New Posts New Posts RSS Feed - D: LCHF nacin prehrane: umastite se zdravo!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: LCHF nacin prehrane: umastite se zdravo!

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2015 at 14:20
ZorroRi, koliko dugo si već na LCHF-u?
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2015 at 14:54
Negdje dvije godine, otprilike.

S vremena na vrijeme se "resetiram" - npr. odem na vikend kod staraca pa ne odbijem palačinke ili neke kolače koji su hrpa ugljića... ali to je mozda jedan vikend u 2 mjeseca.

Energije za treninge imam, vježbam svaki dan, nalazi su mi svi dobri... i najvažnije: osjecam se dobro.

Be healthy, be happy.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2015 at 16:17
Sličan sistem, otprilike svaki drugi mjesec bude neki rođendan kojem pristupim malo liberalnije i temeljito isprobam sve kolače u ponudi, no inače ne osjećam neku potrebu za cheatom. Ponekad pojačam malo kalorije kad osjetim da se umor nakuplja, no i dalje unutar LCHF-a. Također sam primjetio da mi LCHF kolači daleko bolje pašu, kad se već i ubijem time, nema nikakvih negativnih efekata, već samo dug, dug osjećaj sitosti.

Radim, treniram svaki dan i osjećam se dobro.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2015 at 16:52
Eto, onda smo na istome.

Pojednostavljeno: Nutellu sam zamijenila Peanut butterom ;)
Žlica je ostala ista.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2015 at 16:59
Maslac od lješnjaka. Trenutno uzimam iz Velike Britanije, no mislim da ću slijedeću turu napraviti domaći. 70kn za kg lješnjaka na tržnici pa se bude isplatilo.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2015 at 18:26
Originally posted by ZorroRi ZorroRi wrote:

Meni paše LCHF prehrana, i prilično spontano sam prešla na taj način prehrane. Točnije, malo sam se igrala s namirnicama i osluškivala kako organizma na njih reagira i eto - došla sam do toga da puno bolje funkcioniram i bolje se osjećam na mastima, nego na puno UH.

Baš sam nekidan pogledaal prosječan unos uh koji imam u danu i gotovo uvijek sam između 30 i 50 grama UH.

Izvori masti su mi: maslinovo ulje, kokosovo ulje, omega-3 kapsule, avokado, bademi, kikiriki maslac, maslac od badema, losos, različiti masniji sirevi i sl.

...zoke...unos po danu 30-50UH....ja bi krepa  s tim unosomBig smile...završija bi na hitnoj...kada radim na baušteli i treniram unos UH mi je skoro 500g dnevno... kad se sitim da sam prije marendu nosija u đepu Cry...a sad teglim punu kesu...ka da će atomski ratLOL...evo baš me moja žena jučer napala da previše jedem...i onako ljut(vraga ljut samo se pravim ljut isprid ženeBig smile)...otiša kupit tamnu čokoladu i orase i to sve satra da ona ne vidiBig smile..jbte..moran se skrivat od ženeBig smile...i doša kući i reka joj da sam gladam ka pas i da za dišpet neću ništa jesti jer me naljutilaLOLLOL...u stvari rekla mi je kolko ja pojedem da ona i dica mogu živit tri dana...kako da ne...a kad joj nosim kune onda sam najboljiOuch..
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 17:30
  • Meat: Any type, including beef, pork, game meat, chicken, etc. Feel free to eat the fat on the meat as well as the skin on the chicken. If possible try to choose organic or grass fed meat.
  • Fish and Shellfish: All kinds: Fatty fish such as salmon, mackerel or herring are great. Avoid breading.
  • Eggs: All kinds: Boiled, fried, omelettes, etc. Preferably choose organic eggs.
  • Natural Fat, High-Fat Sauces: Using butter and cream when you cook can make your food taste better and make you feel more satiated. Try a Béarnaise or Hollandaise sauce, check the ingredients or make it yourself. Coconut oil and olive oil are also good options.
  • Vegetables that Grow Above Ground: All kinds of cabbage, such as cauliflower, broccoli, cabbage and Brussels sprouts. Asparagus, zucchini, eggplant, olives, spinach, mushrooms, cucumber, lettuce, avocado, onions, peppers, tomatoes etc.
  • Dairy products: Always select full-fat options like real butter, cream (40% fat), sour cream, Greek/Turkish yogurt and high-fat cheeses. Be careful with regular milk and skim milk as they contain a lot of milk sugar. Avoid flavored, sugary and low-fat products.
  • Nuts: Good to eat instead of candy in front of the television (preferably in moderation).
  • Berries: Okay in moderation, if you are not a super strict or sensitive. Good with whipped cream.
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 17:31
evo ovo sam nasla na jednom sajtu...dosad sam mislila da je ipak lose jesti vrhnje ili puter na bilo kojoj dijeti  Angry
Back to Top
Tina22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2015 at 18:07
Ja ne jedem vrhnje niti ista od toga vec dugo.Bilo to dobra ili losa mast.Drzim se svog maslinovog,kokosovog,orasastih...Imam prehranu koja mi odgovara i to je to.
Ako trazis uvijek ces naic na svakakve informacije i cak unatoc svojem iskustvu ces se zapitati i posumnjati u svoje navike.Tako da drzi se onog sto funkcionira tvom tijelu i tebi
The only bad workout is the one that you didnt do
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2015 at 07:27
Originally posted by motivation_ motivation_ wrote:

evo ovo sam nasla na jednom sajtu...dosad sam mislila da je ipak lose jesti vrhnje ili puter na bilo kojoj dijeti  Angry


Pogledaj si ovo:

http://istineilaziohrani.blogspot.com/

Ako si u mogućnosti, nabavi si i knjigu, pokriva više manje sve što je bitno i to na vrlo jednostavan, praktičan i razumljiv način, no i sam blog sadrži mnogo toga što se može implementirati u praksi.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2015 at 09:14
Da, ova knjiga s Gorancherovog linka je super. ista autorica je izdala i LCHF kuharicu pa kad mi ponestane ideja, zavirim ondje...

Uglavnom, i ja jedem kako mome tijelu paše. Većina se šokira kad kažem na kako niskom unosu UH sam, ali očito funkcioniram tako skroz ok ;)
Be healthy, be happy.
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2015 at 14:32
Ima li negdje tema kojeg forumaša s lchf jelovnikom? ono, da nije nabrajanje namirnica nego da baš vidim kako to izgleda kroz dan :D
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2015 at 15:10
Mislim da nema, ali slobodno pokreni ;)
Be healthy, be happy.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2015 at 17:40
Trip, evo ti primjer jednog dnevnog menija:

Doručak:
50-100g dimljenog mesa (šunke/pečenice/kobasice/kulena/pršuta)
50-100g punomasnog tvrdog sira (emmentaler, cheddar, tilsit, gouda, grana padano, parmesan, otočki, ovčji)
100-200g ukiseljenog povrća (krastavci, paprika, turšija)

Ručak:
Dva zapečena patliđana pujena mljevenim mesom(150-200g), jajem(1-2) i lukom(1/2)
Crvena naranča (2-3)

Večera:
Palačinka od kokosova brašna ili maslaca od lješnjaka, s namazom od maslaca i kakao praha
20g kokosova brašna ili maslaca od lješnjaka
2 jaja
10g kokosova ulja
ekstrakt vanilije i sladilo
1 jušna žlica kakao praha
20g maslaca

Uz to, iako manje bitno, tijekom dana odu i tri mjerice proteina sirutke i oko 30g kokosovog ulja, što u shake, što u tursku kavu.
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2015 at 18:58
hvala :D kokosovo ulje u kavi? teško mi je zamisliti tu kombinaciju...
ali mislim da bi tu trebala jedna takva tema :D
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2015 at 19:53
Kad se navikneš, fali ti ako ga nema.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.