New Posts New Posts RSS Feed - Dijeta bez ugljikohidrata
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dijeta bez ugljikohidrata

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Ivana-Vz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivana-Vz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2007 at 10:14

 tako je, voce je ugljikohidrat i zabranjeno je, osim u fazi punjenja. i da, piju se vitamini i minerali.

A, gle, na svaku osobu dijeta ( bilo koja ) djeluje drugacije.... tak da ak je na tvoju prijateljicu tak djelovalo, ne znaci da ce i na mene ili koga drugoga...

Back to Top
icetea View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote icetea Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2007 at 10:51
 to je istina, ali ja sam ipak za uravnotezenu prehranu..
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2007 at 11:37
 potpisujem!
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2007 at 18:08
vrijedno spomenuti--izumitelj nisko kaloricne dijete ATKINS bio je tijekom svoga zivota debela osoba i takav je umro....izvinjavam se svim osobama koji imaju problem te vrste zbog diskriminantnog stila pisanja... 

Edited by emilio
Back to Top
icetea View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote icetea Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2007 at 16:23
 

"Atkinsova dijeta privlacna je osobama koje su bezuspijesno pokusavale izgubiti tjelesnu masu uz pomoc niskokaloricnih bezmasnih dijeta. Osobe koje provode ovaj tip dijete mogu unositi koliko zele kilikalorija, samo je bitno da te kilokalorije ne potjecu iz ugljikohidrata.

Prehrana koja moze sadrzavati velike kolicine zasicenih masnoca i kolesterola izlaze osobe riziku od srcanih bolesti. Nedavno objavljena istrazivanja pokazuju da prehrana bogata proteinima moze ubrzati razvoj ateroskleroze, glavnog uzroka srcanog udara, povecati rizik od osteoporoze te poremetiti rad bubrega.

S druge strane, namirnice koje dr. Atkins u svojoj prehrani izbacuje, voce, povrce, sjemenke..., dokazano stite od srcanih oboljenja."

                                                               

Back to Top
Slyster12 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 93
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slyster12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2007 at 01:18
Dakle ljudi molim vas CITAJTE S RAZUMIJEVANJEM.

Ova dijeta nije Atkinsonova.
Molim pazite sta pisem.
Dakle DiPascall-ova anabolicka dijeta sa praznjenjem i punjenjem.
Ovo je redukcijska dijeta,dakle upotrebljavamo je kada zelimo skinuti masnocu brzo i efikasno te nije nacin prehrane koji bi se trebao koristiti na duze vrijeme.

Ona prijateljica koja je bila na dijeti sa niskim ugljikohidratima i koja je vidno propala je ocito upala u fazu ketoze.
Ova redukcijska dijeta NE funkcionira na gubljenju kila sa ketozom (posto je anabolicka) vec je ketoza ovdje nepozeljna.
jedino sto se ovdje radi je dovodenje tijela u stanje povecanje potrosnje masnoce.

Back to Top
Slyster12 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 93
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slyster12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2007 at 01:21
Samo dodatak.
"Uravnotezena" prehrana nemoze prisiliti tijelo na gubljenje masti u kratkom vremenu.
Dakle ako netko zeli gubiti mast kroz godine umjesto mjesece onda uravnotezena prehrana je ok.
Za one koji zele reducirati Masnocu i samo masnocu ova redukcijska prehrana s ciljem ocuvanja misica je odlican izbor.
Back to Top
JosephPorta View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JosephPorta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2007 at 16:43
Eh ovako...ja sam prosle godine u š0-om mjesecu imao š22kg dakle lagano je vec bilo kriticno i zbog zdravlja i svega da pocnem nekakvu dijetu. Uglavnom odabrao sam nekako ovu. Dosta je brzo islo na pocetku kilogrami dole i sve to....uglavnom pazio sam stvarno oko toga totalno...sto se tice tjelovjezbe nisam nista drasticno radio napravio bih 6-7km dnevno na sobnom biciklu (oko pola sata) te bih prosetao jednom dnevno isto tako oko pola sata. Hranio sam se totalno po pravilima uglavnom....negdje sredinom drugog mjeseca sam po prvi put nakon sedmog osnovne pao ispod š00kg. Nastavio sam dijetu drzati do ljeta...pao sam na 88kg mjereno 20.7-og (sveti ilija...festa u metkovicu pamtim to ). Sad vise nisam toliko striktno na toj dijeti doduse odrzavam taj nekakav smanjeni unos ugljikohidrata i jednostavno se kontroliram. Ne jedem jednostavno neke stvari vise jer mi nisu napete....s vremena na vrijeme pojedem neki kolac ili nesto...uzmem vocku neku i slicno tako da odrzavati sada tezinu mi i nije nekakav problem. Nekakav jo-jo efekt bi mozda i bio da sam sjeo sav zadovoljan..."e super sad sam smrsavio idem se nagraditi" pa se deset dana natrpavao kolacima,sendvicima i slicno...normalno da bi se vratilo ali nisam. Nakon dugo dugo yebeno dugo vremena me ono nije stid izaci van medu ljude i slicno tako da sam ja ovoj dijeti zahvalan. Doduse treba masa samokontrole.....ono sto je netko napisao je istina razgovarao sam s par ljudi o tome svi imaju neku jednu stvar u glavi koju bi htjeli jesti citavo to vrijeme i to je redovito nesto u cemu nisu pretjerano uzivali prije dijete. Recimo ja sam imao nevjerojatnu zelju da jedem petit-buerre kekse sa mjesanom marmeladom   . Uglavnom sad je to okej...nekakve vjezbe da cinim opsesivne bas i nisam. Jednostavno sam malo promjenio navike....vise ne idem sta ja znam kupiti novine autom nego jednostavno pjesice,vozim se masu biciklom,ne idem liftom nego stubama...i da vidis kako se odrzava. Sve u svemu za nekih 9-š0 mjeseci ja sam izgubio 34 kilograma :)
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2007 at 00:35

 Ugljikohidrate nemoj izbaciti, ali trebas biti oprezna s njima. Ja mrzim  ugljikohidrate, i stvarno se moram boriti sama sa sobom i uvjeravati se da su ok. Ja ih, npr, nisam izbacila, ali sam ih skroz smanjila tako da jedem samo 30 do 50 g uh na dan. A onda kad previse smrsavim jedem ih malo vise, ali iskljucivo dobre uh, znaci SVE integralno: tjestenina, riza, musli.... Nisu oni losi.

