New Posts New Posts RSS Feed - Dijeta
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dijeta

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Lelica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2010
Location: Austria
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lelica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2010 at 15:13

 pa reci,kako se ti nosis s tim,daj neki savjet

kod mene su u pitanju i godine a i hormoni,pa je to malo teze

Back to Top
illusions View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote illusions Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2010 at 16:18

 s cim?pokušajima promjena?

ne znam kakvih imaš problema s hormonima,ali vecina ih se može izregulirati na određen nacin,pa to možeš probati riješiti

kolko imaš godina?

a sad savjet...pa moj savjet bi ti bio prvo da razmisliš i tocno,u detalje napišeš ciljeve koje želiš ostvariti,zašto to zapravo želiš i da si zadaš okvirno ( i realno ) neki vremenski okvir u kojem to želiš postici...dobro bi ti bilo da si zadaš konacan cilj,neki cilj u sljedecih par mjeseci,pa naprimjer neki manji cilj koji ceš ostvariti ovaj tjedan (evo ja sam si zadali naprimjer da izbacim junk  sad na tjedan dana,obicno izdržim 3 dana onda 4 pokleknem,al cu srediti ja taj junk,vec jednom jesam bila na neke 2 god,znaci može se kad se hoce ,važno je ne odustati)

nakon postavljenih ciljeva pokušaj se usredotociti na njih kolko god si to vremenski možeš dopustiti (ne znam kakvih imaš obaveza ovak privatno),i nastoj procitati te ciljeve barem 2 puta dnevno (jutro,vecer) i naravno najvažnije zamisli da si vec postigla taj cilj i VJERUJ u to...ok vecina ljudi smatra ovaj dio sranjem,ali vjeruj mi to ti je najvažnije...mind control...sama se na neki nacin da tako velim programiraj za svoj cilj i zbilja napravi ovo gore napisano i daj priliku tome (ali ne tipa da probaš,procitaš ciljeve i pomisliš ne to nebu upalilo...onda ni nece )

nakon toga (ali nikako ne manje važna) ti je prehrana...vec sam ti napisala da pokušaš za pocetak osnove (nemoj se baš povoditi za onim što procitaš u raznim casopisima)...znaci izbaciš junk,rafinirano smeđe,hranu za koju se tvrdi da je ˝zdrava˝(zbilja to izbjegavaj),hranu s natpisima low fat,low sugar (ovo low fat ti je najcešce secer u zamjenu za masti,a low sugar razni zaslađivaci koje u principu neceš u prehrani),izbaciš alkohol i slicno (probaj si zamisliti npr jesu li ljudi to jeli prije nekih ne znam 200 god,možda malo pretjerujem ali kužiš kud ovo vodi? ),citaj i sastave i udjele nutrijenata !!!

zatim ubaci kompleksne uh (zobene,integralne stvarcice tipa tjestenina,smeđa riža,krumpir i onaj slatki,onda puno povrca i voce),važni su ti cisti proteini  (piletina,puretina,jaja,malomasni mlijecni proizvodi,nemasno crveno meso...) i trebaš dobre masti (orašasti plodovi,maslinovo,laneno ulje,riba ti je super,a i izvor proteina je...samo nemoj peci na ulju-mjenja strukturu i onda ti postaje neprijatelj )...nemoj se bojati jesti...tu vecina ljudi radi grešku(primjer ti je bilo koja dijeta) jer unose premalo kcal i onda tijelo zapada u stanje preživljavanja a to neceš iz mnogih razloga (ali naravno nemoj se ni prežderavati!!)...jedi male obroke jedno 5-7 puta dnevno (svaka 2.5-maksimalno 4 sata)...i da obavezno jedi dorucak...ne znam koji su ti tocno ciljevi ali u svakom obroku hoceš ciste proteine (vidi gore) i kompleksne uh (ovisi kakva ti je građa i tip tijela koje ceš uzeti,ali tu bi ti preporucila da se potrudiš i upoznaš svoje tijelo i kako reagira na određene izvore uh)...i ne zaboravi ubaciti masti

jasno ti je da bez vježbanja nema rezultata...obavezno ti je ubaciti cardio,ali opet ovisi o tvom tijelu kolko puta tijedno i u kojem trajanju -eksperimentiraj malo...obavezno ubaci vježbe snage...bilo što nema veze dali bodyweight ili teretana,ali NEMOJ to izbjeci jer ceš se zeznuti samim cardiom,a opet samim vježbama snage neceš toliko masti istopiti...znaci oba dvoje pod obavezno

još ti samo preporucujem da redovito pratiš tijelo,tj.  promjene tipa kg,cm na raznim dijelovima tijela,postotak bf-a i LBM (lean body mass-tj. sve osim masti)-za ovo zadnje dvoje ,tj. za bf bi bilo idealno imati kaliper,ali ak nemaš probaj stranicu http://www.scientificpsychic.com/fitness/diet.html  -dat ce ti barem približan uvid...bf želiš smanjiti,a LBM povecati ili održavati,isto tako cm vjerojatno želiš smanjiti (ovisi kako je koji dio tijela sad,možda i povecati),dok kg zapravo i nisu tolko realan pokazatelj,pa to ovisi o tvom sadašnjem stanju

i zadnji savjet...idi polako...ovisno o tvom tijelu i radu koji uložiš rezultati ce doci prije ili kasnije ali ako se trudiš dovoljno(ali zbilja jako,ne samo da ti to misliš) nema teoretske da ne vidiš rezultate...i da..nemoj slušati baš tuđe komentare..people are evil

nadam se da ce ti ovo pomoci..good luck

'You create your own universe as you go along'
Winston Churchill
Back to Top
Lelica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2010
Location: Austria
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lelica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2010 at 18:59
 uh,hvala na trudu,zbija si se potrudila
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.