New Posts New Posts RSS Feed - Debela mama :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Debela mama :)

 Post Reply Post Reply Page  <1234 7>
Author
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2019 at 20:54
Nemam pojma šta je uzrok, ona bakterija nije. Vjerojatno nervoza jer sam pod priličnim stresom.
Danas sam probala kombinaciju zobenih, jogurta i šumskog voća. To je meni jako kiselo. Kako vi kombinirate zobene, molim ideje :)
I da, te razene krekere koje jedete umjesto kruha, gdje kupujete. Odlučila sam prvo srediti doručak i riješiti da bijelog kruha.
Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2019 at 21:28
Hej,bok!
Ja krekere uzmem u Kauflandu!7 kn paket!I imas velik izbor!

Zobene...Skuham ih na vodi!Dodam aromu vanilije,2-3 kapi!Malo ih zasladim agavinim sirupom!I onda po zelji!Tamna cokoladA,kokos,obican kakao,,nasjeckam malo orasastih!Ako nemam njih onda brusnice ili grozdjicd!Ovisi sta volis!

Ako volis sumsko mozes jace zasladit zobene pa imas omjer slatko-kiselo,npr!Meni osobno ne pasu s vocem nikako,ali sto ljudi sto cudi!Hahah..


Ako doruckujem to onda jos uzmem ili grcki jogurt (zlicu dvije) ili posnog sira!Zbog sitosti!
Before 68 After 86
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 08:44
Ja sam radi takvih kombinacija zahvalna sto whey postoji! To me i naucilo da on nije samo za tamo neke nabildane nepoznate ljude :)

Nikad ne stavljam puno sumskog jer je samo po sebi kiselo, a i jogurt je kiseo. Znaci posni sir (tipa onaj pilos iz lidla ili onaj novi protein iz konzuma) i jogurt mijesam, dodam malo stevije, zlicu wheya s nekim okusom (npr vanilija ide sa svime), malo zobenih, pa pustim da malo odstoji (ne kuham zobene). Na kraju malo bobica i par orasastih - voila, mljac! Moze i sama aroma npr vanilije. Ako sam bas ekstra raspolozena za slatko nasjeckam si datulju ili ugnjecam 1/3-1/2 banane. 

Moja mama ne voli steviju, pa kad radi slicno radi s eritritom. 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 08:45
Originally posted by durica30 durica30 wrote:

Nemam pojma šta je uzrok, ona bakterija nije. Vjerojatno nervoza jer sam pod priličnim stresom.
Danas sam probala kombinaciju zobenih, jogurta i šumskog voća. To je meni jako kiselo. Kako vi kombinirate zobene, molim ideje :)
I da, te razene krekere koje jedete umjesto kruha, gdje kupujete. Odlučila sam prvo srediti doručak i riješiti da bijelog kruha.

O tom stresu i nošenju s njim bi trebalo otvoriti zasebnu temu, velika je to pošast zadnjih godina i utječe na sve živo...

Koliko često ti se javlja gastritis?

Što se gornje kombinacije tiče, ja ti se tu poslužim wheyem (nekog voćnog okusa ili trenutno od čokolade), ili steviom ako stavim onog bez okusa. Cimet obavezno posipam, a dodatnu slatkoću mi daje i maslac od badema koji mi je već dugo neizostavan dio doručka Smile Pa probaj nešto od toga!

Raženi krekeri - Spar ili Kaufland Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 09:14
Sad mi je 2x u životu proradio, prvi puta ovo ljeto. Testirali me na bakteriju i nemam je. Počela na kraju piti neki čaj od bamije i prošlo. I onda sam ponovo krenula sa vagonima od slatkiša i evo opet.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 09:16

Hm, ti vagoni.... Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 09:36
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Hm, ti vagoni.... Wink


Baš, uništiše me ali su fini
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 09:44

Jesu, ali užitak od njih traje puno manje od muke gastritisa Tongue

A znam, svi nekad idemo kontra sebe u nekim stvarima, sve je to razumljivo. Ali eto, kad osvijestimo koliko nam neke stvari zaista štete, lakše ih se odreći. Nakon nekog vremena stvarno skužimo da nam više uopće ne trebaju, samo treba proći početni period....to je slično onome kada godinama čuvamo neku robu jer smo vezani istu, a ni ne pamtimo kad smo je obukli zadnji put niti očekujemo da ćemo ikada više - pa kad je napokon uspijemo baciti/dati dalje, u par dana zaboravimo čega smo se riješili....oslobodimo prostor, i nabavimo nešto novo.

