New Posts New Posts RSS Feed - Da li dobro radim?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Da li dobro radim?

 Post Reply Post Reply
Author
nina24 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Ožujak 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nina24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Da li dobro radim?
    Posted: 13 Ožujak 2011 at 22:49

 Prije svega pozdrav svima nova sam ovdje..Ovako,imam 25 god visoka š74 ,54 kg(tesko se debljam) ali zelim se malo ucvrstit i skinut malo sala s donjeg dijela trbuha jer uglavnom sjedim i slabo se krecem .

e sad,pocela sam vjezbat ,ovako ja radim.3 serije od po š0 sklekova,3 serije po š5 trbusnjaka,20 cucnjeva isto 3 serije i neke vjezbice za noge i izmedu svake serije š min skakanja uzeta ..prehrana je ok,nije neka dijetna ali hranim se relativno zdravo.

Pitanje:da li dobro radim ,hocu li postic zeljene rezultate ,trebam li sta mijenjati ? u prosjeku vjezbanje traje oko 45 min na dan.Hvala!

Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2011 at 22:57
Salo ceš istopiti zdravom prehranom i kardio aktivnošcu, ali 54kg na š74 cm mi se cini kao solidan odnos... Napiši za pocetak kako se hraniš.
što se tice treninga, ne znam baš koliko ceš sklekovima, cucnjem bez opterecenja i trbušnjacima uspjeti ucvrstiti tijelo. Mogu ti pomoci kao pocetnici, ali kao neki veci napredak ne vjerujem. Bilo bi bolje da kreneš u teretanu
Back to Top
nina24 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Ožujak 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nina24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2011 at 23:17

 jedem po malo ali vise obroka na dan ,ujutro musli viola s mlijekom,pa neko voce ,rucak ugl mahunarke ,riba ,piletina ,koji put i crveno meso,crni kruh,pred vecer obicno banana ili tako nesto i za veceru pojedem tunu ili neki namaz .i nemam bas sala jedino taj mali trbuscic ,drugi ga ne primjecuju al ja bi ga htjela maknut..

a ovo preskakivanje uzeta po minutu izmedu svake serije ,ima li to kakav ucinak na topljenje sala s obzirom da me posteno oznoji?

Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2011 at 08:12
Umjesto musli pojedi zobene za dorucak, uz ovo voce (i jedno i drugo) ubaci neki izvor proteina, a za veceru nemoj nikako namaze, pojedi rađe tu tunu ili posni sir.
Možeš preskakivati vijacu, ali ja bi bolje odvojio vijacu od sklekova i ostalog, ili barem vijacu odradio nakon toga.

btw. pošto ti je cilj mršavljenje, moraš biti u kcal deficitu, dakle moraš potrošiti više nego što uneseš.


Edited by Pitbull
Back to Top
nina24 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Ožujak 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nina24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2011 at 11:00
 ok ,hvala ,samo jos jedno pitanje ,koliko onda dugo da preskakujem vijacu?20 min na dan,pola sata ?
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2011 at 11:47
Ovdje ti sve piše:
https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Preskakan je-vijace.aspx
 

Edited by Pitbull
Back to Top
- Darac - View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 376
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote - Darac - Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2011 at 14:07
Back to Top
nina24 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Ožujak 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nina24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2011 at 15:51

 ok,hvala na odgovorima ! E sad me jos nesto muci ,nakon prvog dana sam imala upalu misica i znam da je misicima potreban odmor ,pa sam i odmorila.a sad ovih dana javlja mi se mala,ugodna bol u misicima.da li je pametno vjezbat svaki dan ako se osjeca i najmanja bol?

S obzirom da ne radim neke zahtjevne vjezbe ,nadam se da ne riskiram misic a ni bol nije neka jaka..

Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2011 at 20:30
Jel i dalje imaš upale, ili te boli u zglobu, ili negdje? Ne kužim što želiš reci  Pojasni malo 
Back to Top
Scarlet_Letter View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarlet_Letter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2011 at 20:37
 Skidat kile, a ima se 54 na š74 visine? Daj me nemojte... Ma ništa.  Nikakav kalorijski deficit tu. Samo vježbanje.  Jesti puno ali kvalitetno. Pa ceš bit cvrsta, a vitka.

Edited by Scarlet_Letter
Dum spiro, spero.
Back to Top
nina24 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Ožujak 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nina24 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2011 at 16:27

Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Jel i dalje imaš upale, ili te boli u zglobu, ili negdje? Ne kužim što želiš reci  Pojasni malo 
 

boli me kad pritiskam ili masiram te misice ,ne znam dal je jos upala..uglavnom bas je ugodna neka bol

E da i nije mi cilj smrsavit samo da kad sjednem ne iskoci taj trbuscic ,mozda ga trebam samo zategnut,ne znam..al ipak cu izbjegavat slatkise i cipseve

Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2011 at 16:50
  Ja nakon 3 mjeseca 5x tjedno po š.5h vježbanja osjetim nekad malu upalicu narocito ako se nisam dobro istegnula a povecala sam opterecenje u bilo kojem obliku... Tako da ako si tek pocela s vježbama boljet cete još i ne sikiraj se ako si sigurna da nije ništa škljocnulo... Kad sam ja krenula na fitness 2 tjedna me sve bolilo... Ali nisam odmarala samo sam dalje krenula trener me istezao s onim PMF vježbama i to je to... Jedino mi nije dao oko mjesec dana ici na klupu za trbušnjake jer može puknuti dok malo ne ocvrsnem ali sam sve ostalo odrađivala... MIslim da se nemoraš bojati ako imaš loš predosjecaj odmori još malo... (Ja sam dobila trkacu potkoljenicu od ravnih stopala boli ko vrag al se nedam bit ce bolje)
hm
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.