New Posts New Posts RSS Feed - Da li je pametno kupiti mini steper?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Da li je pametno kupiti mini steper?

 Post Reply Post Reply
Author
Starcrunch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Starcrunch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Da li je pametno kupiti mini steper?
    Posted: 29 Lipanj 2012 at 10:32
Pozdrav!

Vec duže vremena gledam i obilazim mini stepere, privukli su me...
Danas sam vidjela u intersportu akciju novu, 30% popusta na steper (sa 550kn na 385)...

Htjela bi ucvrstiti noge, malo podic guzu, to znam da definitivno steper pomaže.... Da li pomaže imalo kod uklanjanja viška s trbuha (naravno uz dobru prehranu)?

Studentica sam pa sad rokovi idu i nemam baš novaca za teretanu, (a ni vremena, a ovako mogu citat skriptu i stepat Big smile )  pa šparam novce kak god stignem i mogu, da li je to pametna investicija s obzirom na to što želim postic ili je za te novce bolje nešto drugo? 

E da, još jedno pitanje, gledam po njuškalu te stepere, ne znam kolko je pametno uzet preko njuškala, ima neko iskustava, na što paziti?

Hvala puno unaprijed!
Back to Top
Zyzz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zyzz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2012 at 11:40
Steper kao steper, niti jedan nije magicni, sve ovisi koliko ceš truda uložiti u svoj rad :). Steper je jedna od mogucnosti pomocu koje možeš doci do željenih rezultata. Ako ti se zaista svidja nacin vježbanja na steperu i neda ti se tražiti alternative onda si ga kupi, ali nemoj da ti stoji doma i da odustaneš, inace ostaješ bez novaca i rezultata.

Ja osobno bi umjesto stepera našao i hrpu drugih vježbi za koje ti ne treba steper, ali eto, svako ima svoj neki nacin.

Za uklanjanje viška sala sa trbuha ovisi o genetici i kolicini sala koje se nalazi na trbuhu. Organizam kod svakog drugacije odabire redosljed lokacija topljenja masti, i masti se prvenstveno troše sredjenom prehranom (u suštini, iako tu ima razlozi kako i zašto, ali neda mi se pisati sad, dovoljno je da na onaj okviran nacin paziš šta jedeš i to ce se srediti).

Što se tice topljenja masti steper ce ti pomoci, jer skakanje po njemu predstavlja jedan dio kardio vježbe, pa ceš na taj nacin trošiti dodatno kalorije te poboljšati otapanje masti, ali mišice ceš prvenstveno dobiti na onim djelovima koji su najviše aktivni tokom izvodjenja vježbi.

A što se pak tice njuškala, mislim da je ok, znam dosta ljudi šta su kupovali od tamo i nije bilo problema. Jedino šta bih ti preporucio možda je da pogledaš da li ima kakvih iskustava ili komentara za tog zadanog korisnika šta je postavio oglas.

Nadam se da sam ti pomogao :)
"What do you imagine?"
He replied, "What do you?"
I told him to run faster, I like to imagine that i am being chased by wolf.
He smiles and says, "In my mind, I am one that is chasing the wolf."
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2012 at 11:53
Nikakav steper ti ne treba. Radje ulozi u dobru prehranu. Sta se tice treninga, moj novi web ce bit gotov u pon, tamo ces imat puno treninga koje mozes doma radit. I bit ce sve free. Pozz
Back to Top
Starcrunch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Starcrunch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2012 at 11:55
Hvala puno na odgovoru :) 

Vidjela sam tu takodjer neku temu o steperima, malo je zastajela pa je netko od forumaša napisao da nadje zgradu i po stepenicama gore-dolje :) Najradje bi to napravila, al živim u užasno malom gradu (opet i nedostatak veceg odabira ducana sa sportskom opremom, a i samo jedna jedina teretana) di je najvišlja zgrada od 4 kata :D

Takodjer je i meni žao dat skoro 400kn ako budem za mjesec dana odustala, zbog toga sam i pitala za njuškalo, radje da dam 200kn pa ono ajde vec nekak budem preboljela....

Nemam puno sala oko trbuha, al ono curama je uvijek višak Big smile.  Najviše me muce "masni bubrezi" kak ja to zovem tj. love handles. 
Back to Top
Starcrunch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Starcrunch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2012 at 11:59
Extremefit, vidjela sam još prije tvoju stranicu i onih par treninga koji su bili dostupni za vidjeti svima i moram rec svaka cast Smile
Djeluju mi užasno teški i napredni treninzi, pa me zanima da li ima nekih novih modifikacija za pocetnike ili nešto slicno?
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2012 at 22:55
Sutra izlazi nova stranica, tamo ceš imat sve za svakoga.
Back to Top
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2015 at 08:12
Ima li netko iskustva s kućnim mini steperom? Kako on djeluje? Čitala sam puno pozitivnih iskustava što se tiče oblikovanja nogu i stražnjice, pa me zanima da li on stvarno tako dobro djeluje na te dijelove tijela? isplati li se investirati u njega? Našla sam povoljne polovne pa me nešto vuče da ga nabavim. Kako bi se njega uklopilo u trening? Kao dio kardio treninga ili kad treniram noge?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.