New Posts New Posts RSS Feed - dodaci prehrani
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

dodaci prehrani

 Post Reply Post Reply
Author
znatozeljni_91 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Prosinac 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote znatozeljni_91 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: dodaci prehrani
    Posted: 11 Prosinac 2007 at 10:28
imam 92 kg, idem u teretanu vec 5 mjeseci ali nemam bas puno rezultata s povecanjem misicne mase, pa me zanima dali postoje neki dodaci za vidljivo povecanje misica i topljenje masti koje se moze nabaviti    

Edited by znatozeljni_9š
MO®DA SI JAcI, ALI JA SAM LUdjI.
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2007 at 12:33
Ides u teretanu 5 ili 6 mjeseci - tu napises 5mj. a u drugoj temi 6mj.

Ovako..ne znam sta ti je cilj...prvo nam reci koliko si visok - da znam rasporedit te 92kg.

Sto se tice dodataka prehrani - treba ti samo whey i glukoza i nista vise.
Prehrana je ta koja stvara bazu svega, zatim kvalitetan trening i tek nesto malo utjecu tu dodaci prehrani.

Ako nisi zadovoljan svojim rezultatima onda u necemu grijesis, a to nisu nikako dodaci prehrani, vec sama prehrana ili trening.

Napisi nam nesto o sebi, s cime nisi zadovoljan, sto zelis postici itd.


Back to Top
znatozeljni_91 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Prosinac 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote znatozeljni_91 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2007 at 08:56
For Mr G.--- visok sam š80. gdje se moze nabaviti glukoza 
MO®DA SI JAcI, ALI JA SAM LUdjI.
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2007 at 13:08
Originally posted by znatozeljni_9š znatozeljni_9š wrote:

For Mr G.--- visok sam š80. gdje se moze nabaviti glukoza 


DM.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2007 at 23:30

Originally posted by znatozeljni_9š znatozeljni_9š wrote:

For Mr G.--- visok sam š80. gdje se moze nabaviti glukoza 
 

š80 i 92 kg.....?  I ides na povecanje misicne mase?

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2007 at 05:22
 prije š7 godine uopce se nebi trebalo ici na povecanje miscne mase...............
Back to Top
Nepobedivi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nepobedivi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2008 at 14:12
Kada   vezbac koji je tako reci usao u fazu konstantne utreniranosti,I kada je vec sa vremenom sam stekao osecaj kada mu je dovoljno treninga tj da sam zna da oceni koji mu je vremenski period dovljan za odmor,verovatno ce u jednom trenutku  da se zapita zasto napredak nije toliko ocigledan kao sto je bio na samom pocetku vezbanja bez ozira koliko vise tj duze trenirao I bez obzira koliko ozbiljnije pristupa treninzima-napredak je sporiji ili cak nikakav…

E tu je doslo vreme da se vezbac malo informise o prirodnim dodacima ishrani bez kojih daljni napredak nije moguc..
Pod priodnim preparatima smatramo sve one preparatc koji su prosli sve analize I tstove nadleznih ustanova-kao kod nas VMA,tj sa kojima se potvrduje da ti preparati nisu stetni po ljudsko zdravlje,te da je sastav tih preparata proizveden na poptuno prirodan nacin I od prirodnih supsanci….

Posto sam u prethodinim tekstoivma naglasio na vise mesta da je osnovna gradivana materija  koja gradi misic jesu belancevine tj proteini….pa zatim dolaze ugljeni hidrati I neka mala kolicina zdravih masnoca…

Posto je dokazano da kada tjelo dodje u tu fazu dam u je potrebno extra unos proteina da bih napredovalo tj da bih nastavilo da raste,potrebno je povecti unos gradivnih materija tj proteina..

Po ovome dolazimo do zakljucka da bi trebalo pojacati ishranu-to je tacno,ali s obzirom da dansnji system zivota nalaze konstantu zurbu I gorovo je nemoguce u organizam uneti dovoljnu kolicinu gradivnih materija iz hrane u toku dana…ovde moramo pribegavati pririodnimdodacima ishrani…

Na prvom mestu preporucujem proteinske preparate kojih imamo sirok spektar I prozivodjaca I procentualno zastupljenosti proteina u nima….
Tako imamo protein koji bi trebalo da konzumiraju ljudi kojima je cilj prevashodno dobijanje  ukupne telesne tezine….to su preparati sa najvise 35% proteina…

Druga grupa su preparati sa preko 35% protreina I sluze za one kolji teze izgradnji ciste msisicne mase bez znatnijeg povecanja masnoca u organizmu…

Od firma koji su zastuplkjeni kod nas na trzistu iskreno preporucujem za onu prvu grupu tj ljude koji teze povecanju ukupne telesne tezine UNIVERSAL REAL GAINS, za onu drugu grupu preprucujem DYMATIZE ELITE WHEY,DYMATIZE ISO-š00,ULTRA WHEY PRO BY UNIVERSAL…..

