New Posts New Posts RSS Feed - Debela mama :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Debela mama :)

 Post Reply Post Reply Page  <1 4567>
Author
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2019 at 13:20
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by durica30 durica30 wrote:

Neki dan sam pisala kako mi je od jaja proradio gastritis. Uglavnom nije od jaja nego od raznih krekera. Preko vikenda sam od male pojela ostatak kajgane i domaći kruh, i sve super. Predvečer pojedem 2 krekera sa posnim i zlo i naopako. Danas sam kupila wasa fiber i podnošljiviji su.
Doručkovala sam u 9 zobene, posni, jabuku i cimet
Oko 13,30 tanjur variva od kupusa, mrkve (na cijelu količinu sam stavila i 2 manja krumpirs)
U 16 ponovo tanjur variva
Za desert 2 žlice posnog,aroma vanilije, malo kokosa i stevija
To je za sada to.




durice, koje krekere si jela?


Kako je večera prošla?

Nakon ovog drugog dijela ručka si još i nadoknadila proteine pa je to ok, u 13,30 bi bilo bolje da si nešto od toga dodala?





Večera je završila tako što sam pojela malo dimceka, 3 wasa krekera i posni sir. Prije spavanja sam pojela jabuku (znam da to nije ok ali godinama već prije spavanja pojedem jabuku)

E sad opet me je žgaravica ubila i sad sam sigurna da je to zbog krekera. Prvi su kupljeni u Kauflandu, ne znam kako se zovu, ali to su oni koje si mislim ti preporučila tu na forumu. Imaju nešto što meni uopće ne paše.

Danas ujutro sam dobila mail sa ove stranice, recepti. Među tim receptima je bio i recept za keto kruščiće, pa me zanima da li mogu njih umjesto krekera.

I da li se moram riješiti jabuke prije spavanja?
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2019 at 13:22
https://fitness.us1.list-manage.com/track/click?u=a673671932daa4ed30fb39150&id=f0844aef65&e=8a9caf3158
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2019 at 15:08

durice, kad skužiš da ti nešto ne ide to ide van tako da ako si sigurna da su krekeri uzrok (jer je to očito jedina konstanta obroka i nešto novo) - zaboravi Smile Jesi uzela one obične ili sa sezamom?

 I naravno, možeš probati te kruščiće, a ima i još puno toga što možeš testirati, od domaćeg do kupovnog. Možda bi neki drugi integralni/raženi krekeri bili bolji. Možda je i do raži, treba probati nešto drugo pa vidjeti. Možeš probati i čisti integralni dvopek za početak.

Ta jabuka ti baš paše prije spavanja? Ako ti u bilo kojem slučaju godi fizički i psihički za sad pusti, promjena po promjena Wink


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2019 at 21:24
Večer, evo mene razočarane😏
Jučer ujutro se izvazem i vaga je na istom, niti 10 dkg nisam skinula. Baš mi je bilo krivo. I onda opet misli da to kod mene nema svrhe, da ja moram prilično gladovati da se dovedem u red. Da mi je bolje da izbacim večeru. I onda kao ovisnik čekala da se svi maknu iz stana, e onda otišla i kupila sladoled i pojela 3 Kinga. E onda mi je bilo muka pa sam otišla kupiti bademovo brašno da si napravim keto kruščiće. Dala sam samo 80 Kn za pola sata kg tog brašna i ispekla sam nešto jaaaako masno i ružno da mi to ne moze biti zamjena za kruh ni u snovima. Uglavnom bacila sam sve u smeće. Jedino što sam kupila fino je maslac od kikirikija😁
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2019 at 15:34

durice...koliko si vremena u danu puštaš za neke svoje gušte? 

Spomenula si stres još na početku pa bi bilo dobro da si malo pozabaviš tim dijelom, da se posvetiš nekim tehnikama opuštanja ili bilo čime što će ti malo pustiti da dišeš. Dok je tijelo pod velikim stresom teže i otpušta masnoće, a to je samo jedno na što utječe...s obzirom na štitnjaču i na osjetljiv šećer, zamisli sve što se u organizmu miješa..

