New Posts New Posts RSS Feed - Ektomorf ( moje iskustvo )
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ektomorf ( moje iskustvo )

 Post Reply Post Reply
Author
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ektomorf ( moje iskustvo )
    Posted: 08 Studeni 2014 at 00:24
Pozdrav ljudi , ovdje sam s namjerom da podjelim neki svoj sajvet iskljucivo EKTOMORFIMA.

Da napomenem visok sam 183 cm ,a danas tezim 75 kg.
Ove godine u 3 mjesecu sam imao oko 58 kg.

Naravno do danasnjeg dana sam cjepidlacio sve do jedno 7 mjeseca.Od 3 do 7 mjeseca je samo pregibi bucicama islicno i puno toga izostalog kao i samih treninga.To se odnosi na 2 radna 5 neradni i slicno.Oko 8 mjeseca vaga pokazuje oko 66 kg cca - ali naravno nevidljivo na meni iako sam dobio 8kg.Citao sam masu foruma ,videa gledao itd itd.Razne ideje sam porbao i pokusavao triceps ovo triceps ono leda ovo leda ono.Naravno bezveze i cak sam preduro neke mini ozljede zgloba i ramena.Od 8 mjeseca do danas sam dobio oko 9 kila takoder sam vjezbao li - la i taj 8 mjesec.Ekspanzija se dogada 9 i 10 mjesec do danasnjeg dana sam dobio oko 8 kila cirka i to ne neke skart mase doduse nije ni sve cisto naravno.I dan danas sam ludacki pusac cigareta tocnije motam duhan , sto radi novaca sto je i manje otrovan no nebitno bitno je da sam IZBACIO kavu koja mi je bila teska ovisnost.Zamislite po 8 kava dnevno sam pio sto crnu sto s mljekom i naravno nisam imao apetita.Samo preko noci sam je ostavio ko da nikad nisam probao i do sad sam popio 1-2 i to u birtiji a kavu sam zamjenio s cajevima koji su mi 200 puta ukusniji i mogu ih pit 5-6 puta dnevno razni vrsti ( crni,zeleni,dumbir,planinski ovaki onaki ).Medutim da se bacim na ono osnovno sto sam ja uveo i vjerujte mi dalo je super rezultate jer sam zbilja i ja bio kao ti , stalak zgoljavac, stakor .

Prvo SUPLIMENTACIJA VELIKO NE , riba sardine , RIŽA i tjestenina + jaja ( kuhana )

Druga stvar ako pijete kavu ili klonite se je ili smanjite skroz ( jer zapamtite vama treba apetit ) i naravno NEMA NEMA NEMA nikakvi poguranac na trenngu kofein nisam pitagora ali ako meni od 8 kava nije dalo push i neka koncentracija bome nece ni nekom od 2 kave ( znaci laz jos jedna )

Treca stvar trenirajte 5dana tjedno cak i 6 ( jeste se pitali kako baustelci rade pol dana a opet su jaki i siroki ) eto ga rjesenje svi kazu odmor nebitno odmarate dok spavate iovako o regeneraciji ovisi UNOS tekucine i hrane

Cetvrta stvar  obavezno piti oko 3 litre MINIMALNO vode ogroman + vise snage na treningu i kroz citav dan vise volje itd

Peta stvar NA TRENINGU OBAVEZNA boca od 1 litru do 1,5 ja imam i pijem tokom treninga takoder jedan dobar +

Sad bi se dotako treniranja i hrane posto je malo opsirnije i nemogu u natuknicama samo spomenit

Tek kad sam se uhvatio svoje logike a ne ona sto sam citao 2 zgiba 2 cucnja i 1 min pauza i slicno KOMEDIJA, znaci radite zgib koliko ide serija pa odmaras koliko ti tjelo kaze a ne neki pajdo na steroidu ja osobno maznem npr 9 zgibova i recimo 16 sklekova uglavnom skoro sve su uski sklekovi sto uze ruke jer odose ramena barem meni i krckaju.

Vjezbe koje preferiram ovako ZGIB,CUCANJ,PROPADANJE,SKLEK,PREGIB DVORUCNIM UTEGEOM I EVENTUALNO NEKI BENCH I TO SAKA DO SAKE hvat.
Uglavnom fora je da na treningu miksate sve ove vjezbice a ja ih ovako radim

pon- zgib,sklek
utorak-sklek,propadanja
srijeda-noge
cet- zgib-propadanje
pet-zgib-propadanje-sklek
subota-sklek-propadanje

Ovo je primjer iako mjenjam nesto s necim i naravno ubacim dvorucni uteg za pregibe i to na samom kraju treninga kad se pumpa
Serije i ponavljanja ? nema ih samo si pisem na papir koliko u seriji zgiba i sklekova npr i probavam svoj rekord srusit sto znaci npr ponedjeljak 120 zgibova i 220 sklekova u 1 sat ( svi hvatovi zgiba koje se meni rade ) uglavnom podhvat i dizem se do prsa .Uglavnom poanta kanite se utega samo ove vjezbe i OBAVEZO CUCANJ 1 tjedno ubite noge da nemoste hodat tako ja radim 5 dana se vucem po podu.

Uglavnom serije do otkaza, pauza slusajte sebe ne steroid piplse ,dozirajte se vodom tokom treninga , duljina do 1 sat,maksimum dajte , radite razne uglove i hvatove,i samo jako teske vjebe !
Dobro nadam se da sam dobro rekao sta ja radim , posto sam ponesen najradije bi sebe unjeo u tekst i napisao 10k slova.

A sad hrana , jedem 4-8 puta dnevno - Moja osnova se bazira na RIŽI s komadicima crvenog i bjelog luka , sto znaci svaki 2 dan jedem 2-3 put dnevno rizu , jaja, sardine, tjesto s vrhnjem,piletina itd.Uglavnom baza je riza i sve jedem s puno kruha.Riza je odlicna i prije trenigna jedno 1 sat i poslje treninga nemorate zurat poslje treninga odma u cube trpat neka jaja i proteine i slicno.Nije potrebno tjelo ce iovako iz svoje rezerve uzeti potrepstine da produzi vrijeme dok vas ne pocne peckat stomak da morate jest tako da.Jedina mana rize i luka je kad se prdne smrdi brutalno od luka danas sam se isprdio u kladari od muke pa sam se sam seb smio ljudi bjezali van to je kao smrt bilo Tongue

Malo sam se raspiso onako cobanski , ali tako ce se najlakse razumjet sve i nadam se da nisam preskocio sad ga publishiram a u meduvremenu provjeravam jesam sta krivo napiso ili slicno :D

I naravno nisam htijeo nikog uvrijedit ovo je moj osobno razmisljanje i iskustvo , neam nista protive utega ali slobodno tijelo i pokreti su nezamjenjivi :).I usput danas je bezparica nitko ni nema za teretanu i utege pa se snade skelkovima samo za zgib treba neka sipka i to je to.Masu body vjezbi ima koje su odlicne i za odlicno tjelo iovako sumljam da netko ovdje ganja nekog manekena il naslikavanje na nekom natjecanju ko ima vecu bicu il tricu

nema odustajanja samo zestoko !


Edited by dekipkc20 - 08 Studeni 2014 at 00:37
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2014 at 08:33
Kakve su ovo gluposti
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2014 at 12:40
Originally posted by dekipkc20 dekipkc20 wrote:

Jedina mana rize i luka je kad se prdne smrdi brutalno od luka danas sam se isprdio u kladari od muke pa sam se sam seb smio ljudi bjezali van to je kao smrt bilo Tongue



Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2014 at 19:52
Samo jedan dan noge? :D
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.