New Posts New Posts RSS Feed - Depresija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Depresija

 Post Reply Post Reply Page  <1 4567>
Author
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 22:01
Thorn...a ti si ono psiholog jel... da zakažem termin i to?
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 00:05
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

  crna, samopouzdanje nije nešto što uciš iz knjiga.

Ako je tako bilo u tvom slucaju, možda sad imaš osjecaj da si uspjela i da si puna samopouzdanja, ali kad tad ce se pojaviti situacija u kojoj pucaš ko kokica i na vidjelo izlazi tvoje pravo (ne)samopouzdanje.

Nadam se da znaš kako treba više od knjiga i kako treba dosta dugo vremena..godina da netko stekne samopouzdanje i sve vezano uz to.
slazem se.. al ovako let me rewind..

Knjige su neke ucinile naucnjacima a druge ludjacima. .

Ono sto sami ne spoznamo.. za nas ucine drugi. Ne radi se o nicem vise nego citajuci o metodama, koje je Zika preporucila i jos jednom zahvaljujem, ne da sam dobila samopouzdanje al potaklo me da svaki dan prihvatim kao jedan mali zivot

Mnogo toga o sebi naucis iz knjiga. Bar prosjecan covjek nauci iz knjiga. Gledajuci sa psiholoske strane - optimizam ne znaci nuzno puno samopouzdanje niti mozes izbjec situaciju da se ne dogodi tren, dan ili duzi period kad se osjecas lose, nezadovoljno i jednostavno apaticno da bi ista mijenjao. No, opet u takvim periodima preporucam procitat neku od tih knjiga.. napunit se mislju jednog Coehla ili procitat o tome kako slozit ili preslozit zivot po necijoj metodi.. ili jos ljepse receno citajuci dat si truda da stvoris o sebi drugaciju sliku od one koju u tom periodu nosis.



Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 00:08
Originally posted by SMAJLICA SMAJLICA wrote:

Slažem se u potpunosti... Misliš da ja ne citam? Pomaže privremeno, slažem se... Ali samopouzdanje je kao kula od karata...kod mene... Neko malo puhne i ...hooooop...hajmo sve iznova Labilna sam po tom pitanju skroz.
Sve u svemu, ta moja labilnost samopouzdanja ipak nije jaca od moje želje da budem zdrava i da rodim svom Josipu kad dođe vrijeme zdravo dijete, i da njemu budem zdrava dugo godina. Onda, i zbog mojih roditelja! Još im samo trebam TAKO ZAHVALIT na svemu- samouništenjem, bukvalno, glupiranjem.
Joooj jesmo mi žene i proklete po ovom pitanju... MRZIM KOMPLEKSE!!! Grrrrr
smijem pitat.. kod tebe.. tko stvara te komplekse? ti sama? okolina?ne mislim ovime nista lose..vec eto..meni se danas dogodilo da mi je neka na poslu u vise navrata rekla da sam buca (dalje od tog nisam ni htjela cut) na sto se moj dragi samo nasmijao..jer sto sam uopce cula tu jednu rijec kad sam mogla sve zanemarit..evo, dala sam neki primjer. Samopouzdanje je varljiva stvar, labilnost je vec nesto sto bi i mogla kontrolirat.. ko svojevrsna zivotna vaga
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 00:12
Originally posted by Kate Kate wrote:



Iskreno, ne treba bježati od dobre knjige, ali nije sramota zatražiti strucnu pomoc kad vidiš da uz silne pokušaje ne uspijevaš doci do rješenja.

Ne kužim zašto kod nas još uvijek postoji ta fama o psiholozima i psihijatrima, pa ne radi se tu o tome da je netko lud ko kruška, psiha je sastavni dio covjeka, u stalnoj sprezi sa tijelom, jedno s drugim ide u paketu i kad ne štima jedno, stradava i drugo.

Puno stvari je u glavi, ali isto tako puno puta je to jace od svijesti i ponekad ni uz najbolju volju ne možemo razumjeti zašto smo otišli u nekom lošem smjeru, zašto radimo stvari koje nam štete i ponašamo se po nekom destruktivnom obrascu...

Dobar psiholog može tu puno pomoci, prvenstveno da ti pomogne definirat problem, a onda i savjetovanjem koje te može jako dobro usmjeriti.

Ali, za prvu pomoc dobra je i samopomoc, barem za svladavanje nekih tehnika opuštanja i stvaranja donekle bolje slike o sebi ako ništa drugo.

vecina misli "tko ce mi sto reci".. "jel me tko vidio"... nije sramota! I slazem se.. dobra knjiga je jako dobar drug! Pola stana mi je u knjigama i nikad mi nije zao kupiti novu.. dapace..
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 00:34
Originally posted by dalila dalila wrote:

Thorn...a ti si ono psiholog jel... da zakažem termin i to?

a rješit cemo nešto ako bude onog FIT partija koji se vec 2 put uspješno nije dogodio
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 08:32
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

Thorn...a ti si ono psiholog jel... da zakažem termin i to?

a rješit cemo nešto ako bude onog FIT partija koji se vec 2 put uspješno nije dogodio
 e to ce bit psiho terapija za sve! slazem se!
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 12:20
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

Thorn...a ti si ono psiholog jel... da zakažem termin i to?

a rješit cemo nešto ako bude onog FIT partija koji se vec 2 put uspješno nije dogodio
 e to ce bit psiho terapija za sve! slazem se!

grupna terapija, može
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 14:06
A mogu ja i sama tu terapiju podnijet možda...    
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 14:30
A di mi je Gym ovih dana na forumu??? Nedostaju mi njene spike...
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 14:40
Originally posted by SMAJLICA SMAJLICA wrote:

A mogu ja i sama tu terapiju podnijet možda...    
 ne mozda nego SIGURNO!
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 14:48
Auuuu ...a ja ocekivala otpor...
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 15:34
Originally posted by SMAJLICA SMAJLICA wrote:

Auuuu ...a ja ocekivala otpor...
 thorn ne jede male curice.. on voli pomagat! tako da.. kakav otpor! uh..mozes i vise nego zamislis
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 20:22
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by SMAJLICA SMAJLICA wrote:

Auuuu ...a ja ocekivala otpor...
 thorn ne jede male curice.. on voli pomagat! tako da.. kakav otpor! uh..mozes i vise nego zamislis





Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2011 at 10:39
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:


vecina misli "tko ce mi sto reci".. "jel me tko vidio"... nije sramota! I slazem se.. dobra knjiga je jako dobar drug! Pola stana mi je u knjigama i nikad mi nije zao kupiti novu.. dapace..


