New Posts New Posts RSS Feed - emocionalno prejedanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

emocionalno prejedanje

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
marie_2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marie_2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 08:13
od ovog tjedna sam pocela s prehranom u kojem je omjer uh/p/m u prosjeku 45/30/25. a prije sam znala unosit, kako si rekla min kolicine uh, i to vecinom sve jednostavne, tako da je istina da je to vjerojatno bio problem... problem je i taj što sam ja sebi prije utuvila u glavu da imam lošu inzulinsku osjetljivost pa sam si, shodno tome, uskratila jesti namirnice koje volim... 


Edited by marie_2
When all else fails, persistence prevails. =)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 09:03
Pa mnogi i imaju lošu inzulinsku osjetljivost ali ona se može riješit na puno pitomiji nacin Smile Al ako si si utuvila da imaš ..cemu onda jednostavni uh kad joj oni najviše pridonose? Ili tu misliš na voce, mlijecne proizvode i slicno...

Koliko ti je onda sad to uh-a? Negdje ispod 200g? 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ballerina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ballerina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 11:40
Bok curke :))))   Kao prvo za pocetak, zaista je predivno doci ovdje na forum i naci sve što te zanima od prehrane pa do svega ostaloga. Također, vas par cura kao npr. gym girl su me tako oduševile svojim komentarima i i doista iskrenom željom za pomoc drugima, da sam se i ja odlucila registrirati. Ukratko cu ispricati o sebi, pa ako tko ima kakva savjet,recept,bilo šta, rado slušam sve i unaprijed zahvaljujem.          Imam 23godine, visoka sam š63cm i imam nekakvih 5škg zadnjih 5 godina. Od š2 godine svog života sam bila u paklu anoreksije i to na samom rubu gdje je bilo pitanje dana hocu li izdržati. Nakon toga nekih 3 godine, to se pretvorilo u bulimiju...e taj pakao još i danas traje, ali mu se nekako i kraj nazire. Pocela sam se zdravo hraniti unazad par mjeseci, te sam izbacila slatkiše i proizvode od bijelog brašna. Jelovnik mi izgleda ovako: dorucak-omlet od 4 bjelanjka i š žumanjka, šalica jogurta,2 rajcice, međuobrok-neka vocka ili sirova mrkva, rucak- meso ili riba oko200g,salata i to u velikoj kolicini + povrce, vecera-svježi sir sa salatom ili pahuljice sa jogurtom i cimetom. Ono što mi se cesto događa su krize, žudnja za slatkim i to je tako strašno da se budim s tom željom i idem s njom leci. Tako je bilo i jutros sve dok nisam procitala komentar jedne cure tu na forum:"zadovoljstvo hranom raje 5 min a sobom cjeli dan". To me drži. Želja mi je živjeti kao što je to lijepo napisala gym girl zdravo i fit cijeli život. Molim za pomoc oko hrane, žudnje za slatkim, jelovnikom, šta jesti-ne jesti i sl. Puno hvala
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 12:23
Dobrodošla na forum Ballerina i drago mi je da smo te mi fitovke motivirale da nam se pridružiš Wink

Najprije...žao mi je da si prolazila kroz sve to, vjerujem da ti nije bilo lako, a da ti nije niti danas jer je jako teško potpuno se osloboditi posljedica tih poremecaja. U jednom postu sam bila napisala kako bi se o ovim stvarima o kojima mi tu pišemo trebalo uciti djecu u školi od malih nogu kako se to nikome nebi desilo kada se približi pubertetu - jer znamo kako stvari tada krenu. Znanje je stvarno moc i da sam ja u svojoj š4.-oj godini znala ovo što danas znam sigurna sam da nikad nebi radila takve ludosti kakve sam radila...a i da bi pomogla prijateljicama oko sebe koje su ih radile na isti nacin.

Reci mi...kažeš da taj pakao bulimije još i danas traje? Znaci zna se desiti da se ponovi takva situacija? što te tjera u to? Manjak samopuzdanja, cista ukorijenjena navika, bijeg od problema, osjecaj "održavanja kontrole" nad sobom? Ili tijelo to jednostavno automatski radi od godina i godina maltretiranja...

