New Posts New Posts RSS Feed - evo da se i ja predstavim...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

evo da se i ja predstavim...

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Tonkica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tonkica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2012 at 19:38
Ja imam 22 god takodjer i tamo od 3.srednje se borim s tim kilogramima,vec sam negdje spomenula da sam kampanjac i da se ne držim slijepo svaki put..Sa 18-19 god sam imala preko 75 kg i do sadašnje kilaže sam došla prije 2 godine ovakvom prehranom...Imala sam faze gladovanja,pretjeranog vježbanja,svakakve dijete,svaki drugi ponedjeljak ili 1.u mjesecu..Onda mi je pukao film i odlucila sam takodjer lagano krenut zdravim planom i rezultati su stigli,ali predanim radom na sebi...Bitno je jesti kvalitetno,cisto,redovito i potrebno je planirati obroke.Sama sam bila uvjerena da s toliko jedenja necu smršaviti,ali ispostavilo se drugacije.Svima to ponekad dosadi jer imamo obaveze i nije cudno da posustanemo ponekad i natrpamo se junkom..ja jednostavno prije jela razmislim da li tim sljedecim obrokom svoje tijelo unapredjujem ili sabotiram napredak...idem li ka cilju ili nazadujem,ipak samo mi o tome odlucujemo u zadanom trenutku!Sada u svoje obroke ubacuj što više zelenog povrca i salate,ujutru voce...Bilo je trenutaka kada sam se sa 66 kg osjecala slabo,gladno i iscrpljeno,a s još naslaga po tijelu,sada je to druga prica!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2012 at 15:29
Tonkice Thumbs Up Wink

vedi, meni se cini da ideš malo krivim putem....odnosno, nekako mi premalo to izgleda i vjerujem da je to, kao i sve te varijacije sa dijetama, uzrok tvog tromog metabolizma. Ocigledno stalno udaraš glavom u zid kada se tijelo uspori... daj mi reci, kolike su ti pauze izmedju obroka? I kolike su uopce kolicine ove hrane koju jedeš?

Problem kod tih opcenitih savjeta za jelovnik je taj što nisu za svakog iste kolicine hrane. Netko može imat kalorijske potrebe 1800 kcal dnevno, a netko i do 1300 ako mu je metabolizam usporen. Nekome ce jedan kalorijski unos bit premalen, nekome prevelik. Ti možeš negdje vidjeti neki primjer jelovnika i copy/paste ga sebi, a možda ce ti te kolicine hrane bit premalene za tebe pa ceš se previše usporit...ili ce cak bit i prevelike. Kužiš što hocu rec?

Ovako kad se gleda jelovnik, nešto štima, nešto ne - ali ako ne znamo kolicine i kolike su ti pauze izmedju obroka možda i više izgleda ok nego što je. Definitivno nema mjesta pašteti i vocnim jogurtima - treba ti kvalitetna hrana, brdo povrca i zdravih masti....i jedan naporan trening Wink

btw. pusti te folije za nešto drugo, taj mit smo odavno rješili - masti se ionako tope drugim mehanizmima Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2012 at 19:49
a znam i ja da bi trebala imati vise obroka, ali zaista nemogu, ne zato sto nemogu ja jest (to uvijek mogu)
nego zato sto nemam vremena, budim se stvarno rano i to se budim pol sata ranije da si spremim dorucak (+ prije obroka nataste moram popit tabletu za zeludac jer inace imam jebacku zgaravicu cijeli dan) tako da se dizem ful rano i onda idem na posao, gdje nemogu jest dok mi nije marenda koja je u 11 do 11 i pol - sto mi je prerano za rucak, i onda dok ne dodem doma opet nemogu jest, a doma sam u 4, i onda cekam da mi se to slegne i odem na trening oko 6 i pol i onda sam tamo do 8, dok se otusiram i dodem doma 9 vecera i idem spavat i stvarno nemam gdje ubacit jos koji obrok

a kolicine su sljedece:
dakle 2 jaja ili 4 zlice zitarica zobenih s mlijekom (2 dcl) + bijela kava 2 cdl
10 dkg pilecih prsa, 2 dcl jogurta i pecivo (ne znam koliko je tesko, obicno razeno pecivo duguljasto, cca 250 grama)
rucak - komad piletine (npr batak i zabatak) kuhano povrce na manestru (npr grasak mrkva i krupmir) kolicina koliko stane u tanjur, recimo da je to nekih 250 grama (mogu izvakgat ako treba) i salata srednja zdjelica 
vecera 150 200 grama posnog sira i pol tune - to bi bilo 50 grama recimo 
s tim da sam ubacila recimo i jabuku danas i 2 kiwija

