New Posts New Posts RSS Feed - D: Ketogena dijeta - kako funkcionira i kako krenu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Ketogena dijeta - kako funkcionira i kako krenu

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Aka94 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Ožujak 2013
Location: Trebinje
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aka94 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2013 at 11:49
Da li se u ovoj dijeti konzumira hljeb ?
Aka
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2013 at 12:01
Originally posted by Aka94 Aka94 wrote:

Da li se u ovoj dijeti konzumira hljeb ?

Procitaj clanak na linku:
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
kf96 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kf96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2013 at 09:30
jeli mogu biti na keto dijeti 3 mj ili je to previše?
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2013 at 19:32
ovisi na kakvoj si ketozi. ketoza narušuje hormonalnu sliku kao i citavu endokrinologiju. ono što ti ja mogu savjetovat su redovita "punjenja" (5-10 dana)i faza oporavka/ održavanja nakon ketoze. uz takav pristup + kvalitetan unos omega 3 masti, godinu dana ketoze mislim da je neki max iznad kojeg osobno ne bi išao . pozz
U mirin brah?
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2013 at 11:47
jesu li dozvoljeni mlijecni proizvodi na KETO dojeti?
Never give up
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2013 at 12:00
Uglavnom se izbacuju ali ima ljudi kojima ne smetaju toliko.......samo se treba pripazit na uh-e.

Testiraj. 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2013 at 12:06
ok, planirao sam se testirati kroz 2 tjedna da vidim kako ce mi organizam reagirati sa smanjenim Uh.
unosio bi najviše Uh-a iz kiselog mlijeka i jogurta. voce znam da se ne bi smjelo unositi al planiram ipak prije dorucka pojesti neku vocku. nadam se da to nece previše utjecat.  ovo ne bi bila dijeta u klasicnom smislu jer bi ostao na istom broju kalorija kao i do sada samo bi smanjio maksimalno uh a pojacao masti.

uostalom, vidjet cemo nakon 2 tjedna kako ce to ispasti
Never give up
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2013 at 12:26

To je onda više neki low carb Smile Tijelo ce ti sigurno reagirati, ali i psiha Tongue, ako ih srežeš odjednom.


Imaš neke viškove koje biš htio rješiti? Prije Božica Star Big smile

Koliko si do sada UH-a jeo dnevno?


Edited by Gym_girl - 17 Studeni 2013 at 12:27
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2013 at 12:59
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


To je onda više neki low carb Smile Tijelo ce ti sigurno reagirati, ali i psiha Tongue, ako ih srežeš odjednom.


Imaš neke viškove koje biš htio rješiti? Prije Božica Star Big smile

Koliko si do sada UH-a jeo dnevno?


da, ciljam više na low carb. mislim da je cista keto dijeta za mene ipak malo prestroga.

od ugljikohidrata planiram unositi dosta povrca, 1-2 vocke, oko 0.5 l kiselog mlijeka i jogurt. ne bih htio smršaviti nego samo  testirati kako ce mi tijelo reagirati na ovako malo uh jer sam do sada unosio dosta ugljikohidrata zbog jako puno aerobnih aktivnosti. po slobodnoj procjeni 300-350 grama dnevno.

 ne planiram ostati na ovom nacinu prehrane nego cisto me zanima kakve ce promjene donijeti ova 2 tjedna s  pojacanim mastima i kako cu se osjecati i psihicki i fizicki.
u odnosu na prije vecina obroka ce biti P+M.

danas krecem pa cemo vidjeti hoce li to ici. : )

Never give up
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2013 at 14:31
...a cuj, donijet ce ti vidljive promjene, samo da na vodi izgubiš vec ceš ih vidjeti. I osjecati se lakše, vjerojatno i sa puno više energije.

Nekima više paše P+M, nekima UH-i. Skužit ceš brzo u kojoj si grupi :) 

Samo....ako treniraš jako i sa utezima, na pocetku bi ti bilo dovoljno samo u dane odmora recimo malo skresat UH-e, na neki nacin ici postepeno. Ili ih prvo izbaciti iz vecere, tako nešto...pogotovo ako nemaš šta puno za skidat, ako ti ne smeta nešto previše. Vec ceš time vidit neke promjene, a da se ne muciš previše.  Što postepenije to budeš napravio, u manju krizu ceš upast, a i treninzi ti nece patit toliko kao što ce na ovakvom nacinu.


Promjene ceš sigurno vidit, u to ne moraš sumnjat, to ti mogu rec i prije nego kreneš :)


Kako god, ako vec želiš tako, spremi se da ceš se prvih dana osjecati lošije...možda ne odmah prvi dan, dva, jer ceš biti pun od prije i bit ce ti zabavno malo jesti drukcije ali stici ce te taj šugavi osjecaj brzo Big smile


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2013 at 15:11
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

...a cuj, donijet ce ti vidljive promjene, samo da na vodi izgubiš vec ceš ih vidjeti. I osjecati se lakše, vjerojatno i sa puno više energije.

