New Posts New Posts RSS Feed - Dijeta? Definicija?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dijeta? Definicija?

 Post Reply Post Reply
Author
Peter Griffin View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2011
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Peter Griffin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dijeta? Definicija?
    Posted: 14 Rujan 2011 at 19:41
Nadam se da ovo mogu svrstati pod dijetu.

Nije da sam bas pocetnik ali eto Big smile
Visok sam š84cm i 80kg body fat 20% ako sam dobro izracunao, primarni cilj mi je skidanje sala sa stomaka i oblikovanje grudi. Kasnije nabaciti jos malo mase. (Negdje sam procitao da je to pogresno da se tako radi)

Program po kojem radim
PON GRUDI TRICEPS STOMAK
UTO LEDJA BICEPS STOMAK
SRI  cROBNI TRENING
CET 
 NOGE RAMENA
PET GRUDI TRICEPS STOMAK
SUB SLOBODAN
NED SLOBODAN

crobni trening nekad odradim i na dane treninga u teretani kada imam vremena. 

Zanima me koliko je dobar ovaj program?

Eh sada posto sam se hranio svim i svacim nasao sam ovaj program ishrane. Ko ima vremena da procita i da da palac gore ili dole?

Ja sam zbunjen jer negdje procitam da je dobro jedno, otvorim drugi forum tamo pise da to ne valja :(

Ponedeljak ,utorak,sreda

Unos belancevina 2 gr po kg telesne tezine
Kardio trening 20-30 minuta umerenog inteziteta

Vazno!!!
U ova tri danda unos UH drzati na drasticno niskom nivou.Svi uneti UH treba da budu uneseni POSLE TRENINGA!!
Ograniciti unos UH ne znaci samo smanjivanje tj racunajnje koliko je uskraceno kalorija od ukupnog dnvenog unosa vec znaci I drzanje INSULINA pod kontrolom tj opste je poznato da nivo inuslina raste sa unosom tj odrredjenim unosom UH.U ostalom kontrlola uneti kalorija ce da rezultira smanjenjem telesne tezine odnosno % telesne masnoce odnosno drzeci INUSLIN pod kontrolom a opste je poznato da nepravilno iritiranje inuslina tj visak insulina I unetih kalroija iz UH rezluatira samo jednim..a to je gomilanje masnoca.
Sugestija je da se konzumira oko 50 gr UH NEPOSREDNO POSLE TRENINGA,sto ce ujedno da kontrolise telo da ne posegne za proteinima kao izvorom energije u post trening periodu….da…dobro se procitali…POST TRENING PERIOD..

U ova prva tri dana,akcenat se moze slobodno staviti na KARDIO TRENINGU NISKOG INTEZITETA koji ce zbog restriktivog unosa UH doveseti do toga d ace telo da posegne za mastima kao primarinim izvorom energije.Naravno.podrazumeva se da je najbolje vreme za rad ove vrste kardio treninga UJUTRO NA PRAZAN STOMAK.

CETVRTAK I PETAK.

UNOS UH POVECAJTE NA š00-š50 gr na dan !!

UNOS BELANCEVINA š.5 gr po kg telesne tezine…--ZNACI..0.5 gr MANJE!!

U ovim danima raditi HIT kardio trening u trajanju od 40 min dnevno

Sada ce mnogi pitati,pa sta je problem sa prvim delom…zasto se ne zadrzati stalno kao sto su prva tri dana jer kada se to cita onda zaista logicno deluje da je to u stvari idelan system za skidanje kilograma….ali to nije bas tako….

Ali idemo redom.
Kada smo na diejti kakva je prva tri dana,nasi misici se veoma tesko I sporo oporvaljaju usled stresa kojem su izlozeni I prostim recnikom tj bukvalno postaju mekani usled nedovljnog unosa UH tj nemogucnosti skladistenja istih u glikogneske depoe.,a bas tu nastaje opasnto od toga da telo pomisli da je neophdono da uspori stopu bazalnog metabozlima da bi opstalo.
Neverovatno je ali istinito ali kada su glikogneskle reserve prazne I vaisi msici “mekani̶š; vi I tada bez obzira na % bf mozete da izlgedate DEBELO…
Tada se upustite u ovu drugu fazu gde ce te ukupan unos UH koji sam gore naveo rasporediti u toku dana recimo-30-40 gr ujutro---20-35 gr PRED TRENING---50-75 gr POSLE TRENINGA

Sa ovako povecanim unosom UH naravno da smo u mogucnosti da radimo vise kardi treninga tj da taj trening bude intezivniji,preprucio bih HIT kardio trening kao sto rekoh u trajanju od 40 min sa recimo snaznim brzim intervalima od š-2 min I isto toliko min spori interval
Filozofija kardio treninga niskog inteziteta u prvoj fazi ovog programa jet a da samo pomogne da se metabolicka stopa odrzi na zavidnom nivou a da se ujedno ne ode u katabolziam zbog niskog unosa UH,a vec ova faza tj HIT trening u ovoj fazi ima za cilj jjos vece ubrazanje metabizlma koje ce biti ubrzano I sa dodatnim unosom UH .

