New Posts New Posts RSS Feed - D: Light hrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Light hrana

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Passiongym View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Passiongym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2011 at 15:15
Hvala ti, super prijedlog!

inace, ako ne znaš:

http://nutritiondata.self.com/


Pocela sam proucavam malo minerale zbog Na/K pumpe al ne u smislu klasicnog punjenja nego me više zanima manipulacija potkožnom vodom na dnevnoj bazi jer imam retenciju zadržavanja...
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2011 at 15:45
Ma ti se na pravu  definiciju spremaš Wink

Kaj se tih "dubljih" svojstava hrane tice, stvarno sam malo zastranio sa ubrazanim tempom zivota zadnje 2 godine i moram stat na loptu, prije sam puno više energije pažnje posvecivao blagodatima hrane, tako da sam isto sadio sve i svašta,cak neki kao odlican grm sa nekim bobicama sam nabavio sa odlicnim vitamisko-mineralnim i antiox svojstvima (vrbotrn mislim da se zove ili sanddorn, tak nekaj) , batat sadio i vocke i iako ce mnogi kolutat s ocima i zeceve uzgajao da imam i vrhunski izvor cistog mesa i proteina, ali u spletu okolnosti se to malo raspalo pa mi se sve okrenulo na UH, P , M, malo povrca i multi tabletaErmm.
Ali bude se i to promijenilo opet ubrzo jer ipak je hrana puno više od samo UH, P i M i više ne uzivam u njoj kao prije nego ju samo pojedem bez da trepnem
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2011 at 16:02
Originally posted by Passiongym Passiongym wrote:

I ja imam i planu dodat kakao smanjene masti u svoj dnevni jelovnik prvenstveno zbog kalija i opcenito njegovog antioxidans svojstva. Imaš neki prijedlog u kojem obroku i kak bi ga mogla skombat obzirom da ujutro u zobene dodajem cokoladni whey?


Prije treninga u shaker (ako nekad znaš popit whey prije treninga, ako ne može i poslije) - navodno odlicna stvar za bolji oporavak i rast ;)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2011 at 16:14
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Passiongym Passiongym wrote:

I ja imam i planu dodat kakao smanjene masti u svoj dnevni jelovnik prvenstveno zbog kalija i opcenito njegovog antioxidans svojstva. Imaš neki prijedlog u kojem obroku i kak bi ga mogla skombat obzirom da ujutro u zobene dodajem cokoladni whey?


Prije treninga u shaker (ako nekad znaš popit whey prije treninga, ako ne može i poslije) - navodno odlicna stvar za bolji oporavak i rast ;)


@ Gym

Viš, to mi je nova info........kaj bi trebao bit uz whey?

@ Passion

Pa da, da nemoraš izmisljat obrok di da ga ubaciš samo ga dodaj na taj coko whey ujutro sa zobenima.....
iakooo, onaj desert sa šumskim vocem koje je isto puno dobrih stvari mi je posebna poslastica , to bi uvijek kad dođem s posla gušatao u fotelji š0 minuta i malo "meditirao" u okusu :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2011 at 16:39
Nove studije Big smile Mislim da ne mora bit uz whey, samo da je oko treninga, s tim da ako uzimaš kakao nekako najbolje ide uz whey.....kažu crna cokolada ili kakao - radi smanjenja oksidativnog stresa pa time i boljeg oporavka, a i boost-a NO.... i ako je cilj fat loss onda je bolje nakon treninga.....ne znam...I like it Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2011 at 16:53
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Nove studije Big smile Mislim da ne mora bit uz whey, samo da je oko treninga, s tim da ako uzimaš kakao nekako najbolje ide uz whey.....kažu crna cokolada ili kakao - radi smanjenja oksidativnog stresa pa time i boljeg oporavka, a i boost-a NO.... i ako je cilj fat loss onda je bolje nakon treninga.....ne znam...I like it Big smile


Hehehe i to kaj veliš,  da i ne pomaže u konacnici bar je fino Big smile imaš kakav link ili copy/pase toga?


Edited by The Phoenix
Back to Top
Passiongym View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Passiongym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2011 at 07:57
@ Gym - tnx, dodat cu onda žlicicu u whey i dex poslije treninga, to mi može samo dodatno poboljšat okus, a ako još dodatno i ubrzava oporavak super...

@ Phoenix- da, hrana definitivno nije samo da bi se napunio želudac. Može se itekako biti pravi gurman i s BB prehranom, samo treba imat malo mašte :D A kaj se tice uzgoja hrane, ne mislim da si lud, dapace, ja cijelo ljeto provodim u svom vrtu, mazim i pazim paradajzice, paprike, brokule, mahune i dalje da ne nabrajam i to zato jer znam da je š00 % organsko i najzdravije moguce pa mi nije bed ni vremena koje tamo utrošim ni zemlje pod noktima :D
A kaj se tice defke- želim još MESA tak da ovo za Na/K kaj sam rekla je više na dnevnoj bazi kontrola unusa soli i pokušaj unosa što više kalija kroz voce, povrce, zobene, pa i kakao, cisto da si malo zašpijam formu kad nemam toliko potkožne vode. Jer sam bila prije dosta vremena na nekom mjerenju pa mi je ispalo da imam nizak bf ali jaaaaaaaaaako zadržavam vodu.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2011 at 09:42


Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:



Hehehe i to kaj veliš,  da i ne pomaže u konacnici bar je fino Big smile imaš kakav link ili copy/pase toga?


