New Posts New Posts RSS Feed - dorucak
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

dorucak

 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 12:23
LOL

Slavonka di si ga samo našla Heart Podsjeca me na mog Gizma kad otvorim tunu LOL

Damn, sad ne mogu ne odgovorit.... :)


Ja cu ti rec što to za mene znaci Smile Što više uciš, kako o tijelu opcenito, tako i o reakcijama svoga na prehranu i treninge što je još bitnije, to više kužiš koliko si možeš dopustit i kako ceš to riješit ako baš zaglaviš Big smile


Vjerojatno i sama znaš za jedan od pristupa o kojem se piše vec duže - IIFYM, sam naziv kaže - if it fits your macros :) Mnogi time postižu odlicne rezultate, ako paze na unos - jer ipak ta razmjena energije igra najvecu ulogu.   Udebljat cemo se i od viška zdrave hrane, ne Wink

E sad..je li moguce junkat cijeli dan, pod uvjetom da kcal štimaju, i izgledat super? Neki potvrdjuju da da, i svi znamo bar jednog takvog, al ja bi rekla da je tu više faktora u igri, pogotovo onih genetskih, i to sigurno ne bih savjetovala, ako ništa drugo radi zdravlja. Smatram da su omjeri bitni, 2 namirnice sa istim brojem kcal nemaju isti utjecaj na tijelo. Nekima više, nekima manje ali bitni su. Nije i ne može biti isto pojest 200 kcal u mesu i u kruhu, da ne usporedjujem dalje s nekim štrudlama i tako :)

Tako da, kod mene je uvijek osnova u pravilnoj prehrani, dovoljno proteina, vlakana, masti i svega ostalog ali da cu se odricat i bojat se svakog komadica cokolade, pizze, ne znam cega vec....to ne. Pogotovo uz treninge kakve imam. Cak sam prije cesto znala zajunkat nakon treninga. Sada sam to prebacila za prije Big smile Zapravo, cak i ne volim nazivat neke stvari junkom....niti sve to nekim cheatanjem.

Ja imam praksu, ako mi je u planu nešto junkasto, par dana prije smanjit uh-e, ili par dana nakon toga, cesto je dovoljan samo jedan dan. Ili smanjit kcal opcenito na par dana pa ih nadoknadit taj dan. Kao neko punjenje, znaš i sama :) Ili jednostavno uklopit u ciljani kcal unos.

Sve je to manipulacija kalorijama, omjerima...i testiranje. Ja sad bez imalo problema odvalim pizzu i palacinke nakon toga, puno puta sam o tome pisala - što je nekima nezamislivo, zapravo mnogi oko mene ni ne vjeruju da to radim LOL Da ne govorim o blagdanima...ovaj Uskrs sam se bome dobro pocastila, cak i navecer još više, a zaboravila na to nakon 2-3 dana :)

Naravno, nije sve za svakog. Treba dosta toga uzet u obzir, zato se i treba svaki pristup individualizirat. Al ja konstantno testiram samu sebe i otkrivam koliko mogu. Opet kažem - treba i treninge uzet u obzir.

A da možeš napredovat, naravno da da, napraviš jedan kick tijelu, potpališ hormone Big smile i uvjeriš ga da je sve ok, da može mirno rast, nema straha od gladi i nervoze Big smile

Da ne kažem koliko je to manje stresa  kad ti se svaka misao ne sastoji od neceg slatkog Smile I to vjerojatno odigra neku ulogu.