kad racunam po tablici unesem 1800 kalorija recimo

sta da povecam to?
zaista ne bi htjela bit na krivom putu pogotovo jer se mucim s vjezbanjem ful i trudim se
vocne jogurte sam izbacila, pastetu isto, dodala sam voca i salata jos, i trebam po taj shake, koji bi mogla popit na putu s posla doma, ali nikako da ulovim frenda koji mi je to nabavio
Back to Top
Tonkica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tonkica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2012 at 20:31
Pa i nije to malo hrane..ipak treba malo manje kalorija,ali ne da si gladna.Možeš unijeti manje kalorija ali pravom hranom kakvu smo vec spominjali.Proteini se duže probavljaju pa te dulje drže sitima,a i ne provociraju inzulin.Povrce sadrži najmanje kalorija od svih skupina hrane a i najviše vlakana koja nas zasicuju tako da je ovo dvoje idealna kombinacija uz koju bi trebala gubiti masnoce.Razumijem za raspored obroka,dosta nas ima prenatrpan dan,ali obroci koje uzimamo ne bi se trebali zvati dorucak,rucak,vecera,vec obrok 1,obrok 2,obrok 3...i ne moramo u njima jesti ono što je uvriježeno da se jede za dorucak(peciva,pahuljice),rucak(meso,povrce),veceru(ne znam ni ja što), vec uvijek izbalansirane nutrijente..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2012 at 00:33
Originally posted by vedi08 vedi08 wrote:

a znam i ja da bi trebala imati vise obroka, ali zaista nemogu, ne zato sto nemogu ja jest (to uvijek mogu)
nego zato sto nemam vremena, budim se stvarno rano i to se budim pol sata ranije da si spremim dorucak (+ prije obroka nataste moram popit tabletu za zeludac jer inace imam jebacku zgaravicu cijeli dan) tako da se dizem ful rano i onda idem na posao, gdje nemogu jest dok mi nije marenda koja je u 11 do 11 i pol - sto mi je prerano za rucak, i onda dok ne dodem doma opet nemogu jest, a doma sam u 4, i onda cekam da mi se to slegne i odem na trening oko 6 i pol i onda sam tamo do 8, dok se otusiram i dodem doma 9 vecera i idem spavat i stvarno nemam gdje ubacit jos koji obrok


Znaci, prakticki jedeš oko 5,30 ujutro, pa tek oko 11, pa 4 pa u 9 nakon treninga? Hmmm sve oko 5-6 h pauze izmedju...znaci nemaš nikako šanse ugurati još koji mali brzi obrok na poslu, nikako?

Ono što me je najviše ubolo u oko je ova marenda od 600 kcal Big smile 250 g kruha ni ja ne pojedem u obroku, a kao "radim na masi" LOL Bilo bi bolje da tih 250 g podijeliš na 3 * 70 g nego ovako u šutu. Prevelik ti je omjer UH-a i P, a to je ono na što trebaš pazit kad gubiš masne naslage. Nije ni cudo da se razgladniš nakon skoro 6 h, pogotovo nakon samo 2 jaja ujutro.

Trebala biš:

1. Podebljat dorucak - tijelo UH-e najbolje podnosi ujutro i nakon treninga. Ako dobro pojedeš ujutro, bit ceš manje gladna kasnije. Umjesto 2 cijela jaja napravi si omlet od 1 cijelog i 3 bjelanjka recimo (možeš si dodat malo posnog i/ili pilece salamice) i pojedi oko 50-70 g kruha uz to....

2. Probat ubacit još koji manji obrok izmedju dorucka i marende - 2 dcl jogurta recimo iz marende prebacit tu, možeš i neku manju vockicu uz to - gotova si za minutu Wink

3. Eh, s obzirom da ce ti više energije trebat prije treninga, ja bi radje UH-e ostavila za rucak, a tu si napravila neko povrce i neki izvor proteina - npr. komad mesa i brokule, sa žlicom maslinovog ulja, ili tunu sa maslinovim....ili posni + šaka badema...

* iako, ovdje je slicna situacija kao sa Mischom - opet kažem, možda se još u ovoj fazi kad je puno kg-a u pitanju nebi toliko zamarala sa P+M - dakle, može takav obrok ako ti je gušt ali možeš i UH-e, samo definitivno smanjit ovih 250 g Wink

4. Rucak - UH +P (u približno istom omjeru) + neko povrce

5. A nakon treninga takodjer možeš pojest malo UH-a uz neke P jer ipak ih tijelo najbolje tolerira u to vrijeme - pomoc ce ti pri oporavku, nahranit mišice i ic na pravo mjesto ako dobro odradiš trening Wink Recimo taj posni i tunu + 50-70 g kruha...jer ti je ovo što pojedeš nakon treninga premalo...