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2š465244

Potrudila sam se iskopat :) S tim da sam na to naletjela negdje drugdje, cisto slucajno tražeci nešto drugo, sad više ne znam di i bilo je malo drukcije napisano, pa sam sad opet naišla na to u Flexu gdje je bila navedena ta studija pa kažem ajd da vidim o cemu se tu zapravo radi.....i sjetih se da se to odnosilo na duži, prolongirani trening....ovo je rađeno na biciklistima koji su pedalali 2 i po sata Big smile..a i vidim kako su drugdje naravno lijepo upakirali tu studiju kako im je odgovaralo hehe...

Ma nema veze, nece škodit....samo ne baš š00 g cokolade LOL


Originally posted by Passiongym Passiongym wrote:


A kaj se tice defke- želim još MESA tak da ovo za Na/K kaj sam rekla je više na dnevnoj bazi kontrola unusa soli i pokušaj unosa što više kalija kroz voce, povrce, zobene, pa i kakao, cisto da si malo zašpijam formu kad nemam toliko potkožne vode. Jer sam bila prije dosta vremena na nekom mjerenju pa mi je ispalo da imam nizak bf ali jaaaaaaaaaako zadržavam vodu.


S tim se i ja zabavljam Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Passiongym View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Passiongym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2011 at 09:48
@ gym drago mi je da nisam pale sam na svijetu he he
Za sad mi dobro ide osim kaj me sjebe rucak doma jer svekrva kuha al ne u smislu da nije clean nego kaj dosta soli hranu al to onda kompenziram kroz ostalih 5 obroka nad kojima imam full kontrolu. Jedino me hebe kaj nikak da se riješim tog posnog sira bez kojeg ne mogu a pon je soli za poludjet. Za sad uz njega jedem jabuku/papriku/paradajz pa si brijem da je ipak nekakva ravnoteža. Uz to rokam po zelenom i limeta/limun u vodu i tak.... Jao za jedno 20 godina cu rec OK sad je to to, dovela sam sve do savršenstva. Ovak mjesec po mjesec riješavam jedno po jedno. I mazohism
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2011 at 10:32
Ma kakvi, ima nas još ludonja LOL

Hmm da, ja svom srecom imam kontrolu nad svim obrocima, sve sam na red stavila Big smile Dobro, još sam doma..al cak je i buduca svekrva vec jadna naviknuta na sve to od istih ludorija mog decka pa ce opet bit dobro ako bude takva situacija LOL

Ma ja nedam posni sir za ništa - sad dok još nije kriza i dok se lovi masa :) A i mogu ti rec da mi ne radi toliki problem...a kombiniraš kad sa vocem? sh*t je to što je vecina lisnatog povrca bogato kalijem, a ja sam ko balon od njega hehe...morala sam izbacit to na na neko vrijeme jer mi neda živit..trbuh ko da sam trudna...a obožavam brokule.. Ouch Krumpir bi trebala malo ubacit...

Hehe, misliš da ce ikad bit savršeno? Ja vec vidim da cu uvijek nešto nalazit za ispravit..aaa love this game Star

Malo smo u off-u al ok, par postova manje više LOL



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Passiongym View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Passiongym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2011 at 10:40
Ma preodgojila sam ja svekrvu podosta jedino ta sol, uvijek borbe :D
Posni kombiniram ili s jabukama ili s nekim povrcem. Kaj se tice napuhnutosti, ja imam osjecaj da me sve napuhava he he. Krumpir je super kaj se tice kalija a i ak nabacuješ meso onda ti nije bed pojest koji gram više uz rucak. Samo ga obavezno kuhaj u kori jer je kalij gubi ak ga kuhaš oguljenog.
Sad za koji dan imamo mjerenja u gymu i jedva cekam da vidim jel sam kaj uspjela napravit po pitanju te vode (iako mi je totalno weird da vodu zadržavam a s druge strane popijem minimalno 4 litre vode na dan + zeleni + kava koja još više luci vodu van + sve ove magijecarolije koje primijenjujem tokom dana a da ne pricam da me šef vec zajeb jer u prosjeku svakih 20 mijn idem na wc). Ako išta mrzim onda je to prokleta genetika.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2011 at 10:46
Javim ti se na pm što se tice zadržavanja vode da ne prelazim u sasvim drugu temu tu Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.