New Posts New Posts RSS Feed - Dorucak prije teretane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dorucak prije teretane

 Post Reply Post Reply
Author
GoropadniCvet View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GoropadniCvet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dorucak prije teretane
    Posted: 21 Ožujak 2012 at 16:26
Ok, odmah da velim da sam guglao i da sam pretraživao i ovaj i još neke forume ali i dalje sam zbunjen jer sam naišao na kontradiktorne informacije za koje nisam siguran da li i u kojoj mjeri vrijede za moj slucaj, pa molim za kratko pojašnjenje.

Na mnogo mjesta sam procitao da trebam jesti zobene za dorucak i da ga nikako ne preskacem, pogotovo ako cu raditi anaerobne vježbe. Ali, ono što znam i što sam isto tako procitao je da je kardio najbolji na prazan želudac, pa sam zbunjen jer ja radim oboje. 

Vježbam pon-sri-pet (od 7 ujutro) u teretani tako da:

* 20 minuta bicikl za zagrijavanje, 25km/h

* 30 minuta anaerobne vježbe za sada na pocetku na mašinama:
  - leg extension, lat, chest, shoulder, ...
   - hiperekstenzija, vježbe na klupi

* 30 minuta traka, 6km/h hodanje

Utorak i cetvrtak samo plivanje (od 7 ujutro), 30-tak min iako ne intenzivno, pocetnik sam pa radim dosta pauza.

Trenutno svako jutro pojedem zobene s mlijekom i ponekad stavim jako malo banana, samo za "zanimaciju". Odmah nakon treninga pojedem 2 banane i rucak u 12.

Konkretna pitanja su:

1. Da li da doruckujem zobene kada imam cisti kardio?
2. Da li da doruckujem zobene kada imam kardio+anaerobno?
3. Da li je PWM isti za sve dane te da li su 2 banane uopce OK kao PWM? Namjeravam uzeti whey, ali do tada me zanima.

Zaista sam tražio ali eto nisam našao KONKRETAN odgovor... prije 2 godine sam skinuo 12g u roku od 6 mjeseci koje od tada nisam vratio, a skinuo sam ih malom korekcijom prehrane i sobnim biciklom (60min) s time da nisam jeo barem 5-6h prije bicikliranja. 

Sada bih htio slijedecih 15kg i to je to - dakle primarni cilj mi je mršavljenje.

Hvala na pomoci




Edited by GoropadniCvet - 21 Ožujak 2012 at 16:46
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2012 at 18:05
ovako...dorucak se ne preskace ukoliko je u pitanju anaerobni rad..
cardio moze biti: -na prazan zeludac (lagani intezitet u trajanju od cca 45min)
                          - poslje dorucka (tada se jede uglj sa niskom GI kao sto su zobene i neke bjelancevine
                          - poslje anaerobnog treninga (15-20 min) i nakon njega se uzme pwm
najbolje je radit: na prazan zeludac i poslje treninga utezima...LAGANI intezitet...
i pwm sa 2 banane nije bas neki...ubaci tu whey ako si planirao,i bez obzira ako je cilj mrsavljenje,moze se u pwm ubacit uglj,jedino ako ne furas neku jebenu dijetu sa manje od 30 uglj dnevno
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
GoropadniCvet View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GoropadniCvet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2012 at 09:19
Hvala na odgovoru, ali to su opet odvojene cinjenice - anaerobno dorucak, aerobno bez.

Ali, mene zanima moj konkretni slucaj gdje radim oboje, na nacin koji sam opisao.

Jednostavno ne znam i ne mogu pronaci egzaktan odgovor.


Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2012 at 09:56
pa sta nije jasno..evo ti odgovora konkretnog na tvoja pitanja:
1.) da i ne. ako zelis na prazan zeludac radit u svrhu skidanja masti ne zobene
                 ako nezelis na prazan pojedi ih. na tebi je da vidis sta hoces.
2.)kardio+anaerobno...znaci mozes cardio na prazan zeludac,pa dorucak pa nakon njega anaerobno
                                   ili dorucak pa cardio, pa obrok i nakon njega anaerobno
                                   ili nesto trece tu mislis?
nemoj radit cardio prije anaerobnog ako to mislis,obicno se to radi nakon treninga utezima, na taj nacin ce ti se ispraznit glikogenske rezerve i neces imati snage za anaerobni rad.
3.)pwm se mora razlikovat samo nakon cardia ukoliko nije prethodio anaerobni rad,znaci tada moze whey ali bez banana i dextroze,ali moze sa razenim kruhom ili konkretnim obrokom sa zobenim.
 
jel nejasno jos?
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
GoropadniCvet View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GoropadniCvet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2012 at 12:44
Hvala na trudu, malo mi je jasnije...

1) OK, na dane kada cu raditi cisti kardio (plivanje), necu doruckovati a PWM ce biti cisti whey. Na dane kada ce biti kardio+anaerobno onda whey+banane....

2) Za kardio+anaerobno razumijem da bi ih trebao odvojiti po pitanju prehrane, ali to ne mogu pa zato pitam i zato i dalje ne znam. Ja vježbam ujutro prije posla i imam 2h za sve: dolazak, zagrijavanje laganim kardiom, utezi, kardio, tuširanje. To je cjelina i tako ju moram tretirati. Zato me zanima da li da doruckujem prije takvog treninga ili ne. Bojim se da ako preskocim dorucak zbog kardia, da cu si napraviti štetu zbog katabolizma pa mi se cini da moram odvagati i izabrati manje loše?

Ne radim kardio prije utega osim 20min laganog zagrijavanja na biciklu. Previše? Kardio radim kako sam napisao, 30 min brzog hodanja nakon što završim s utezima.





Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2012 at 18:26
1.) pwm neka bude whey i razeni kruh (moze i neka drugcija od razenog)
ali bitno da je niski GI
2.)imas 2 sata za sve..sad to drukcije ispada.
govoris kardio+anaerobno,a kasnije govoris da ne radis kardio,nego zagrijavanje.
zagrijavaj se 5 min,ostalih 15 na kraju treninga ako oces malo dobit na vremenu..mada moze i sve tako kako si napisao jos bolje mozda,ali da imaj obrok..obavezno,doci ce do katabolizma ako ces anaerobno radit bez utega,mada bi netko mogao i drukcije tvrdit.
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
GoropadniCvet View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GoropadniCvet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2012 at 13:59
Možda smo se krivo shvatili, ali ja pod kardio smatram onih 30 minuta koje sam napisao da radim na traci nakon utega. 20 min bicikla cim dodjem u dvoranu smatram zagrijavanjem (iako je i to de facto kardio).

Uglavnom, 5 min zagrijavanje... zar nije to premalo? Treneri su mi rekli 15-20 min a vidim da i tako ostali rade i iskreno, u 5 min nemam ni osjecaj da sam se zagrijao.

Ako sam na kraju dobro shvatio, ipak trebam jesti zobene za dorucak kada radim utezi+kardio iako mi to zapravo smanjuje efikasnost kardia u smislu gubitka masti. Katabolizam je vece zlo ako dobro shvacam...

Razmišljam da možda utorak i cetvrtak uz plivanje ubacim doma 30 minuta sobnog bicikla na tašte, što misliš? Tada bi mi utorak i cetvrtak bili  baš pravi, cisti kardio treninzi... možda ovako, budjenje, doma bicikl 30 min, tuširanje, odlazak u teretanu, plivanje (zbog rekreacije i ledja), whey...









Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.