New Posts New Posts RSS Feed - Dijeta-anoreksija...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dijeta-anoreksija...

 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
Author
exploziv View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 114
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote exploziv Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2007 at 02:11
ajme strasno....

ljudi o cemu mi pricamo ovdje, kakve dijete....tuna bez ulja???

evo vec sat vremena gledam postove od ovog decka i umjesto da idem spavati tu sam se sav najezio i ne mogu doci k sebi!

Pa to je dijete kvragu...kakva dijeta?? tuna bez ulja?? whey i "nesto sto ne smije biti nadohvat djeci"???

molim vas ljudi pa budite ozbiljni, naravno ako je ovo ozbiljan forum onda bi se svi trebali tako i ponasati koji smo ovdje odgovorni na naki nacin jer dajemo ljudima savjete gdje si netko uz krive savjete moze skroz narusiti zdravlje, zar ne??

decko je visok š60 (jos uvijek raste!!) i sa normalne kilaze od 59kg(mozda maaalkice visoke al zanemarivo) on je smrsavio na 42kg!??

ajme ljudi pa ovo je slucaj za njegove roditelje i obiteljskog doktora a ne za nas ovdje, decko je prestao jesti...nisam vidio sliku ali i bolje da nisam.


to je doba kada treba trpati sve u sebe i ne treba mu nikakva teretana nego se treba maknuti sa tog interneta i neka sa deckima iz kvarta i iz skolei gra nogomet, ili jos bolje neka se upise u neki klub....ne mora biti nogomet, ma bilo sto.

mogao bi sad tu pisati o glupostima poput cijedjenja ulja od tune i sl, s postovanjem Mr.G ali mislim da to nije savjet za š3.-o godisnjaka.

evo vi izvolite dalje, ja sam se iskreno uplasio za zdravlje decka, a Vi koji ste ovdje vec mjesecima izvolite dati djetetu savjet dostojan njegovih godina.

nemojte se ljutiti ali ovo je jako ozbiljno...  

(skoro 20 kila....ne mogu vjerovati jednostavno)
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2007 at 11:48
Slazem se sa explozivom  
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2007 at 12:40

 To je u redu, ali on ovdje barem koliko sam ja vidio dobiva savjete koji koji

koriste svakome, a drugo je to sto je napravio najvecu glupost koju je mogao da je

skinuo skoro 20 kila. U dobi u kojoj se on nalazi potrebna je raznolika prehrana

vise nego u bilo kojoj drugoj dobi i svaka dijeta ili restrikcija prehrane moze

izazvati negativne i nepopravljive posljedice koje ce ga pratiti cijeli zivot. Exsploziv

je s jedne strane u pravu, ali moram napomenuti da je on sve te gluposti napravio

PRIJE dolaska na forum i nadam se da ce mu ovaj forum pomoci da shvati tu

glupost i da od sada bude puno pametniji, da shvati razliku izmedju zdrave tj.

kvalitetne prehrane i prehrane koja ima stetne posljedice. Isto tako smatram da

na ovom portalu ukljucujuci i ovaj forum moze dobiti informacije koje ce mu

pomoci da izraste u pravog sportasa, naravno ako mu je to cilj.    



Edited by fitnessHr
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2007 at 15:18

Originally posted by avantgard avantgard wrote:

Sada sam proucavo namirnice, i budem se posvetio najvise proteinima (bjelancevinama), razmisljo sam ovak:

Jutro: Kombinacija bjelancevina i UH
Rucak: isto ko i kod dorucka
Vecera: Samo bjelancevine.

Uz to svaki dan budem imo treninge, svaki 2 dan...
 

Htio bi ti skrenuti paznju na potrebu za raznolikom prehranom. Ovdje na forumu

kao i na vecini mjesta gdje se raspravlja o sportu najvise se govori o proteinima i

ugljikohidratima. Za tebe veliku ulogu osim proteina i ugljikohidrata igraju i MASTI,

i to ponajprije nezasicene masne kiseline. Masti imaju razne funkcije i tijelo bez

njih ne moze normalno funkcionirati. Uloga masti: Tvore stanicnu membranu,

osiguravaju do 70% energije u mirovanju, stite vitalne organe, transportiraju i

skladiste vitamine topive u mastima( A,D,E,K), cuvaju toplinu tijela i STVARAJU

STEROIDNE HORMONE. Posto si ti u fazi kada pocinje produkcija steroidnih

hormona mislim da ti ne moram dodatno naglasavati vaznost masti.

