New Posts New Posts RSS Feed - definicija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

definicija

 Post Reply Post Reply
Author
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: definicija
    Posted: 09 Listopad 2012 at 22:43

Ovak,pocetnik sam  u teretani i želja mi je definicija. 16 godina,175/69

Idem svaka dva dana u teretanu po nekih sat i 15,sat i pol i radim vježbe za cijelo tijelo svaki put. Da li mi je to pametno ili da radim drugacije nekako? Smile

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2012 at 22:58
Pozdrav,

Iskreno mislim da i onako imaš pre malo kg da bi išta definirao dodatno.Pocetnik si i trebao bi iskoristiti to za najkorisniji moguci napredak u ovom trenutku, a to je povecanje snage i mišicne mase. Samim time ce se i tijelo oblikovati a možda izgubiš i na masnom tkivu ukoliko budu trening i prehrana dobri.

Pošto puno ljudi koji dodju na forum pišu provodim to i to vrijeme u teretani, u ovom slucaju veliš 1,15h bitno je napomenuti da taj podatak baš ništa ne znaci jer možeš to vrijeme potrošiti pricajuci u teretani, radeci biceps pregib i sl. Ono kaj je bitno je nacin vježbanja , spomenuo si full body i to je super, no još bitnije je izbor vježbi, intenzitet( težine s kojima radiš), volumen(broj serija i ponavljanja)  , pauze  i svi ostali parametri treninga koje koristiš.tek tada ti netko može odgovoriti dal je to ok ili bi trebao nešto mijenjati Tongue


Edited by The Phoenix - 09 Listopad 2012 at 22:59
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2012 at 23:09

premalo kg velis? a niš bumo onda nabili koju ne :)

a gle radim fakat dosta vježbi (nisu njih par pa udri po njima),a ponavljam cijelo tijelo dvaput u sat i pol i imam 5 min pauzu samo..pocel sam nedavno tek tak da.. :)

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2012 at 23:19
Samo savjet...nauci tehniku izvodjenja viježbi, nadji nekog u teretani da ti pokaže i ispravi ako ne znaš i drž se zgibova, cucnjeva, deadlifta ,iskoraka, potisaka , veslanja ,  sklekova i bencha. To nek bude baza , a komotno mozes se bazirati i na samo par tih osnovnih liftova. Uz to jedi kvalitetno , odmaraj i gledaj promjene ubrzo :) Kloni se sprava i mašina koliko ide. ALI ponavljam, tehnika prije svega jer bolje i sprave nego loša tehnika pa ozljeda.
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2012 at 23:29
kaj se tice prehrane to da,od kad treniram tog se držim :) mogu li mi možda i kreatini pomoc u ovom? odnosno trebaju li mi uopce za ovo?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2012 at 12:19
Neces nista extra dobiti time, radje se koncentriraj na prehranu, mozes i napisati ovdje pa da tu popravimo ak treba
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2012 at 21:05
obroci mi se baziraju na zobenim pahuljicama (vecera ili dorucak ili oboje),raznim rižotima (piletina,lignje,plodovi mora...),ribi...i jednom tjednom kud puklo da puklo pojedem il kebab il tako neš :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2012 at 21:17
Trebao bi biti detaljnjiji ( dakle napisati tipicni dnevni menu)  da bi ti nešto pametno mogao reci, no iz nekog vec vidjenog iskustva obroci su ti vjerovatno nedovoljno nutritivno izbalansirani , a ova rižota koja spominješ su vjerovatno uz ostalo puna masti i ne smatram ih nekom dobrom opcijom s obzirom na tvoje ciljeve,
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2012 at 21:44

današnji menu:

Dorucak-zobene sa bananama

Rucak-lignje sa blitvom

Vecera-dvije mandarine i banana.


Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2012 at 08:58
Originally posted by zipoe zipoe wrote:



današnji menu:

Dorucak-zobene sa bananama

Rucak-lignje sa blitvom

Vecera-dvije mandarine i banana.



Lose lose..
U dorucku skoro nista proteina kao ni u veceri..
Nijedan medjuobrok... :S
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2012 at 13:25
pomoc onda?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.