New Posts New Posts RSS Feed - Dimljena pileca prsa???
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dimljena pileca prsa???

 Post Reply Post Reply
Author
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dimljena pileca prsa???
    Posted: 06 Srpanj 2012 at 21:00
Posvuda sam tragala i nije mi jasno...spada li i koliko spada OVO u zdravo??? Unaprijed hvala! :)
Back to Top
Mjauk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjauk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2012 at 21:25
I ja bi volio da mi neko to objasni iako mislim da nije bas zdravo ali mislim da je u rangu sa pikovom sunkom u crijevu.
Ja kupim 150 grama i traje mi 10ak dana.
Back to Top
BuciBoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Rujan 2011
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 108
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BuciBoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2012 at 21:26
A gle, možemo cjepidlaciti pa reci da zdravo sigurno nije zbog silnih aditiva koje trpaju unutra, a i kvaliteta (i postotak!) mesa koji završi u tome je upitna. S druge strane, "bb approved" su zbog proteincica koje sadrže i niskog postotka masti.
You are defined by the limitation you place on yourself!
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2012 at 08:57
Originally posted by Mjauk Mjauk wrote:

I ja bi volio da mi neko to objasni iako mislim da nije bas zdravo ali mislim da je u rangu sa pikovom sunkom u crijevu.
Ja kupim 150 grama i traje mi 10ak dana.


meni ako potraju 2 dana super je XD,
Back to Top
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2012 at 11:50
150 grama traje 10-ak dana??? To je jedva za dva obroka


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2012 at 16:48
Mjauk, ti nikako da pocneš papat Smile

Slažem se sa BuciBoo :) Nije baš neki izbor za svakodnevno ali povremeno ok. Kod tih salama, kao i kod ostalih mesnih preradjevina, problem je u nitritima (konzervans 250) koji nisu baš najblistaviji sa zdravstvenog stajališta ( u želucu se pretvaraju u nitrozamine koji mogu uzrokovati rak). Navodno se to njihovo pretvaranje može sprijeciti uzimanjem vitamina C ili zelenog/crnog caja nakon svakog takvog obroka. Pa ono...probajte Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mjauk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjauk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2012 at 18:41
Hehehe,metem ko lud,jedva cekam jutro da ustanem da jedem! :D
Samo ova prsa ubacim malo kad pecem jaja da doda smek. :D
Usput,napredujemmm! 


Edited by Mjauk - 07 Srpanj 2012 at 18:42
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2012 at 00:32
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Mjauk, ti nikako da pocneš papat Smile

Slažem se sa BuciBoo :) Nije baš neki izbor za svakodnevno ali povremeno ok. Kod tih salama, kao i kod ostalih mesnih preradjevina, problem je u nitritima (konzervans 250) koji nisu baš najblistaviji sa zdravstvenog stajališta ( u želucu se pretvaraju u nitrozamine koji mogu uzrokovati rak). Navodno se to njihovo pretvaranje može sprijeciti uzimanjem vitamina C ili zelenog/crnog caja nakon svakog takvog obroka. Pa ono...probajte Smile


Nitrosamini mogu nastati samo iz sekundarnih amina i dusicne kiseline- a ova moze nastati iz nitrita iz hrane.
Ubitacna kombinacija: meso przeno na visokim temperaturama.
I u pravu si, nitrozamini su visoko kancerogeni, pogotovo na probavni sistem i jetru.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2012 at 00:59
Skratih ja to tare Tongue ...ali volim kad pišeš Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2012 at 13:07
Netko cijeli zivot pusi, alkoholizira se svakodnevno, jede salame, pastete i ostalu nezdravu hranu, pa dozivi 100 godina.. a netko pazi cijeli zivot, pa umre od raka sa 40... :S
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2012 at 17:14
Ma da Davore, to je jasno, puno je tu faktora koji utjecu na to da li ce se netko razbolit, od psihickih do fizickih i bogtepitaj kakvih još - ali cinjenice su cinjenice :)

Edited by Gym_girl - 10 Srpanj 2012 at 17:14
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2012 at 13:19
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Netko cijeli zivot pusi, alkoholizira se svakodnevno, jede salame, pastete i ostalu nezdravu hranu, pa dozivi 100 godina.. a netko pazi cijeli zivot, pa umre od raka sa 40... :S


Normalno. Od genetskih faktora, koji isto igraju veliku ulogu kod razvoja bolesti, do ukupnog naina zivota- od prehrane, tjelesne aktivnosti, psihe, drustva i svega ostalog.
Al mi je smijesno kad neko pusi 3 kutije dnevno i tvrdi da ga boli briga jer to nema nikakvog uticaja jer eto kao djed mu je pusio pa dozivio 80. godinu.
Niko ne tvrdi da ces od pusenja automatski dobiti rak pluca, al je rizik, tj. vjerovatnoca nekoliko puta veca, a ovo ljudi ne znaju razlikovati.

Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2012 at 22:20
Ako hocete sendvic na brzinu kupite sušena pileca prsa, znaci pilaca prsa ne obradjena samo osušena i posoljena i budu kao salama. Malo posnog i prsa, ukusno pravo a zdravo.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.