New Posts New Posts RSS Feed - D: Paradoks mehanizma topljenja masti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Paradoks mehanizma topljenja masti

 Post Reply Post Reply Page  <1 4567>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2011 at 10:58
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by zia zia wrote:

[QUOTE=Iluvatar]
"If glucose requirements are high but glucose
availability is low, as in the initial days of fasting,
the body will break down its own protein stores to
produce glucose.
This is probably the
origin of the concept that low carbohydrate diets are
muscle wasting. As discussed in the next
chapter, an adequate protein intake during the first
weeks of a ketogenic diet will prevent muscle loss by
supplying the amino acids for gluconeogenesis that would
otherwise come from body proteins.
"


U biti jasno kaže da treba jesti, ako ne želiš da tijelo
pocne trošiti mišice kao izvor energije.


[QUOTE]

Ne govori on da treba jesti nego cisto prica kako tjelo radi.. to sam ti kao potporu onom mom primjeru o tome što biva kad se visoko intenzivna aktivnost radi na prazan glikogen... znaci iako je prazan glikogen nece se trošiti masti ako je aktivnost viskog intenziteta nego ce se razgrađivati mišici u potrazi za glukozom! to je ono što ti pokušavamo reci!



U biti, govori ali proteine naravno, radi se zapravo o važnosti adekvatnog unosa proteina u prvim tjednima keto dijete...da osiguramo aminokiseline za glukoneogenezu, koje bi se inace dopremile iz mišica ako ih nemamo dostupne u krvotoku stalno. No nije bitno jer si dalje rekao ono što stoji što se tice toga kako tijelo radi u tim uvjetima...

Zia (a može i Bla), radiš HIIT ujutro natašte? Ako da, zašto da, ako ne, zašto ne? I nemoj mi sad one fore ne stignem i to, bolje mi odgovara navecer i nije me briga za pseudoznanstvena istraživanja  jer ja radim kako meni odgovara..






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2011 at 11:30
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by zia zia wrote:

[QUOTE=Iluvatar]
"If glucose requirements are high but glucose
availability is low, as in the initial days of fasting,
the body will break down its own protein stores to
produce glucose.
This is probably the
origin of the concept that low carbohydrate diets are
muscle wasting. As discussed in the next
chapter, an adequate protein intake during the first
weeks of a ketogenic diet will prevent muscle loss by
supplying the amino acids for gluconeogenesis that would
otherwise come from body proteins.
"


<span style="font-weight: bold;">U biti jasno kaže da treba jesti,</span> ako ne želiš da tijelo
pocne trošiti mišice kao izvor energije.

[QUOTE]

<span style="font-weight: bold;">Ne govori on da treba jesti </span>nego cisto prica kako tjelo radi.. to sam ti kao potporu onom mom primjeru o tome što biva kad se visoko intenzivna aktivnost radi na prazan glikogen... znaci iako je prazan glikogen nece se trošiti masti ako je aktivnost viskog intenziteta nego ce se razgrađivati mišici u potrazi za glukozom! to je ono što ti pokušavamo reci!

U biti, govori


ma znam, ovo je bio moj pokušaj sprijecavanja da rasprava krene opet u nekom drugom smjeru.. jer sam htio da riješimo energetske procese
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2011 at 11:33

znam ja da ti znaš i skužila sam na što si ciljao, al da druge nebi bunila ta sitnica ;)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2011 at 11:38
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

znam ja da ti znaš i skužila sam na što si ciljao, al da druge nebi bunila ta sitnica ;)


svakako, cinjenica je da sam pogriješio što sam tako napisao, thnx na ispravci u svakom slucaju
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Bla! View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bla! Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2011 at 22:59

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Zia (a može i Bla), radiš HIIT ujutro natašte? Ako da, zašto da, ako ne, zašto ne? I nemoj mi sad one fore ne stignem i to, bolje mi odgovara navecer i nije me briga za pseudoznanstvena istraživanja  jer ja radim kako meni odgovara..
 

 

Uf, a rekao sam da necu...

Tokom radnog tjedna HIIT iskljucivo popodne, ujutro samo vikendom, razlog je posao, jer nakon HIIT-a mogu ravno u krevet (teretanu prije posla ne smatram HIIT). Jutarnji trening radim relativno praznog želuca (pojeđeno voce sat prije ne racunam), uglavnom svakodnevno obilno veceram, te veci dio dana nisam gladan.