Edited by Gym_girl - 17 Travanj 2013 at 12:38
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 12:39
e,upravo to testiranje!
jesam i ja pojela i palcinke s nutelom,i pizzu,i svašta ubacim, ali sad u zadnje vrijeme ne ,jer me zanima taj šecer.
ali,najiskrenije,ja jednostavno ne osjecam potrebu,ili,kao da si nešto uskracujem ak ne pojedem junk,jednostavno ju ne primjecujem. prodjem pored tih stvari u ducanu ili di vec i ne pogledam ih.
nisam nervozna,nisam gladna,niš me ne boli,niš mi ne fali,nisam pod stresom zbog hrane! dapace baš sam skuliranija nego prije!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 12:42
i to je sasvim u redu Wink

Ja oduvijek govorim, što god covjeka veseli neka to radi Smile Ja malo teže podnašam to odricanje, baš ono skroz....naravno da se kontroliram i da se na neki nacin i ja odricem s obzirom koliko volim jest, ooo itekako se odricem Smile. Ali da si baš ono zabranim na duže, to za sada ne, i nema potrebe :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 12:46
Ma ja bi mogla junk jesti all day long... LOL i trenutno, jedina želja koju imam je da dodjem do te faze da mogu gledati u nutellu, bez da 6x samu sebe opalim po prstima LOL
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 12:56
joj,umirem od smijeha,vizualiziram kak to izgleda,gledati u nutelu

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 14:34
Big smile Ali u cemu je zapravo tu strah, kod nutelle, sladoleda, iceg drugog - zbog samog debljanja ili zbog gubljenja kontrole i vracanja na staro jer se više ne može stat? Ili cisto zbog toga da kao ne iznevjerimo sami sebe, ono kao, imamo kontrolu, jaki smo, možemo to..pa fail Smile Sve to? :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 14:35
Sve po malo Big smile iako... najviše ovaj drugi razlog što si navela...
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 14:44
E to to, pa je lakše izbacit skroz Wink

Ali neko moje iskustvo u vezi toga - ja sam skužila što me vuce i s cim mi je jako teško stat (sladoled), a cega mi je dovoljno samo komadic-dva (crna cokolada). Pa se po tome i ravnam - cokoladu jedem bez problema, svaki dan (ako nisam na mastima cijeli dan) jer je to doslovno kockica dvije, a sve drugo manje više tempiram.

Jer opet ni ovako mnogi nisu mirni - ne vracaš se, držiš formu ali patiš i sanjaš kolacice Smile Mislim da je jako teško vratit se na staro kad se usvoje te pravilne navike, drukcije je to. Nekako se automatski vratiš, ne vuce te to junkanje toliko, zapravo ti i fali sva ta "clean" hrana :)


Edited by Gym_girl - 17 Travanj 2013 at 14:45
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 14:45
pa ja se niceg ne bojim

i do sada sam bar jednom dnevno pojela malo cokolade,i kekse i sladoled, i sve 5,ja to zbog onog slucaja kaj sam vec pisala da mi je bilo jako loše nakon kolaca.
fakat mi je doslovno pozlilo,a u obitelji ima dijabetesa,tip2,pa samo zato sad pokušavam dokuciti koji je moj problem,a inace odo ja sad po coksu,no problemo!
e,sad ostalo,mislim na pizzu,hamburger,kebab,cips,itd. to nikad nisam ni jela ,možda 1 godišnje,inace imam averziju prema takvoj vrsti hrane.
može biti profesionalna deformacija,zbog posla kojeg radim,.
jednostavno ne volim preradjeno,trudim se ak niš drugo,kupovati na placu,ili u ducanu,iako ni to nije baš sigurno, i sve to kuhati.
jedina konzerva koju povremeno pojedem je tuna,i to rijetko.
tak sam odrasla i tak funkcioniram i dan danas,i tak moji doma jedu,svaki dan dojdem s posla i kuham,fino, friško!
kupim ja deckima i nutelu,i cokoladu,ali sve je u granicama normale.
ja radije za te novce kupim voce.
isto tak ne kupujem sokove,nego limun,pa radim limunadu s medom i cimetom.
i tak,opet sam sve naširoko
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 14:51
Ma u biti.. najcešce griješim sa dizanim tijestom...e, to me ubija. Pogotovo sada, kada ne živim sama.. Sve slatko, grickalice bi i mogla nekako ostaviti sa strane.. evo, teglica nutelle od 800g stoji vec više od tjedan dana, nisam ju niti pogledala.. prije 10ak dana sam uzela jednu malu žlicicu i ok.. idemo dalje.. ali proizvodi od dizanog tijesta WackoWacko Jutros je tata išao rano raditi, pa je otišao u pekaru  i kupio bratu par kifli..i meni donese neku od integralnog brašna (kao) sa sjemenkama... prvo ju spremim, kao necu... ma vraga necu, daj ovamo LOL Dead