   

Edited by fitnessHr
Back to Top
exploziv View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 114
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote exploziv Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2007 at 15:21
@fitnessHr

da slazem se definitivno, naravno da nije te savjete dobio ovdje ali htio sam skrenuti pozornost jer je poceo dobivati "dijetne" savjete i to nikako za njega nije pozeljno, dapace mislim da mu sad pohditno treba povratak barem na 50kg jer bez toga ne vidim smisla u izopcavanju bilo kakvih ulja i masnoca iz njegove prehrane.

malo me je naljutilo sto nitko nije reagirao na njegovu prvu recenicu u ovom topicu " Pise : "cuvajte od dohvata dijece"." jer je ocito da decko nema pojma o cemu se tu radi, cak nije naveo uopce proizvod na kojem to pise...ali ocito se radi o necemu sto nije za njega i sto pretpostavlja strucnu i opreznu uporabu.

Isto tako bi se osvrnuo na njegovo pitanje o teretani gdje je netko rekao da vidja i klince od š3 godina u teretani tako da je to normalno, za sportase koji se bavi ozbiljno sportovima je teretana odlicna za fizicke pripeme ali samo uz posebne treninge sa strucnom osobom. Mislim da je teretana ono cime se on sad ne treba baviti i da bi mu za pocetak trbusnjaci i sklekovi bili sasvim dovoljni dok se ne vrati u normalu i ne dok ne shvati neke stvari.

Mozda grijesim i mozda sam prerigorozan ali mi je jako cudno da kile brinu decka od š3 godina, za curu mi je jos jasno jer se ugleda u anoreksicne manekenke koje su im uzor ali decko...

svasta

p.s. samo da napomenem ovaj post je odgovor na predhotni Tvoj post, istovremeno smo ubacili novi
pohvale za ovaj novi post, decka treba educirati
 

Edited by exploziv
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2007 at 15:39
 Sasvim je sigurno da on ima premalo kila i da su mu ciljevi pogresni. Njegov trening se treba bazirati na crobnom treningu i treningu u kojem koristi tezinu vlastitog tijela ( tzv. treninzi relativne repetitivne snage) i cilj mu treba biti skladan razvoj svih topoloskih regija tijela i savladavanje tehnika pojedinih vjezbi. Sto se prehrane tice ne izbjegavati niti jedan nutrijent.
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2007 at 15:57
@ exploziv - djelomicno se slazem s tobom , ali evo nakon tvojih postova jednostavno osjecam neku griznju savjest sto sam decku ista napisao

nisam neki strucnjak , odmah sam naglasio , on je mene pitao o mojoj prehrani , ja sam mu odgovorio , pitao me je isto tako koliko cesto treniram , ja sam mu odgovorio

u vezi onoga "cuvajte od dohvata djece" , do toga je dosao tako da je u mom "jelovniku" uocio onaj whey , pa me pitao sta je to , a meni se nije dalo objasnjavat pa sam mu dao link na pronutrition.hr

za dijete - nitko mu nije spominjao dijete , Mr.G je spomenuo tunu , a ja sam napisao jedan malo off-topic post , jer me bas zanimalo jel se to ovako jede sa onim uljem ili bez


Razumijem tvoju zabrinutost , ali isto sam tvoje postove tako shvatio i uvredljivo, jer su se odnosili na onoga tko mu je pisao odgovore , a ja sam uglavnom...
Opet kazem , nista lose nisam mislio , niti sam mu (nadam se) nesto lose preporucio.

takodjer smatram da je ovo obiteljski problem , kojeg decko ima volje rijesiti , ali ocito da nema podrsku roditelja

Uzivajte decki avantgard , osim sto si kontaktirao nas na forumu , mozda ne bi bilo lose da sa svojim problemom upoznas i svojeg lijecnika opce prakse?!


Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2007 at 16:23
sorry , ako je moj post gore zvucao bahato , ali stvarno nista lose nitko nije mislio kada mu je odgovarao 
Back to Top
exploziv View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 114
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote exploziv Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2007 at 16:49
Originally posted by Lega Lega wrote:

sorry , ako je moj post gore zvucao bahato , ali stvarno nista lose nitko nije mislio kada mu je odgovarao 


ma ne sve 5, nisam ni ja nista lose mislio niti sam htio ikoga uvrijediti...malo sam izdramatizirao jer mi se ovo cini kao jako veliki problem i mislim da nitko od nas ne bi volio prodonjeti tome da decko nastavi sa svojim zamislima...


nema ljutnje tu smo da ukazamo jedni drugima na pogreske i pokusavi svojim savjetima okrenuti stvari na bolje ako je potrebno i naravno ako je ikako moguce!

da slazem se s tobom š00% ali tu bi trebali intervenirati roditelji koji su morali primjetiti toliki gubitak kilaze i  drugaciju prehranu (ako je ona uopce postojala!)