Kako neznam vašu definiciju HIIT-a, opisat cu svoj intervalni trening: Trening traje najmanje 90min ukljucuje oko 40min zagrijavanja, 40min intervalnog dijela i 20min rastrcavanja i istezanja.
Intervalni dio sastoji se od 4 do 6 serija 5x200m, između svake serije 2-3min aktivne pauze.
Svaka dionica ukljucuje brzih 200m na tempu 85-90% osobnog rekorda na toj relaciji i 200m rastrcavanja u maksimalnom trajanju dvostrukog vremena brzog dijela dionice.
Sve serije moraju biti ujednacene bez pada u tempu bilo brzog ili sporog dijela dionice, inace trening nema smisla i bolje ga je prekinuti.

Ako bilo tko od vas dokaže u praksi da se ovo može odraditi bez glikogena u mišicima i jetri, prakticiranjem viskoproteinskih dijeta, na prazan želudac i bez šecera u krvi, dakle samo na racun razgradnje mišica zavređuje trostruku Nobelovu nagradu

Doista mi nije namjera vuci macku za rep niti se dalje prepucavati s vama, dokazivati svoja stajališta necijim citatima kako bi pobio tuđe koje ionako ne mogu dokazati niti izmjeriti,.. ma vjerujte i pišite što vas volja imate puno pravo na to
Smatram savjete o prehrani i nacinima treniranja jedino važnima, a ove energetske teorije koga veseli neka ga vesele i dalje.

Žalim što se uopce upleo u raspravu koja nema veze s clankom i to samo zbog komentara koji me piknuo u oko:
"pri visokom intenzitetu aktivnosti, tjelo ce sebi osigurati glukozu, ako nemaš glikogena napravit ce ju iz aminikiselina tj mišica"
što bi znacilo da katabolizam daje jednako energije po jedinici vremena kao i glikogen iz mišica, oprostite ali nigdje u vašim citatima niti autora clanka ovo nije navedeno, laicki ispada da nakon što ispraznimo glikogenske rezerve možemo nastaviti sprintati jednakom brzinom na razgradnju mišica, ovo bi bilo velicanstveno i body builderi bi obarali svjetske rekorde na svim relacijama

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2011 at 23:29
Originally posted by Bla! Bla! wrote:

Žalim što se uopce upleo u raspravu koja nema veze s clankom i to samo zbog komentara koji me piknuo u oko:"pri visokom intenzitetu aktivnosti, tjelo ce sebi osigurati glukozu, ako nemaš glikogena napravit ce ju iz aminikiselina tj mišica"što bi znacilo da katabolizam daje jednako energije po jedinici vremena kao i glikogen iz mišica, oprostite ali nigdje u vašim citatima niti autora clanka ovo nije navedeno, laicki ispada da nakon što ispraznimo glikogenske rezerve možemo nastaviti sprintati jednakom brzinom na razgradnju mišica, ovo bi bilo velicanstveno i body builderi bi obarali svjetske rekorde na svim relacijama



Nitko nije rekao da je katabolizam mišica jednako brz i efikasan kao glikogen no svakako je brža i bolja solucija od lipolize   

a tvoji postovi od sad vidim otprilike kao višetruko umnožavanje tvog nicka










you see what I did there
p.s ovo je samo šala, nije namjenjena stvarnoj uvredi   

Edited by Iluvatar
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Skums View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skums Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2011 at 08:17
Ja u srijedu imam 0 carb day (samo P i M) i ne radim u teretani sa utezima. I prošli tjedan sam oko 8 sati navecer radio HIIT. Odradio sam nekih 5 ili 6 serija i skoro pa sam se srušio. I nakon toga nisam mogao doci sebi još jedno 2-3 dana zbog upala nogu (takve upale nisam dobio ni kad odradim 20 serija nogu u teretani). Tak da meni više ne pada na pamet raditi nešto slicno kad sam prazan sa glikogenom.
...under a pale gray sky,
we shall arise.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2011 at 11:41
Bla, velika je razlika u aktivnosti koja se obavlja max š5-20 min od one koja traje sat i po. Ti to debelo na mastima odradiš onda, vec u fazi zagrijavanja   Tako da to nije taj HIIT na kojeg sam ja mislila...

Tu se radi o energetskim procesima i nije stvar u tome da nas oni vesele nego su oni takvi kakvi su. Pri visokointezivnim aktivnostima zahtjev za energijom je ogroman i zahtijeva što brže osiguranje te energije - a to se ne može riješiti mastima jer njihova oksidacija zahtijeva vrijeme, baš zato se tu koriste izvori energije koji se što prije mogu dobaviti. Naravno, puno se toga tu ispreplice (glukoza se može dobaviti i iz ostalih neugljikohidratnih izvora osim amino.: mlijecne kiseline i glicerola) ali cinjenica je da tijelo (opet navodim pri visokointezivnim kratkim aktivnostima) traži najbrže nacine da si osigura energiju za rad, a to nisu masti!