A kad nemaš trening umjesto UH-a za veceru pojedeš proteine i masti....nešto tipa ove marende, odnosno primjera koje sam navela...


Kako ti se ovo cini?

Ti otprilike i unosiš negdje blizu tih 1800 kcal (sve ovisi koliko je to povrce u rucku, to mi je teško izracunat :)) ali su ti obroci malo krivo rasporedjeni....ne iskorištavaš tajming na najbolji nacin. Isto tako, pitanje je kako to izgleda svaki dan, možda si neki dan i dosta ispod tih 1800 pa blesiraš tijelo s tim gore-dolje....kako kilaža stoji otkad jedeš ovako, ima pomaka?





Edited by Gym_girl - 19 Veljaca 2012 at 10:14
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2012 at 23:15
ma to sam bubnula 250 grama, bas cu sutra izvagat to pecivo koje jedem, mada je to u biti razeni francuz prerezan na 4 dijela, a cijeli nema 500 grama, tako da stvarno moram izvagat
nazalost nemogu ubacit jos taj jedan obrok izmedu jer radim u bolnici i nemogu pred pacijentima zvakat nesto

npr danas je bio necakinji rodendan i odlucila sam se i malo pocastit
jela sam ovako:
obrok1: 2 jaja, malo mlijeka i pileca prsa salama, salica bijele kave i komad kruha 
o2: komad pecene svinjetine, kuhani krumpir, kupus na salatu i juha s teletinom
o3: komad torte i 2 kremasta kolaca - zbog ovogo obroka nisam vise jela danas, s timd a sam se dosta kasno dignula, prvi obrok je bio oko 11, drugi oko 3, u 5 recimo je bila ta torta i kolaci, i sad sam dosla doma iz maskara mozda pojedem jos malo sira ili kiwi
bo

a sto se tice uh, nekako gledam da ih unosim ujutro samo, ali budem isprobala i ovako kako si mi napisala
trenutno vaga kaze 4 kg manje, s tim da se nisam izmjerila u cm jos, s tim da vec neko vrijeme kao pazim sto jedem, a tek od ovog tjedna intenzivno vjezbam

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2012 at 17:17
4 kg manje u kojem vremenu?

Kao što sam napisala u Mischinoj temi - kad se radi o više kg-a viška nije potrebno UH-e gulit na minimum. Nije problem u UH-ima, problem je u izboru loših UH-a, previše UH-a u obroku (tj. u neravnoteži nutrijenata) i u kalorijskom suficitu - to je ono što nas deblja. Ako su tebi obroci uravnoteženi i ako ne jedeš više nego što ti treba, odnosno jedeš manje nego što ti treba (a opet ne premalo da ne usporiš metabolizam i gubiš mišicnu masu) nema šanse da ne gubiš na težini cak i ako u svakom obroku jedeš UH-e!

Ovakve dijete sa minimumom UH-a odlicno djeluju negdje pred kraj, za neko finiširanje ajmo rec i nisu dobre na duge staze. Mora biti neko punjenje ukljuceno ili trajati kratko pa se vratiti na održavanje. Pogotovo ako se ne zna što se radi, odnosno ako se u to ide napamet. Ja sam uvijek za to da se tijelu da mjesta za napredak - ako kreneš malo pomalo, imat ceš više izbora kad dodješ pred zid, odnosno kad dodje do stagnacije.

I još nešto - zanimljivo mi je kako ljudi kada pojedu kolac nakon toga više ne jedu ništa Big smile Zapravo se na neki nacin napravi još gora stvar jer se napravi prevelika pauza izmedju obroka, a tijelo to vec pocinje shvacati kao malo gladovanje.... mogla si slobodno pojesti nešto hranjivo,  jedan normalan obrok sa povrcem, proteinima i malo maslinovog npr. Wink


Edited by Gym_girl - 20 Veljaca 2012 at 17:19
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2012 at 20:23
a ne znam rec tocno u kojem periodu jer svako toliko zabrijem da cu pocet pazit na prehranu i pocet vjezbat, pa prehranu koliko toliko korigiram,a nikako da pocnem vjezbat, a sad sam napokon i pocela vjezbat
pa cu pratiti napradak od ove cifre sa -4 kg :)

a to ne jedem nis jer se osjecam krivom jer sam pojela kolace :D

idem vidjet malo u mishinu temu onda sto ste pisali
npr ja sam danas pojela:
o1: 2 jaja, pileca prsa, gljive i salata od kupusa + bijela kava
o2: kuhana piletina, krumpir i mrkva i salata od kupusa
jos cu pojest jabuku ili kiwi
danas nisam bila u teretani
a nisam ni bila doma
tako da nisam nikako mogla nis iskemijat ni za jest ni za vjezbat
sutra danasnji trening i jos tri obroka bar :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2012 at 15:30
ajajajaj zbrke...hehe...ma pitam da vidim koliko je brzo to išlo...da nije prebrzo Wink

A znam ja da je to osjecaj krivnje Smile  nego kažem da i nije baš najbolje tako...laganini obrok navecer ne može škodit, samo koristit...