@avantgard

ja bi volio da ovo sad ne zavrsi na nasem pametovanju i da se i ti ukljucis u raspravu, oprosti ako sam te uvrijedio....vjerujem da jesam ali da mi nije stalo ne bi to niti spominjao.

jos si mi i vise simpa jer si iz Kutine a od tamo mi je cijela rodbina

ako ti nije problem ispricaj nam sve pojedinosti, kad si krenuo sa dijetom, od cega se sastoji tvoja prehrana, takodjer sto te je navelo da uopce ides na dijetu...jesi stvarno bio pretezak pa su ti se rugali ili su mozda cure u pitanju...pomogni ti nama i mi cemo se potruditi pomoci tebi
Back to Top
avantgard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avantgard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2007 at 18:22
@exploziv, ma nista, malo mi je bio glup tvoj prvi post, ali razumijem u tvoju zabrinutost.

Moji roditelji oni isto sve poduzimaju da se ja udebljam, ali oni nemaju citav dan kontrolu na meni, stara radi u smjenama, po 8 sati, a stari je u naftoplinu. I stari i stara sada vrse evidenciju, sta jedem i u kolikim kolicinama jedem, ja se sada ne ogranicavam na nicemu, jedino slatko bas nist nejedem, ali zato po drugim namirnicama, radije popijem mlijeko ili jogurt ili nesto od mesa nego smokici, chipsevi, cokolade (jedino pojedem onu sa 88% kakaa).

Evo, ja sam bio izgubio tolike kilograme zbog jedne cure, u koju nitko nije bio zaljubljen osim mene, ali me je privuklo to sto je dosta ozbiljna (ozbiljnija od drugih cura)... Neznam zbog cega nije htjela biti ali to me vise ni nezanima. Ja sam joj kupio svasta (zlatne nausnice, poklon(valentinovo, rodjendan, bozic, uskrs), bon za mob...), izgubio toliko kilograma samo zbog nje, ali ona me nimalo vise nezanima, nisam vise glup da ja letim sada za nekom, bolje neka se neka u mene zaljubio i to je to.

Moja prehrana ti se prije sastojala samo od cokolade.
Sa 2,5 godine svog zivota dobio sam astmu, koji i jos imam. Bio sam se zbuco zbog toga jer ja sam sa 3 godine dobio komp (imam 2 starija buraza, pa je njima trebo), bio sam jako neaktivan, moj jelovnik se ovako sastojo:

Ujutro je vec bila cokolada na meniju, ali nekak preko volje, na tatine molitve sam prvo doruckovo pa tek onda cokoladu. Kasnije rucak, vecera, jeo sam koliko me je trazilo i koliko sam mogo. Ali vecinom sam mazo po 2-3 cokolade na dan.

Kasnije sam morao upotrebljavat lijekove za astmu koji su zadrzavali, kako mi je moja doktorica rekla, male kolicine steroida. Rekla je da je i to sudjelovalo u mojem debljanju, ali najvise je sudjelovala moja neaktivnost. Kompjutere i dalje volim i volio bih postat neki slobodan programer ili neki inzinjer racunalstva, i visim i dalje po š-2 sata na kompu.

Kasnije kada sam imao nekih šš ili š2 godina rekla mi je doktorica da bih morao se pocet bavit aktivnostima i malo smanjit kilazu, ali meni nije ona uopce smetala, pa sam i dalje jeo sto sam htio.

Sa š3 godina, sam se zaljubio u jednu curu i tak krenulo. Prvo sam pokusavo da ne veceram poslije 7. To sam uspio jedan dan, pa drugi dan si mislim zbog cega gladujem i onda se nazderem ko konj na vecer...
Uspio sam izdrzat 7 dana bez vecere i tak se naviko i nisam vise vecero. Kasnije sam poceo manje jest pa je to bilo sve manje jedem, a sve vise vjezbam-> i tak sam doso do ovog.
Ja kada sam god nesto pojeo ja sam za š0 ili š5min morao odmah napravit 200 trbusnjaka i 50 sklekova. I tak sam sve vise radio i isao u krajnost, i doso na š500 i vise trbusnjaka dnevno i po 200 sklekova. Na tome sam po cijele dane izgubio, vise sam dosadio frendovima, odem negdje i odmah kuc vjezbat.
Jeo sam po 2 obroka dnevno, kao sto sam i napisao, u š0:30 kada mi je uzina u skoli i u š5:00 kada mi je rucak kod kuce. Sa tako malom prehranom sam vjezbo i samo vjezbao. Poceo sam drzat do sebe, stalno farmerke, namirisan u skoli...
Na kraju sva roba mi je preveliko, sve se objesilo na meni. Tak da sam izgledo kao strasilo. Moji roditelji vecinom rade, a imam bolesnog djedu u baku pa se mama iscrpljivala kao luda. Te posao, te svaki dan kod njih (baka mi je umrela, nakon te neke bolesti).

