New Posts New Posts RSS Feed - Dijeta i trening a kile rastu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dijeta i trening a kile rastu

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2011 at 23:19
@ soner - ajde mi malo to pojasni jer ja se ne slazem
U mirin brah?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2011 at 12:41
Originally posted by Sebastian96 Sebastian96 wrote:

@ soner - ajde mi malo to pojasni jer ja se ne slazem


Svakako se vise preporuca pojesti kompletan obrok, kao sto je P+Uh+M! Nece kombinacija masti i ugljikohidrata uz proteine dovesti do porasta sala, vec kalorijski suficit!

Pa i da jedes samo proteine, ako si u debelom kalorijskom suficitu, dobivat ces salo..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2011 at 16:51
Originally posted by Sebastian96 Sebastian96 wrote:

@ soner - ajde mi malo to pojasni jer ja se ne slazem


Velika je razlika između složenih i brzih ugljikohidrata u kombinaciji s mastima. Jednostavni uh+m ti je ono što bi se reklo junk food i naravno, kao takav ne valja. Složeni uh+m+p se ne preporucuje u bodybuildingu samo zato što odvajanjem p+uh i p+m obroka možeš pojesti nešto više kalorija nego kad jedeš p+uh+m obrok, pisao ti je kova o tome na teretana.net pa potraži. Ali budi siguran da te kvalitetan p+uh+m obrok tipa crveno meso+tjestenina i povce sigurno nece udebljat. U dublju raspavu o dizanju inzulin, onemogucavanju lipolize i ostalih stvari mi se neda sad, preumoran sam :P
Rijeąeno na PM.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2011 at 18:57
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by Sebastian96 Sebastian96 wrote:

@ soner - ajde mi malo to pojasni jer ja se ne slazem


Velika je razlika između složenih i brzih ugljikohidrata u kombinaciji s mastima. Jednostavni uh+m ti je ono što bi se reklo junk food i naravno, kao takav ne valja. Složeni uh+m+p se ne preporucuje u bodybuildingu samo zato što odvajanjem p+uh i p+m obroka možeš pojesti nešto više kalorija nego kad jedeš p+uh+m obrok, pisao ti je kova o tome na teretana.net pa potraži. Ali budi siguran da te kvalitetan p+uh+m obrok tipa crveno meso+tjestenina i povce sigurno nece udebljat. U dublju raspavu o dizanju inzulin, onemogucavanju lipolize i ostalih stvari mi se neda sad, preumoran sam :P


A i nije potrebno u dublju raspravu za ovaj forum ici!
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2011 at 19:52
Ja nikad nisam na kraju saznao zašto to tocno UH + M deblja, kao inzulin direkt sprema masti i te fore... sonner ako imaš link, molim te baci ;)
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2011 at 20:08
baci tu taj Kovin link, on ima piše dobre stvari znam Wink
U mirin brah?
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2011 at 20:47
Kovin citat :

"Masti + slozeni ugljikohidrati su savim ok, ako ti cilj nije dijeta. 
Pogotovo ako su ti slozeni ugljikohidrati pokoji komad voca sa brdo vlakana. "

ako se ne varam ovdje se radi o dijeti i prica se o pašti + svinjetini

U mirin brah?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2011 at 22:21
To ne objašnjava mehanizam, plus, opcenito se unos masti i UH treb ograniciti na dijeti, + pašta i svinjetina  nije baš glukoza sa masti ;)
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2011 at 19:03

Taj mehanizam i ja tražim al mislim da ga necu nac :)

Inzulin sprema sve na što naiđe..al može naic i na masti iz prethodnog obroka koje su još u krvotoku. Iako ih odvajamo, opet dođe do preklapanja.

Mislim da je najveci problem tu u višku kalorija koji se može izvuc iz takve kombinacije. Lakše je nabit kalorije s tom kombinacijom nego sa nekom tipa uh+p. Netko ko je na dijeti moci ce puno više pojest sa uh+p obrocima, a znamo da nam je to najbitnije kad nam želudac place :) Neki govore da cak ni taj inzulin nije bitan sve dok se održava kalorijski deficit, matematika je matematika, stanice ce  i dalje prepuštat svoju energiju u nedostatku vanjske ....ljudima su svakakve kombinacije makronutrijenata dale rezultate. Mislim da tu treba imat open mind i isprobavat razne dijete sa raznim omjerima i vidjet na sebi što najbolje odgovara. Sva ta fiziologija i biokemija je jako bitna i puno pomaže u određivanju nekog osnovnog smjera ali opet postoje one male razlicitosti što nas odvajaju međusobno i cine takvima da ce netko na određenoj dijeti izgledat ko sh*t, a netko ce cvjetat.

I da, naravno..junk je junk, tu uopce nema dileme :)

p.s. enter mi nešto šteka pa mi je sve zbijeno..da ne ispadnem zemzo Big smile



Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Claric View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Claric Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2011 at 12:41
Omjer kao sto neki kazu 20g p - 40 g ugh - 40 g masti mi se cini malo previse u omeru masti. Masti se dnevno unosi 60 - 70 g i samo š0 % smije biti zivotinjskog podrijetla. Ugh uvijek ide duplo od proteina u obrok. Primjer : ako pileci file ima recimo 35 g proteina, na to cemo skuhati š00 g sirove rize. Rizu kad je gotova popaprimo, dodamo zlicu maslinovog ulja, skinemo file sa rostilja i voila eto zdravog obroka. Pwm (post workout meal) obrok nakon treninga 30 g proteina i 50-60 g desktroze odmah poslije treninga. Ugl ovako bi se ti obroci trebali slagati po mome misljenju.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2011 at 12:58
Originally posted by Claric Claric wrote:

Omjer kao sto neki kazu 20g p - 40 g ugh - 40 g masti mi se cini malo previse u omeru masti. Masti se dnevno unosi 60 - 70 g i samo š0 % smije biti zivotinjskog podrijetla. Ugh uvijek ide duplo od proteina u obrok. Primjer : ako pileci file ima recimo 35 g proteina, na to cemo skuhati š00 g sirove rize. Rizu kad je gotova popaprimo, dodamo zlicu maslinovog ulja, skinemo file sa rostilja i voila eto zdravog obroka. Pwm (post workout meal) obrok nakon treninga 30 g proteina i 50-60 g desktroze odmah poslije treninga. Ugl ovako bi se ti obroci trebali slagati po mome misljenju.


Naravno, takvi obroci idu ako nisi na dijeti i ako nisi endomorf..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Claric View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Claric Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2011 at 13:47
Naravno...pricam cisto o ljudima koji su u treningu i koji stvarno rade. 
Back to Top
Claric View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Claric Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2011 at 13:52
Endomorfni tipovi trebaju pojacati proteine a srezati ugh i masti. Takvom prehranom bi trebali poceti rijesavati problem koji imaju. 3 treninga tjedno su naravnu nekako u paketu sa time:)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.