New Posts New Posts RSS Feed - dorucak
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

dorucak

 Post Reply Post Reply Page  123 7>
Author
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: dorucak
    Posted: 16 Travanj 2013 at 14:56
pozz!
možda nisam trebala otvarati novu temu,ali ne znam di bi se nadovezala.
dakle, kak ja volim reci vražji dorucak,s kojim uvijek ratujem.
odluka je pala,ne doruckujem više.
ugl, vec neko vrijeme jedem zobene ujutro, i nikak mi ne paše,i ide mi na živce,stalno razmišljati o dorucku!
prvo kaj sam skužila da sam nakon pol sata ,do sat gladna do bola i jedva cekam rucak,a kad ne jedem niš ujutro,mogu bez hrane ko deva bez vode.
dakle,mijenjam sve.
sad- bez dorucka,rucak oko 11,kad dojdem doma oko 17h jedem zobene,vježbam,pa proteini,pa onda jaja,sir,jogurt,posni,tuna,itd.(ne sve odjednom,ali nešto od toga).
javit cu vam kak se osjecam i jel funkcionira.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2013 at 19:44
ako dolaziš doma u 17 h probaj warrior diet hehe (vidim da vec vidiš neke blagodati) još kad se trenira na prazan želudac pa postaneš tough (u 11 možeš jogurt ili neko voce niskog GI) savršen si kandidat
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2013 at 21:22
Da dorucak je i meni problem kada se dižem u 15 do 6 , jer nema šanse da pojedem nešto, znao sam nekad zobene sa mlijekom ali uopce ne osjetim potrebu za tim, jer ne mogu jednostavno jesti tako rano.. A onda izdržati do 10 sati, jednostavno umirem od gladi :) A dobro još mjesec dana cu valjda izdržati..
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2013 at 23:55
ja cim otvorim oci sjedam za stol pun zobenih haha...ali eto sada sam našao neki aerobni trening od 7 minuta pa to radim pa onda papam haha odlicno se osjecam tokom dana probajte i vi na tašte :P
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 07:24
Markan,imaš pravo,cini mi se da sam na dobrom putu prema warrior!
oko 11h pojedem mali komad mesa,kuhano povrce i salate,i tu po nekom izracunu bude cca 400kcal.
puno sam eksperimentirala,ukljucila sve opcije,mislim i na opce stanje,godine,i hormone,i sve ostalo,i najbolje mi je bez dorucka.
ovaj nacin, prehrane i vježbanja,za sada meni osobno daje rezultate.
najcešce sad radim tak da po putu do doma pojedem bananu, onda vježbam,pa onda jedem.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 08:46
NIkako mi nije jasno da ste nakon zobenih toliko gladni, i to tako brzo...dal jedete vi uz zobene neke proteine ili ih same jedete? Mene zasite na najmanje 4h,  50-60g zobenih i mjerica wheya.... ako jedem posni a ne whey...mogla bi duže biti bez hrane.....

a drugo, ako kasno dosta toga poojedete, normalno je da ujutro ne osjetite potrebu za hranom...  dok ako imate neku laganu vecericu, mislim da cete ujutro ipak biti gladniji..... 
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 09:12
dalila,ja kad ujutro pojedem 4 žlice zobenih (vecer prije ih namocim),dodam med,cimet,malo kakao praha,mlijeko,i još malu u mikrovalnu.
, i nakon 1h sam gladna.
sinoc sam jela oko 21h,ulovila me glad jer sam se ubila od vježbanja,a popila sam samo whey, i danas ujutro nisam niš jela,i sad se osjecam predobro. a,idem na gablec oko 11h.
ugl,još uvijek eksperimentiram, dok ne vidim kaj mi najbolje odgovara. to je proces,koji traje,ali meni se ne žuri,dapace,zabavno je
STRPLJEN-SPAŠEN
:-)
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 09:25
Ja pojedem 40g zobenih i 200g posnog.. i nakon sat i pol...dva gladna k'o vuk :D tako da se sada za dorucak drzim jaja i mesa :D
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 09:31
Hmmm...tako je i kod mene.Šta god pojeo za cca 2-3h sam gladan,ali ne mogu jeti puno.Uvijek za moju kilažu malo.Recimo posni 250gr + banana ujutro u 7:30 i sad vec gladujem.Sad cu roknut tri jaja pa cemo vidjeti.Ektomorf je zeznuta stvar
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 09:55

Originally posted by baba44 baba44 wrote:


oko 11h pojedem mali komad mesa,kuhano povrce i salate,i tu po nekom izracunu bude cca 400kcal.
 


