New Posts New Posts RSS Feed - Domaca hrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Domaca hrana

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Domaca hrana
    Posted: 30 Kolovoz 2012 at 10:55
Malo kasno javljam posto je vec povrce pri kraju , al ak kog zanima poceo sam se baviti i home made eko hranom, povrce, voce i meso, pa ako bude zainteresiranih nek se jave u topic pa cu pisati sto bude trenutno u ponudi. Sve je nespricano, mojim rukama radjeno i sadjeno ( radim za sebe, visak prodam).

Trenutno imam kunice ( najbolje moguce meso, nemasno i sa najvise proteina u uspredbi s drugim mesima) , , oko 40 kn kg. ( u principu 1 kunic 60 kn posto su cca 1, 5 kg)
Uskoro ce jabuke, domace, nešpricane , ali to kad bude javim ovisno kolko mi ostane)
Bit ce i domacih jaja , na proljece kojezg mlijeka i kozlica nadam se :)
Meda mozda jos imam koju teglicu



Edited by The Phoenix - 30 Kolovoz 2012 at 10:56
Back to Top
Avatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 352
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Avatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2012 at 09:30
O Phoenix tako i treba jer ipak je domace zdravije i uvijek imaš neku sigurnost, makar danas su zagadjenja tla i zraka relativno velika ali opet bolje nego kupljeno povrce koje je špricamo mali milijun puta do transporta i prodaje!

Imam i ja dva kunica a nekad sam ih imao po 40 tj moji roditelji i onda smo prestali imat jer ih je neka bolest uhvatila pa su svi umrli!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2012 at 10:16
šteta za kunice kaj su pokrepali, a ta 2 imaš ko ljubimce ili za rasplod? .....Je ono kaj si doma napraviš znaš kakvo je........kod povrca se najviše vidi , a da ne velim osjeti u okusu. Kupljena zelena salata stoji po tjedan ili 2 u frižideru, a domacu kad ubereš iduci dan je vec sva povenula skoro. Tak da koliko god mogu izbjegavam kupiti nešto u ducanu ili placu jer je i tamo vecina preprodavaca.
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2012 at 12:31
Super što si se odlucio bavit time!

Takodjer sve doma uzgajam, al ove godine jedino što je zbog vrucine i izostanka kiše smanjilo sezonu rajcice, sve ostalo je bilo ok.
LiveStrong
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2012 at 16:26
Je, volim to jako, opušta me a korisno je :)
Meni je isto suša malo srezala ocekivano, al za sebe imam :)
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Rujan 2012 at 17:09
Fora poduhvat.

Kako si krenuo u to i moram priznati da je cudno gledati kunice kao skupinu proteina? Big smile
Nije bed ako dobiješ vec file-e, ali ako se baviš kunicima pa ih tako vidiš... 

Koliko je ovo vremenski zahtjevno i novcano?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2012 at 00:07
svaka cast phoenix,ima puno stvari u tebe,ja cu od ove godine jedino imat svoj med,odnosno stari mi i njegov prijatelj su se poceli time bavit,a i ja cu se uz svoj posal lagano ukljucit s njima pa ko zna sta ce bit
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2012 at 09:37
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Fora poduhvat.

Kako si krenuo u to i moram priznati da je cudno gledati kunice kao skupinu proteina? Big smile
Nije bed ako dobiješ vec file-e, ali ako se baviš kunicima pa ih tako vidiš... 

Koliko je ovo vremenski zahtjevno i novcano?


Pa imam jednostavno puno mjesta za držnje životinja , za vrt i sve ostalo pa je šteta to ne iskoristiti i proizvesti si jeftiniju, a kvalitetniju hranu bez ikakvih špricanja, antibiotika i sl.
Kunice obožavam, dolicni su za jelo, a preskupi su da ih kupujem na placu jer su po 55-60kn/kg , ne zahtjevaju puno posla , a vrhunski su izvor proteina .
Nije mi cudno gledati ih kao proteine, u startu si tak postaviš stvari i nije bad, i onako bi neka životinja stradala da ju pojedem, pa onda necu biti licemjeran i govorit jadan zeko, a  po drugoj strani jedem npr pile ili tele.Životinja je životinja.

ne oduzima puno vremena, dnevno odem i nahranim 1 ili 2x i to je to.......automatske pojilice s vodom, velike hranilice i jasle za sjeno i možeš bez beda ih i ne pogledati koji dan ako bas ne mozes.
Trosak samo za rasplodna grla i gajbe, ovisno kakve napraviš........sve u svemu nije neka investicija ako radiš za svoje potrebe + nešto viška ostane jer se množe ko blesavi :)
S pcelama isto nema puno posla ukoliko imaš par košnica.

Cilj mi je biti što neovisniji od ducana, placeva i sl kaj se tice bilo cega :)


Edited by The Phoenix - 19 Rujan 2012 at 09:43
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2012 at 09:42
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

svaka cast phoenix,ima puno stvari u tebe,ja cu od ove godine jedino imat svoj med,odnosno stari mi i njegov prijatelj su se poceli time bavit,a i ja cu se uz svoj posal lagano ukljucit s njima pa ko zna sta ce bit


thnx
Ma sam daj, zakon su pcele i kad imaš svoj med, propolis i pelud , a uvijek možeš i koju kunu zaraditi sa strane.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2013 at 16:04
Ako kog iz ZG zanima trenutno imam viška sviježeg domaceg kravljeg mlijeka, te sireva, svježeg i polutvrdog dimljenog. Ja ne stignem sve pojesti trenutno :))

Mlijeko 5 Kn/l
Svježi sir 20 kn (cca 1 kg)
pilutvrdi dimljeni 40 kn (cca 1 kg)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2013 at 16:06
kunice jos prodajes?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2013 at 16:09
da, al trenutno nemam na legeru nis za prodat, bit ce uskoro iako sad ih ne forsam prek zime radi hladnoce za malo okoceno leglo.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2013 at 16:10
ok, kad bude najavi da kupim par kila..to mi je defintivno najbolje meso koje sam dosad jela
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2013 at 16:13
Joj.. jadni mali slatki kunici... :P


Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2013 at 16:15
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

ok, kad bude najavi da kupim par kila..to mi je defintivno najbolje meso koje sam dosad jela

Ok, nema frke, javit cu Smile
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2013 at 16:18
Originally posted by dalila dalila wrote:

Joj.. jadni mali slatki kunici... :P



Aha, jesu i onak kak je Avangarde rekla i fini,  posebno peceni s batatom  il onal na lovacki gulas pripremljeni Wink
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.