New Posts New Posts RSS Feed - D: Superhrana: top 8 koje morate probati!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Superhrana: top 8 koje morate probati!

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Superhrana: top 8 koje morate probati!
    Posted: 26 Listopad 2012 at 11:40
po cemu je bilo koja od tih namirnica bolja od recimo heljde (eng. Buckwheat pa proguglajte sastav), osim cinjenice da su užasno skupe, imaju egzoticno ime i ne mogu se uzgajati i jeftino kupovati u hrvatskoj?
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2012 at 16:24
Neznam odakle su sve te bobice i sjemenke , ali za mene su preskupe. Možda jednom u godini nešta od toga uzmem i probam
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2012 at 17:02
zašto nitko u ovakvim clancima ne spominje kalifornijske gujavice koje se pretvaraju u prah koji sadrži cak 67% proteina i 20% masti, ako to nije superhrana ne znam što je :P
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2012 at 17:31
namirnice bogate fitonutrijentima koje bi se po ovoj definiciji mogle svrstati u superhranu: 

ali u ovakvim clancima se uvijek spominju samo egzoticne, teško nabavljive i skoro uvijek užasno skupe namirnice. Vjerojatno jer je nekada netko od proizvodjaca ili prodavaca napisao clanak kao reklamu, a ostali samo prepisuju...
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2012 at 20:37
Originally posted by alpinist alpinist wrote:

namirnice bogate fitonutrijentima koje bi se po ovoj definiciji mogle svrstati u superhranu: 

ali u ovakvim clancima se uvijek spominju samo egzoticne, teško nabavljive i skoro uvijek užasno skupe namirnice. Vjerojatno jer je nekada netko od proizvodjaca ili prodavaca napisao clanak kao reklamu, a ostali samo prepisuju...
Danas sam pojeo 2 banane LOL
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2012 at 23:21
Ovom popisu bih nadodala klice mahunarki i sjemenki. Nedavno sam ih sama pocela uzgajati i svakodnevno konzumirati: klice lece, graha, amarantha, quinoje, alfa-alfa klice. Visokonutritivna i niskokaloricna hrana, puna vitamina, minerala, enzima, proteina i esencijalnih aminokiselina. Mogu se jesti na razne nacine, primjerice, dodatak salatama, juhama, varivima, jogurtu, siru ili na vrh sendvica.
Harder Better Faster Stronger
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2012 at 23:25
Originally posted by GrannySmith GrannySmith wrote:

Ovom popisu bih nadodala klice mahunarki i sjemenki. Nedavno sam ih sama pocela uzgajati i svakodnevno konzumirati: klice lece, graha, amarantha, quinoje, alfa-alfa klice. Visokonutritivna i niskokaloricna hrana, puna vitamina, minerala, enzima, proteina i esencijalnih aminokiselina. Mogu se jesti na razne nacine, primjerice, dodatak salatama, juhama, varivima, jogurtu, siru ili na vrh sendvica.

gdje se to može kupiti? voljela bi probati
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2012 at 23:38
Zasad sam vidjela svježe, vec uzgojene klice (alfa-alfa, rotkvice, mungo grah, pšenica) samo u Bio&Bio, a imaju i sjeme za klijanje. Možda ima i MojGarden, nisam sigurna, pretpostavljam. Cula sam da na Dolcu u Zagrebu ima jedan štand, ali nisam išla provjeravati. Prodat cu i ja ono što sama klijam ako je netko zainteresiran.
Harder Better Faster Stronger
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2012 at 23:44
Jel znaš kako se krecu cijene?
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2012 at 23:53
Bio&Bio:
- svježe klice: alfa-alfa 150g (27.50kn), alfa-alfa 70g (16.50kn), kres 70g (16.50kn), rotkvice 70g (16.50kn), zelena soja 100g (16.50kn), zelena soja 200g (27.50kn), pšenicne 150g (16.50kn), amaranth 200g (49.90kn), heljda 200g (49.90kn)
- sjemenje za klijanje: alfa-alfa 200g (19.95kn), rotkvica 200g (...)
Harder Better Faster Stronger
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2012 at 23:54
prilicno skupo... Dead
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2012 at 23:56
hehe, pa zato i kažem da ih sama uzgajam. vec su neki moji frendovi zainteresirani da uzmu od mene pa da prodju jeftinije
Harder Better Faster Stronger
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2012 at 21:49
kad smo vec kod superhrane, a i sad je baš prigodno, mogli bi spomenuti i naše lijepe tikve, od velikih pa do muškatnih, bogate vitaminima i mineralima, ako nekog ne smetaju UH, dobra prirodna domaca
Back to Top
Stikman View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Ožujak 2011
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stikman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2012 at 01:34
@granny smith: imaš kakav link ili book o uzgoju raznih vrsta klica doma? mene užasno živcira kaj su u duckasima ili bio&bio sojine klice (mungo) onak neke male i nemaju finu dugacku bijelo žutu nogicu pa bi ih volio probati sam uzgojit doma po volji :D
Back to Top
kokodak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokodak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2012 at 10:55
Originally posted by Stikman Stikman wrote:

@granny smith: imaš kakav link ili book o uzgoju raznih vrsta klica doma? mene užasno živcira kaj su u duckasima ili bio&bio sojine klice (mungo) onak neke male i nemaju finu dugacku bijelo žutu nogicu pa bi ih volio probati sam uzgojit doma po volji :D

Evo jednog od primjera   http://www.youtube.com/watch?v=eRwzQYq6dOs
Uglavnom vrlo lagano i ne zahtjeva puno posla Smile  Bit ce da ih slabo proklijane stavljaju u prodaju,jer nakon par dana stajanja preklijaju,a ti uvjek naletiš na svježe Smile


Edited by kokodak - 03 Studeni 2012 at 11:04
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2012 at 11:40
Originally posted by Stikman Stikman wrote:

@granny smith: imaš kakav link ili book o uzgoju raznih vrsta klica doma? mene užasno živcira kaj su u duckasima ili bio&bio sojine klice (mungo) onak neke male i nemaju finu dugacku bijelo žutu nogicu pa bi ih volio probati sam uzgojit doma po volji :D

Nema tu neke posebne filozofije oko kucnog uzgoja klica. Bitno je da sadržaj staklene posude 2-3 puta dnevno ispereš vodom jer je taj medij pogodan za razvoj mikroorganizama pa je potrebno održavati cistocu. Informacije koje nadješ na google-u su sasvim dovoljne za ono što trebaš znati o klijanju.
Ovo je jedna tablica koja pokazuje vrijeme potrebno za bubrenje i vrijeme potrebno za klijanje:
Harder Better Faster Stronger
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.