New Posts New Posts RSS Feed - D: Vegetarijanstvo i veganstvo - zamke, tips&tricks i recepti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Vegetarijanstvo i veganstvo - zamke, tips&tricks i recepti

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Amiketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amiketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2013 at 08:27
Food incorporated - odlicna preporuka. Tnx, Phoenix :)
Centar za promicanje zdravlja Miketa
        http://www.centar-miketa.hr
Back to Top
Aria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2013 at 12:44
Originally posted by Amiketa Amiketa wrote:

Na Zokijev poziv ukljucujemo se u raspravu, iako smatramo da je clanak dovoljno opširan.

Svi naši clanci su autorski i pisani su na temelju naših edukacija i osobnog iskustva. Netko ce u njima naci inspiraciju, netko ce ih samo procitati, a nekima se nece svidjeti. That's life :)

Da, biljke su živa bica i ne vjerujemo da žele biti pojedene. Sigurni smo da bi bježale da imaju tu mogucnost, što je i dokazano u jednom istraživanju prije pedesetak godina.

Sva živa bica imaju pravo na život: srna, riba i blitva. Isto tako i covjek! Ali, život nam svima ovisi o jedenju živih bica... Ljude i životinje ne dijelimo na dobre i loše prema nacinu ishrane.

Razlog iz kojeg se vegetarijanci koji konzumiraju i riblje meso (da, životinjsko) i dalje nazivaju vegetarijancima, nama nije poznat. Naš posao je briga oko zdravlja ljudskog tijela, pa kao što smo i naveli, ako se bavite teškim fizickim radom (trening ili kopanje kanala) a vegetarijanac ste, za Vaše tijelo bi bilo dobro da jedete barem ribu. U koju kategoriju tada spadate – pitajte Klaica :)

Soja je leguminoza, ne žitarica. Naravno da jest isprve ubacena u (slažemo se; neprirodnu) prehranu stoke zbog uštede, ali se u novije vrijeme pokazalo da je kukuruz još jeftiniji... Jesmo u pravu Phoenix?

Ako nemate hipertroficne mišice pune suplemenata, znaci da se o toj recenici ni nemorate brinuti. Onaj kome je namijenjeno ce se prepoznati! :)

Naš klinac jede meso jer on tako želi, ali je i jasno da držimo da je konzumiranje mesa dobro za njegov razvoj. U protivnom bismo mu dozvoljavali i da jede minimalno 3 cokolade dnevno, što isto žarko želi :) S druge strane, ne želi jesti ribu jer mu je to najdraža životinja.

A naši razlozi za ne jedenje mesa ce ostati samo naši :)

Nego, svidjaju li vam se recepti iz clanka? Jeste li probali koji?


Za vaše dijete sam pitala zato jer me je to podsjetilo na jednu ženu s kojom sam pricala (vegetarijanka je preko 30 godina) koja mi je pocela nabrajati bolesti koji uzrukuje jedenje mesa i kolko je meso štetno za zdravlje a svoje dijete je isto hranila mesom. Usput mi je rekla da moraš biti poremecen da jedeš meso.
Back to Top
Bla! View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bla! Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2013 at 14:56

Biti cu vrlo pristran, bez argumentacija, pa koga smeta neka ga smeta i dalje Tongue

Dakle sojini prehrambreni produkti i derivati su dno, dna, smetlište astronomskih razmjera, a bome svakojakog smeca se najeo i još uvijek trpam u se.
Bilo je dobrih pokušaja no sojine proizvode dosad ništa ne može skinuti s trona odvratnosti okusa i mirisa.

Nemam ništa protiv vegetarijanstva, naprotiv, no ne mogu se odreci krajnjeg prezira prema politicki orijentiranom soja vegetarijanstvu Censored

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2013 at 17:15


Ako ste na iscrpljujucem programu treniranja ili želite dobiti na masi, ne odricite se ribe.


Originally posted by Amiketa Amiketa wrote:

Naš klinac jede meso jer on tako želi, ali je i jasno da držimo da je konzumiranje mesa dobro za njegov razvoj. S druge strane, ne želi jesti ribu jer mu je to najdraža životinja.  


Ne željeti nauditi ni jednom živom bicu ukljucuje i samog sebe, zato pamet u glavu i izaberite zdravlje!


.... ali kad je to živo bice potrebno za oporavak, masu ili razvoj onda je opravdano...jer covjek, njegov biceps, trening i razvoj je ipak iznad svega, ne? A ribica....riba nije životinja, živo bice.... riba je...rezerva, uvijek spremna umrijeti za našu dobrobit? Ko je to odlucio?