Nekima više paše P+M, nekima UH-i. Skužit ceš brzo u kojoj si grupi :) 

Samo....ako treniraš jako i sa utezima, na pocetku bi ti bilo dovoljno samo u dane odmora recimo malo skresat UH-e, na neki nacin ici postepeno. Ili ih prvo izbaciti iz vecere, tako nešto...pogotovo ako nemaš šta puno za skidat, ako ti ne smeta nešto previše. Vec ceš time vidit neke promjene, a da se ne muciš previše.  Što postepenije to budeš napravio, u manju krizu ceš upast, a i treninzi ti nece patit toliko kao što ce na ovakvom nacinu.


Promjene ceš sigurno vidit, u to ne moraš sumnjat, to ti mogu rec i prije nego kreneš :)


Kako god, ako vec želiš tako, spremi se da ceš se prvih dana osjecati lošije...možda ne odmah prvi dan, dva, jer ceš biti pun od prije i bit ce ti zabavno malo jesti drukcije ali stici ce te taj šugavi osjecaj brzo Big smile




hvala na informaciji...
u svakom slucaju malo cu se poigrati s tijelom i šokirati ga pa kako mi bude Smile
neka promjena mora biti.  ono što sam vec danas primjetio da suprotno mojim ocekivanjima imam cak više energije nego inace : ).
Never give up
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Studeni 2013 at 20:26
 
Poznati su mi ti naleti energije na pocetku Smile Ja sam se na neke dane osjecala da mi nikad više nece trebat ni gram škroba, a onda sam vec nakon dan dva došla u fazu da ubijem za koricu kruha Smile

Vidit ceš i sam, probaj pa nam javljaj Wink Samo se nemoj zacudit ako si budeš sav ravan i nikakav za par dana Tongue

Opet ponavljam - ako trenkaš s utezima, uvedi bar nešto UH-a negdje...u vidu punjenja, tajmiranja oko treninga, cikliranja, bilo što....
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2013 at 12:15
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 
Poznati su mi ti naleti energije na pocetku Smile Ja sam se na neke dane osjecala da mi nikad više nece trebat ni gram škroba, a onda sam vec nakon dan dva došla u fazu da ubijem za koricu kruha Smile

Vidit ceš i sam, probaj pa nam javljaj Wink Samo se nemoj zacudit ako si budeš sav ravan i nikakav za par dana Tongue

Opet ponavljam - ako trenkaš s utezima, uvedi bar nešto UH-a negdje...u vidu punjenja, tajmiranja oko treninga, cikliranja, bilo što....


da, uvest cu uh iza treninga za nekih 10 dana kad ponovo pocnem trenirati sa utezima. još me muci desno rame pa ne želim ništa forsirati dok se ne oporavi. trenutno se oporavljam i radim neke laganije vježbe sa vlastitom težinom i jacam noge i listove, a i svaki drugi dan voznim sobni bicikl tek toliko da ostanem u kakvoj takvoj formi. za 10-tak dana planiram malo žešce zapeti a sada trenutno mogu funkcuionirati skoro bez imalo uh tokom dana.
Never give up
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2013 at 15:28
evo mali izvještaj

4. dan otkad sam na LCHF.
ovaj nacin prehrane otvorio mi je nove vidike i poceo sam koristiti namirnice koje volim ali sam ih prije izbjegavao zbog masnoce i kaloricnosti.
no unatoc svemu ja sam cak poceo gubiti kile što mi nije cilj, jer ne želim izgubiti mišicnu masu. i osjecam prve znakove umora. javila se neka slabost, bezvoljnost, nervoza iako sam ostao na isto kalorija kao i prije kad sam jeo ugljikohidrate. prva 2 dana je bilo super, imao sam cak više snage i energije nego ikad, a evo od jucer popodne je pocela neka slabost i drhtavica iako nisam smanjivao kalorije. nastavio bih dalje s ovom prehranom jer mi ona odgovara pa se nadam da ce se ovi simptomi s vremenom povuci.

 
Never give up
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2013 at 15:45
proci ce skoro, ne brini praviš li punjenja? ja danas krenila s ketom tako da sretno tebi, a i meni
cookies are for pussies
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2013 at 16:07
nadam se i ja da ce proci : )

nisam pravio punjenja, tek mi je 4. dan. ja zapravo nisam na ketogenoj nego je više low carb, ali je valjda ovo preveliki šok za moj organizam jer sam do sada jako puno uh-a uzimao. sad unosim otprilike 50-60 grama ugljikohidrata dnevno (1 vocka, 1 caša kefira, orašasti i povrce), a prije sam unosio preko 300 tako da valjda treba vremena da sve dodje na svoje.  u svakom slucaju sretno i tebi na ketu  Smile
Never give up
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.