New Posts New Posts RSS Feed - D: Trening bez sprava - funkci&#ššš;nalni tr.
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Trening bez sprava - funkci&#ššš;nalni tr.

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Trening bez sprava - funkci&#ššš;nalni tr.
    Posted: 31 Ožujak 2010 at 16:32
Pošto je u zadnje vrijeme termin „funkcionalni trening“ sve popularniji, pokušati cemo vam pobliže objasniti kakav je to princip treniranja.

Vjerujem da je vec nekolicina FITovaca cula za ovakav princip treninga i nije vam strano.

Procitajte clanak: Funkcionalni trening - trening buducnosti



Rekviziti koji se koriste u ovakvom treningu su girje (kettlebell), medicinske lopte, gimnasticke karike, pliometrijske kutije razlicitih dimenzija, konopi, vijace, elasticne trake, a tu je i veliki repertoar vježbi koje se izvode samo sa težinom vlastitog tijela (body weight vježbe). Ovdje nema izolacijskih vježbi kao u klasicnom bodybuildingu!

Pravi funkcionalni trening je najkompletniji nacin treniranja jer se radi na svim bitnim znacajkama; snazi, kondiciji, eksplozivnosti, brzini i izdržljivosti. Kod svih vježbi je bitno da radi što više mišica u istom vremenu..

Da li primjenjujete ovakav nacin treninga?
Ako da, koje su vam omiljene vježbe?

Pogledajte i kratak video isjecak gdje je prikazan funkcionalni trening - video
Slobodno komentirajte clanak.. i našeg novog suradnika.
   

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Deni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Deni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2010 at 11:38
Evo ja skinio od Steve Cotter-a enciklopediju vol. š i vol. 2. nisam jos stigao pogledati ali sto vidim na netu i sto sam dosad procitao clanke sve mi se vise svidja ovaj rezim treniranja.

Samo sto nisam ni slutio da su girje toliko skupe

Zasad se dosta informiram kao i uvjek pa cu vidjet mozda se i kettlebells vjezbe ubace pogotov mi se svidja sto stavis par girji na ledja put u obliznji park ili livadu i udri na svjezem zraku.

Svakako cekam iskusnije da prokomentiraju...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.