Tako treba naći nove slastice, koje neće štetiti, a koje će nas jednako tako uveseljavati Wink






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 09:47
Ili pomalo tražiti stvari koje nas vesele, a da nisu hrana... Traje to, ali nije dobro imati preveliku emocionalnu vezu s hranom. Tako kad nas nešto satre-ajmo jest! Nervozni smo....Ajmo jest! Nemamo ništa drugo? Oooooo.... jedva čekam doć doma da me oraspolože topli, slatki ugljići ili drugi kolači xD.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 09:48

Pomalo, doć će i to na red! Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmajcek68 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 09 Rujan 2018
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmajcek68 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 13:49
Durica Da li si trazila kakve alternative za slatkise?Za vagone,kak si rekla!
Before 68 After 86
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 16:29
Originally posted by zmajcek68 zmajcek68 wrote:

Durica Da li si trazila kakve alternative za slatkise?Za vagone,kak si rekla!


Jesam si miksala posni sa voćem i stevijom, to mi je bio kao sladoled, ali kad ja volim mliječne.
Jedno vrijeme sam pokušala sa Montignac prehranom pa sam pravila Boban tortu.

Evo danas sam za doručak protein sir iz Konzuma pomiješala sa malo jogurta te dodala badem, borovnice i malu žlicu meda od kestena. To sam jela u 9. I stvarno nisam bila gladna do 13 sati. I sviđa mi se što je sa sirom manje kiselo nego s jogurtom. Jedino me malo kiselina, ali to bi vjerojatno bilo što god da sam pojela. Uglavnom hvala cure na savjetu za sir i zobene.

U 13 sati sam pojela 2 razena krekera sa dimcekom.

U 16 rizoto sa piletinom.

Zmajcek kad si praviš zdrave deserte šta koristiš, steviju ili..
Šta kažete na med?
I da li djeca smiju steviju?
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 18:07
Ja isto vise volim mlijecne nego vocne okuse. Zato nerijetko uopce ne stavljam voce, vec samo zobene ili tako nesto od ugljikohidrata. A stavim za okus npr zlicu kakaa i malo cimeta. Ili vanilije. Ili rogaca i cimeta. Ima puno ne-vocnih kombinacija u kojima uzivam. S vremenom ces i ti nauciti koje ti se okusom vise ili manje svidjaju, samo treba isprobavati ;)

Ako mi se miksa u sjeckalici, tu dobru strukturu zna dati malo avokada kao dodatak (ali meni odgovara samo ako je bas izmiksan i ne ga puno).
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 18:29
Originally posted by belfegora belfegora wrote:

Ja isto vise volim mlijecne nego vocne okuse. Zato nerijetko uopce ne stavljam voce, vec samo zobene ili tako nesto od ugljikohidrata. A stavim za okus npr zlicu kakaa i malo cimeta. Ili vanilije. Ili rogaca i cimeta. Ima puno ne-vocnih kombinacija u kojima uzivam. S vremenom ces i ti nauciti koje ti se okusom vise ili manje svidjaju, samo treba isprobavati ;)

Ako mi se miksa u sjeckalici, tu dobru strukturu zna dati malo avokada kao dodatak (ali meni odgovara samo ako je bas izmiksan i ne ga puno).


Nisam te shvatila, u šta stavljaš rogač, vaniliju i sl.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 18:49
U jogurt :). Isto ko' i ti, kao proteinski sladoled, samo sa jaaaaaaako puno dodataka.
Back to Top
durica30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote durica30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 19:37
Vidjela sam da ti jedeš Skyr voćni a znam da ima i od vanilije, jesu li oni prihvatljivi.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.