New Posts New Posts RSS Feed - Dipsevi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dipsevi

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Bodybuidling4 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bodybuidling4 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dipsevi
    Posted: 19 Sijecanj 2013 at 09:37
Imao bi pitanje u vezi dipseva, zanima koj je najbolji broj serija i ponavljanja za ovu vjezbu? :)
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2013 at 11:32
Ovisi.
Koliko puta tjedno ih misliš raditi? Koje ceš još vježbe ukljuciti u treninge? Što ti je cilj treninga?

Mislim, može i ovako: 3 x 10 :)
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2013 at 11:45
uvijek je najbolje mijenjati. ako stalno "tuces" iste serije, isti broj ponavljanja, to nije dobro.
zato jednom napravi 3x15, drugi put 4x12, treci put 4x8 s nekim opterecenjem,...
Back to Top
Bodybuidling4 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bodybuidling4 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2013 at 13:02
do sad sam radio 3 x 10 i bio sam zadovoljan, ali ovo sto Gajba kaze da bi bilo bolje mijenjati slazem se da se tijelo ne privikne na uvijek odredjeni broj, i onda slabije rastu misici jel? :)
ma ovo 3 x 10 je najednostavnije i volio bi ovako nastavit pa ako vidim da je napredak manji, posto sve serije uvijek isti broj radim, onda cu mjenjati, zato jer nije mi cilj imati velike misice, nego odrzavat ovakvo tijelo kakvo je, i mozda jos dobit nekoliko kila misica :) i dalje nastavit trenirat bez obrzira na postugnit cilj.. vec kad to bude! :)
treniram dipseve cak 3 puta tjedno


Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2013 at 13:16
ja radim 3 serije do otkaza... po 20 komada cca..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2013 at 13:34
Oko 3 serije do otkaza, nakon njega si eventualno malo pomognem nogama.
Nagnut na naprjed, gotovo max extenzija ruke i spust do dolje dok nadlaktice ne budu pod 90 °
Back to Top
Bodybuidling4 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bodybuidling4 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2013 at 14:04
svidja mi se.. do otkaza cu i ja :) hvala
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2013 at 18:09
Do otkaza? Zašto? Koji su benefiti takvog treninga?
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2013 at 19:03
Ja radim 4x6 sa 16 kg opterecenjem , to nije do otkaza .
Dali da radim 3 serije sa još vecim opterecenjem ili da ovak ostavim ?
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2013 at 19:48
ja san kad san bija u top formi zna radit 5x5 sa 20 kg opterecenja, uskoro opet krecen prema tome
Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2013 at 20:17
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

Do otkaza? Zašto? Koji su benefiti takvog treninga?


Pozdrav Saša!

Ja ih trenutno tako radim tj do otkaza ,nakon njega izvucem koje ? negativno ponavljanje?.
Oni su  mi zadnja vježba te skupine i iz odredjenih razloga ju tim nacinom želim dodatno stimulirati na adaptaciju, rast, dati im dodatni kick. Za sada funkcionira, kada ne bude ,nešto cemo mijenjati.
Sigurno znaš i sam da postoje razlicite vrste i metode BB/fitness treninga (u ostale ne ulazim) ,a ovo je samo jedna od njih po nekima kontroverzna ili kakva god svatko je tu da sudi za sebe.. Thumbs Up

Pitaš zato jer se vjerovatno ne slažeš s tom tehnikom?
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2013 at 13:07
Ja radim verziju - ruke na klupici, noge na pilates lopti. 6 ili 7 serija po 10 komada. Zna postat tesko, uff
Al veselim se opterecenju
Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2013 at 13:50
Originally posted by LolitaInChains LolitaInChains wrote:

Ja radim verziju - ruke na klupici, noge na pilates lopti. 6 ili 7 serija po 10 komada. Zna postat tesko, uff
Al veselim se opterecenju


I bez pilates da su ti noge na podu ili na klupici je ta vjezba beskorisna i prilicno nezgodna i opasna za rame, sa pilates loptom jos dodatno povecavas rizik od ozljede zbog nestabilnosti i mogucnosti da izgubis ravnotezu ili naglije trznes i skliznes tijelom, a oslanjas se na ramena koja su u neprirodnom i nestabilnom polozaju. Vrlo mala greska moze dovesti do teske ozljede ramena


Edited by The Phoenix - 22 Sijecanj 2013 at 13:52
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2013 at 14:50

Ok, nisam to znala! Vidjela puno slika fitness modela koji to rade, iako to nije neki orijentir ni garancija za vježbu te treneri u mom gymu ovu vježbu predlože svojim klienticama koje treniraju, samo u varijanti s nogama na podu.

 
Dakle, trebala bih klasicne dipseve raditi? Što ako mogu samo jedan? Haaha Kickbacks su mi premalo. Radim sa 7kg.
Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren.
Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2013 at 14:56
Ako možeš sama jeda, uzneciju pomoc možeš još 2-3 ili4. Ali navijamo i za 10! :)
Neka netko stane iza tebe, poviješ noge u koljenima, prekrižiš u skocnim zglobovima ,a osoba iza tebe ih primi u ruke/dlanove. Po potrebi se odgurneš da izvuceš ponavljanja ili ako je jako teško pomagac može malo podici. Vremenom napreduješ..
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2013 at 15:12
Može, budem. A i kickbacks cu se truditi. Big smile Morala bih uspjeti ako toliko ovih riskantnih napravim
Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.