New Posts New Posts RSS Feed - dobivanje na težini prestankom pušenja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

dobivanje na težini prestankom pušenja

 Post Reply Post Reply
Author
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: dobivanje na težini prestankom pušenja
    Posted: 06 Rujan 2010 at 19:15
Ispricavam se ako tema vec postoji. S obzirom da moram prestati pušiti, a cula sam i citala da je ovo cesto, zanima me je li to zbog toga što se poveca apetit pa se unosi više hrane ili je razlog sasvim drugi? jer ovo je moguce sprijeciti samokontrolom..također, da li je taj porast težine neizbježan i/ ili kako ga izbjeci ako nije razlog ovako jednostavan. Molim pomoc i puno hvala
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Rujan 2010 at 20:48
  to je psihicki... fali ti nešto među prstima pa hvataš hranu... al to je mit, ako možeš kontrolirat prehranu, neces ni grama dobiti.. ja sam prestala pušiti prije 3 godine i nisam grama dobila , jer nisam harala po frižideru, tad sam bila najdiscipliranija ikad :) ... nema to veze s apetitom, ako to mislis.... samo nervoza neka, a to je ljudima dovoljno da nešto grickaju... kupi si kanticu žvakaca i cao:)
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2010 at 09:58
Originally posted by AnastasiaBeaverhausen AnastasiaBeaverhausen wrote:

jer ovo je moguce sprijeciti samokontrolom..


joj joj....


Kad sam ja prestala pušiti, a to je bilo daaavno (vratila se), uvijek mi je u danu falila da pauza za cig. Kod ucenja narocio. Ta pauza od 7 min mi je bila pravi mali odmor, a kad sam se ostavila cigareta, bilo je "I dobro, šta da ja sad radim 7 min?!" Odjednom sam dobila hrpu vremena preko dana!!!! Također mi je falila i ta radnja - ruka ide od pepeljare do usta.... E to sam riješila tako da sam pila vodu - radnja ista! Nisam se udebljala ni grama jer sam trenirala i jela kao i prije toga.

Moja mama je drugi primjer - ona je prestala pušiti i bacila se na slatkiše pa je s vremenom zbog debljanja pala i u depru i na kraju krajeva za sve okrivila prestanak pušenja i vratila se cigareti. Slatko je i dalje u njenom životu....

A gle, sve ti je to individualno. I naravno da je, kao i u svemu, bitna samokontrola!

Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2010 at 10:12
Znam da se mogu suzdržavat od hrane koja mi ne treba, zato sam i pitala je li razlog samo nervoza ili nešto drugo jer se po raznim textovima to debljanje navodi prakticki kao neizbježno. hvala ena i theia...i theia slažem se za tu 7min pauzu, zato cu i pokušat prestat tek nakon ispita
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2010 at 11:12
  meni je bilo najgore poslije jela... najdraža cigara... i navece , mir i tišina na terasi, ja i cigara... joj, baš mi je bilo užasno neko vrijeme, izgubila sam taj terenutak, sad sjednem na terasu i pijem caj.... , više ne pijem vikendima pa se ni ne sjetim da je cigara i cuga bilo ...hm... ajoj, koliko su mi vrištala pluca
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2010 at 11:19
e da, ta na terasi navecer i ona prva ujutro uz kavu..to ce mi najviše falit. i uvijek si kupim kutiju kao pušit cu te 2-3 na dan koje stvarno imaju efekt, ali znamo kak to završi ali koža mi izgleda puno lošije, osjecam se lošije, još mi se i anemija može pogoršat ako vec nije, moram prestat
Back to Top
Brunhilda View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Kolovoz 2010
Location: Hrvatska/Zagreb
Status: Offline
Points: 322
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Brunhilda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2010 at 20:43
ja sam prestala pušiti i zdebljala se š5 kila u 3 mj. pušila sam dnevno oko 2 kutije prije nego sam prestala. zdebljala sam se jer odjednom sam 'dobila' osjetilo okusa i hrana je imala ultraturboinjekšn super okus. onda dobila sam odjednom i vrijeme pa sam pocela praviti i kolace nekoliko puta tjedno, a i stan je bio kao apoteka nakon ta 3 mj. dugo sam stajala na tim kilima. sad ih skidam i svakako nije mi žao šta sam to sve prošla i što me još ceka u skidanju još nekoliko kila samo je važno da više ne pušim.   
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2010 at 11:01
e dacula sam dosta takvih prica...ali znam prilicno sigurno da mogu kontrolirat apetit, samo treba procijenit želiš li stvarno jest zbog gladi ili jer ti fali cigareta..i think. mislim slicno mi je bilo kad sam mijenjala prehranu, i dalje tu i tamo zeznem, ali uglavnom se držim zacrtanog
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2010 at 17:16
e da, sjetila sam se što je tocno issue..navodno nikotin uništava masne naslage pa prestankom pušenja zato dolazi do debljanja??
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.