New Posts New Posts RSS Feed - D: poremecaji u prehrani - glavni uzroci?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: poremecaji u prehrani - glavni uzroci?

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: poremecaji u prehrani - glavni uzroci?
    Posted: 15 Veljaca 2010 at 16:46
Novi tekst odnosno clanak smo posvetili poremecajima u prehrani - bulimija, anoreksija i poremecaj prejedanja

clanak: što je glavni uzrok problema kod poremecaja u prehrani?

Vjerojatno smo svi sreli ili vidjeli nekog tko je imao ovakvih problema..



Neki dan sam u teretani zapazio iznimnu mršavu mladu djevojku koja je agresivno trcala po traci i svako malo se vagala, a vidjelo se po njoj da je užasno mršava i ima premalo kilograma. Prvo što sam pomislio je ovo: anoreksija..

Procitajte koji su uzroci i posljedice ovih poremecaja pa možemo zajedno komentirati.

Slobodno komentirajte clanak.. slušamo sve vaše ideje i komentare..
 

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
janja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote janja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 21:45
Uf ko može neka bježi od toga zato jer je jakoooo opasan zacarani krug.Hvala bogu ja sam na vrijeme to shvatila ali moram priznati da mi je dugo trebalo.Meni je sve to skupa više ubijalo psihu nego fizicko zdravlje.Ne mogu nažalost rijecima opisati kako sam se osjecala ali ni najgorem neprijatelju ne bih to poželjela.Samopozdanje na nuli,a kasnije si obican pojedinac u društvu koji misli da ga nitko ne shvaca i zbog toga jedino što može kontrolirati je hrana.Žalim sada svoje prijatelje i obitelj koju sam jako zabrinula
Back to Top
lady_namine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lady_namine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 21:52
  meni se jednostavo sabralo toliko problema da mi je moja prehrana postala nevazna,a hrana zapravo bila tu za utjehu i lijecenje dosade.
imala sam 2 kcerkice blizankinje od 4 mjeseca,trecu bebu na putu i skomljeno koljeno koje je u 5 operacija opet sastavljeno.
pa djeca i briga za njih,treca beba na putu,ja skoro 2 godina na stakama i u krevetu provela i kad sam ustala iz kreveta sam tek onda nekako shvatila da sam za 2 godine depresivluka i stavljanja svega necega drugog ispred svog zdravlja navaljala 45 kila.
i onda sam nekih par mjeseci opet bila depresivna iako je koljeno zaraslo,djeca zdrava vesela,ali moja mama od 54 godine izgleda vruce i ima bolje dupe od mene sa 24.
pa drmnulo me evo,prvih 9 kila sam skinula i ove godine me za valentinovo bombonjera zaobisla.
tobila sam neki biljcicu koju cu da cuvam i gledam kako raste dok ja postajem sve manja i manja.........osim samoj meni,napravila sam mnogo stete svojoj mami i svom muzu koji se nisu toliko nervirali zbog mojih kila koliko zbog mog psihickog stanja.

nisam iz kuce vise htjela da izlazim,a danas sam malo jogirala bajagi sa kcerkicom citav put od vrtica do kuce.
sutra cemo opet
Back to Top
Tally View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tally Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2010 at 12:34
bok! ...bas sam se pitala da li je netko potaknuo ovu ili slicnu temu na forumu...i ostala iznenadjena kako malo komentara na tu temu?!...navodno je prillicno cesto da su te iste osobe zaludjene i vjezbanjem ili pak da se kod profesionalnih sportasica vrlo cesto nailazi na iste poremeca?!...svaka cast...ovdje ova tema ne prolazi...
Ja mogu samo nadodati da ja jesam srela ljude koji imaju takve probleme...i ja sam nazalost upoznata sa tom situacijom!...mozi samo reci...pakao od zivota! kaos u glavi!...to ti zaokupi dan i tjedan...svaku minutu...zivot...ne kontroliras svoje prehrambenee navike , nego one tebe!...i ne nije se uopce lako izvuci iz tog zacaranog kruga...ocajno je!
Imala sam ppriliku upoznati starije osobe...cak i muske...naizgled sve 5 ...u teretani svakodnevno...
Back to Top
Tally View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tally Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2010 at 12:38
...pazi na prehranu...a kad zezne ...eto griznje savjesti...pa se izbljuva...ali to kao nije poremecaj...nego sta je?!
...i brdo mladih cura koje broje svaku kaloriju...a na spomen hrane suze u ocima...prckanje po tanjuru...da ne bi dobile grama...najgore je sta ih potpuno razumijem...mislim da su anoreksija i bulimija bolesti danasnjice...i da su samo u porastu!...nemojomo se praviti da ne postoje..!...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.