Come on Smile

Ovaj odgovor za suplemente necu ni komentirat. Ups, komentirala sam Tongue

I da, ne žele svi izgledat niti jest kao vrapcici, što ne znaci da su im mišici puni onoga za što se vi hvatate (btw. neda mi se ni ulazit u rasprave oko tih "napunjenih mišica"). Niti da su im glave prazne. Niti da nisu zdravi. Niti to što vi izvodite ne znaci da ste zdravi i da ce te takvima i ostati. Niti da je vaš nacin treninga najbolji. 

Sve me ovo podjeca na jednog koji je dolazio u gym, 30 god vegetarijanskog staža, i koji mi je pilao jednom kako smo svi mi koji jedemo meso agresivni. Nitko od nas nije vidio agresivnijeg tipa dolje. Pa se pitam - koliko se ljudi stvarno drže nekih principa ili si samo zabrijavaju da je to tako jer bi to tako trebalo bit?

Ne generaliziram, samo navodim primjer. Ako se necega držiš - onda se drži kako treba.







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Siren View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siren Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2013 at 19:28

Evo prvo isprike Phoenixu ako sam ga krivo protumacila, jer mnogi ce reci vegetarijancima da su i biljke žive i  one pate što ih se jede, što je apsolutno netocno, jer biljke nemaju neurone niti receptore za bol. Dakle, ne mogu patiti niti imaju osjecaje. Znanstveno dokazano. :) pa sam malo možda burno reagirala.


Nadalje. Jako me smeta kada netko napiše clanak o vegetarijanstvu i PREPORUCUJE konzumaciju ribe. To nema veze s vezom. Netko je naveo semi vegetarijance, to NE postoji. To su ljudi koji jedu piletinu i ribu, ne razumijem potrebu da se nazivaju vegetarijancima, kad to ocito nisu. :) I onda su zato svi zbunjeni jer ekipa okolo prica takve gluposti.


Vegetarijanci kako sam rekla, i mogu navesti nekoliko definicija, i vec jesam na drugoj temi, NIKAKO I NIKADA ne jedu životinje, kojeg god one razvoja bile. Ni vikendom ni praznicima, ni poslije treninga :D Dali ce piti mlijeko, jesti jaja, ovisi od sosbe do osobe, ali meso ne dolazi u obzir.

Zato vegetarijanci mogu biti iz etickih, ili iz zdravstvenih razloga. Ali ni u kojem slucaju ne jedu meso.

Dok recimo vegani, oni su iskljucivo po etickoj osnovi, i NE konzumiraju niti upotrebljavaju išta životinjskog porijekla. Dakle, jedan vegan ne jede med, mlijeko, jaja, ne nosi kožu, ne nosi svilu ni vunu, ne spava na jastuju od perja, ne koristi kozmetiku koja je testirana na životinjama itd itd. Dakle, ništa u cemu se jedna životinja iskorištavala.


I to je tako, to nisu moje definicije ni teorije, to tako je.


Gym, slažem se da ima jako agresivnih vegana i vegetarijanaca, ali ima isto tako i agresivnih mesojeda koji napadaju cim cuju da netko ne jede meso. I tu krene onda išcudjavanje, ismijavanje, pa kako možeš, pa ne bi ja bez mesa mogao/la. itd itd

Smatram da su obje skupine ljudi bez osnovne kulture i da ih se treba kloniti :) Ja poštujem svacije mišljenje, makar se ne slažem s njim, i nikad, nikad ne prigovaram kad netko jede meso jer sam i ja skoro cijeli život jela meso, pa bi u najmanju ruku to bilo licemjerno od mene. Ali cijenim i kad drugi najnormalnije prihvate to da ja eto ne jedem meso, iskljucivo iz etickih razloga, i da je to moj izbor koji nikome ne namecem :)  


@Amiketa- cijenim što promovirate vecu upotrebu povrca u ishrani, ali to o cemu vi pišete jednostavno nije vegetarijanstvo, i samo zbunjujete ljude, koji kasnije onda misle da vegetarijanci jedu ribu. 