SUBOTA I NEDELJA

Unos UH 3- gr PO KG TELESNE TEZINE !!!!!!!!

Unos belancevina 0.75-šgr PO kg TELESNE TEZINE..

OBAVEZNO---KARDIO U OVA DVA DANA NIJE POTREBAN!!!!!!!

OVO je omiljeni deo gde se unos UH drasticno povecava a unos proteina smanjuje.kao sto mozete videti ide se to te mere da se UH povecavaju cak do 3 gr po kg telesn tezine sto bi znacilo da neko ko ima š00 kg moze da unese u tim danima 300gr UH
Zasto ne raditi kardio..pa vrlo je jednsotavno…pri ovako visiokom unosu UH a drasticno smanjenom unosu B dajtete telu signal da kao gradivnu matreiju treba da koristi B a kao energetsku treba da koristi UH..naravno.u ovoj fazi tj ova dva dana nemojte da ocekujte d ace telo da topi masti tj crpi energiju iz masnih depoa,vec bukvlano ucimo telo da prepoznaje zadatu situaciju odnosno da ubrozamo metabizlam do te mere da kada u pon krenete na 50 gr UH telo omdah posegne za mastima kao primarnim izvrom energije.

Morate da upamtitte da na nisko UH diejtma koje su usko povezane sa nisko kalorisjkim diejtama povecavate nivo LEPTINA tj hormona koji regulise metabizlam I apetit.
Sto god ste duze na takvim dijetma nivo leptina raste I rezluatat se cini prilicno logican onda..zar ne?
I razmislite…

Kada se vratite sa faze br 3 na fazu br š..ssta se dogadja…vase telo bukvlano ulazi u tzv fat burning mode..ili postaje MASINERIJA ZA SAGOREVANJE MASNOCA…

Zamislite samo situaciju da je danas 35 stepeni napolju…I vi udjte u prostoriju gde je 25 stepeni…smanjenje tempretrarue od š0 stepeni jeste veliko ali nije tako dramaticno da bi bilo opasno…ALI..ALI..ALI…vase telo ce reagovati na taj nacin kao da je situacija mnogo gora tj kao da je temp mnogo manja…..i naravno d ace da rezlutria sa tim d ace vama “kao da bude hladno̶š;,sto je samo signal tela na neku naglu promenu..


Edited by Peter Griffin
Wow, it's like I died and went to heaven, then God realized it wasn't my time yet, so He sent me back to a gym.
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Rujan 2011 at 23:18
anabolic diet?

U mirin brah?
Back to Top
Peter Griffin View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2011
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Peter Griffin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Rujan 2011 at 23:37
"evo našao sam ga i mislim da je ovo pisao Miloš Sarcev "


nisam obracao paznju pa sad... znaci da bacim ovo za ishranu? Big smile




Edited by Peter Griffin
Wow, it's like I died and went to heaven, then God realized it wasn't my time yet, so He sent me back to a gym.
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Rujan 2011 at 23:54
pretraži forum,citaj, treniraj,citaj, treniraj, prati šta ti paše šta ti ne paše i pronađi si optimum. zapocni sa cime hoceš. 
U mirin brah?
Back to Top
juricamatacic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Rujan 2011
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote juricamatacic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2011 at 10:59
Dijeta može biti vrlo opasna za onoga koji ju ne zna prakticirati.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2011 at 11:46
Originally posted by Peter Griffin Peter Griffin wrote:


U ova prva tri dana,akcenat se moze slobodno staviti na KARDIO TRENINGU NISKOG INTEZITETA koji ce zbog restriktivog unosa UH doveseti do toga d ace telo da posegne za mastima kao primarinim izvorom energije.Naravno.podrazumeva se da je najbolje vreme za rad ove vrste kardio treninga UJUTRO NA PRAZAN STOMAK.