Tako da, ne...krivo misliš. Ima to i kod tebe svrhe, ima kod svih Smile Ali definitivno nisi jedina koja se tako osjeća i koja si priušti takvu epizodu nakon vaganja. Razumljivo je što si to napravila, jer je to tvoj način da si olakšaš razočaranje i loše emocije koje su iz njega nastale. Čisti nagon za samoučuvanjem :)

Kako god bilo, pusti to sad iza sebe. Kruščiće shvati samo kao neki feedback da ih više ne radiš ili promijeniš recept :) Tako da nije ni to smak svijeta. Ništa nije. Ono na što treba obratiti pažnju je osvijestiti taj trenutak kad krene razočaranje i pripremiti neke dobre korake da se prevaziđu loši izbori...

Prije svega treba stati i pitati se - ima li kakvih drugih promjena osim te kilaže? Što metar kaže, što ogledalo kaže, što odjeća kaže, kakvo je raspoloženje bilo u tih tjedan dana unazad, razina energije, opći osjećaj...? Sve su to parametri
vrijedni pažnje, nekad i više nego vaga....

Ako ništa drugo, napravila si neke super promjene u prehrani, bila si disciplinirana i kozistentna - ja bih si čestitala na tome, zaboravila ovo od jučer i krenula optimistično u novi tjedan i to s pitanjem - što bih mogla napraviti da se osjećam bolje sama sa sobom? Kako si mogu priuštiti malo mira i opuštanja? 

Pa makar to bilo odvojenih 10 minuta u danu i par dubokih udisaja i izdisaja..... Wink






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2019 at 09:07
Hej,Durice,pozdrav!Ne brini zbog ove epizode,to ti je pod normalno!Samo nastavi dalje!

Nasmijala sam se tvojim keto kruscicima,ja sam imala slicnu epizodu sa zdravim cupavcima!Hahah..Ali moje se pojelo!Muzu i sinu su bili dobri!

Ako ti bas jako fali kruh(meni se znalo desiti),kupi neko pecivo u Lidlu s brdo sjemenki!Jedno cist dovoljno,zasitna su!Tako sam i ja znala napravit u pocetku!

Pisala si o jelovniku,al nisi pisala kako dane provodis!Imas ucenje i malu curku,i kucanstvo!Nije lako nac nesto za sebe,sigurno!Da li muz moze uskociti u pomoc,da odmoris malo?Ili obavis nesto sama?

I zanemari vagu zasad!Gledaj robu,za pocetak!Ne treba ti to sad!Vise se fokusiraj na hranu,sta ti odgovara,sta ne...Vagu cemo kasnije gledat!

Sretno i dalje!Budi ustrajna ko i dosad!
Before 68 After 86
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2019 at 19:44
Hej cure, ma nemam vremena za ništa. Učim sada po 10 sati dnevno tako da i malu slabo viđam. Pod stresom sam na najjače ali nadam se da će se isplatiti. I danas sam saslatkisima koma, tako da neću ni pisati što sam jela.
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2019 at 19:49
E da i dala sam kruščiće da muž proba, samo je rekao ajme meni šta je ovo
😂😂😂😂
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2019 at 23:17
Koliko spavaš durice? :)

10h učenja dnevno zvuči poprilično, svaka čast ako uspiješ toliko, ali ja svejedno mislim da bi ti još i bolje išlo kad biš si odvojila barem 15 min da odradiš nešto što će te opustiti. Ako ništa drugo, da samo sjedneš i zatvoriš oči već si nešto napravila :)

Nije čudo da te vuče na slatko, mozak traži puno energije! Kako sada jedeš ujutro?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2019 at 17:19
Imam skriptu od 720 str i pokušavam to naučiti.Spavanje oko 6 sati ali problem je što se mala budi i nekad ju moram nosati i po pola sata da se smiri. Jučer sam dobila menzes tako da sam danas sto se tiče hrane odlična. Ujutro zobene, sa posnim i kasom od jabuka, mo 2 wasa krekera, ručak 2 sarme bez kruha. Dalje ćemo vidjeti.
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2019 at 18:04
I sad si napravila desert, smrznuta banana,malo mlijeka i žlica kikiriki maslaca(Nutrigold), ovo je savršeno ali pretpostavljam da nije baš dobro za mršavljenje😁
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2019 at 08:32

durice, sjećam se svog učenja za državni ispit, prvi put u životu da sam plakala učeći LOL Anatomija je nakon toga bila kao čitanje novina Big smile Tako da da, shvaćam svu muku toga, no znam koliko su meni tada pomogle epizode šetnje, treninga, neke opuštajuće aktivnosti (muzika, čitanje neke lagane knjige, blejanje u zid...)...samo da malo opustim živce i glavu.

