New Posts New Posts RSS Feed - definicija,vegetarijanstvo,pretreniranost
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

definicija,vegetarijanstvo,pretreniranost

 Post Reply Post Reply
Author
demiurg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote demiurg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: definicija,vegetarijanstvo,pretreniranost
    Posted: 23 Listopad 2012 at 10:30
Pozdrav :)
Trebala bih pokoji savijet,naime,treniram ragby 3 puta tijedno po 2 sata,treninzi ukljucuju puno trcanja i nesto treninga snage.Htijela bih ubaciti jos 2-3 dana trcanja(to na zalost mogu samo u vecernjim satima).Trcim obicno 30 min laganim tempom a zadnjih 5 min mjenjam intenzitet..Uz to,vozim bicikl minimalno 15 km dnevno(do posla i natrag).
Prvobitni cilj mi je skinuti jos nekih 8 kg a tada bih zamijenola trcanje teretanom.
E sad,muci me pretreniranost,dali mi je to previse ili mogu na neki nacin,dodatcima prehrani i pravilnom prehranom,to izbjeci i ne izgubiti na snazi koju imam???
Takoder zbunilo me malo po forumima,neki pisu da se ugljikohidrati jedu prije a neki poslije treninga..do sada sam prakticirala integralno tijesto ili smedju rizu s tunom ili sojom i salatu prije treninga a nakon samo proteine u prasku i eventualno salatu ako sam bas gladna.Dali je to ok?Moram napomenuti da sam fejk vegetarijanac,ne jedem meso no jedem ribu,pa ako netko ima neki savjet,bit cu zahvalna :) ako treba,mogu napisati jelovnik kojeg se pridrzavam .. hvala unaprijed..
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 10:36
mislim da ne bi trebala još i trcat kad vec voziš bicikli 15km dnevno i jos ragbi. Ja bi ubacila jos 2 full body treninga s HIITom na kraju. Što se tice UH, poslije treninga trebas jesti P+UH bez obzira na sheake koji popijes. Znaci ribica i riza, zob, jecam pretreniranost je moguca osobito zato sto se jos mislis dodatno iscrpljivat ovim kardiom (na trcanje mislim), a vec ga obavljas na biciklu. Uglavnom, napisi koliko godina, kila i ako znas kako se hranis jedan dan primjer jelovnika
pozz
Back to Top
demiurg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote demiurg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 11:39
Hvala :)
27 god,168/69..Nekako mi grubo zbuce ti uh poslije treninga posto ubrzo nakon njega idem spavati a htijela bi sto prije skinuti visak masnoce da se prebacim na teretanu.
jelovnik bi izgledal ovak nekak :
5:00- zobene + proteini s malomasnim mlijekom i kava(ovisnost)
9:00 int.pecivo,5-6 dkg sira(tipa goude,znam da ne valja al priustim si to ujutro) plus rajcica
15:00 povrce kuhano+filet oslica na ,alo ulja +salata
18:00 int tijesti ili smedja riza +tuna+salata
(s tim da u vecini slucajeva dodem bezvoljna s posla pa ovaj obrok u 15h zamjenim bananom)
21:00 shake
22:00salata ili 2 bjelanjka,jogurt s malo masti,kako kad..
to bi od prilike tak izgledalo
ovaj bicikl u principu ne dozivljavam kao neki trening,to je 2 put po 7 km lagane voznje,dode mi vise ko nezamjenjiva smetnja..vise stete nego koristi :)
Ostavila bih sub i ned za odmor i potrudila se spavati barem 6-7 sati..

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2012 at 12:01
Originally posted by demiurg demiurg wrote:

Hvala :)27 god,168/69..Nekako mi grubo zbuce ti uh poslije treninga posto ubrzo nakon njega idem spavati a htijela bi sto prije skinuti visak masnoce da se prebacim na teretanu.jelovnik bi izgledal ovak nekak :5:00- zobene + proteini s malomasnim mlijekom i kava(ovisnost)9:00 int.pecivo,5-6 dkg sira(tipa goude,znam da ne valja al priustim si to ujutro) plus rajcica15:00 povrce kuhano+filet oslica na ,alo ulja +salata18:00 int tijesti ili smedja riza +tuna+salata(s tim da u vecini slucajeva dodem bezvoljna s posla pa ovaj obrok u 15h zamjenim bananom)21:00 shake22:00salata ili 2 bjelanjka,jogurt s malo masti,kako kad..to bi od prilike tak izgledaloovaj bicikl u principu ne dozivljavam kao neki trening,to je 2 put po 7 km lagane voznje,dode mi vise ko nezamjenjiva smetnja..vise stete nego koristi :)Ostavila bih sub i ned za odmor i potrudila se spavati barem 6-7 sati..


lijepo je to, i ragbi- svaka cast, to ja zovem prava žena sto se tice tih UH, imali smo jednu raspravo o tome https://www.fitness.com.hr/blog/avangarde/Ugljikohidrati-navecer--vjecno-pitanje-.aspx pa pogledaj komentrae. Uglavnom, ako ides spavat nedugo iza treninga, pojedi onda bananu i sheake i pred spavanje uzimi samo neki spori protein tipa posni, kazein i orasaste. Nemoras se trpat uh ako osjetis da ti smetaju- ja recimo nemogu zaspat ako jedem slozene uh, dok mi povrce i proteini ne smetaju navecer. Svakako onda prije treninga slozeni UH+P, nemoj to preskakati. Znaci, trebala bi za odrzavanje cca 2200kcal, od tog oduzmes 25% i dobijes koliko kcal trebas da mrsavis. I slozi jelovnik s tocnom gramazom jer te ovako ne mozemo ispraviti, moze bit da je malo, a moze da je puno (iskreno, mislim da je malo ) A sto se tice treninga- ne vidim zasto ne bi krenila u teretanu i tamo radila definiciju? samo neka bude full body. Treninga snage se netrebas bojati, cak stovise, sto vise misica- veca potrosnja- manje masti
pozz

p.s evo jos jednog korisnog clanka pa si procitaj https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/HIIT-protokol.aspx

Edited by avangarde - 23 Listopad 2012 at 12:30
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.