Edited by Slavonka23 - 17 Travanj 2013 at 14:52
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 14:52
hehehehe ok ok baba, vec smo skužili da ti nije bed LOL Ja to pitam više onako opcenito, svih Wink

Ma misliš da bi te od to malo slatkog uhvatio dijabetes? Uz treninge i sve ostalo što paziš? Ma daj :) Vjerojatno imaš predispozicije ali ih pobijaš svojim nacinom života. Pa što je malo cokolade, par keksa i tako to....ništa.

A ovo ako imaš averziju, to je jasno, ja od svega ovoga samo pizzu jedem, u mc-u nisam probala ništa osim sladoleda :) Ne kažem da necu ali za sada me još nije ulovio gušt, nadam se da ni nece :)

Sve drugo štima, pa nitko te ne proziva što tako jedeš, dapace Big smile

Ja se više doticem onih koji bi, a misle da ne smiju...ni komadic Wink Oni kojima ništa ne fali - podržavam i divim se Smile






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 14:54
Slavonka, dijelimo isti problem Smile štrudle, piroške od sira, croasani...majko mila...Wacko opcenito sam freak za tijesto....ali šta ceš - izbor je na svima nama :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 14:58
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Slavonka, dijelimo isti problem Smile štrudle, piroške od sira, croasani...majko mila...Wacko opcenito sam freak za tijesto....ali šta ceš - izbor je na svima nama :)

jao piroška sa sirom... ili još bolje mamina sa višnjama LOL Heart
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 14:59
Originally posted by baba44 baba44 wrote:

sad mi je još nekaj palo na pamet!
citam tu da neki blendaju zobene,pa svako nekaj doda po volji i popije?!
nemam blender,ali sam jednom samljela zobene u starom mlincu za kavu,ispalo zobeno brašno,super sitno.
e,sad kad bi to dodala u whey, s mlijekom i popila ujutro,umjesto da jedem?!
baš cu probati,pa javim

tako ja i radim.Ne meljem ih u blenderu nego u nekoj sjeckalici koju sam našao u Pevecu za 130kn (nisam našao mlinac za kavu,u stvari bili su skuplji).Dodje brašno,jedino chia i lanene ne uspije skroz samljeti,pa ostanu kakve jesu (lanene malo rasjecka).
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 15:04
ma,Gym,draga,ne osjecam se prozvano!
i meni je sladoled iz mc D. najdraži!
btw.i ja volim ova tijesta koje ste navele,ali ni to ne jedem više,bar ne ove gotove pekarske,radim ih sama,deckima,kad se zažele,,štrudle,štrukle,kiflice,razne,palacinkice,piroške,
itd
evo,i sad mi sline cure!!!!!!!
ahahahahah
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 15:05
Gymka i ja dijelim tvoje mišljenje što se tice isprobavanja,ali neke stvari stvarno treba izbaciti (pomfri i becka šnicla mi sad padaju na pamet) sve što je nezdravo peceno u ulju.Inace recimo jucer ja nisam stigao pošteno rucat,i nakon nogometa na pivo i pizzu (koji su odmah do nogometnog terena).E sad,to bi bio junk,i ja sam ga se zaželio i mislim da sam super napravio jer sam morao unijeti kalorije.Ima jedan ali,pizza mi nije sjela.Jednostavno nije mi imala neki gušt.radije bih bio pojeo masu salate,krastavaca,rajcice i pecena pileca prsa.Do prije dva mjeseca je naravno bila kontra.Mislim da je to stvar navike.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.