - Herbalife proteinski shake (300 ml svježeg mlijeka i 2 i pol žlice shake-a), caj od narance zasladjen fruktozom, caj od mente zasladjen fruktozom
Kasnije prekrdašila sa još pekmeza i mandarinama ;)

Unesena optimalna kolicina vode
Nema trcanja, ali hodanje (oko sat i pol do dva sata)




Dorucak - Herbalife proteinski shake sa svježim malomasnim mlijekom i dvije šalice turske kave sa cimetom i sojinim mlijekom, zasladjene fruktozom 
Zajutrak - banana i svježe cijedjeni vocni sok (2 kruške, 3 manje jabuke, limun, naranca)
Rucak - Dva pileca file-a na maslinovom ulju, dvije velike žlice posnog sira i salata od svježeg povrca (zelena kristal salata, jedna rajcica, pola svježeg krastavca i mrkva)
Užina - 3 rižina krekera sa domacim pekmezom od šljive, dvije šalice sojinog mlijeka, 4 obicna krekera
Vecera - jedan rižin kreker sa vege paštetom, tri rižina krekera premazana posnim sirom sa malomasnim jogurtom sa strane
Caj zasladjen fruktozom za laku noc (kombinacija zelenog caja sa ekstraktom metvice i obicne metvice)

Odradjen trening! I to pošteno! :)
Hodanje - otprilike još sat vremena
Unesena optimalna kolicina vode!




Dorucak - proteinski Herbalife shake (sa 300 ml malomasnog mlijeka) i dvije šalice turske kave sa cimetom zasladjene sa fruktozom 
Zajutrak - 4 rižina kolacica, Dukatos i sok od svježe cijedjenog soka (2 mrkve, 2 grejp, 2 jabuke)
Užina - dvije manje jabuke
Rucak - bezglutenska tjestenina od pira sa umakom od rajcice i tunjevinom, salata od pola svježeg krastavca i roibos caj od karamele
Vecera - 7 rižinih kolacica i 2 roibos caja od karamele zasladjena fruktozom

Unesena optimalna kolicina vode!
Odradjen kardio trening u trajanju od sat vremena!
Sat i pol do dva sata šetnje.


Ovako, da ti ne cijepkam sve....

Ono što mi je najviše upalo i oko je - dosta fruktoze i mlijeka Smile i manjak proteina, pogotovo u veceri. Kao i zelenog lisnatog povrca.

Trebalo bi znati kad ti je trening, da vidim malo kakvi su ti obroci oko  njega.

Kolika ti je pauza izmedju dorucka i rucka?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.