Kada bi stvar išla tako kako ti i Zia navodite, odnosno kad bi se u aminokiseline diralo tek nakon masti....covjece, raj na zemlji Mislim, možda sam i ja krivo skužila što misliš ali citajuci vaše postove po meni ispada da tek kad se masti istroše se krece na aminokiseline što je...

I ovaj zadnji primjer što je Illy citirao...malo si falio ono što ti pokušavamo rec
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Bla! View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bla! Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2011 at 21:30

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Bla, velika je razlika u aktivnosti koja se obavlja max š5-20 min od one koja traje sat i po. Ti to debelo na mastima odradiš onda, vec u fazi zagrijavanja   Tako da to nije taj HIIT na kojeg sam ja mislila...

Tu se radi o energetskim procesima i nije stvar u tome da nas oni vesele nego su oni takvi kakvi su. Pri visokointezivnim aktivnostima zahtjev za energijom je ogroman i zahtijeva što brže osiguranje te energije - a to se ne može riješiti mastima jer njihova oksidacija zahtijeva vrijeme, baš zato se tu koriste izvori energije koji se što prije mogu dobaviti. Naravno, puno se toga tu ispreplice (glukoza se može dobaviti i iz ostalih neugljikohidratnih izvora osim amino.: mlijecne kiseline i glicerola) ali cinjenica je da tijelo (opet navodim pri visokointezivnim kratkim aktivnostima) traži najbrže nacine da si osigura energiju za rad, a to nisu masti!

Kada bi stvar išla tako kako ti i Zia navodite, odnosno kad bi se u aminokiseline diralo tek nakon masti....covjece, raj na zemlji Mislim, možda sam i ja krivo skužila što misliš ali citajuci vaše postove po meni ispada da tek kad se masti istroše se krece na aminokiseline što je...

I ovaj zadnji primjer što je Illy citirao...malo si falio ono što ti pokušavamo rec
 

 

Gym, neka energetski procesi budu kako ih trenutno službeno definiraju  uz ograde vezane za poimanje HIIT treninga koje nam se ocito poprilicno razlikuju.

Prakticirao sam proteinsku dijetu prakticki bez UH i povrca u trajanju jednog tjedna, vec nakon dva dana uz najbolju volju nisam bio u stanju odraditi najobicniji kružni trening u teretani a kamoli intervalni, pišljivi jogging predstavljao je maratonsku agoniju.

 Doslovce sam ispuštao dušu a vukao se ko crknuta glista  Tako da treniranje bez glikogena teško mogu smatrati intenzivnim ancrobnim treningom samo zato što je teško, niti se može i približno odraditi s istim intenzitetom kao s glikogenom. Da li su se pritom intenzivno trošili mišici, manje je bitno u odnosu na (ne)kvalitetu takvog treninga.

Nigdje nisam naveo da se redom troši glikogen, potom mast i kad si na BF=0 aminokiseline mišica

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2011 at 11:07
Neznam, ja sam na mjesec dana keto odradio svoje kruzne
treninge prilicno intenzivno, i sve ostale treninge snage i
nisam uocio neke probleme vezane za to.....
Bla , jesi li unosio dovoljnu kolicinu proteina i jos
vaznije dali si unosio istu tu kolicinu masti (istu u broju
kalorija) tokom tog rezima prehrane?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2011 at 11:39
Htio sam vec prije phoenixa napisati ali sad je još potrebnije, bla, jendostavno postoji velika razlika među ljudima kako se osjecaju na malo UH.. neki super funkcioniraju a neki se osjecaju kao krepane gliste! to što se ti osjecaš kao krepana glista nije nikakav argument kao što ga ti govoriš:

"Tako da treniranje bez glikogena teško mogu smatrati intenzivnim ancrobnim treningom samo zato što je teško, niti se može i približno odraditi s istim intenzitetom kao s glikogenom. Da li su se pritom intenzivno trošili mišici, manje je bitno u odnosu na (ne)kvalitetu takvog treninga."


I naravno da nije manje bitno kad tu vec par stranica raspravljamo o tome
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Bla! View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bla! Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2011 at 19:25

@Phoenix
Slažem se, svima nam se tijela razlikuju i razlicito reagiraju na određenu hranu, trening i sve ostalo.
Moj tjedni eksperiment s proteinima sastojao se od piletina, puretina, tunjevina, posni sir, jaja, whey, najviše žlica maslinovog ili bucinog ulja na oko 300g mesa ili sira, nisam ulazio u omjere. Kalorijski do 2000 dnevno, no više i da sam htio ne bi mogao od sitosti.
Pokus neslavno završio i necu ga ponoviti, inace proteinsku hranu jedem iskljucivo s velikim kolicinama sirovog povrca i tada nemam nikakvih problema s energijom i probavom.

