New Posts New Posts RSS Feed - Domaci proizvodi, da ili ne?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Domaci proizvodi, da ili ne?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
vice View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vice Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Domaci proizvodi, da ili ne?
    Posted: 14 Sijecanj 2007 at 22:59

Vecina proizvoda u Hrvatskoj su jaki internacionalni brand-ovi firmi koji su proizvodjaci konacnih proizvoda, ali ne i sirovina za te proizvode. Najkvalitetnije sirovine, su sirovine proizvedene od farmaceutske industrije. No, kako je trziste sirovina otvoreno, rijetko se zna podrijetlo sirovina (Europa, Amerika, Kina itd.), te s tim kvaliteta i ucinkovitost.

Da li bi podrzali pokretanje nacionalne linije dodataka sportskoj prehrani sa farmaceutskom kvalitetom sirovina?

Back to Top
Slyster12 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 93
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slyster12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2007 at 01:24
Ako je cijena povoljnija od stranih onda da.
Ako nije zao mi je.
Bila je neka domaca firma koja je proizvodila bjelancevine ali imali su apsurdne cijene a uzev u obzir da ako paket od waidera dode iz amerike zracnom postom i ispadne jeftiniji od domace firme onda zali boze.
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2007 at 09:58

Originally posted by Slysterš2 Slysterš2 wrote:

Ako je cijena povoljnija od stranih onda da.
Ako nije zao mi je.
Bila je neka domaca firma koja je proizvodila bjelancevine ali imali su apsurdne cijene a uzev u obzir da ako paket od waidera dode iz amerike zracnom postom i ispadne jeftiniji od domace firme onda zali boze.
 

Dobro  SLYSTER š2,,,,,ako je domaci produkt neznatno skuplji od stranog produkta a kvalitet je skoro isti zar nebi bilo lose da se u to ukljuci i nacionalna svijest o domacem proizvodu......kupujuci domace proizvode zna se se dobro sta se dobija na dugorocnom planu (od poboljsanja kvaliteta do ekonomskih dobitaka)....

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2007 at 10:24
Originally posted by emilio emilio wrote:

skuplji od stranog produkta a kvalitet je skoro isti zar nebi bilo lose da se u to ukljuci i nacionalna svijest o domacem proizvodu......kupujuci domace proizvode zna se se dobro sta se dobija na dugorocnom planu (od poboljsanja kvaliteta do ekonomskih dobitaka)....



Gle, marketing, kvaliteta i cijena jesu ono sto formiraju proizvod. Ljude samo zanima dali je taj preparat kvalitetan ili nije, nikog nije briga dali je to iz Cro, USA, Ger - ili bilo od kuda drugdje. Mislim donekle je bitno ali nije da mora biti domaci proizvod.

Podrzavam domace proizvode ako su stvarno kvalitetni i dostupni cijenom.
Back to Top
vice View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vice Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2007 at 11:42

 cinjenica je da proizvod mora biti jefnitiniji i to primarno iz par razloga

š. direktna nabavka sirovine od proizvodjaca aktivnih sastojaka (farmaceutske industrije)

2. izbjegavanje lanaca distribucije do prodavaca u HR

3. jeftinija radna snaga

evo i par informacija o maksimalnim cijenama proizvoda koji bi u tom slucaju bili u HR i to od vrhunskih proizvodjaca sirovina:

š. kreatin monohidrat (Degussa, Njemacka, creapure) - š50 kn 500 g

2. glutamin (Kyowa, Japan, proizvodjac klinickih amino kiseline) - 220 kn 500 g

3. L-karnitin ampule 2000 mg/ampuli (Lonza, Svicarska, carnipure) - 220 kn 20 ampula sa 25 ml

sve sto je preko tih cijena za te kolicine i koncentracije je precijenjeno. ima i komentar za proteine. vrhunski proizvodjaci sirutkinog proteina su iz Irske. Cak i Americka firma Glanbia, ciji je brand (CMF cross micro filtration) ima svoju proizvodnju u Irskoj. cijena sirutkinog concentrata (80% udio proteina) je na trzistu sirovina od 5-8 EUR/kg, pa kada se preracuna sa svim troskovima 500 g sirutkinog proteina u konacnom obliku ne bi trebao biti vise od šš0 kn. Sto se tice izolata, cijena na trzistu je 7-š2 EUR/kg, te kao konacni proizvod za 500 g ne bi smjeo biti visi od š50 kn. sve sto je vise od tih cijena je precijenjeno ili je upitna kvalteta sirovine. tu govorim jasno o vrhunskim proizvodjacima sirovina. u americi se moze koncentrat nabaviti i za 2-4 EUR/kg, jer je to otpad iz proizvodnje sira, te u kini i za š-2 EUR/kg. naravno cijena moze biti u konacnom pakiranju znatno niza.     

Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2007 at 13:23

 Normalno da bih podrzao ako je jeftinije i kvalitet dovoljno daobar kao kod drugih "popularnih" proizvodjaca. Ove cijene gore su sasvim pristojne.Nadam se da ce biti takvih firmi i u Hrvatskoj  



Edited by caba
Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
vice View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vice Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2007 at 19:30
kada bi birali proizvode, kojim bi dali prioritet: proteini, amino kiseline, glutamin, bcaa, kreatin itd. odnosno proizvodi za snagu, mrsavljenje, povecanje misicne mase 
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2007 at 22:56
Originally posted by vice vice wrote:

kada bi birali proizvode, kojim bi dali prioritet: proteini, amino kiseline, glutamin, bcaa, kreatin itd. odnosno proizvodi za snagu, mrsavljenje, povecanje misicne mase 


Proizvodi za povecanje misicne mase i mrsavljenje.
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2007 at 19:16
 Ako znam od kuda je proizvod i od kuda je aktivna tvar..pregrist cu par kuna.I vi ekipa razmisljajte o tome.Koliko znate o tome sto pijete i uzimate?
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2007 at 21:21
Originally posted by themaja themaja wrote:

 Ako znam od kuda je proizvod i od kuda je aktivna tvar..pregrist cu par kuna.I vi ekipa razmisljajte o tome.Koliko znate o tome sto pijete i uzimate?


Od kuda se nabavljaju sastojci za proizvode koje kupujem - to ne znam. Kupujem proizvode od Weidera pa sam donekle siguran u njihovu kvalitetu iako i oni malo idu u krajnost sa svojim cijenama.

Back to Top
vice View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vice Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2007 at 22:57

 stvar je u tome da se otvoreno razgovara ne samo o ucincima nego i o sastojcima i o njihovim podrijetlu. no rijetko cete dobiti od distributera tu informaciju. tomu je par razloga npr. time se otkriva kakva je stvarno kvaliteta proizvoda, te koliko je stvarno realna cijena proizvoda.

 

Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2007 at 09:54

 Zasto bi cijena bila mjerilo kvalitete? Kvaliteta ti je ako ti proizvodac napise od kud je sto u njegovom proizvodu.Uzmi najobicnije zeljezo kao promjer.Pise da ga ima, ne znam 5.4mg po porciji proizvoda a to ti dode za normalnog covjeka oko 30% dnevnih potreba.Pitanje koje si ja odmah postavim je iz kojeg je spoja to zeljezo?Moze li ga moje tijelo apsorbirati iz tog spoja ili cu cijelog ili 2/3 pokakat.Moras znati kako porijeklo sastojka, tako i djelatne tvari.

Jel tebi svejedno dal jedes salatu uzgojenu kraj autoputa i gnojenu i spricanu ko zna cime od tko zna koga i pitanje je dal se postovalo vrijeme karence, ili onu za koju znas od kuda je?Vidis meni nije.

Svaki proizvodac bi morao imati podatke o tome od kuda sto uzima, ako vec ne na svojim etiketama proizvoda, onda barem na svojim stranicama.

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2007 at 00:08
Originally posted by themaja themaja wrote:

 Zasto bi cijena bila mjerilo kvalitete? Kvaliteta ti je ako ti proizvodac napise od kud je sto u njegovom proizvodu.Uzmi najobicnije zeljezo kao promjer.Pise da ga ima, ne znam 5.4mg po porciji proizvoda a to ti dode za normalnog covjeka oko 30% dnevnih potreba.Pitanje koje si ja odmah postavim je iz kojeg je spoja to zeljezo?Moze li ga moje tijelo apsorbirati iz tog spoja ili cu cijelog ili 2/3 pokakat.Moras znati kako porijeklo sastojka, tako i djelatne tvari.

Jel tebi svejedno dal jedes salatu uzgojenu kraj autoputa i gnojenu i spricanu ko zna cime od tko zna koga i pitanje je dal se postovalo vrijeme karence, ili onu za koju znas od kuda je?Vidis meni nije.