Jao jelovnika...a ca ovi kiwic i ova jabucica rade u veceri? LOL

Nisi mogla niš iskemijat....joj, ne to meni govorit, nikako da se naucite Tongue LOL


Edited by Gym_girl - 21 Veljaca 2012 at 15:31
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2012 at 16:36
heheh
a to je ono kao lagana vecera pa pojedem voce :D

evo danas imam po meni bas onako meni za najest se
:D

i nekako vec imam feeling ga to nesto ne valja :D 
dakle d: zitarice bijela kava
mo: 1 feta domaceg kruha (majka pekla), 10 dkg pilecih prsa i jogurt
r: pileca juha, tjestenina sa komadima svinjetine i umakom (ala gulas neki) i salata od kupusa (kupus <3)

sad idem na trening, sad citaj u 6 i pol :)
i onda za veceru imam kuhana pileca prsa i povrce sa salatom 
i prije spavanja cu pojest posnog sira 10dkg recimo
i di da ubacim kiwi? haha :D

je previse
mislim zbog tjestenine? i svinjetine, i juhe?


Edited by vedi08 - 21 Veljaca 2012 at 16:37
Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2012 at 21:26
evo dosla sam s treninga, i sad panicno idem jest ovu piletinu kupus i kuhano povrce :D
hahaha valjda nije previse za danas :D
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2012 at 00:05
lagana vecera pa na fruktozu i glukozu, ha Wink

Hmmm nisi se baš proslavila sa tim jelovnikom al šta sad, gotovo Big smile Iako, ajde, nadziru se neki tragovi hehe....a cuj, tjestenina sama po sebi nije loša samo ovisi koliko je ima, koja je (crno, bijelo) i s cim je skombinirana - jedno je pojesti npr. oko 60-70 g integralne tjestenine + brdo brokulica + cca 100g tune ili 200 g bijele tjestenine sa 30 g svinjetine recimo Tongue

Ja bi nakon treninga malo uh-a ubacila, zašto ne iskoristiti to vrijeme, pogotovo ako je bio malo intezivniji...je li?

A gospon kiwi....dorucak ili nakon treninga Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
TwinsMama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TwinsMama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2012 at 12:44
uh, pratim vas, mislim da sam izgubila koji gram razmisljajuci, ovo uopste nije lako...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2012 at 14:49
uuuu, a kako je meni tek, 100 razlicitih ljudi, 100 razlicitih prica Wink

I ja sam prolazila, prolazim i prolazit cu kroz tu šumu informacija...ali ako se ima dovoljno volje i ustrajnosti jednom se izadje na cistinu Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2012 at 16:40
ja bi najradije dok ne skuzim sama imala gym girl na brzom biranju i halo halo ja cu sad jest to i to da ili ne :D

e da i danas sam jela ovako:

d: omlet od 2 jaja i par komada konzerviranih gljiva, bijela kava
mo: komad razneog francuza (jos nisam izvagala, aaaggggrrrrr), sirni namaz abc 20gr i 2 jusne zlice posnog sira
mo2: pol narance i pol grejpa i 1 zlica posnog sira i 2 KEKSA DOMACICA,to je bilo jace od mene :D
r: pecena orada cijela sa persinom i limunom i zlicom maslonovog ulja, komad kruha

sad cu jos kasnije trening odradit i onda za veceru posni sirko i kupus na salatu


Edited by vedi08 - 22 Veljaca 2012 at 17:00
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2012 at 18:46
Originally posted by vedi08 vedi08 wrote:

ja bi najradije dok ne skuzim sama imala gym girl na brzom biranju i halo halo ja cu sad jest to i to da ili ne :D


Nema problema, šaljem ti svoj broj mob-a i broj racuna pa se dogovorimo Tongue Big smile


Jelovnik se mrda pomalo Smile samo izvaži tog francuza više LOL

Nije ti premalo ta vecerica, još poslije treninga? Nisi gladna? Ja bi još koji bjelanjak dodala u dorucak... i još malo posnog u 2. medjuobrok...i neko povrce u rucak....i nešto uh-a u veceru ako je trening bio kako spada Wink

btw. kako ti trening izgleda sad? Jesi poslušala Phoenixa? :)



Edited by Gym_girl - 22 Veljaca 2012 at 18:50
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.