New Posts New Posts RSS Feed - Dijeta uz trening
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dijeta uz trening

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Pepita90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pepita90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dijeta uz trening
    Posted: 30 Sijecanj 2014 at 13:58
Pozdrav. 23 su mi godine i malkice se gubim s prehranom.cilj mi je skinut 5 kg. Naime skužila sam da mi ugljikohidrati ne pasu nikako... Tj. Brže se debljam iliti teze mršavim uz njih (i prdim od njih). No, tu je o drugi problem, bez njih teze treniram i živčana sam. Neznam vise sta jesti. Sto se tice sporta uvijek je tu u djiru bila duga setnja, rolanje, jogiranje itd.. Nekad aktivno, nekad manje aktivno (radi posla)... Zadnjih 2 tjedna sam pocela a fitnesom ( ne radim vise) . Moj trening: svaki dan 25 min steper, vjezbe za ruke, noge, straznjicu, pA opet za kraj 25 min steper.. Potrosim oko 500~550 kcal po' treningu pomocu stepera. E sad, nemojte me pitat kako jedem jer upravo sam ovdje da mi oko toga pomognete.. Znam sve : ukljikohidrati se trebaju unijeti ujutro , do večere se smanjuju na minimum , treba unosit dovoljno proteina..meduobroci: Posni sir s voćem ili wheyem od cokolade, voće , orasasti bla bla..... Moj problem je da jako volim trenirati, smiruje mi um i tjelo, a opet neznam kako da se hranim da istodobno imam energiju za treniranje i istodobno mršavim. Moja prijašnja iskustva u skidanju kila su bila drasticna, znaci ili bi premalo jela i loše treniralA jer nisam imala energije, s time da bi ipak gubila na kilaži al opet nisam imala misice jer mi ih je gladovanje pojelo i bila sam bez volje,energije uglavnom usrano ili ajmo rec turbo treniram ( naglasak na aerobni trening) i normalno jedem a opet ne gubim na kilazi.... Help me pliz .. Sad sam ljuta jer sam se zainatila i same gluposti jedem danas i neću ići na trening jer sam u bedu.... :))) od sutra nastavljam... Al molim vas neka mi NETKO pomogne. Znaci sta i u kojem omjeru,P.s. Jeli kasa od amarantha bolja solucija od zobenih? Ajmo Gym girl i ostale sportasice pomagajte... Zahvaljujem
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2014 at 19:27
Pozz,
.. znam, znam, nisam Gym girl a bome ni sportašica ali bi ti volia dat koji savijet i odgovorit na koje pitanje,.. kao prvo, što se tiće ugljikohidrata i prdenja, nije toliki problem u samim namirnicama bogatima UH koliko u kombiniranju njih s ostalom hranom, isto tako nadutost i prdenje su u većini slučajeva uzrokovani brzim jedenjem, istovremenim jedenjem i pričanjem, nedovoljnim žvakanjem hrane, probavnim nedostacima ili promijenama crijevne flore.

Preporuka za prehranu
-Izbjegavajte gazirana pića.
-Smanjite unos mahunarki, kada ih kuhate, dodajte komorač ili kumin tijekom kuhanja.
-Pokušajte smireno žvakati i jesti.
-Pokušajte jesti u tišini.
-Čuvajte crijevnu floru.
-Maksimalno izbijegavajte zatvor.(uz pomoć namirnica bogatih vlaknima)
-Pokušajte slijediti kompatibilnu kombinaciju namirnica
                                                                                                                               izvor: Luisa Martin, Dobra probava

Da, normalno je da ceš bez ugljikohidrata imat problema s vježbanjem, pa oni su primarni izvor energije...

Netrebaš u dva dijela steper, odradi kardio pa trening snage, pod tuš pa kući...

Kako cemo ti pomoć oko prehrane ako neznamo u cemu griješiš s trenutnim načinom prehrane, ako ti se da napiši nam primjer svog dnevnog menia...

.. i da, šta se tiće amarantha i zobenih, oboje imaju i dobrih i loših strana, za nijansu je za mene amaranth bolji, ali između te dvije solucije nemoš pogriješit šta god da odabereš.