Svaki proizvodac bi morao imati podatke o tome od kuda sto uzima, ako vec ne na svojim etiketama proizvoda, onda barem na svojim stranicama.

  BRAVO ....
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2007 at 00:38
Originally posted by themaja themaja wrote:

 Zasto bi cijena bila mjerilo kvalitete? Kvaliteta ti je ako ti proizvodac napise od kud je sto u njegovom proizvodu.Uzmi najobicnije zeljezo kao promjer.Pise da ga ima, ne znam 5.4mg po porciji proizvoda a to ti dode za normalnog covjeka oko 30% dnevnih potreba.Pitanje koje si ja odmah postavim je iz kojeg je spoja to zeljezo?Moze li ga moje tijelo apsorbirati iz tog spoja ili cu cijelog ili 2/3 pokakat.Moras znati kako porijeklo sastojka, tako i djelatne tvari.

Jel tebi svejedno dal jedes salatu uzgojenu kraj autoputa i gnojenu i spricanu ko zna cime od tko zna koga i pitanje je dal se postovalo vrijeme karence, ili onu za koju znas od kuda je?Vidis meni nije.

Svaki proizvodac bi morao imati podatke o tome od kuda sto uzima, ako vec ne na svojim etiketama proizvoda, onda barem na svojim stranicama.

PARDON..malo van teme......ovdje u svedskoj sam pronasao jako dobre produkte porijeklom iz hrvatske i bosne,,,,salate,konzervirani proizvodi ,suhomesnati proizvodi,keksovi.medolino..... i puno toga jos..ja cu uvijek kupiti prije ajvar iz hrvatske nego onaj iz turske ili travnicki sir umjesto danskog feta sira bez obzira sto su skuplji. imamo sirok asortiman ..stvarno su kvalitetne stvari ,......Siguran sam da vas vecina putuje dosta i da znate da svi zapadnjaci imaju nacionalnu svijest o domacem produktu...primjer je ducan u blizini mog naselja ---pojave se mlade jagode iznad kojih stoji natpis---svenska jordgubbar---tu se uhvati red da te jeza hvata ...na drugoj strani imas poljske jagode koje su duplo jeftinije nitko im neprilazi osim ponekog tamnoputog uselljenika ...svi oni dobro znaju zasto stoje u tom redu a pitanje je da li mi znamo ?  

Edited by emilio
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 09:20

 Cesto je poanta price da su nasi zakoni o kvaliteti proizvoda jako strogi zbog ulaska u EU. I dosta su velike kontrole, pa se ono sto pise na etiketi mora strogo postovati. Smjesno je s druge strane da kad uvozimo nesto, ta mjera kontrole nije ista... Znamo slucajeve s brazilskom govedinom punom sterodida i hormona, lijekova s isteknutim rokovima trajanja i samo prepakiranim, a to je samo vrh ledenog brijega.

Zato koji puta stojim pred uvoznim proizvodima, gledam etiketu i pitam se. Najvise mislim trenutno na dodatke prehrani

Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 20:23
Originally posted by vice vice wrote:

Vecina proizvoda u Hrvatskoj su jaki internacionalni brand-ovi firmi koji su proizvodjaci konacnih proizvoda, ali ne i sirovina za te proizvode. Najkvalitetnije sirovine, su sirovine proizvedene od farmaceutske industrije. No, kako je trziste sirovina otvoreno, rijetko se zna podrijetlo sirovina (Europa, Amerika, Kina itd.), te s tim kvaliteta i ucinkovitost.

Da li bi podrzali pokretanje nacionalne linije dodataka sportskoj prehrani sa farmaceutskom kvalitetom sirovina?



Ja se apsolutno slazem da treba postojati jedna firma u Hrvatskoj koja ce biti konkurencija onima iz vana.
Kako malo tko zna, ono sto nam stize preko oceana u EU, ne prolazi dovoljnu kontrolu. Dakle, sto mi jedemo?
Ovako kao pronutrition kada mora slati suplemente na analize u nas zavod, ja sam siguran jer je to vrlo stroga kontrola, a ne samo tipa "Daj da vidim naljepnicu pa cu ti dati dozvolu.
Hrvatski zakon je dosta rigorozan kada se nesto radi u RH i ovakvi dodaci kao sto spominje vice su i dobra dojenacka hrana.
Pa vi mislite koliko je to cisto. Svaka cast i samo naprijed.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.