A ako bi jeo vise UH onda kao tijelo nece koristiti masti kao primarni izvor energije kod npr brzeg hodanja?
uglavnom, glupost , posebno to forsiranje kardia ujutro na prazan želudac....totalno nepotrebno maltretiranje rađenja treninga ujutro ukoliko ti se ujutro ne trenira ili nemas vremena trenirati 2x dnevno , a i nepotrebno maltretiranje sa izgladnjivanjem, a ništa osjetno , ako uupce i je mrvicu bolje nego da ga samo odradis bilo kada. Ukoliko odradis nešto jaci tempo on onog zamisljenog ode i dio mišicne mase...
A i ako je samo šx tjedno kak pise gore taj crobni, od tog hodanja 40-ak minuta šx tjedno nema koristi.
Kaj se HIIT-a tice, tesko da mozes odraditi 40 minuta HIIT-a jer to onda nije HIIT







Originally posted by Peter Griffin Peter Griffin wrote:



Morate da upamtitte da na nisko UH diejtma koje su usko povezane sa nisko kalorisjkim diejtama povecavate nivo LEPTINA tj hormona koji regulise metabizlam I apetit.
Sto god ste duze na takvim dijetma nivo leptina raste I rezluatat se cini prilicno logican onda..zar ne?
I razmislite…


Sto jedes manje Uh i sto si vise i duze u deficitu razina leptina pada , a ne raste, dakle fat loss je usporen i otezan........uglavnom tko god je to pisao pise gluposti.
Ali zdnja 2 dana sa povecanim unosom UH su tu ocito da podignu razinu leptina, tak da to ima smisla , ali je shvacanje funkcioniranja krivo.

Ono kaj je  najbitnije od svega je koliko nisko ces ici s kalorijama , kako ces vjezbati (onaj popis mis skupina gore ne govori nista samom treningu), a to nigdje ne pise, jer ako npr srezes previse kalorije ni najbolji diet program ti nece pomoci da ne napravis losu stvar.Gdje pise unos masti u dnevni menu? Mozda je tebi jasno da sve ostale kalorije moras uzimati iz masti, ali ako cita netko tko nezna i nije u tome sigurno nece trpati stotinjak ili vise grama masti u sebe jer se ljudi boje masti.



Edited by The Phoenix
Back to Top
Peter Griffin View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2011
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Peter Griffin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2011 at 17:21
dobro znaci ovakva vrsta ishrane 0 bodova, to sam htio da cujem Clap


dalje kaze

Vaš bazni metaboliticki indeks je: 2234,72

 sada ne znam je li uredu da pomnozim sa ovim

BMR X š.55 umjerene aktivnosti (umjereno vježbanje/sport 3-5 puta tjedno)

radim 7 sati dnevno vecinom hodanje po firmi kao podrska korisnicima i + teretana

to bi bilo BMI=3462

sto znaci da bi trebao unositi cca 3000 kalorija dnevno?

PITANJE

posto zelim da skinem salo, kako rasporediti unos UH i proteina  prije/poslije treninga i kroz dan..


trudim se da nadjem na forumu al sve nesto do pola..


hvala unaprijed
Wow, it's like I died and went to heaven, then God realized it wasn't my time yet, so He sent me back to a gym.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2011 at 19:41
Nisam rekao da ne valja,nisam dublje ulazio u program ,cak bi mogao bit ok,al trebao bi detaljnije pogledat,samo sam komentirao ovo kaj ne stoji ,previse pametovanja s kojima se ne slazem.dalje ne volim ove formule za procjene kalorija koju si napisao.po meni si daleko previse sa 3000 kalorija.ja volim okivirno krenut sa bodyfat formulama pa od tud korigirat ak treba. To je lbm x š5 ili š6 mislim.na putu sam pa nemrem detaljnije jer kratim vrijeme s moba.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2011 at 22:33
Originally posted by Peter Griffin Peter Griffin wrote:

Eh sada posto sam se hranio svim i svacim nasao sam ovaj program ishrane. Ko ima vremena da procita i da da palac gore ili dole?



Baš radi ovoga ne mislim da je ovaj nacin dobar za pocetak, bio on dobar ili loš sam po sebi.

Mislim da ljudi previše kompliciraju kada tek krecu u neku promjenu prehrane, a to bi trebali tek pri kraju radit Smile. Zašto ne krenut od osnova? Ako prehrana ne valja uopce cemu odmah ic na neka cikliranja, izbacivat uh-e i ostale cirkusarije radit? Nije li bolje ic postepeno, cistit prehranu, formirat obroke, birat prvo dobre uh, a ne ih odmah micat? Krenut sa laganim deficitom ali uravnoteženom prehranom - sigurno ce bit nekog pomaka tako, pogotovo uz dobar trening. I onda kako se tijelo adaptira sve više isprobavat razne "naprednije" tehnike...moramo davat tijelu prostora za napredak, a i cuvat glavu da ne poludi od raznih restrikcija odmah na pocetku. Ne znam, to je samo moje mišljenje...ali svi bi preko noci, ha... Wink

Inace, za kalorije....pusti te izracune....bilježi svaki dan što jedeš, racunaj kalorije i prati težinu..nakon nekog vremena ceš doc do okvirne brojke kad vidiš da se težina ne mice puno sa mjesta...pa kreni od nje...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.