Edited by Thor - 01 Veljaca 2014 at 19:29
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
lorax_omnia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lorax_omnia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2014 at 12:44
znas li svoj BMR I TDEE? cisto da znas koliko bi trebala unositi...
Your legs are not giving out.    Your head is giving up.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2014 at 13:30
Originally posted by Pepita90 Pepita90 wrote:

Znam sve : ugljikohidrati se trebaju unijeti ujutro , do večere se smanjuju na minimum , treba unosit dovoljno proteina..meduobroci: Posni sir s voćem ili wheyem od cokolade, voće , orasasti bla bla.....


zašto bi to moralo biti ovako kako si navela? kako znaš da se od ugljikohidrata debljaš tj da ti oni onemogućavaju mršavljenje kad ne znaš koliko kcal jedeš na dan..
cookies are for pussies
Back to Top
Pepita90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pepita90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2014 at 22:50
Pozdrav svima i zahvaljujem na odg. Moj danasnji meni: ujutro u 7 h sam izmiksala u salici od 2 deci malo posnog+jogurt light+Whey od cokolade ( ja stavim trecinu od preporucene doze cisto da dobije na gistoci...mmm fino :) + jabukA 200 grama + 4 keksica koja radim od amarantha sa zobenim. Kavu s malo mlijeka u 10 h, pa meduobrok u 13 h jabuka 200 grama, pa u 16 h big zelena salata+jaje kuhano+100 g tunjevine bez masti+ zlicica maslinovog, u 17 h jabuka 200 g + 100 g narance. TRENING u 18:30, poslije tog sam pojela par onih kikirikija u ljusci... Eto... Jako volim voce, meso itd.. Nek mi netko kaze ako jedem previse voca? Jedem previse?
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2014 at 22:33
Zzz, ne, nejedeš previše voća ako je iz organskog uzgoja a ako nije smanji.., ali ono u prehrani ti ima puno mjesta za napredak, za početak si trebaš saznat svoj BMR i TDEE kao što su ti cure poviše sugerirale, tako da bi si mogla kvalitetno sastavit plan prehrane u skladu s kalorijskim potrebama tjekom dana.
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Pepita90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pepita90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2014 at 16:59
Bazalni mi je 1440 a Tdee je 2230.. S tim da sam svaki dan zadnja 3 tjedna aktivna i potrosim oko 500-550 kcal na dan :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2014 at 17:08
jedi oko 1700-1800kcal za pocetak. pocni mjeriti kalorije i nutrijenete
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2014 at 00:33

Ma nije valjda da te voće brine kad ga tako žestoko braniš LOL Wink

Yeah, još jedan carb hejter Cool

Pepita, koliko se dugo gnjaviš sa ovim jelovnikom? Jesi već skinula nešto kg-a? Kakva ti je prehrambena povijest? Big smile

Ja bih ti prvo preporučila da se ostaviš tog uvjerenja o uh-ima, pa onda možemo pričati dalje Smile Previše se baziraš na simple carbsima, a premalo pažnje posvećuješ kompleksnim uh-ima koji bi ti donijeli brdo energije na treningu (što je uvjet da nabaciš malo miški i promijeniš kompoziciju tijela) i dali kick metabolizmu. Ali strah je vrag, ne? Tongue

p.s. Amaranth je kvalitetniji po tome što je kompletan izvor proteina, za razliku od zobi, samo ga zob tuče u nekim mineralima (pogotovo) i vitaminima tako da....kombiniraj Wink





Edited by Gym_girl - 08 Veljaca 2014 at 00:49
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2014 at 11:46
Pepita, join me, embrace the power of the dark side.... e sad jel bilo dark side ili LCHF, ko će ga znat, no radi.

Ajmo jedno po jedno, postotak tjelesne masti, BMR i TDEE.

Sutra ujutro prije doručka lijepo stani na vagu i izmjeri težinu. Zatim uzmi krojački metar, izmjeri opseg vrata na najužem dijelu, opseg struka oko pupka i opseg kukova na najširem.

Kad imaš ove vrijednosti odi na ovu stranicu: http://www.free-online-calculator-use.com/military-body-fat-calculator.html#calculator

Unesi vrijednosti, pripazi samo da označiš metričke mjere i spol. Bude ti program izračunao postotak tjelesne masti. Kolko god da ispadne, upamti jedno jednostavno pravilo: DON'T PANIC

Slijedeći korak je da izračunaš BMR i TDEE.

Skini si s ovog linka tablicu za excel ili open office calc: http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=114980801&p=1162685953&viewfull=1#post1162685953

Uzmi malo vremena, prouči, unesi sve relevantne vrijednosti. Na kraju kad biraš cilj, odaberi 'cutting' i unesi željeni tempo mršavljenja 0,5kg tjelesne masti tjedno i kao ciljni postotak stavi recimo 18%. Program će ti prikazati BMR, TDEE i neki tempo napretka koji možeš očekivati.

Također predložit će ti omjere makronutrijenata, iako se ti sama možeš igrati s istima. Preporučio bih ti unos proteina između 1,6-2,5g po kilogramu tjelesne mase,  a ostalo rasporedi između ugljikohidrata i masti. Masti moraju biti barem 30% sveukupnih kalorija,

Kad imaš sve te elemente, onda se možeš igrat izradom jelovnika. U svakom slučaju preporučio bih ti da izbaciš sve oblike smeće hrane, sve što je visoko prerađeno, bogato jednostavnim šećerima, tekuće kalorije i da ne zaboraviš ubaciti i dijetalna vlakna u priču.