I jos nesto- oni su ti pogotovo za zene jako bitni zbog kiselosti samog organizma, tako da mozes dobiti razne zenske probleme (gin) i bubuljice.

Back to Top
Bobo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bobo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2007 at 01:21
Originally posted by Slysterš2 Slysterš2 wrote:

J
Prekomplicirano bi bilo da pisem cijeli jelovnik.
Hrana je u dane praznjenja bila u kombinaciji bjelancevine+masti dakle meso,sir,jaja,riba....
uz ogromne kolicine sirovog povrca kao paprika,rajcica,krastavci,kelj,prokula,salata......
 

Dali smeta ako su paprika i krastavci ukiseljeni ili bas moraju biti svjezi?
Back to Top
Slyster12 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 93
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slyster12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2007 at 02:22
Ako zelis jedi i kiselo povrce ali budi oprezan da si ne iziritiras zelucanu sluznicu.
Back to Top
duje View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote duje Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2007 at 14:28

 ljudi saqmo nemojmo puno papit svi mi smo ovdi radi jednog razloga

i svi taj razlog znaju sada vi meni pomozite

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2007 at 18:04
Ma ne opterecujte se toliko sad koliko cete tocno grama ugljikohidrada pojest na dan, mislim da to nema smisla, samo pazi na prehranu u normalnim granicama i redovito vjezbaj, mislim da to sa brojenjem svake kalorije koju unesemo u sebe nije normalno i da je to vec lagano pretjerivanje! 
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2007 at 23:54
Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

Ma ne opterecujte se toliko sad koliko cete tocno grama ugljikohidrada pojest na dan, mislim da to nema smisla, samo pazi na prehranu u normalnim granicama i redovito vjezbaj, mislim da to sa brojenjem svake kalorije koju unesemo u sebe nije normalno i da je to vec lagano pretjerivanje! 





Svatko tko se zeli zdravo hraniti, trebao bi barem jednom izmjeriti i izbrojiti kalorije i unos razlicitih nutrijenata koje je pojeo u jednom danu...

Tek tolko da dobije okvirnu sliku...
tako da zna, aha, pojeo sam danas ovo ovo i ovo, to je oko š600 kalorija....

Neki ljudi to rade jer im posao to zahtijeva ili zbog zelje za sportskim uspjehom, i to je ok, ali isto tako, kada netko radi sebe odluci to raditi, to je isto ok, i nije "pretjerivanje"

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2007 at 12:43
Ja smatram da je ok izmjeriti da znas koliko uneses jednom onako okvirno, al sad da cu brojit svaki dan za svaki obrok koliko sam kalorija unio u sebe to mi je vec malo pretjerano!

Druga stvar je ako se profesionalno bavis nekim sportom , pa onda zelis jos vise izvuc iz sebe, ali ovako rekreativno bavljenje sportom ne zahtijeva bas takvu strogu strogu kontrolu unosa kalorija u sebe!

 
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2007 at 09:42

 Maloprije sam procitao da prema nekoj najnovijoj studiji zene koje drze AKTINSOVU dijetu gube dva puta vise kilograma od onih zena koje upraznjavaju tri ostale popularne dijete...

Naucnici su uporedjivali 4  popularne dijete :Aktinsovu koja je u odnosu na druge preporucivala najnizi unos ugljikohidrata,ZONE dijetu koja takodjer preporucuje manji unos ugljikohidrata  bazirana u odnosu 40:30:30 ugljiko hidrata,proteina masnoca,LEARN dijetu koja zastupa smanjenje unosa masnoca u korist povecanog unosa ugljikohidrata i ORNISOVU dijetu koja preporucuje veci unos ugljikohidrata i veoma nizak ogranicen unos masnoca.....

izabrano je negdje oko 3šš zena koje su htijele da smanje kilazu ,u menopauzi i nisu bolovale od dijabetisa...

zene koje su pripadale AKTINSOVOJ dijeti su u prosijeku izgubile 4,7 kg,2,5kg LEARN dijeta,,,,2,š kilogram ORNISOVA,š,6 kilograma ZONE dijeta.....

zene koje su slijedile aktinsovu dijetu imale su najbolje poboljsanje kod holesterola u krvi kao i kod snizenja povecanog krvnog tlaka,,,,,,

kazu da ATKINSOVOVA DIJETA najbolje djeluje zbog jednog vrlo prostog pravila a to je da podstice smanjeni unos rafiniranih ugljikohidrata typ secer,bijelo brasno a podstice veci unos vode.........kad ljudi zamjene unos zasladjenih pica sa vodom generalno neunose vise hrane cime smanjuju unos nepotrebnih kalorija....

 VRIJEDNO opet spomenuti---izumitelj ATKINSOVE DIJETE ---atkins ---  umro je sa prekomjernom kilazom........

Edited by emilio
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.