@Bla, nadam se da si procitao koju nepristranu studiju o soji, pa odatle tvoji zakljucci, i da si upoznat sa sastavom soje, te o tome koliko soje je preporuceno konzumirati tjedno te kako se dobivaju sojini proizvodi. Tada bi mogla shvatiti imalo relevantno tvoj komentar :) 

Govoriti da je sva soja GMO je takodjer netocno, bar za Europu gdje je nema uopce za kupiti, a sa americkom se iskreno ne zamaram, jer ne živim tamo :) 

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2013 at 22:41
Originally posted by Siren Siren wrote:


Gym, slažem se da ima jako agresivnih vegana i vegetarijanaca, ali ima isto tako i agresivnih mesojeda koji napadaju cim cuju da netko ne jede meso. I tu krene onda išcudjavanje, ismijavanje, pa kako možeš, pa ne bi ja bez mesa mogao/la. itd itd

Smatram da su obje skupine ljudi bez osnovne kulture i da ih se treba kloniti :) Ja poštujem svacije mišljenje, makar se ne slažem s njim, i nikad, nikad ne prigovaram kad netko jede meso jer sam i ja skoro cijeli život jela meso, pa bi u najmanju ruku to bilo licemjerno od mene. Ali cijenim i kad drugi najnormalnije prihvate to da ja eto ne jedem meso, iskljucivo iz etickih razloga, i da je to moj izbor koji nikome ne namecem :)  


Bojala sam se da ce netko krivo shvatiti moj komentar Smile Apsolutno se slažem s tobom, ima nas svakakvih svugdje, nekad ljudi jednostavno imaju potrebu pametovat i nametat svoje. Ali to nije poanta...ovdje je poanta bila da se cesto ljudi koji ne jedu nešto smatraju iznad drugih prema nekim navodnim vrijednostima koje im ta odredjena prehrana ili nacin života daju, a da nisu ni svjesni da su upravo oni takvi kakvima optužuju druge, koji to ne rade/jedu itd, a možda su još i gori.........e to mi onda smeta. Ne smeta mi kad netko ne jede meso, whatever, ne smatram ga uopce toliko bitnim ali kad se dici necim što realno nije, optužuje druge koji ga jedu da to jesu i usput još i jede ribu uz to Big smile onda mi je to malo klimavo :)



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Siren View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siren Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2013 at 19:11

Slažem se sa svim napisanim :) nisam krivo shvatila tvoj komentar, samo nadodala i drugu stranu :) 


Mislim da mi svi cija prehrana imalo odskace od prosjeka, a tu ubrajam i sve sportaše i vegane i vegetarijance, nebitno, svi smo ponekad meta tudjih kritika i iscudjavanja, ali poanta svega nije da zadivimo druge i pokažemo kako smo bolje nego radimo to zbog sebe i svoje savijesti i onog dobrog osjecaja. 

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2013 at 11:57
Wink

Što se kritika i cudjenja tice.....nikad necu zaboravit koliko smo komentara probrale frendice i ja samo kad smo narucile mineralnu vani....od konobara preko zabezeknutih blentavaca cijeli putem do nas...da bi nas još neki krele uhvatio u djir ko da nismo normalne. A pola njih koji su se cerekali su jednom davno ujutro sa torbicom na supermana klapsali do škole dok sam se ja vracala sa nekog izlaska, sa glavoboljom LOL A sad su kao macci veliki, hit Tongue

Tako je, radiš to jer to želiš radit, jer se osjecaš dobro. A najžešci kriticari su oni koji bi se zadnji trebali javljat što sve izvode Smile Ja sam oguglala.....mislila sam da ce me posao malo poljuljat ali ma kakvi...dobro, meni je ekipa bila ok što se toga tice ali opet si na neki nacin crna ovca. A bolje i to nego se uklapat samo da biš se uklopio.....


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2013 at 11:59
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Wink

Što se kritika i cudjenja tice.....nikad necu zaboravit koliko smo komentara probrale frendice i ja samo kad smo narucile mineralnu vani....od konobara preko zabezeknutih blentavaca cijeli putem do nas...da bi nas još neki krele uhvatio u djir ko da nismo normalne. A pola njih koji su se cerekali su jednom davno ujutro sa torbicom na supermana klapsali do škole dok sam se ja vracala sa nekog izlaska, sa glavoboljom LOL A sad su kao macci veliki, hit Tongue



Meni se svi konobari smiju kad narucim mineralnu.. jest da to ima veze s prethodnim pijanstvima, ali ono.. jedva mi uopce donesu bocicu... da bolje da idem doma spavat.. he he
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2013 at 12:10
Dobro Davore, i ja bi ti se smijala LOL Tongue

Ne ne, ozbiljan si, svaka cast :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2013 at 12:16
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Dobro Davore, i ja bi ti se smijala LOL Tongue

Ne ne, ozbiljan si, svaka cast :)


Preobrazba iziskuje zrtve :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.