Što se treninga tiče, cardio trening je za kondiciju i kardiovaskularni sustav,  nemoj na njemu bazirati mršavljenje već ga ostavi kao rezervu za slučaj da dođeš u fazu stagnacije. Uhvati se ti lijepo sprava, utega i bučica i kako narod kaže... JUST LIFT. Nećeš se od tog nabildati, no ubrzat ćeš metabolizam i povećati TDEE, što ti je i cilj. Možda bi ti bio dobar sistem da treniraš 4 puta tjedno, jedan dan gornji dio tijela, drugi dan donji, i onda repriza, recimo ponedjeljak(G)-utorak(D)-četvrtak(G)-petak(D).

U svakom slučaju, čitaj, uči, primjeni i budi konstanto angažirana i lako ćeš do cilja. Sretno! ;)

Disclaimer: savjeti i prijedlozi u ovom postu ne moraju nužno vrijediti više nego što ste ih platili.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2014 at 18:23
Radi i LFHC Tongue

Nitko joj ne garntira te brojeve, pogotovo ne BF...ovdje treba uvest malo konkretne hrane i intezivirat trening.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Pepita90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pepita90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2014 at 23:35
Dragi forumasi, hvala na vasim odgovorima.
Draga Gymka :) e ovako...ja na veliko branim voce iz razloga sto pri svojoj idealnoj tezini sam konzumiralala zbilja dosta voca a opet se nisam debljala :) Naravno, nisam konzumirala ostale ugljikohidrate poput zitarica itd..
Znaci, voce je bilo moj spas, em bih zadovoljila svoju zelju za slatkim (jer sam sladokusac) i em mi je probava bila super.

E sad...malo sam zapela u posljednje vrijeme, sto zbog stresa , sto zbog ostalog, znam nije zato razlog..al uglavnom, opustila sam se :D

i naravno, pocela sam konzumirati ostale ugljikohidrate, jer sam se zazeljela palente , kruha, a i bilo mi je dosta tog gladovanja. i eto.. 5 kg sam se udebljala :DD

Sto se tice moje prehrane, kao sto rekoh, bazirala se na vocu, salatama i tu i tamo bi znala pojest onak medium pecen biftek,ramstek itd, da zadovoljim svoje krvolocne potrebe :)
Naravno, kako sam veoma malo jela (tako sam jedino znala odrzavat svoju kilazu), imala sam 7. ili 8. dan punjenje....
Al to je bas bilo punjenje! nisam mogla prestat jest, da bih iduceg dana opet na staro, i tak praznila se, mislila da cu izdrzat, i opet puknula...


Neznam, neznam vise kako jesti, neznam da li sam ponekad normalna..al se stalno vrtim u krug i ne zelim bit opsjednuta vaganjem, mjericama itd..
Dosta mi je toga..

Ugl, sad imam 63 kg, visoka sam 165 ili 167 :D...lipo sve to na meni stoji, mislim, nisam mlohava, uvijek sam ja aktivna sto se tice sporta...


al ipak, trbuscic je tu, pa malo rukice, pa malo bedra..

Sad je vec 3. tjedan da idem na fitness..vaga se nije bas nesto pomakla na dolje :( opet, ne zelim se vagat jer samo padnem u bed i onda bih pojela sve iz inata.

jer kad se sjetim koliko znoja bacim tamo, i trudim se...

ne ne, necu se vagat, znam da sam na 63 , mozda 62 i pol...al nevazno..jer se ne zelim vagat..


eto :D
Back to Top
Pepita90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pepita90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2014 at 23:39
hvala ti Goranchero, kad uzmem malo vremena budem si to pogledala. :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2014 at 00:31
Originally posted by Pepita90 Pepita90 wrote:

.ja na veliko branim voce iz razloga sto pri svojoj idealnoj tezini sam konzumiralala zbilja dosta voca a opet se nisam debljala :) Naravno, nisam konzumirala ostale ugljikohidrate poput zitarica itd..
Znaci, voce je bilo moj spas, em bih zadovoljila svoju zelju za slatkim (jer sam sladokusac) i em mi je probava bila super.


Boldirano je ključno Smile Od čega ćeš se debljati ako jedeš samo voće, povrće i nešto proteina? Smile Stvar je u tome da nikad nije riječ o samo jednoj skupini namirnica, jednoj namirnici, jednom makronutrijentu.....kao što ti "ludiš" kad čuješ da "voće deblja" tako ja ludim kad čujem da ugljikohidrati debljaju  Big smile Može li itko to izjaviti bez "osim", "ako" " u slučaju da..." .....kužiš što ti hoću reći? Tako i za voće ili za bilo što drugo.

