New Posts New Posts RSS Feed - emocionalno prejedanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

emocionalno prejedanje

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
marie_2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marie_2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: emocionalno prejedanje
    Posted: 07 Kolovoz 2011 at 17:41
mislim da naslov govori sve... ljeto je, a ja sva za ništa...uhvati me depra svako malo i naravno - sve slatko što mi upade u oko zacas mi se nađe u ustima... katastrofa! želim tome reci zbogom, zapravo svaki tjedan krecem sa zdravom prehranom, al kako se bliži vikend opet zabrljam. sad stvarno ne mogu reci da je vježbanje u pitanju jer se na to zato dam nagovoriti, ali hrana - eh, ona je vec moja slaba tocka.

ljudi, treba mi neka motivacija i potpora, zato - pomagajte! Cry
When all else fails, persistence prevails. =)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2011 at 17:59
When all else fails, persistance prevails Smile To valjda s nekim razlog stoji tu...ili?

Ajde, ajde...prvo nađi uzrok problema, onda ga kreni rješavat. Gušt u hrani traje 5 min, ali gušt u osjecaju zadovoljstva sobom cijeli dan. Moraš biti sama svoj motivator, sama svoj šef. Nađi cilj, nađi sredstva do njega i kreni. Nitko još nije uspio stagnirajuci.

Nije ti toliko loše kao što misliš, ima puno puno gorih sudbina pa se ljudi ne daju. što god napraviš danas, radiš za sutra. Sutra nece biti bolje ako ne središ danas.

Tvoj je izbor kako ceš se nosit sa svojim slabim tockama, one mogu postat jace ili još slabije. E tu ti ja ( i mi svi) ne možemo pomoci - ili kreceš ili ostaješ. It's up to you Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marie_2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marie_2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2011 at 18:23
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

When all else fails, persistance prevails Smile To valjda s nekim razlog stoji tu...ili? 

hehe, dobar podsjetnik...bome bi se trebala držati toga i sama sebi, a tek onda drugima, pokazati da ja to ZNAM, MOGU i HOcU! Smile

Happiness does not come from doing easy work but from the afterglow of satisfaction that comes after the achievement of a difficult task that demanded our best.
When all else fails, persistence prevails. =)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2011 at 18:58
Eto, vidiš kako sve znaš Smile Niti jedan problem u životu neceš rješiti hranom, samo ceš nagomilati još jedan. Zato dobro razmisli prije svakog zalogaja zašto ga uzimaš i što ce se time promijeniti. I onda pocni rješavati emocionalni uzrok, da se ne biš morala kasnije još muciti sa onim što ceš napraviti svom tijelu ako nastaviš tako iz dana u dan.

A sad, dosta sa tipkanjem i kreni Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2011 at 23:21
citat koji mi je odnekud ostao..."kad ti je najgore trebaš izgledat najbolje" kad si loše ucini nešto lijepo za sebe, napravi trening, jedi clean...kad sam prije junkala emocionalno samo sam se osjecala gore još, a ovo mi predstavlja banalan oblik "vracanja kontole" i vec je pocetak
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2011 at 00:36
Cim si shvatila da ti se to desava na pola puta si da to resis, mnogo je zeznuto kada ne shvatas da to radis. Imam i ja tu crtu, slicno mi se desava, sa tim sto hvala Bogu to kod mene ne dosegne granice prejedanja, ali hiljadu puta do sada sam se uhvatila kako u nekom stresu ili nervozi(tada najvise) posezem za hranom cak i kada nisam gladna i kada ne osecam nikakvu fizicku potrebu za njom...Samo je bitno da shvatis da ti to u tom trenutku i ne treba ta hrana, da tu emotivnu fazu treba usmeriti na nesto drugo...Jeste lakse reci nego uraditi, kontam, kod mene to nije toliko izrazeno pa mi je lakse da se iskontrolisem, tako da pricam malo napamet, ne znam koliko je to izrazeno kod tebe.
Back to Top
marie_2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marie_2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2011 at 22:00
hvala vam curke! 