Cesto me fascinira kako dodjete do ovih brojki s ovom hranom Big smile Ovo može bit 400 kcal samo uz 2 žlice ulja u salati  Smile



Originally posted by dalila dalila wrote:

NIkako mi nije jasno da ste nakon zobenih toliko gladni, i to tako brzo...dal jedete vi uz zobene neke proteine ili ih same jedete? Mene zasite na najmanje 4h,  50-60g zobenih i mjerica wheya.... ako jedem posni a ne whey...mogla bi duže biti bez hrane.....

a drugo, ako kasno dosta toga poojedete, normalno je da ujutro ne osjetite potrebu za hranom...  dok ako imate neku laganu vecericu, mislim da cete ujutro ipak biti gladniji..... 


Da, i ja se to pitam Smile Mislim da vecina tu stavi premalo zobenih i još ako je mlijeko u igri....nema što zasitit, a ovo mlijeko zna razgladnit...puno bolji izbor je posni/whey



Originally posted by baba44 baba44 wrote:

dalila,ja kad ujutro pojedem 4 žlice zobenih (vecer prije ih namocim),dodam med,cimet,malo kakao praha,mlijeko,i još malu u mikrovalnu.
, i nakon 1h sam gladna.
sinoc sam jela oko 21h,ulovila me glad jer sam se ubila od vježbanja,a popila sam samo whey, i danas ujutro nisam niš jela,i sad se osjecam predobro. a,idem na gablec oko 11h.
ugl,još uvijek eksperimentiram, dok ne vidim kaj mi najbolje odgovara. to je proces,koji traje,ali meni se ne žuri,dapace,zabavno je
STRPLJEN-SPAŠEN
:-)


4 žlice ili žlicice zobenih? Moguce da ti fluktuacije šecera rade te probleme...pa si nakon kratko još gladnija nego što si bila. Pogotovo s obzirom da i inace jedeš manje uh-a ocito bolje funkcioniraš kad ti inzulin miruje jer ovako napraviš dar mar, tijelo se naviklo na masti. Vidim da i inace imaš problem sa šecerom, nekako mi se cini da si na premalo uh-a konstantno, a da ih nicim ne nadoknadiš?

Probaj jednom pojest te zobene sa posnim ili sa wheyem....i umjesto meda i kakaa ubacit malo voca......ja volim zobene smiksat sa wheyem i malo vode, i dodat cimet...dodje ko papica, prefino Smile Ali inace nikad ne mocim zobene, jedem ih onakve, jer onda duže žvacem i kruce su pa sam sitija, i u tome ima nešto. Što je hrana mekša i vodenija, brže prolazi kroz tijelo pa smo brže i gladniji, pogotovo ako nas taj šecer, inzulin drma malo...



Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

Ja pojedem 40g zobenih i 200g posnog.. i nakon sat i pol...dva gladna k'o vuk :D tako da se sada za dorucak drzim jaja i mesa :D


Da, vjerojatno tvoj problem sa niskim šecerom ima ulogu u tome...da se opcenito bolje osjecaš na mastima...a i navikla si na njih.


Originally posted by fittyp fittyp wrote:

Hmmm...tako je i kod mene.Šta god pojeo za cca 2-3h sam gladan,ali ne mogu jeti puno.Uvijek za moju kilažu malo.Recimo posni 250gr + banana ujutro u 7:30 i sad vec gladujem.Sad cu roknut tri jaja pa cemo vidjeti.Ektomorf je zeznuta stvar


Nije ni cudo Smile

banana mene samo razgladni, ni posni ne spasi stvar, a ovu kolicinu ja pojedem :) kao i 3 cijela jaja :) a još si ektomorf? Tongue


Edited by Gym_girl - 17 Travanj 2013 at 09:56
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 10:09

4 ŽLICE (velike,jušne) zobenih!
da,Uh malo,istina.
jucer sam za rucak jela rižu,punooooooo povrca raznog,kuhanog ,brdo salate miješane,i piletinu,i nisam mogla disati.
kaj se tice banane,mene zasiti
jeste na mene mislili da sam navikla na masti?
malo sam se pogubila
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 10:16
4 žlice zobenih ti je oko 40gr.(sad sam bio vagat)
Ja roknem 120gr pomiješanih sa lanenim i chia pa sam opet gladan za sat i po-2

Edited by fittyp - 17 Travanj 2013 at 10:17
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 10:30
samo 40,ajmeeee,pa ne mogu više od toga ugurat u želudac,kvragu.

probala sam i 200g posnog,nema šanse!
ne znam,ne mogu jednostavno kolicinski toliko pojest.
probala sam zobene s posnim,ili vocem,i tak nekaj slicno,pa mi je bil odvratan okus,ne paše mi.
ja moram jesti pomalo,svaka dva sata, ocito,ko novorodjence!

Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 10:32
I ja se zadnjih par žlica naprosto silim,i treba mi za pojesti tih 120gr sa wheyem nekih dobrih 15 minuta.Kako to bude kašasto(ja ih sameljem zbog lanenih) onda pred kraj kad mi ne ide zalijevam vodom
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 10:39
šopanje,doslovno ko guske!!!
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2013 at 10:45
ja se više osjecam kao svinjic ali i guske su dobra usporedba
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.