Ja u biti i ne volim govoriti ništa dok ne vidim nečiji jelovnik i greške koje radi. U najvećem broju slučajeva ljude deblja jednostavno - suficit Smile I zato se nikad ne lovim nekih općepoznatih tvrdnji jer je za svakoga situacija različita. A što s onima koji ne dobivaju na kilaži ali talože masne naslage? Sve može i ne mora debljati - a ako još u obzir uzmemo i razne metaboličke poremećaje, stvari postanu još zamršenije.



Originally posted by Pepita90 Pepita90 wrote:


i naravno, pocela sam konzumirati ostale ugljikohidrate, jer sam se zazeljela palente , kruha, a i bilo mi je dosta tog gladovanja. i eto.. 5 kg sam se udebljala :DD 


I vidiš kako dolazimo do problema Smile Jesu li ti sad ugljikohidrati bili krivi za debljanje? :) Pa si ih opet prekrižila? :) Ili je bila kriva tvoja neumjerenost i prevelika želja nakon dugog odricanja....i neprilagođen omjer makronutrijenata? Je li sad tu voće ispalo višak ili nešto drugo? :))



Originally posted by Pepita90 Pepita90 wrote:



Sto se tice moje prehrane, kao sto rekoh, bazirala se na vocu, salatama i tu i tamo bi znala pojest onak medium pecen biftek,ramstek itd, da zadovoljim svoje krvolocne potrebe :)
Naravno, kako sam veoma malo jela (tako sam jedino znala odrzavat svoju kilazu), imala sam 7. ili 8. dan punjenje....
Al to je bas bilo punjenje! nisam mogla prestat jest, da bih iduceg dana opet na staro, i tak praznila se, mislila da cu izdrzat, i opet puknula... 


Klasika - iz krajnosti u krajnost, iz mučenja u mučenje. Nikad ništa od toga, da te utješim odmah Smile Osim poremećenog metabolizma koji sad reagira na svaki extra griz hrane koju je zaboravilo koristit.


Originally posted by Pepita90 Pepita90 wrote:


Neznam, neznam vise kako jesti, neznam da li sam ponekad normalna..al se stalno vrtim u krug i ne zelim bit opsjednuta vaganjem, mjericama itd..
Dosta mi je toga.. 


Nisi jedina ako će ti tako bit lakše Smile Blažen ovaj internet i histerija koja traje već godinama oko tih low carb principa pa imaš već poveliko društvance sa istim problemima. A sve može biti umjerenije i jednostavnije. Opsjednutost vaganjem? Hehe...pa...ja bi rađe bila opsjednuta vaganjem (hrane, a i sebe povremeno za report) nego se vrtila u krug Wink


Prije nego vidimo par jelovnika od a do ž teško je reći u  čemu je točno problem. Ali moja kristalna kugla sumnja na premalo hrane Smile i vrlo vjerojatni manjak određenih hranjivih tvari koje bi ti olakšale cijeli proces. Moraš početi jesti i moraš početi trenirati što bolje. Ovako si samo uskraćuješ nešto što uopće ne moraš, da biš se na kraju dovela do stanja u kojem pojedeš sve što vidiš jer više ne možeš izdržati. Nije li bolje uzeti komadić nego ništa?


Ajde da vidimo te jelovnike, bit će lakše identificirati pravi problem Wink









Edited by Gym_girl - 10 Veljaca 2014 at 00:31
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Pepita90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pepita90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2014 at 01:06
ok..probat cu slozit nesto.

Jeste, u pravu si..ja iz krajnosti u krajnost.
Znam krenuti i na trening s ekstra velikim upalama jer samoj sebi kazem "nesmijes odustat"..i bilo je tjedana kad sam svaki dan trenirala...jer "nesmijes odustat"..i nije bilo ni jednog dana odmora.

To je meni bolesno..

Al takva sam...tvrdoglava. al ima i to svojih prednosti.

Ja se samo nadam da cu pronac pravi put.


Evo mogu ti rec danasnji meni, jao znam da ces rec da sam se krivo hranila al evo :
Ujutro sam popila kavu s malo mlijeka,
u 15:00 pojela domacu juhu od paradajza + šalica kuhane brokule+mjesana salata
18:30 trening, 25 min steper, vjezbice za ruke i trbuh, 25 min steper

i onda BUM-dosla doma, gladna naravno, pojela sam 300 g posnog,300 g jabuke, i 2 narance...uh kako mi je pasalo..

Znam nisam smjela...


sutra pisem kako sam jela :)


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2014 at 01:25
Uh, ovo je neki nespretni, nepotpuni warrior diet? Big smile

No, no, stop it right now Smile Jel znaš u čemu griješiš? Prvo je bitno da to osvijestiš...a onda da kreneš raditi na rješavanju ovog propuha i na sticanju pravilnih navika. Ovako...nećeš daleko.

Čekam ispravak sutra Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.