AnastasiaB - bome cu se natjerat da primjenjujem taj princip. Smile 
Morrighan - nažalost, mislim da je to prejedanje dostiglo svoj vrhunac... zna mi doci da ne mogu ni disati od tolikog "utrpavanja" u sebe. 

jednostavno, moram se poceti kontrolirat, a ne da sam pod kontrolom neceg emocionalnog. dosta je toga! ovaj put (iako znam da sam to vec rekla u više navrata) stvarno idem do kraja i nema povratka!
When all else fails, persistence prevails. =)
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2011 at 22:07
Znam kako je to... ono kreneš, samo cu jednu kockicu, onda još jednu i ono vec pojedeš cijelu cokoladu a što je najgore nisi ni uživala u njoj... desi se... meni... tako da te razumijem...prije sam se krivila i ljutila na sebe kad bi to uradila, sad ako se to desi... napravim žešci trening... drugi dan maknem UH i ne krivim se.... ali kako ti je i Morr rekla... ako znaš da to radiš lakše je iskontrolirati i ne ljuti se na sebe i krenuti dalje pravim putem a ne nastaviti istim. Meni se to desi ako mjesecima ne jedem ništa junka, ništa slatko i sve skroz cisto...pa totalno puknem... prije sam cesto to radila...a to je bio i razlog što sam bila debela... sad... kažem..ako se desi... je jednom u par mjeseci i šibam dalje.... Uglavnom, cak ne znam sa kojom emocijom da povežem to prejedanje, ali.... sigurno da nije iz gladi... kako bilo... nemoj se kriviti ako se ponekad desi... nego stisni jace i probaj uživati u tim grijesima.. ja to sad tako pokušavam izvesti....Smile
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2011 at 15:39
Ja mislim da ljudi opcenito prestriktno krenu u te dijete, odnosno prestriktno se drže "zdravog" režima prehrane....iz jednog totalnog kaosa dođu na š00% savršenstva što ih psihicki ubija malo pomalo - dok ne puknu i pojedu sve što vide - i u najgorem slucaju nastave tako jer im se neda vracat na stari režim i patit. To je samo jedan od problema...dijete na duži rok moraju biti fleksibilne jer je to jedini nacin da ostanemo normalni i održavamo skinutu kilažu ili cak napredujemo...ne govorim o kratkorocnim hitnim dijetama za raznorazne potrebe gdje se stvarno treba biti tip-top - govorim o dugorocnom planu skidanja suvišnih kilograma.

Ljudi imaju krivi pristup, malo znanja i još manje strpljenja...i ocekuju savršenstvo od sebe...a znamo da savršenstva nema, sigurno ne na kratki rok.

Marie, možda od sebe previše ocekuješ svaki ponedjeljak kad kreneš sa zdravom prehranom Smile Sve š00% clean i onda se raspadneš vikendom. Možda tu i ne leži neki veci problem iza toga osim toga da si jednostavno previše braniš - a voliš jesti. Ako je to u pitanju, opusti se malo. Jedan keksic, ili par malih ili 2 kockice cokolade te nece ubiti - ne znaci da si sve uništila i da moraš dovršiti vrecicu Big smile Ili š-2 free obroka tjedno di si malo daš gušta pa pojedeš što biš voljela bez da pretjerano paziš na namirnice..opet kontrolirano malo jel, ali opuštenije....daj si prostora, oslobodi se....treniraj jako, puno se kreci i nauci se iskoristiti svaki zalogaj u potpunosti, bez grižnje savjesti.

A ako sve ovo nije u pitanju i stvarno leži neki dublji problem iza tog prejedanja - onda ga osvijesti i pocni sređivati...nađi neku drugu zanimaciju da makneš misli od hrane i sve ce se sredit samo od sebe...

Ja recimo nikad u životu nisam pojela cijelu cokoladu ili kutiju keksa, to mi je nezamislivo...par kockica, š-2 keksa i to je to...srežem si želju u zacetku dok ne naraste do nepodnošljivih razmjera :) i mirna sam...zanemarive kalorije, a psiha miruje...a i financije s obzirom da mi jedna cokolada ili kutija keksa traje najmanje mjesec dana Big smile A i da se ne misli sad da je lako to meni, e da ja znam kako je to kad ne možeš prestat jer te vuce.....hehehe znam ja, znam - jer bi ja najrađe zdimila puno više ali znam da mi ne treba i da cu se poslije samo osjecati kao sh*t, a to me više rastužuje nego što me ta kutija keksa razveseljuje Smile.

Malo kontrole, malo žrtve, malo strpljenja...al sve je to sitnica prema benefitima koje takav pristup nosiWink


Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marie_2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marie_2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2011 at 21:47
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Ja mislim da ljudi opcenito prestriktno krenu u te dijete, odnosno prestriktno se drže "zdravog" režima prehrane....iz jednog totalnog kaosa dođu na š00% savršenstva što ih psihicki ubija malo pomalo - dok ne puknu i pojedu sve što vide - i u najgorem slucaju nastave tako jer im se neda vracat na stari režim i patit. To je samo jedan od problema...dijete na duži rok moraju biti fleksibilne jer je to jedini nacin da ostanemo normalni i održavamo skinutu kilažu ili cak napredujemo...ne govorim o kratkorocnim hitnim dijetama za raznorazne potrebe gdje se stvarno treba biti tip-top - govorim o dugorocnom planu skidanja suvišnih kilograma.