Od lsedecih doadataka hteo bih da izdovim keratin koji u kombinaciji sa sikoko procentinim proteinom moze da napravi zaista dramaticne pomake na msicnoj masi….
Hteo bih da naglasim da kreetain sam po sebi nece I ne moze nikome da pomgne da dobije na  msiscnom volume nu…
Povecanje misicne mase od 2-3 kg prilikom upotrebe kreatina je iz tog razloga sto se zna da kretain veze vodu za misicni molekul I ta tezina u stvari nije dobijena msiicna masa  vec nagomilavaje vode u msicnoj stanci,sto na zalost prilikom prestanka upotrebc kreatina odmah odlazi…

Licno preporucujem da se whey protein koristi zajedno sa kreatinom na sl nacin..

Loading faza sa kretinom treba da traje 7 dana I u tom se periodu uzima 2 puta dnevno po š0 grama….znaci idemo š0 grama pre treninga I š0 grama posle treninga ali na lsedeci nacin…

U sejker pomesati š0 grama kreatina,60 grmaa whey proteina I š00 grama dextrose tj grozdjanog secera…konzumirati odmah p[osle treninga….

Nakon ove fazc loadinga,keratin treba uzimati u dozama  kao  sto sam objasnio u vezi ovoga sejka I to samo I iskljucivo posle treninga…..ja vam mogu garanotvati uspeh ukoliko se budete pridrzavali ovoga u periodu od 6 weeks…                           Napisao:Pedja Petrovic  
GO HARD OR GO HOME!
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2008 at 07:30

Originally posted by emilio emilio wrote:

 prije š7 godine uopce se nebi trebalo ici na povecanje miscne mase...............
 

 

da ponovimo---PRIJE š7 GODINE UOPCE SE NEBI TREBALO ICI NA POVECANJE MISICNE MASE...

Back to Top
Nepobedivi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nepobedivi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2008 at 10:07
a zasto se pre š7 godina nebi trebalo ici na povecanje mase genije?i i sad si sve obajsnio,to je tvoj ekstra kratak odgovor sa puno recenog  objasni!

Edited by Nepobedivi
GO HARD OR GO HOME!
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2008 at 12:02

Originally posted by Nepobedivi Nepobedivi wrote:

a zasto se pre š7 godina nebi trebalo ici na povecanje mase genije?i i sad si sve obajsnio,to je tvoj ekstra kratak odgovor sa puno recenog  objasni!
 

zbog takvih sirovina kao sto si tiGuitar,

eto kratak odgovor....

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2008 at 12:11
Zasto se non stop prepucavate.

Emilio daj konkretne argumente i svi sretni i zadovoljni. Nemojte se oko sitnica prepucavat.
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2008 at 12:24

Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Zasto se non stop prepucavate.

Emilio daj konkretne argumente i svi sretni i zadovoljni. Nemojte se oko sitnica prepucavat.
 

nepirodna hipertrofija-povecanje misicne masa vise nego li tijelu prirodno treba...........

 

Edited by emilio
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2008 at 14:10
 Slazem se sa emiliom...ali opet cemo gledat mlade deckice u teretani kako zele izgledati kao ormari;) Tako da nemoj se pretjerano ni truditi... Ionako on sada najboje zna...
Back to Top
Nepobedivi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nepobedivi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2008 at 17:32
emilio bravo za tebe!  

Edited by Nepobedivi
GO HARD OR GO HOME!
Back to Top
David777 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David777 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2008 at 21:42
 kompa..povecaj unos proteina i smanji unos ugljikohidrata...izbaci secer,tjesteninu....pij 3 proteinska shakea na dan....i bavi se crobnim treningom,vozi biciklu,trci itd.,probaj popiti 2-3 l vode dnevno....
david
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.