Želju za slatkim imaš iz istih razloga što sam ih navela gore marie...jedeš premalo složenih ugljikohidrata i ništa masti. Tijelo je u konstantnom manjku glukoze i tu nisku razinu šecera u krvi nastoji brzo rješiti - a kako drukcije nego jednostavnim šecerima koji brzo ulaze u krv...otuda želja za slatkim - tijelo daje signale nedostatka glukoze tjeravši te da ti se jede nešto što ce što brže rješiti problem.

Rješenje je da uvedeš složene ugljikohidrate (raženi, integralni kruh, zobene pahuljice..) i umjerene kolicine jednostavnih u obliku voca i mlijecnih proizvoda, u obroke u prvom dijelu dana (dorucak i međuobrok, možda cak i rucak u manjim kolicinama), a sve nakon toga proteini+povrce+ zdrave masti. To ce ti održavati glikogen (zalihe glukoze u mišicima i jetri) konstantnim pa nece dolaziti do takve žudnje za slatkim jer ce tijelo imati otkuda uzimati glukozu... masti u obrocima sa proteinima cete isto zasitit pa neceš ostati gladna nakon obroka...tako ceš imati dovoljno kalorija, a time i dovoljno energije, a opet neceš pretjerati sa ugljikohidratima, nego ceš energiju i potrebne kalorije pokriti mastima koje ce još usput odraditi odlican posao za cjelokupno stanje organizma.

Još jedno rješenje je uvest si š-2 obroka tjedno gdje ceš uživati u jednom obroku dnevno koji ce se sastojati od bilo cega što poželiš. Ako poželiš pizzu, slobodno...i onda se ostale obroke vrati na stari zdravi režim. To ce ti dati malo slobode, psihološki odmor i sprijecit metabolizam da se uspori.

Glavno ti je da radiš prave izbore - složene ugljikohidrate u obrocima na pocetku dana, kvalitetan izvor proteina u svakom obroku, brdo lisnatog povrca, zdrave masti na kraju dana...ili u obrocima sa proteinima i povrcem...puno puno vode..i aktivnosti...što više trošiš energiju, imaš više razloga da je unosiš Wink ...i povremeni gušti..budi fleksibilna i sretna, life is fun Wink


Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marie_2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marie_2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 13:59
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Pa mnogi i imaju lošu inzulinsku osjetljivost ali ona se može riješit na puno pitomiji nacin Smile Al ako si si utuvila da imaš ..cemu onda jednostavni uh kad joj oni najviše pridonose? Ili tu misliš na voce, mlijecne proizvode i slicno...

Koliko ti je onda sad to uh-a? Negdje ispod 200g?

Mislila sam upravo na voce povrce, mlijecne proizvode...Smile 
Hm, to sad varira oko š00-š50g... kako sam vec ranij napisala, pokušat cu s cikliranjem uh pa cemo vidjet kamo ce me to dovesti. evo, danas mi je dan punjenja pa sam i malo bolje volje. Big smile a najviše se veselim veceri jer sam se s društvom dogovorila da cemo peci kukuruz i usput gledati meteore...Wink

Ballerina, dobro došla! Smile 
When all else fails, persistence prevails. =)
Back to Top
Ballerina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ballerina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2011 at 14:38
Reci mi...kažeš da taj pakao bulimije još i danas traje? Znaci zna se desiti da se ponovi takva situacija? što te tjera u to? Manjak samopuzdanja, cista ukorijenjena navika, bijeg od problema, osjecaj "održavanja kontrole" nad sobom? Ili tijelo to jednostavno automatski radi od godina i godina maltretiranja...


Puno ti hvala na odgovoru :))))
E sada,  bulimija i danas traje ali ne kao prije. Prije je to bilo svakodnevno natrpavanje hranom po više puta 5-6 i nakon toga bi uslijedilo cišcenje-povracanje. Danas se to dogodi možda u tjedan dana š-2, i htjela bi da se i toga riješim. što me tjera- sve...dosada, mirisi hrane, tuga, sreca, bilo što...ali najcešce to bude zbog toga što stalno mislim na slatkiše. I da, imam užasan strah od debljanja. Također mi to dođe kada sam pod pritiskom i onda uhvatim jesti...

Možeš li mi još pomoci oko toga koliko kalorija trebam dnevno unijeti, što od mesa,ribe, integralnog jesti i kada i u kojim kolicinama jer mi je problem tj ne znam odrediti kolicinu si....   
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2011 at 12:12
@ marie - ok, samo ne idi ispod š00..ako tako jedeš svaki dan...a ako cikliraš (inace, super stvar)...koliko onda uh-a jedeš na pražnjenju,. a koliko na punjenju?