upravo to je moj problem... pred koju godinu dana striktno sam se držala dijete, bez ikakvog odstupanja, al kasnije je brljanje postajalo sve cešce i cešce sve dok nisam pocela jesti samo slatko svaki dan. kao da je to prejedanje bilo izvan moje kontrole... stvarno moram reci stop tome jer se samo osjecam jadnije i bijednije. pogotovo sad kad je ljeto, sezona kupanja, a ja izgledam ko neka trudnica...
pocet cu primjenjivat i to da si tjedno dopustim nešto što volim, al naravno, u razumnim kolicinama. pocet cu i s cikliranjem UH pa cemo vidjet kamo ce me to dovest...Smile i bome se moram naoružat strpljivošcu jer je to također jedan od faktora koji me non-stop sputava. sve želim odmah! uffffffff
When all else fails, persistence prevails. =)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2011 at 22:33
..i nije samo tvoj problem, ako ce te to utješit Smile  Znam kako je, prošla sam to...sve savršeno mjesecima, a kad sam krenula...velika pizza je nestala u 5 min Big smile  Ima ljudi kojima ta hrana nije toliko bitna - ono, jedu da prežive. Ima onih koji žive da jedu - prvi ne kuže druge, drugi ne kuže prve. Nekome ce se biti užasno teško odreci slatkog, junka, i svega finoga ma koliko se god navikao na pravilnu clean prehranu i koliko god uživao u njoj. Evo ja sam ti prvi primjer :) Obožavam jesti clean, obožavam povrce, svo povrce, posni sir, meso, ribe, orašaste..sve sve sve, uživam u takvim obrocima, cak me ni manjak uh-a kada treba ne izludi toliko jako....ali da mi netko doživotno zabrani sve one fine ludosti ubila bi ga LOL Teško mogu zamisliti život tako, totalno clean....možda se jednog dana sve to promijeni ali sada, sada je tako i ne borim se protiv toga uopce...samo si dobro tajmiram vrijeme za junkanje.

Vec sam napisala negdje da sam si jednom na tjedan dana zabranila cokoladu - nakon tjedan dana sam pojela više nego ikad Big smile A da ne kažem da su mi se ljudi svakim danom sve više pretvarali u hodajuce cokoladice Big smile Zanimljiv je taj mozak....

Bitno je shvatiti svoje tijelo, svoje potrebe, svoje reakcije...naucit manipulirat svim tim ali ne zamarat se...pa kako ceš živjet normalno tako kada se stresiraš hranom iz dana u dan - jel to vrijedno toga? Daj si gušta povremeno i kontrolirano pa neceš doc u napast da organiziraš junk all day long fest Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marie_2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marie_2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2011 at 09:01
mama mi katkad kaže da je moja jedina briga to kako izgledam, dakle hrana i vježbanje... u neku ruku i ima pravo jer se previše opterecujem tim svim. kao da nema i bitnijih stvari u životu... 
al dobro, bitno je da sam sebi priznaš da griješiš i pocneš stavljat stvar u svoje ruke. tada sve ide lakše... 

i da, hvala vam curke, svaki savjet dobro dođe! Smile
When all else fails, persistence prevails. =)
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2011 at 23:36
Originally posted by marie_2 marie_2 wrote:

mama mi katkad kaže da je moja jedina briga to kako izgledam, dakle hrana i vježbanje... u neku ruku i ima pravo jer se previše opterecujem tim svim. kao da nema i bitnijih stvari u životu... 
al dobro, bitno je da sam sebi priznaš da griješiš i pocneš stavljat stvar u svoje ruke. tada sve ide lakše... 

i da, hvala vam curke, svaki savjet dobro dođe! Smile

meni kažu i neki drugi,... ne samo mama ;) 


Ne znam...hrana bi nam trebala biti gorivo..ponekad gušt...a cesto postane i opsesija kad jedemo..koliko jedemo... što jedemo i bla bla bla.....
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 14:04
Originally posted by marie_2 marie_2 wrote:

mama mi katkad kaže da je moja jedina briga to kako izgledam, dakle hrana i vježbanje... u neku ruku i ima pravo jer se previše opterecujem tim svim. kao da nema i bitnijih stvari u životu... 
al dobro, bitno je da sam sebi priznaš da griješiš i pocneš stavljat stvar u svoje ruke. tada sve ide lakše... 

i da, hvala vam curke, svaki savjet dobro dođe! Smile


Hehe...gledaj...svatko ima svoje gušte, svoje ciljeve, svoje potrebe, nešto što ga usrecuje...