Evo ako vas jos nesto zanima o mojem zivotu samo napisite...

Back to Top
avantgard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avantgard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2007 at 18:50
Evo je slika slikana u 6. mjesecu 2006 godine.


Evo malo novije slike (prije š0min)




 
 

Edited by avantgard
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2007 at 21:03
joj cemu taj   smajlic

eto , mogu ti reci da si po onoj slici od prosle godine imao mozda 5 kg vise , a ti si ih skinio 20

oprosti mi na neukusnoj sali, al eto sta cure naprave od covjeka
 

Edited by Lega
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2007 at 21:51

Evo misek par savjeta nevezano uz fitness, tijelo, zdravlje i ostalo...

Originally posted by avantgard avantgard wrote:

Evo, ja sam bio izgubio tolike kilograme zbog jedne cure, u koju nitko nije bio zaljubljen osim mene, ali me je privuklo to sto je dosta ozbiljna (ozbiljnija od drugih cura)... Neznam zbog cega nije htjela biti ali to me vise ni nezanima. Ja sam joj kupio svasta (zlatne nausnice, poklon(valentinovo, rodjendan, bozic, uskrs), bon za mob...), izgubio toliko kilograma samo zbog nje, ali ona me nimalo vise nezanima, nisam vise glup da ja letim sada za nekom, bolje neka se neka u mene zaljubio i to je to.
 

Kad se u iducu curu zaljubis, ovi pokloni ti sigurno nece pomoci. Budi radje pazljiv, njezan, zabavan i tak dalje. Otprati ju doma nakon skole, malo romantike i tak. A ona kojoj su potrebni ovakvi pokloni, bolje ju zaboravi. Ako bas zelis poklanjati, sprzi neki lijepi cd i slicno.

Originally posted by avantgard avantgard wrote:

@ Kompjutere i dalje volim i volio bih postat neki slobodan programer ili neki inzinjer racunalstva, i visim i dalje po š-2 sata na kompu.

To stignes, ne brini, pa tek ti je š3. Lijepo u neku tehnicku srednju ili matematicku gimnaziju (ak planiras i studirat jednog dana). Ako je to tvoja zelja, takve skole su najbolji odabir.

Originally posted by avantgard avantgard wrote:

Ja kada sam god nesto pojeo ja sam za š0 ili š5min morao odmah napravit 200 trbusnjaka i 50 sklekova. I tak sam sve vise radio i isao u krajnost, i doso na š500 i vise trbusnjaka dnevno i po 200 sklekova. Na tome sam po cijele dane izgubio, vise sam dosadio frendovima, odem negdje i odmah kuc vjezbat.

Treba vodit racuna o svom tijelu i drzat do sebe, ali ne treba biti opsjednut time. Slazem se s explozivom, bolje ti s deckima natjeravaj loptu. Mislim da je to bolje u tvojim godinama, i zbog drustva, zezancije i svega. A istovremeno se rekreiras.

I jos nesto, nemoj mrsaviti/debljati se ili bilo kaj raditi zbog nekog drugog (cure, jel). Radi to zbog sebe! Zato jer ti to zelis i jer ces se ti time osjecati sretnijim. A kad ti budes zadovoljniji i sretniji sobom, tada ce i drugi to primjetiti. Bez obzira na 20 kila viska ili manjka, unutarnje zadovoljstvo obicno je puno vaznije.

Znam da si sad mislis kaj tu sad ova filozofira, ni ja nisam s š3 razmisljala ko kak sad razmisljam, bez brige

Sretno, pitaj ak trebas jos kaj. I samo se opusti...

(Sorry svima na ovom kilometarskom postu, ali imam inspiracije veceras)

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2007 at 22:04
  SI SIGNORINA.....Thumbs Up
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2007 at 22:06
si , si...

avantgard , nema pesimizma , smajl na lice i zajedno te idemo ojacat  
Back to Top
avantgard View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avantgard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2007 at 23:23
Jedino, neznam jel sam jedini ali me nogomet ni malo ne zanima, radije odem trcat na 20 min sa frendom ili bicikl na malo dalje rute...

Evo danas sam za veceru pojeo :

2 kuhana jaja bez zumanjka sa nest malo posnog sira.

Ja sam oduvijek imao razvijena prsa, to mi je i nasljedno zato sto mi stari se bilda (on svakodnevno vjezba ujutro i navecer po 30min), on je isto kao mlad poceo sa utezima...

Danas nisam nista pretjerano vjezbo jedino sto sam š5min radio na Orbitreku, zato sto sam jucer trco.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.