New Posts New Posts RSS Feed - Debela mama :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Debela mama :)

 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2019 at 07:54
Iskreno, svi smo ti mi takvi. Zapravo ja sam sebi to objasnila da kad je u pitanju to drugo ili, jedva docekam izgovor da sve posaljem u rodno mjesto i malo se sazalijevam uz cips i cokoladu :-| No istina je da to ne vodi u sretnija razdoblja. A kad je stresno vec u startu je posebno kontraproduktivno.

Djece nemam al sam puno ekstra-radoholicarskih faza imala, te razdoblja kad bi ucila i po 20 h dnevno bez spavanja. OK, sad to organizam svakako ne moze, al najproduktivnije sto se moze pribliziti takvoj fazi i meni skupit kolko - tolko zivaca strpljenja i sl je ako pazim da normalno jedem. Jer kad udarim neselektivno bi poslala sve ispite i ucenja kvragu i zavukla se pod svoju dekicu od sveukupnog jada. Ako i ne bi to napravila stalno bi mi se spavalo il bi imala navalu energije pa bi mi mozak skakao s teme na temu, umjesto koncentrirano pamtio. S glupostima sam sigurna da se dio i tebi dogadja. Ovo pisem da osvjestis da odgadjanje ne pomaze, vec definitivno odmaze tvom cilju. OK, dogodi se belaj, al ne treba zaboravit kako realno stvari stoje i zavaravati se da nam smece od hrane pomaze u tim fazama. 

Samo drzi se zlatnog pravila - umjerenosti i jednostavnosti. Pa kolko god napredujes super, nisi nazadovala i korisnije si utrosila vrijeme. Zvuci dosta dobro zar ne? 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2019 at 08:48
Originally posted by durica30 durica30 wrote:

Gymka ja idem na pravosudni, za par dana idem pisati presude a ujedno prvi puta ostavljam malu. Da ne shvatite krivo,uopce nisam posesivna mama već me je strah što se ona budi po noći i onda trazi mene. Uglavnom muka mi je zbog toga, pa mi je muka zbog ispita. Suze mi se slijevaju, imam noćne more da sam došla na ispit i nisam ponijela papir pa zicam okolo (pišemo na laptopu u stvarnosti :D)

Uglavnom mislim da sam izabrala krivo vrijeme za neke korekcije u prehrani.

Da, razumijem te, ali sa toliko učenja nema šanse da ga zezneš Smile Vjerujem da će to proći ok! Pa ćeš i malenoj nadoknaditi svo vrijeme Embarrassed

U svakom slučaju, što se "krivog" vremena tiče - možda nije krivo vrijeme, samo treba prilagoditi pristup na način da ti te promjene koje sada radiš ne rade još dodatni stres. Nema gore nego u nekim stresnim situacijama još mijenjati i životne navike, pogotovo one koje nam često služe kao utjeha i smirenje. Belfegora je dobro rekla, i to bih ti i ja savjetovala - ne moraš niti ne smiješ prevrnuti sve naglavačke (ni inače, a kamoli tek u ovakvom kaotičnom periodu), ali na nekoj dobroj navici uvijek možeš poraditi, makar to bilo dnevno par čaša vode više ili porcija povrća/salate uz obrok. I to su već super koraci ako ih nisi prakticirala prije, i ako ih budeš svakodnevno provodila do kraja ispita prijeći će u naviku pa ćeš moći krenuti dalje.

Neka ti sada fokus bude na tom ispitu, ima vremena za sve kada se malo smiri situacija Wink 

Ali do sada si sigurno već i otkrila neke obroke koji ti odgovaraju? Kako sveukupno gledaš na ovaj period promjena, bez obzira na stagnaciju u kilaži? Zapamti da je to samo jedan mali, mali dio progresa....često varljiv i nepouzdan...

Zapitaj se kako se osjećaš generalno (osim malo straha kojeg opravdano osjećaš radi ispita) pa probaj pronaći barem jedan parametar koji se promijenio na pozitivno....






Edited by Gym_girl - 27 Veljaca 2019 at 08:52
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2019 at 13:23
Sad sam si postavila mali cilj pa ćemo vidjeti dalje. Probat ću bez slatkiša, ako mi dođe kriza neko voće ću smiksat sa posni (našla sam kimbinaciju posnog i kaše od jabuke bez šećera)
Danas doručkovala zobene sa mlijekom,bananom, par badema i žličicom kikiriki maslac. Jako je fino i slatko ali ja evo do sada nisam gladna. Izbaciti ću sutra bademe(njih sam stavila jer prvo nisam mislila dodavati kikiriki maslac)
Ručak će biti grah :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2019 at 09:06

Mali cilj je uvijek dobra strategija - odnosno, veliki cilj rascijepati na više manjih. Tako stalno vidiš neki progres i filaš si motivaciju!

Znači zasitio te taj obrok? Na koliko sati? I da li si uspjela nakon toga pojesti dobro za ručak, bez nekih pretjeranih želja za slatkim? Kako je prošla večer?






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2019 at 10:56
Pozz, samo da se javim da nisam odustala. Mala mi se razbolila tako da sada pogotovo nemam vremena za ništa. Čim strka prođe ponovo ću biti tu :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2019 at 11:40

I u svoj toj strci dođeš tu i javiš se - to je dobar znak!  Thumbs Up Step by step Wink

Neka malena brzo ozdravi, a tebi sretno s ispitom ako već nije prošao! 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.