Da, to me zbilja cudi, ko da smo još u prapovijesti, ali ne samo po tom pitanju, sva više primjecujem zadrtosti svih vrsta...evo npr. moj kvart mi sve više lici na onaj iz "Kucanica"

A knjige...knjige su super stvar, prije š5-20 godina moja generacija je dane provodila u knjižnici birajuc neko novo zanimljivo štivo, knjige smo naprosto "gutali" i bile su lijek za sve-depresiju, dosadu, zbunjenost, pospanost, nesanicu

Dobra knjiga opušta i vježba moždane vijuge a samim tim stanje duha se popravlja...naravno, ne kažem da ne treba ic strucnjaku kad vidiš da sam više ne možeš kontrolirat stvari, ali knjige pomnažu u svakom slucaju i na sto nacina.


Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2011 at 12:04

Originally posted by Kate Kate wrote:

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:


vecina misli "tko ce mi sto reci".. "jel me tko vidio"... nije sramota! I slazem se.. dobra knjiga je jako dobar drug! Pola stana mi je u knjigama i nikad mi nije zao kupiti novu.. dapace..


Da, to me zbilja cudi, ko da smo još u prapovijesti, ali ne samo po tom pitanju, sva više primjecujem zadrtosti svih vrsta...evo npr. moj kvart mi sve više lici na onaj iz "Kucanica"

A knjige...knjige su super stvar, prije š5-20 godina moja generacija je dane provodila u knjižnici birajuc neko novo zanimljivo štivo, knjige smo naprosto "gutali" i bile su lijek za sve-depresiju, dosadu, zbunjenost, pospanost, nesanicu

Dobra knjiga opušta i vježba moždane vijuge a samim tim stanje duha se popravlja...naravno, ne kažem da ne treba ic strucnjaku kad vidiš da sam više ne možeš kontrolirat stvari, ali knjige pomnažu u svakom slucaju i na sto nacina.


  svako ogranicenje vodi ka grcu i opsesivnom poniranju.. zato i ulazimo u depresije. Ja jako slabo citam.. zasitila sam se knjiga s obzirom da sam ih tijekom godina i prelistala i procitala da me boli glava na pomisao al kad god osjetim da mi je potrebno uzmem neku knjigu u ruke i procitam za dusu nesto.. makar to bili mlake rijeci nekog osrednjeg pisca.

Relativno sam mlada pa ne razumijem zasto se ogranicavati..

Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2011 at 19:27
Helloooou! Nakon nekog vremena odlucih se opet pisat u ovu temu! Ok sam i zdravstveno mi nista ne smeta! Moja depresija je vjecna, to sam ustanovila, kao i to da cu cijeli ubogi zivot imat problema sa hranom... Ali, eto, trudim se, to je glavno i sad vam slobodno svima mogu reci da je depresija neka vrsta ludila...

Naime, sad kad mi na um padne sve sto sam sebi radila, plakala bih sama nad sobom i svojim tijelom sta je sve podnijelo..
Zasigurno vam svima mogu reci da to nisam bila ja pri zdravoj pameti...
Upravo ta depresija me i spasila, zapravo, jer sam postala zivcana, nemirna, prepadnuta...Znala sam i osjecala da moje tijelo nije ok...Da moj mozak ne dobija masnoce koje treba, kalorije...da nesto fali i da me to nesto jede...
Sinoc citam pricu o djevojci od 24 g koja je umrla od provoodjenja takve dijete jer joj je tijelo nakon duzeg perioda gladovanja proizvelo samo neki otrov i samo sebe ubilo..Uzasnuta sam bila!
Mislila sam da je mom tijelu dovoljno gajba voca svaki dan i brokula i karfiol (bez aditiva ikakvog)....duze vrijeme sam bila na tome, nego li ta djevojka...
Dakle, upisala sam se slucajno jednog dana ovdje i odlucila podijeliti pricu sa svima...Otvorili ste mi oci! Jedino vi ste to uspjeli!
S depresijom se borim svaki dan! Grize me svaki veci obrok i, iskreno, mislim da mi bukvalno treba neko s kim cu o tome pricat svako malo! Valjda je to neka moja podsvijest da kroz vas tjesim samu sebe da radim pravu stvar! Zato vam hvala sto ste tu i kad god neko od vas ima zivaca da me saslusa, neka mi se javi, jer ne zelim da vas bas tusim ovako stalno, uvijek iznova sa istim dilemama... Zato oprostite... Ali, ja zaista sama prolazim kroz sve ovo! Niko drugi ne zna za moj problem!! Svi misle da sam smrsavila na zdrav nacin ili da jednostavno vise nisam sklona gojenju (yeah,right ) Bas zbog toga sto sama sebi organizujem jelovnik svaki dan, potreban mi je neko s kim cu moci pricati i ko ce mi moci dobre volje dati savjete!
Unaprijed hvala! Veliki pusek!

Edited by SMAJLICA
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4567>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.