@ballerina - kad nauciš osnove o hrani i funkcioniranju svog tijela, nestat ce svi strahovi od debljanja koje imaš. Kada bi ljudi znali da im je određena kolicina kalorija potrebna samo za održavanje normalnog rada tijela, cak i kad sjede i leže - ovakve stvari se nebi dešavale (valjda, s ljudima nikad ne znaš). Nije potrebno jesti jednu jabuku i jogurt dnevno da bi smršavili - dapace, što manje jedemo, tijelo više cuva energiju da bi preživilo što duže i pritom odbacuje i gasi ono što mu oduzima najviše iste - a to su mišici, i neki sustavi u organizmu npr. reprodukcijski sustav (zato žene najcešce i gube menstruaciju na dugim i rigoroznim dijetama). Wake up people!

...ballerina, cujemo se na pm Wink


Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marie_2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marie_2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2011 at 15:53
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

@ marie - ok, samo ne idi ispod š00..ako tako jedeš svaki dan...a ako cikliraš (inace, super stvar)...koliko onda uh-a jedeš na pražnjenju,. a koliko na punjenju?


na pražnjnju oko š00g, a na punjenju oko 200g. jel to ok na mojih 55kg i š60cm?
When all else fails, persistence prevails. =)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2011 at 16:10
pa mislim da je ok, cak biš mogla na punjenju još koji gram dodat...tipa jednu vocku npr. za nekih 20-ak g...samo, na koliko si kalorija u dane pražnjenja, oko š400? Manje, više?

Možeš probat na pražnjenju ic i ispod š00 (ali ne manje od 50g)  tih 3 il više dana, ovisno koliko se prazniš...ali prvo probaj s ovim...

Samo prije ovih cikliranja po meni je dobro neko vrijeme bit na konstantnom unosu uh-a, oko š50-200g dnevno da se tijelo malo navikne na uh-e - a onda ga šokirat cikliranjima....pogotovo ako si prije bila na unosu manjem od š00 ili tu negdje...znaci, ja bi držala još neko vrijeme onaj omjer kojeg si navela u postu (45/30/25, a možeš i 40/30/30 - igraj se :)) pa onda opali cikliranje.....ja sam za to da se prvo ustanove neke osnove i održava bazna prehrana, da prijeđe u naviku svo to racunanje i usklađivanje - a onda se krene u nešto "naprednije"...


Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marie_2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marie_2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2011 at 16:18
jep, na pražnjenu oko š400-š500, a na punjenju oko 2000. s tim da ujutro jedem više (jer vježbam oko š3h), a kako se dan bliži kraju jedem sve manje.
igrala bih se ja, al jednostavno me više strah jer kad sam izvela pokusni tjedan sa povecanim unosom uh dobila sam 2 kg, s tim da sam svaki dan radila hiit i ujutro lagani kardio... tako da cu se ipak držat ovoga pa kud puklo da puklo. Smile
When all else fails, persistence prevails. =)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2011 at 16:23
2 kg vode i glikogena, to ce ti se i na punjenju dešavat Wink

cuj..probaj pa vidi! ...i da....ne HIIT svaki dan, još uz LI kardio (natašte?)...too much....u teretani ne treniraš?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marie_2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marie_2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2011 at 16:29
ne idem u teretanu jer mi je predaleko, ali od ovog tjedna sam zapocela radit 3 dana hiit-a, 2 s utezima i š kardio. jel to može proc? T&#šš1;ngue
kakva iskustva imaš s cikliranjem? kako se brzo mogu vidjet rezultati?
When all else fails, persistence prevails. =)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2011 at 17:03
2 s utezima? Kako to izgleda? Smile

Iskustva? Odlicna, ono malo što sam ih probrljavila Big smile Ja sam ti radila jednu drugu verziju i ta iskljucivo zahtijeva treninge u teretani i pražnjenje je ispod š00...tako da mi je teško sad ovako uspoređivati s obzirom na razliku u treninzima..al ja sam totalno za ta cikliranja jer je osjecaj nakon punjenja neopisiv Smile

Inace, dalila ti je malo iskusnija u praksi, ja sam više teoreticarka ove godine LOL A i za ono što meni treba, trebam malo prilagodit ta pražnjenja i punjenja jer mi je za ono što želim sada potrebnija masa nego defka :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.