@Illuvatar
I sam navodiš da efikasnost katabolizma nije ista kao glikogena, pokušao sam naglasiti tu razliku, vjerujem da se daleko bolji rezultati postižu u intenzivnom treningu s punim rezervama glikogena nego totalno ispražnjenim ne ulazeci kako se dolazi u to stanje. Ovo je moje mišljenje i dosad nisam vidio primjer zbog cega bi ga mijenjao, i naravno ne znaci da se itko mora s time složiti, niti mi je bila namjera dovoditi u pitanje tvoju ili bilo ciju informiranost.

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2011 at 08:54
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

.....Da pojedem tonu šecera
dok ležim opet cu trošit masti u najvecem postotku..
 



hmmm upalo mi u oko pa moram, cisto da se netko nebi ponadao ....a što je sa inhibicijom oslobađanja masnih kiselina zbog inzulina? Ameri to rade svaki dan pa nisu baš fit :)

Hocu rec, tijelo se u mirovanju opskrbljuje energijom iz masnih kiselina ali samo ako je razina inzulina niska...

Možda si mislio nešto drugo pa sam ja krivo pohvatala, al ovako složeno je malo nemoguce



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2011 at 12:42
Originally posted by Bla! Bla! wrote:


@IlluvatarI sam navodiš da efikasnost katabolizma nije ista kao glikogena, pokušao sam naglasiti tu razliku, vjerujem da se daleko bolji rezultati postižu u intenzivnom treningu s punim rezervama glikogena nego totalno ispražnjenim ne ulazeci kako se dolazi u to stanje. Ovo je moje mišljenje i dosad nisam vidio primjer zbog cega bi ga mijenjao, i naravno ne znaci da se itko mora s time složiti, niti mi je bila namjera dovoditi u pitanje tvoju ili bilo ciju informiranost.




slažem se :) da nebi ispalo da sam ljut na tebe
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2011 at 13:46
Originally posted by Bla! Bla! wrote:

@PhoenixSlažem se, svima nam se tijela
razlikuju i razlicito reagiraju na određenu hranu,
trening i sve ostalo.Moj tjedni eksperiment s proteinima
sastojao se od piletina, puretina, tunjevina, posni sir,
jaja, whey, najviše žlica maslinovog ili bucinog ulja na
oko 300g mesa ili sira, nisam ulazio u omjere. Kalorijski
do 2000 dnevno, no više i da sam htio ne bi mogao od
sitosti.Pokus neslavno završio i necu ga ponoviti, inace
proteinsku hranu jedem iskljucivo s velikim kolicinama
sirovog povrca i tada nemam nikakvih problema s energijom
i probavom.




Ako si izbacio uh kak si rekao onda je to pogreska ne
unos masti jer si treba unositi veliku kolicinu masti
dnevno , otprilike 50-50% kalorija masti i
proteina...moguce da je od toga nedostatak energije, ali
kak smo rekli, to moze bit individualno kod svakog po
pitanju energije
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2011 at 13:49
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

.....Da pojedem tonu šecera
dok ležim opet cu trošit masti u najvecem postotku..
 
hmmm upalo mi u oko pa moram, cisto da se
netko nebi ponadao ....a što je sa inhibicijom
oslobađanja masnih kiselina zbog inzulina? Ameri to rade
svaki dan pa nisu baš fit :)Hocu rec, tijelo se u
mirovanju opskrbljuje energijom iz masnih kiselina ali
samo ako je razina inzulina niska...Možda si mislio nešto
drugo pa sam ja krivo pohvatala, al ovako složeno je malo
nemoguce


Ma malo sam karikirao ko uvijek , malo
previše...hehehehe, ali ta energija
potrosena iz mirovanja, cistog mirovanja i spavanja bez
da sam trenirao i da racunam na topljenje masti u
oporavku je i onako tolika mala i zanemariva tak da je to
onak primjera radi receno, tak da neznam sad dal inzulin
ima toliku ulogu u ne koristenju masti nakon kaj pojedem
tnu šecera prije kad cu ležeci izgubiti nemjerljivu
kolicinu masti,a unio sma tolko šecera da cu 5x više
pohranit :).........zapravo htio sam
docarat da u mirovanju organizam daleko najvise trosi
masti u odnosu na ostale energente tokom tog odmora,
drugo sadkaj je to malo..


Edited by The Phoenix
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4567>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.