I moja najveca briga je to što si rekla..i znaš šta...zaboli me što drugi misle o tome kao i za sve ostalo što misle Big smile Kod mene je to malo drukcije nego kod nekog ko je na nekoj traljavoj dijeti mjesec dva, usput puše cijelo vrijeme i grinta, pa se vrati na staro na kraju kad mu krafna iz pekare zamiriše. Kod mene je to nacin života kojeg ne mislim mijenjat do kraja, zapravo mislim cijeli život posvetit tome da treniram, nadam se treniram druge, proucavam, ucim, bavim se hranom i dnevnim planiranjem iste....na kraju krajeva - da što sam starija izgledam sve bolje. Ako netko drugi misli da me to cini plitkom, umišljenom, opsjednutom, opterecenom nevažnim stvarima, ne znam kakvom sve ne - može se slobodno udaljit jer je upravo taj preplitak ako me prosuđuje po tome. Takvi mi ljudi ne trebaju jer odmah vidim na kakvom su nivou. Drugo je kad netko zanemari sve oko sebe radi toga, (pogotovo kad je to neki trenutni hir), kad na neki nacin pretjera, kada se vidi totalno iskrivljeno...ima svakakvih ekstremnih primjera..ali ako netko izabere cjeloživotnu brigu o svom tijelu - pazeci na prehranu i trening - pogotovo ako želi nešto više od sebe, a ne samo biti "prosjecan" - u cemu je problem? Ja ne želim bit prosjecna, ja se ne želim osjecati loše i šmrcat svake zime, ja ne želim pred ljeto plakat što se preljevam preko kupaceg, ja ne želim gladovat mjesec dana nakon što se ubijam 2 godine od junka...na kraju krajeva, ja ne želim sa 50 godina izgledat kao da mi je 70.

Eto, sad kad sam se ispuhala Smile  da napišem još nešto vezano za temu: još jedan od razloga ludila i organizacije tjednog junkfesta može biti i manjak uh-a u prehrani, tada se najcešce javlja želja za slatkim - koja može bit znak da nam treba više složenih ugljikohidrata, a ne slatko samo po sebi. Koliko uh-a unosiš kada jedeš "clean"?

Još jedan razlog može biti i nedostatak esencijalnih masti u prehrani...ako ih vec nisi unijela, pobrini se za to Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marie_2 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marie_2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 15:52
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

...ali ako netko izabere cjeloživotnu brigu o svom tijelu - pazeci na prehranu i trening - pogotovo ako želi nešto više od sebe, a ne samo biti "prosjecan" - u cemu je problem? Ja ne želim bit prosjecna, ja se ne želim osjecati loše i šmrcat svake zime, ja ne želim pred ljeto plakat što se preljevam preko kupaceg, ja ne želim gladovat mjesec dana nakon što se ubijam 2 godine od junka...na kraju krajeva, ja ne želim sa 50 godina izgledat kao da mi je 70.

slažem se u potpunosti! neka drugi pricaju što žele jer ja cu nastavit sa svojim filmom...T&#šš1;ngue nisam zadovoljna sa sobom i zato cu radit na sebi dok ne postignem svoj cilj. a i necu dozvolit nikome i nicemu da me sputava u tome.

eh, moram priznati da sam pred 2 godine izbacila sve složene uh iz prehrane, ali sam ih ipak pocela ubacivat, a to se prvenstveno odnosi na kruh (integralni, raženi, sa sjemenkama), zobene, krumpir, grašak, grah. riže se ipak držim podalje jer ima dosta uh... 
što se masti tice, znam pojest bademe i orahe. a cesto jedem i salate s bucinim uljem. 


Edited by marie_2
When all else fails, persistence prevails. =)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2011 at 22:17
To je to Wink

Aha...a kolicine uh-a? I nemoj sad ti kao crnobijela u temi gore - normalne LOL Možda ih jesi ubacila ali u nekim minimalnim kolicinama i još svaki dan isto pa se tijelo konstantno bori sa nedostatkom.... a riža...pa uzmeš 50 g riže što ti je nekih malo manje od 40 g UH, pomiješaš sa lisnatim povrcem (tipa brokulom) i uz to nabaciš komad mesa....npr... to ti je otprilike uh-a kao š00 g kruha...

"znaš" pojest bademe i orahe? To je onako....3 dana ne, pa 4. da, pa slijedecih 5 opet ne shema...Big smile Moraš ih unosit na dnevnoj bazi i to iz što boljih izvora....ribljih ulja, lanenog ulja, lanenih sjemenki, plave ribe, maslinovog ulja, orašastih....


Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.