I da, učenje na low carbu je tada bio fail totalni Smile

Što se ovog deserta tiče, ne mogu ti dati konkretan odgovor je li dobro za mršavljenje ili nije zato što ni jedan obrok ne gledam u izolaciji. Bitno je koliko i što pojedeš tokom dana i kako takav obrok utječe na ostale ispred njega. Ako si unutar cijelog dana u minusu, neće ti nužno naškoditi bez obzira na povećan udio prirodnog šećera. U svakom slučaju, bolje je od neke kupovne slastice. Ono na što bih ja više obratila pažnju je kako se osjećaš nakon - jesi li brzo gladna, koliko te povuče pojesti više u sljedećem obroku (ili manje), koliko energije imaš nakon toga, uspava li te ili ti da volju....po tome ćeš odmah vidjeti koliko ti odgovara.

U svakom slučaju, istu stvar možeš napraviti i sa npr. šumskim voćem, ili jabukom, jogurtom i kikiriki maslacem, pa imaš malo laganiji obrok, nešto mrvicu bogatiji s proteinima Wink Pa ukoliko skužiš da ti tvoja verzija baš i ne služi po svim tim osjećajima, pokušaj s ovom Smile



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2019 at 19:07
Gymka ja idem na pravosudni, za par dana idem pisati presude a ujedno prvi puta ostavljam malu. Da ne shvatite krivo,uopce nisam posesivna mama već me je strah što se ona budi po noći i onda trazi mene. Uglavnom muka mi je zbog toga, pa mi je muka zbog ispita. Suze mi se slijevaju, imam noćne more da sam došla na ispit i nisam ponijela papir pa zicam okolo (pišemo na laptopu u stvarnosti :D)

Uglavnom mislim da sam izabrala krivo vrijeme za neke korekcije u prehrani.
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2019 at 20:56
Durice, mozda i nisi.. mislim, najbolje ces sama procijeniti jesi li spremna ya promjene. Ali mozda bas sada kad ti vrijeme ispunjava milijun i jedna stvar koja nije hrana cak te korekcije okrenes u svoju korist. Da maknes fokus s hrane kolko je moguce i posvetis svaki taj tren maloj i/ili pravosudnom. Svi imamo onu ili-ili crtu: ili sve ide, ili sve ide kvragu (barem nam mozak tako govori). Ovo je jedna od onih situacija gdje se da to dobro iskoristiti, da iako je sve tesko - ide.

S tim da nemoj onda nista drasticno, svaki dan lijepo neka nova navika koja ti OLAKSAVA svakodnevnicu (a ne sad slaganje jelovnika i nakuhavanje do besvjesti). Umjesto pekare - tuna cijedjena, svjezi sir, malo krekera, mozda pokoje sjemenje i slicno. Rucak/vecera brzinske salate s piletinom na naglo ili u pecnicu u onim vrecicama (tako cak istovremeno mozes i sebi i obitelji pripremat, samo je jedno manje masno i zatvoreno u vrecicu)... I koliko ide - ide. Nema gladi, nema zivciranja. Misli o poslu-maloj-ispitu a ovo je nesto sto ti pomaze pregurat zaposlen period, nemas sad vremena da te lupi pospanost od divljanja secera u krvi i slicno :)

CIsto.. moj savjet :D
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2019 at 22:04
Ma imaš pravo. I kod mene je sve ili ili, samo da sve ode u pozitivnom smjeru a ne kvragu
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2019 at 22:05
Uglavnom sutra ću se potruditi da opet malo pripazim :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4567>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.